Atrakcje w górach Beskidach – przyjedź i zachwyć się pięknem regionu

Beskid Śląski to jeden z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych regionów w Polsce. Ta malownicza kraina, rozciągająca się na południu Polski, pełna jest atrakcji zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, jak i dla tych, którzy pragną wyciszenia i kontaktu z przyrodą. Bez względu na to, czy przyjeżdżasz tu latem, aby odkryć uroki Beskidu Śląskiego podczas ciepłych miesięcy, czy zimą, aby skorzystać z białego szaleństwa, Beskid Śląski ma wiele do zaoferowania.

Atrakcje w górach latem –  oazie przyrody i aktywności na świeżym powietrzu

Atrakcje w górach latem to prawdziwa uczta dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. To pora roku, kiedy Beskid Śląski rozkwita pełnią swojego piękna, a zielone łąki, bujne lasy i kolorowe kwiaty zachęcają do długich wędrówek i odkrywania naturalnych atrakcji. Oto kilka powodów, dla których latem Beskid Śląski staje się wyjątkowo atrakcyjnym miejscem dla turystów:

 • Wędrówki górskie:Beskid Śląski słynie z licznych szlaków pieszych, które prowadzą przez górskie grzbiety i doliny. Latem są one szczególnie piękne, kiedy lasy są pełne życia, a widoki na okolicę zapierają dech w piersiach. Szlaki te są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych turystów.
 • Ścieżki widokowe: to prawdziwa gratka dla miłośników fotografii i obserwacji przyrody. Możesz spacerować po drewnianych kładkach i tarasach widokowych, skąd roztacza się niezapomniany widokna otaczające góry.
 • Kwietne hale:Beskid Śląski słynie z malowniczych hal górskich, na których latem kwitną alpejskie kwiaty. To idealne miejsce na relaks w otoczeniu natury i piknik z widokiem na okoliczne szczyty.
 • Sporty ekstremalne:Dla bardziej odważnych turystów Beskid Śląski oferuje możliwość uprawiania sportów ekstremalnych, takich jak paralotniarstwo czy jazda na rowerze górskim po wymagających trasach.
 • Gastronomia:Latem w Beskidzie Śląskim możesz skosztować regionalnych potraw, takich jak kwaśnica czy pierogi śląskie, w lokalnych górskich restauracjach. To doskonały sposób na poznanie kultury i tradycji tego regionu. Piękne widoki z poziomu 1000 m n.p.m w połączeniu z przepyszną kuchnią zapewnia Restauracja Kuflonka na Hali Skrzyczeńskiej – warto tam zajrzeć będąc w okolicy.
 • Kultura i festiwale:Latem w Beskidzie Śląskim odbywają się różnego rodzaju festiwale, koncerty i wydarzenia kulturalne, które pozwalają poznać lokalną kulturę i folklor.

Jeśli szukasz atrakcje w górach polskich, to jak widać w Beskidzie Śląskim latem nie ma miejsca na nudę. To magiczny okres, kiedy przyroda kwitnie w pełni, a górskie krajobrazy robią ogromne wrażenie. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem aktywnego wypoczynku, czy po prostu pragniesz odciąć się od miejskiego zgiełku i cieszyć się spokojem gór, atrakcje w górach Beskidach jest doskonałym miejscem na letnie wakacje.

Atrakcje w górach zimą - niezapomniane chwile na Stokach Beskidu Śląskiego

Beskid Śląski zimą otwiera przed nami magiczny świat, który przyciąga miłośników białego szaleństwa i zimowych widoków. Atrakcje w górach zimą  prezentują się zupełnie inaczej niż latem, oferując wiele wspaniałych rozrywek. Oto kilka powodów, dla których Beskid Śląski to doskonałe miejsce na zimowy wypoczynek:

 • Narty i snowboard:Beskid Śląski jest jednym z najważniejszych regionów narciarskich w Polsce. Ośrodki narciarskie, takie jak Szczyrk, Wisła, czy Brenna, oferują doskonałe trasy narciarskie, wyciągi i snowparki dla narciarzy i snowboardzistów o różnym poziomie zaawansowania.
 • Wycieczki na nartach skiturowych: Dla miłośników narciarstwa biegowego Beskid Śląski to prawdziwy raj. Możesz wybrać się na narty skiturowe i eksplorować malownicze tereny poza szlakami.
 • Śnieżne spacery: Beskid Śląski zimą jest szczególnie urokliwy. Spacer po zimowym lesie, kiedy drzewa pokrywają się śniegiem, a krajobrazy są bajeczne, dostarcza niezapomnianych wrażeń.
 • Zimowe festiwale:Beskid Śląski organizuje różnego rodzaju festiwale zimowe, które przyciągają turystów z całej Polski. Możesz uczestniczyć w konkursach śnieżnych budowli, degustacjach potraw regionalnych czy występach artystycznych.
 • Tradycyjna kuchnia górska: Beskid Śląski słynie nie tylko z atrakcji sportowych, ale także z regionalnej kuchni. Zimą możesz skosztować tradycyjnych potraw, takich jak oscypek czy kwaśnica, w lokalnych górskich restauracjach.

