Szczyrk Mountain Resort: wpadnij na aktywny weekend w górach!

Czujesz, że musisz odpocząć od pracy i obowiązków domowych, oczyścić głowę i naładować mocno już wyczerpane baterie? Zapraszamy na aktywny weekend w Beskidy! To świetny pomysł na regenerację organizmu i poznanie walorów turystycznych naszego kraju. Aktywny weekend w górach jest propozycją, która na pewno przypadnie do gustu osobom kochającym sport, spacery, jazdę na nartach czy rowerze. Idealne warunki do uprawiania wszystkich tych form aktywności stwarza Szczyrk Mountain Resort w Szczyrku, czyli jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce, który zaprasza o każdej porze roku.

Co warto wiedzieć o Szczyrk Mountain Resort?

Szczyrk Mountain Resort to nowoczesny ośrodek narciarski w Beskidzie Śląskim, położony na zboczach szczytów Małe Skrzyczne (1211 m n.p.m.) i Wierch Pośredni (1000 m n.p.m.). W tym miejscu warto uściślić pewną kwestię. Otóż wiele osób szuka pomysłów na aktywny weekend w regionie Dużego Skrzycznego, tymczasem jest to wyłącznie określenie zwyczajowe, potoczne. Najwyższym szczytem Beskidów jest Skrzyczne, który w celu odróżnienia od Małego Skrzycznego niektórzy nazywają „Dużym”.

Nasz ośrodek z roku na rok przyciąga coraz więcej osób spragnionych szaleństw na stoku, ale nie tylko. Szczyrk Mountain Resort to całoroczne centrum aktywności na świeżym powietrzu, w bajecznych okolicznościach przyrody, które szybko zyskuje sławę jednego z najlepszych ośrodków do uprawiania turystyki rowerowej i downhillu.

O jakości naszej infrastruktury świadczy fakt, iż gościmy wielu turystów z Czech czy Słowacji, co tylko potwierdza, że Szczyrk Mountain Resort śmiało może rywalizować z m.in. popularnymi czeskimi ośrodkami: Szpindlerowym Młynem, Rokytnice nad Jizerou czy Harrachovem.

Ambitny projekt modernizacji ośrodka, zapoczątkowany i konsekwentnie realizowany od 2017 roku, przyniósł szereg oczekiwanych przez turystów zmian. Każdy, kto wraca do Szczyrku po wielu latach przerwy, jest więcej niż pozytywnie zaskoczony obecną infrastrukturą ośrodka.

Do dyspozycji narciarzy, snowboardzistów, rowerzystów i turystów pieszych oddajemy m.in. 6-osobowe kanapy, w tym na Zbójnicką Kopę. Ta inwestycja miała kluczowe znaczenie dla przywrócenia Szczyrkowi miana jednego z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce, ponieważ dzięki niej możliwe jest łatwe i wygodne przemieszczanie się pomiędzy ośrodkami Szczyrk Mountain Resort i Centralnym Ośrodkiem Sportu na Skrzycznem.

Perłą naszej oferty, która przyciąga mnóstwo osób wybierających się na aktywny weekend w Beskidy, jest 10-osobowa kolej gondolowa, największa w Polsce. Można z niej korzystać całorocznie – latem zachęcamy np., aby wybrać się na spacer od górnej stacji kolei na Hali Skrzyczeńskiej w kierunku Skrzycznego czy Malinowskiej Skały. Spacer żółtym szlakiem nie powinien być nadmiernie wymagający nawet dla rodzin z młodszymi dziećmi.

Warto podkreślić, że zarówno 6-osobowa kanapa na Zbójnicką Kopę, jak i 10-osobowa kolej gondolowa, są udostępnione dla rowerzystów, którzy korzystają z naszego fantastycznego kompleksu ścieżek i tras rowerowych Szczyrk Enduro Trails by TREK.

Aktywny weekend w Beskidach: wymarzona opcja dla narciarzy

Choć Szczyrk Mountain Resort jest ośrodkiem całorocznym, stwarzającym znakomite warunki do spędzenia aktywnego weekendu w górach o dowolnej porze roku, to oczywiście najwięcej gości odwiedza nas w okresie zimowym. I nie ma w tym żadnego przypadku: zapewniamy doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardingu.

Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów oddajemy ponad 23 kilometry zróżnicowanych pod względem trudności i długości tras narciarskich, z czego około 5 km jest oświetlonych. Co ważne, od 2017 roku trwa nasza współpraca z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena, dzięki czemu osoby wykupujące skipass Szczyrk Mountain Resort mogą korzystać z tras obu ośrodków, których łączna długość wynosi blisko 40 km.

Najważniejsze zalety naszego ośrodka narciarskiego to:

 • Duża przepustowość kolei, co pozwala rozładować kolejki nawet w czasie ferii, przerwy świąteczno-noworocznej i w weekendy;
 • Największa w Polsce 10-osobowa kolej gondolowa, która jest nie tylko wygodna i szybka, ale też stanowi atrakcję samą w sobie;
 • Duży wybór zróżnicowanych tras, które zadowolą zarówno rodziny z dziećmi, jak i doświadczonych narciarzy żądnych adrenaliny;
 • Nowy system naśnieżaniaz dużym zbiornikiem o pojemności 100 000 m3 (40 basenów olimpijskich) na Hali Skrzyczeńskiej, który zasila w wodę 320 lanc i 49 armatek śnieżnych – to gwarantuje dobre warunki narciarskie nawet w czasie odwilży;
 • Doskonały mikroklimat, dzięki czemu rozpoczynamy sezon narciarski jako jedni z pierwszych w Polsce i kończymy jako jedni z ostatnich:
 • Duży wybór wypożyczalni sprzętu i szkółek narciarskich;
 • Duży, wygodny parking na około 700 samochodów;
 • Bogata oferta gastronomiczna, w tym Restauracja Kuflonka;

Jeśli więc szukasz miejsca na spędzenie aktywnego weekendu w górach w sezonie narciarskim, to gorąco zapraszamy do Szczyrk Mountain Resort. Jesteśmy przekonani, że będziesz do nas wracać regularnie.

