Beskidy trasy DH (downhill) i rowerowe. Najlepsze znajdziesz w Szczyrk Mountain Resort!

Szczyrk Mountain Resort w Beskidzie Śląskim to ośrodek doskonale znany narciarzom i snowboardzistom. Czy jednak wiesz, że zapewniamy również znakomite warunki do aktywnego wypoczynku wiosną, latem i jesienią? Poza sezonem narciarskim szczególnie gorąco zapraszamy fanów turystyki rowerowej, w tym ekscytującej konkurencji, jaką jest downhill. Jeśli właśnie szukasz nowego miejsca oferującego atrakcyjne trasy rowerowe w Beskidach, to uwierz, że trudno o lepszy wybór. Koniecznie odwiedź nasz kompleks Szczyrk Enduro Trails by TREK. Sprawdź, dlaczego warto.

Beskidy – trasy downhill dla początkujących i zaawansowanych

Na początek przyjrzyjmy się bliżej ofercie naszego ośrodka, która jest skierowana do fanów downhillu. Jest to wyjątkowo emocjonująca konkurencja rowerowa, którą można uznać za sport ekstremalny. Downhill, pisząc w dużym uproszczeniu, polega na jak najszybszym zjeździe z góry, często po trudnej trasie z naturalnymi przeszkodami, np. pełnej dołków, korzeni drzew, kamieni itd.

Beskidy trasy zjazdowe budzą coraz większe zainteresowanie wśród osób uprawiających downhill. Duży wpływ na to mają inwestycje, jakie poczyniliśmy w ośrodku Szczyrk Mountain Resort. Już w 2019 roku powstał kompleks jednokierunkowych ścieżek rowerowych typu singletrack – Szczyrk Enduro Trails by TREK, który cieszy się opinią jednego z najlepszych w Polsce ośrodków do uprawiania kolarstwa trailowego i DH.

Kompleks oferuje Beskidy trasy zjazdowe o różnych poziomach trudności, w tym dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ekstremalnymi formami kolarstwa górskiego. Jeśli więc szukasz w Beskidach tras downhillowych dla poczatkujących, to prawdopodobnie nie ma lepszego miejsca niż Szczyrk Enduro Trails by TREK.

Poznaj znakomite trasy rowerowe w Beskidach o różnym poziomie trudności

Niezależnie od tego, czy w Beskidach szukasz łatwych tras rowerowych, ekscytujących tras dowhillowych czy może po prostu chcesz spędzić świetny dzień na dwóch kółkach z całą rodziną, to w pierwszej kolejności zapoznaj się z ofertą naszego ośrodka.

Kompleks Szczyrk Enduro Trails by TREK obejmuje specjalnie wyprofilowane trasy, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wiodły z dala od szlaków pieszych i tym samym zapewniały maksymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa wszystkim gościom naszego ośrodka. Nie bez znaczenia jest również ich przepiękne położenie – trasy wiodą najbardziej efektownymi terenami Beskidu Śląskiego, dlatego śmiało można je polecić również osobom szukającym łatwych tras rowerowych w Beskidach z myślą o podziwianiu widoków i eksplorowaniu beskidzkiej przyrody.

Czy wiesz, że…

nasze Beskidy trasy trialowe posiadają odpowiednie nachylenie, miejsca do wytracania prędkości i specjalne bandy ułatwiające pokonywanie ciasnych zakrętów? Wszystko to wpływa na wysoki poziom bezpieczeństwa uprawiania dowhillu, zarówno w ekstremalnej, jak i rekreacyjnej formie.

Rowerowe trasy zjazdowe w Beskidach przygotowane dla gości ośrodka Szczyrk Mountain Resort zostały oznaczone różnymi kolorami, które określają poziom trudności poszczególnych odcinków. Dostępne są trasy:

  • Niebieskie – są to Beskidy trasy rowerowe łatwe, które rekomendujemy początkującym adeptom kolarstwa górskiego czy nawet rodzinom z dziećmi, choć coś dla siebie znajdą tutaj również średniozaawansowani rowerzyści. To super wybór na rozgrzewkę czy przejazdy typowo rekreacyjne.
  • Czerwone– na tych trasach czekają już naturalne przeszkody, takie jak wyeksponowane korzenie drzew oraz kamienie. Dzięki temu te trasy DH w Beskidach można polecić każdemu, kto jest żądny adrenaliny, a przy tym posiada odpowiednie doświadczenie i umiejętności.
  • Czarne – to najtrudniejsze trasy enduro w Beskidach, dedykowane rowerzystom, którzy mogą się pochwalić wysokimi umiejętnościami w zakresie uprawiania downhillu. Na tych trasach znajduje się wiele naturalnych przeszkód, a ich wizytówką jest znaczny spadek terenu. Poziom trudności potęgują liczne, ciasne zakręty.

To warto wiedzieć:

Kompleks Szczyrk Enduro Trails by TREK oferuje łącznie 6 tras zjazdowych o łącznej długości 16 kilometrów. Najdłuższa z nich to Trasa 1 Hip HopA Flow dla początkujących i średniozaawansowanych o długości 5600 m, nachyleniu 7,5% oraz spadku 420 m. Wszystkie trasy downhill w Beskidach, w tym dla poczatkujących i zaawansowanych rowerzystów, zostały dokładnie opisane na naszej stronie internetowej.

