Skibus, Dojazd i Parkingi

Poznaj region Beskidy i baw się w gronie całej rodziny

 

Dojazd do Szczyrku komunikacją publiczną

Do Szczyrku można dostać się autobusami kursującymi z Bielska-Białej. Codziennie między tymi miastami poruszają się autobusy → Komunikacji Beskidzkiej oraz prywatngo przewoźnika → Żądło.

Do Bielska-Białej najlepiej dostać się koleją. Przystanek Bielsko-Biała Główna zlokalizowany jest w pobliżu dworca PKS, skąd odjeżdżają autobusy w kierunku Szczyrku.

Gdzie wysiąść?

Przystanki, na których zatrzymują się autobusy zlokalizowane są przy dolnych stacjach kolei - odpowiednio: Szczyrk Gondola i Szczyrk Solisko.


 

Darmowy skibus

Od 26.12. do końca marca 2022 po Szczyrku jeździmy darmową komunikacją publiczną

W porozumieniu z Komunikacją Beskidzką S.A., która na codzień obsługuje połączenia autobusowe na terenie miasta Szczyrk od 26.12.2021 r. do 31.03.2022 r. uruchamiamy darmową komunikację publiczną na linii Skalite - Salmopol. Autobusy będą dostępne dla turystów, narciarzy i snowboardzistów oraz mieszkańców miasta. Kursy odbywać będą się co 15-20 min. 


 

Parkingi

2000 miejsc parkingowych przy ośrodku

Przy dolnych stacjach kolei Szczyrk Mountain Resort rozmieszczone są 4 parkingi na łącznia 2000 samochodów. Pod gondolą (P1) jest bezpłatny. Dokładne lokalizacje poszczególnych parkingów widoczne są poniżej. Na parkingach P1 i P2 obowiązuje zakaz postoju autobusów i kamperów.

 

Parking Kampery - Szczyrk Gronie SKI&BIKE
➤ ul. Salmopolska 30

7 miejsc parkingowych

 

Parking P1 - Szczyrk Gondola
➤ ul. Salmopolska 53B

500 miejsc bezpłatnych | 500 miejsc płatnych

 

Parking P2 - Szczyrk Czyrna
➤ ul. Narciarska 10

500 miejsc płatnych

 

Parking P3 - Szczyrk Solisko
➤ ul. Salmopolska 117

200 miejsc płatnych

 

Parking P4 - Hala Pośrednia
➤ ul. Wiślańska

300 miejsc płatnych