Aktywny weekend w Szczyrku to propozycja nie tylko dla narciarzy i snowboardzistów

Na aktywny weekend pod Skrzyczne zapraszamy także turystów pieszych i rowerowych. Jak przystało na ośrodek całoroczny, zapewniamy mnóstwo atrakcji również w okresie wiosennym, letnim czy jesiennym.

Jest cała masa pomysłów na spędzenie aktywnego weekendu w Beskidach. Szczególnie polecamy wycieczki piesze i rowerowe, którym sprzyja możliwość skorzystania z kolei gondolowej wożącej turystów w kierunku szlaków na Skrzyczne i Malinową Skałę.

Nasz ośrodek to doskonałe miejsce do uprawiania trekkingu po górach Beskidu Śląskiego, co z uwagi na niezbyt wymagające kondycyjnie szlaki jest dobrą opcją zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Szczyrk Mountain Resort od kilku lat cieszy się renomą jednego z najlepszych ośrodków do uprawiania turystyki rowerowej, w tym tej w ekstremalnym wydaniu. W 2019 roku zapoczątkowaliśmy budowę efektownych ścieżek rowerowych typu enduro, które poziomem trudności i stopniem urozmaicenia przypominają te znane bywalcom tras na zboczach Koziej Góry i Szyndzielni w Bielsku-Białej.

Do dyspozycji rowerzystów oddajemy 16 kilometrów tras, w tym dostępnych dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem górskim. Braki kondycyjne nie są żadną przeszkodą, w końcu na trasy można się łatwo i wygodnie dostać koleją linową.

Podkreślmy również, że Szczyrk Mountain Resort to doskonały adres dla każdego, kto uprawia lub chce spróbować tak zwanego downhillu, czyli emocjonującej konkurencji rowerowej, w której chodzi o jak najszybszy zjazd z góry. Nasz ośrodek oferuje perfekcyjnie przygotowane trasy do downhillu o różnych poziomach trudności, jak również Skill Zone, czyli strefę, w której można trenować triki i przejazdy po specjalnych konstrukcjach.

To warto wiedzieć:

W naszym ośrodku istnieje możliwość wypożyczenia roweru, w tym elektrycznego. Dostępni są również instruktorzy rowerowi. Dodatkowo organizujemy wycieczki i szkolenia rowerowe.

Aktywny weekend w górach. Dlaczego Beskidy?

Beskidy to bardzo dobry kierunek dla każdego, kto planuje aktywny weekend czy to w pojedynkę, we dwoje czy z całą rodziną. To pasmo górskie stwarza doskonale warunki do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, a zimą narciarstwa zjazdowego i biegowego. Sam Szczyrk, dzięki wielu inwestycjom w infrastrukturę turystyczną, stał się niezwykle atrakcyjną alternatywą dla innych miejscowości górskich – nie tylko w Polsce, ale też w Czechach, na Słowacji czy nawet w Austrii.

Czy wiesz, że…

Beskidy to najmłodsze pasmo górskie w Polsce? Powstały „zaledwie” około 20 mln lat temu. Ich najwyższy szczyt, Skrzyczne (1257 m n.p.m.), należy do Korony Gór Polski.

Aktywny weekend w Szczyrku to znakomita propozycja dla każdego, kto:

 • Lubi uprawiać trekking, natomiast niekoniecznie po wymagających szlakach wysokogórskich;
 • Jest zapalonym rowerzystą;
 • Uprawia lub chce zacząć uprawiać downhill;
 • Kocha narciarstwo lub dopiero planuje nauczyć się jeździć na nartach/snowboardzie;

Na aktywny weekend w Beskidach w ośrodku Szczyrk Mountain Resort zapraszamy i turystów indywidualnych, i paczki znajomych czy całe rodziny. Każdy znajdzie u nas przestrzeń do zabawy, wypoczynku i solidnej regeneracji w bardzo komfortowych warunkach.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za zafundowaniem sobie aktywnego weekendu w Szczyrku jest bardzo dogodny dojazd z każdego regionu Polski. Poniżej znajdziesz przykładowe odległości i czasy dojazdu (za Google Maps):

 • Warszawa – 380 km, ok. 4 godziny jazdy samochodem.
 • Kraków– 110 km, ok. 2 godziny jazdy samochodem.
 • Wrocław– 275 km, ok. 3,5 godziny jazdy samochodem.
 • Poznań– 460 km, ok. 5 godzin jazdy samochodem.
 • Łódź – 290 km, ok. 3,5 godziny jazdy samochodem.

Masz zatem szereg dobrych powodów, aby zaplanować sobie aktywny weekend pod Skrzycznem. Do zobaczenia w Szczyrk Mountain Resort!