Atrakcje w górach polskich zimą przekształca się w raj dla miłośników białego szaleństwa, ale także oferuje wiele innych atrakcji i możliwości relaksu w otoczeniu śnieżnych szczytów i urokliwych górskich wiosek. Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą narciarstwa, czy po prostu chcesz cieszyć się spokojem i urodą zimowej przyrody, Beskid Śląski z pewnością spełni Twoje oczekiwania. To idealne miejsce na rodzinne wyjazdy, romantyczne weekendy czy aktywny wypoczynek w zimowej scenerii.

Atrakcje w górach w Polsce – lato czy zima, Beskid Śląski zaprasza

Beskid Śląski to region, który zachwyca przez wszystkie pory roku. Bez względu na to, czy preferujesz aktywny wypoczynek, czy też pragniesz odprężyć się w otoczeniu malowniczych krajobrazów, Beskid Śląski z pewnością spełni Twoje oczekiwania. To miejsce, gdzie każda wizyta pozostawia niezapomniane wspomnienia, trwające w pamięci na zawsze. Odwiedzenie Beskidu Śląskiego to doskonała okazja, by doświadczyć jego uroku i bogactwa atrakcji przez cały rok.

Szczyrk Mountain Resort - doskonałe miejsce na zimowy i letni wypoczynek

Jeśli planujesz wizytę w Beskidzie Śląskim zimą lub latem, to zdecydowanie warto rozważyć pobyt w Szczyrk Mountain Resort. Nasz kompleks ośrodków narciarskich i letnich atrakcji w górach polskich w okolicach Szczyrku oferuje niezwykłe możliwości rozrywki zarówno podczas mroźnych dni, jak i w cieplejszych miesiącach. Jesteśmy dumnymi gospodarzami jednego z największych ośrodków narciarskich w Polsce, usytuowanego na zboczach szczytów Małe Skrzyczne (1211 m n.p.m.) i Wierch Pośredni (1000 m n.p.m.). Nasza oferta kierowana jest dla wszystkich fanów białego szaleństwa oraz entuzjastów letnich atrakcji, zarówno z kraju jak i zagranicy.

Trasy i skipass – wszystko w jednym miejscu

W naszym ośrodku znajdziesz ponad 23 km różnorodnych tras zjazdowych, w tym 5 km oświetlonych, co gwarantuje, że każdy miłośnik zimowych sportów znajdzie coś dla siebie. Od sezonu 2017, dzięki współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena, oferujemy również wspólny skipass na blisko 40 km tras narciarskich, zapewniając jeszcze większą różnorodność.

Szczyrk Mountain Resort przeszło pierwszy etap modernizacji, w wyniku czego nasz ośrodek jest teraz wyposażony w nową 10-osobową kolejkę gondolową oraz trzy 6-osobowe kolejki kanapowe. Od sezonu 2018 dostępna jest również kolejna 6-osobowa kanapa na Zbójnicką Kopę, co szczególnie ucieszy początkujących narciarzy. Nasza nowa kolej umożliwia płynne przemieszczanie się pomiędzy ośrodkami Szczyrk Mountain Resort i Centralnym Ośrodkiem Sportu na Skrzycznym. Ponadto, wprowadziliśmy nowy system naśnieżania z dużym zbiornikiem o pojemności 100 000 m3, co odpowiada 40 basenom olimpijskim, na Hali Skrzyczeńskiej. Nasz system zasila w wodę 320 lanc i 49 armatek śnieżnych, co gwarantuje doskonałe warunki na stokach. Trasy zjazdowe zostały również poddane modyfikacjom, dzięki czemu korzystanie z nich jest teraz bardziej komfortowe.

Serce naszego ośrodka stanowi nowe centrum – SZCZYRK-GONDOLA. Przy dolnej stacji 10-osobowej gondoli znajduje się duży budynek wielofunkcyjny z kasami, infocentrum oraz wypożyczalnią sprzętu, serwisem, sklepem i przechowalnią. Dla wygody naszych gości udostępniamy duży parking na około 700 samochodów, bar Apres Ski i Chill Bar pod Gondolą oraz Restaurację Kuflonka na Hali Skrzyczeńskiej z dwoma wielofunkcyjnymi salami.

Chcielibyśmy podkreślić, że Szczyrk Mountain Resort jest otwarty również w sezonie letnim. Nasza kolej gondolowa wozi turystów w kierunku beskidzkich szlaków na Skrzyczne i Malinowską Skałę. Wiosną 2019 roku rozpoczęliśmy budowę ścieżek rowerowych typu enduro, które cieszą się niezwykłą popularnością wśród rowerzystów. Obecnie dostępnych jest kilkanaście kilometrów tras, a projektujemy kolejne odcinki. Ścieżki o zróżnicowanym poziomie trudności zadowolą zarówno doświadczonych rowerzystów, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rowerami górskimi. Dostęp do tras rowerowych zapewnia nowoczesna kolej linowa – zarówno gondolowa jak i kanapowa.

W lipcu 2019 r. uruchomiliśmy najdłuższą w Szczyrku kolejkę linową, która zapewnia malowniczy przejazd na Zbójnicką Kopę, oraz żółty szlak pieszy prowadzący w tym samym kierunku spod parkingu przy gondoli. Szczyrk Mountain Resort to miejsce, które oferuje rozrywkę, aktywność i piękno przyrody przez cały rok, niezależnie od pory sezonu.