Wielka atrakcja dla rowerzystów

Solidnym argumentem przemawiającym za tym, aby w poszukiwaniu efektownych tras rowerowych w Beskidach, w tym do DH, odwiedzić kompleks Szczyrk Enduro Trails by TREK, jest to, że jako jeden z nielicznych ośrodków w Polsce umożliwiamy wygodny wjazd na start każdej trasy wyciągami: 10-osobową gondolą, w której mieszczą się aż 2 rowery lub koleją kanapową, gdzie rower można powiesić na specjalnym haku.

Dzięki temu udogodnieniu z tras zjazdowych naszego ośrodka kogą skorzystać także osoby mające gorszą kondycję czy wspomniane już rodziny z dziećmi. Zjazd, zwłaszcza ścieżkami dla początkujących, nie jest już tak wymagający. W dodatku sam przejazd koleją stanowi nie lada atrakcję.

To warto wiedzieć:

Karnet rowerowy działa zawsze do końca dnia, co pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać czas spędzony w naszym kompleksie. Jeśli planujesz przyjazd w Beskidy tylko na jeden dzień czy weekend, to wybierając nasz kompleks masz pewność, że solidnie się wyszalejesz i naładujesz baterie.

Pełna infrastruktura rowerowa dostępna w jednym miejscu

Szczyrk Enduro Trails by TREK to idealnie miejsce dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z downhillem czy pozwolić dziecku złapać bakcyla kolarstwa górskiego. Na terenie naszego kompleksu organizujemy szkolenia rowerowe, które są prowadzone przez doświadczonych instruktorów Szczyrk Bike Academy by TREK. To świetna inwestycja we własne bezpieczeństwo i czerpanie maksymalnej satysfakcji z uprawiania kolarstwa górskiego/trailowego.

Nasz ośrodek zapewnia pełną infrastrukturę niezbędną do komfortowego eksplorowania tras rowerowych w Beskidach. Przy dolnej stacji gondoli znajduje się Centrum Ścieżek z wypożyczalnią rowerów marki TREK, sklepem, punktami gastronomicznymi, dużym parkingiem na około 700 samochodów, a nawet punktem serwisowym i myjką rowerową oraz oczywiście toaletą.

Super atrakcją dla spragnionych adrenaliny jest Skill Zone, czyli strefa na Hali Skrzyczeńskiej, w której przygotowaliśmy szereg przeszkód, takich jak m.in. rock garden z najazdem na dropy, równoważnie, rolki do pompowania, stoliki czy linie na równowagę o różnym poziomie trudności.

Czy wiesz, że…

na terenie naszego ośrodka możesz wypożyczyć rower, w tym elektryczny, a także wziąć udział w zorganizowanej wycieczce na e-bike’ach ? Sprawdź TREK E-Bike Adventure!

Turystyka rowerowa w Beskidach: dlaczego warto?

Beskidy to najmłodsze pasmo górskie w naszym kraju, którego najwyższym szczytem jest Skrzyczne. Te niewysokie góry przyciągają coraz więcej fanów turystyki pieszej i rowerowej. Wielką zaletą Beskidów jest to, że mówimy tutaj o górach dostępnych nawet dla rodzin z dziećmi czy osób z brakami kondycyjnymi. Są doskonałe na sam początek przygody z trekkingiem oraz downhillem i kolarstwem górskim.

Beskidzkie trasy rowerowe kuszą m.in.:

  • Atrakcyjnym, urozmaiconym krajobrazem;
  • Szerokim wyborem poziomów trudności, dzięki czemu coś dla siebie znajdą tutaj i doświadczeni rowerzyści górscy, i fani ekstremalnych form downhillu, i osoby zupełnie początkujące czy uprawiające kolarstwo na poziomie czysto rekreacyjnym;
  • Mnóstwem atrakcji pobocznych, które oferuje chociażby sam Szczyrk, jedna z najpiękniejszych miejscowości turystycznych południa Polski;

Beskidy trasy rowerowe z dziećmi – miejsce dla najmłodszych adeptów DH

Kompleks Szczyrk Enduro Trails by TREK oferuje specjalnie dostosowane trasy rowerowe, które są doskonałe dla rodzin z dziećmi. Te trasy zostały zaprojektowane również z myślą o młodszych i mniej doświadczonych rowerzystach i zapewniają maksymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa. Położone z dala od szlaków pieszych, trasy te oferują nie tylko wspaniałe widoki, ale także przyjazne warunki dla najmłodszych miłośników kolarstwa górskiego. To doskonały wybór na rodzinną przygodę na dwóch kółkach w otoczeniu pięknej przyrody Beskidu Śląskiego.

Wpadnij na najlepsze trasy do DH w Beskidy

Wierzymy, że przekonaliśmy Cię do przetestowania tras rowerowych w Beskidzie Śląskim, w szczególności tych, które przygotowaliśmy na terenie ośrodka Szczyrk Mountain Resort. Już teraz zapoznaj się z naszą pełną ofertą dla rowerzystów, zajrzyj do kalendarza i zarezerwuj sobie najbliższy wolny weekend na wypad rowerowy w pojedynkę, ze znajomymi czy z całą rodziną.

PS.

Jeśli natomiast masz dwie wielkie sportowe pasje, czyli rower i narty, to wiedz, że najlepsze trasy narciarskie w Beskidach znajdziesz w ośrodku Szczyrk Mountain Resort. Do Twojej dyspozycji oddajemy łącznie około 40 kilometrów tras (łącznie z Beskid Sport Arena  i COS Skrzyczne), z czego aż 8 kilometrów to trasy oświetlone.