Gdzie na rower w Beskidach ? Odkryj Szczyrk Enduro Trails by TREK

Jeśli zastanawiasz się, gdzie na rower na weekend, zwłaszcza w Beskidach, to Szczyrk Enduro Trails by TREK to doskonała odpowiedź na Twoje pytanie. Ten kompleks jednokierunkowych ścieżek rowerowych typu singletrack powstał w 2019 roku i od tamtej pory przyciąga pasjonatów jazdy na rowerze górskim.

Trasy dla wszystkich poziomów zaawansowania

Specjalnie wyprofilowane trasy, zaprojektowane z dala od pieszych szlaków, stanowią świetne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zbudowane z myślą o bezpieczeństwie i dobrej zabawie ich użytkowników posiadają odpowiednie nachylenie tras, miejsca do wytracania prędkości oraz bandy ułatwiające pokonywanie ciasnych zakrętów. Jeśli zastanawiasz się, gdzie na rower w Polsce to poniżej przedstawiamy kilka powodów, dlaczego warto wybrać się właśnie do Nas.

Trasy zostały oznaczone różnymi kolorami w celu identyfikacji poziomów trudności poszczególnych odcinków:

  • Niebieskie trasy- idealne dla początkujących. To wyprofilowane, wygładzone trasy dostosowane już dla początkujących i średniozaawansowanych rowerzystów, gdzie dobierając odpowiednią prędkość zjazdu każdy użytkownik będzie czerpał mnóstwo przyjemności.
  • Czerwone trasy- wyzwanie dla zaawansowanych. Czerwone trasy to trasy z naturalnymi przeszkodami w postaci wyeksponowanych korzeni oraz kamieni, idealne dla rowerzystów posiadających zaawansowane umiejętności.
  • Czarne trasy- dla najbardziej wymagających. Czarne trasy to najtrudniejsze z możliwych. Wykorzystują naturalne przeszkody, charakteryzują się dużym spadkiem terenu i ciasnymi zakrętami. Idealne dla rowerzystów posiadających wysokie umiejętności jazdy w terenie.

Gdzie na rower w Beskidach ? Szczyrk Enduro Trials by TREK to zróżnicowane trasy na 16 kilometrach

Jeśli zastanawiasz się gdzie na rower w Beskidach to zapraszamy do naszego kompleksu Szczyrk Enduro Trails by TREK, gdzie dostępne są łącznie 6 tras o zróżnicowanym poziomie trudności i łącznej długości 16 km. Co więcej, to jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie na start każdej z nich można dostać się wjeżdżając wyciągami: gondolą lub koleją kanapową, a karnet rowerowy działa do końca dnia.

Kompleksowa Infrastruktura

Przy dolnej stacji gondoli znajduje się Centrum Ścieżek z wypożyczalnią rowerów i sklepem, gastronomią, dużym parkingiem, myjką rowerową i toaletą. To idealne miejsce na rozpoczęcie i zakończenie swojej przygody rowerowej.

Zanurz się w świat Szczyrk Enduro Trails by TREK - opis tras

Wiemy już, że jesteś miłośnikiem jazdy na rowerze górskim i poszukujesz emocji oraz wyzwań. Szczyrk Enduro Trails by TREK to miejsce, które z pewnością Cię zainteresuje. Nasz kompleks jednokierunkowych ścieżek rowerowych typu singletrack oferuje różnorodne trasy, idealne zarówno dla początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych rowerzystów. Każda z tras posiada swój niepowtarzalny charakter i zapewnia niezapomniane przeżycia na rowerze.

Wybierz trasę, która najlepiej odpowiada Twoim umiejętnościom i oczekiwaniom.

  • Trasa 1 | Hip HopA Air

- Przeznaczona dla początkujących i średniozaawansowanych rowerzystów.

- Długość: 2300m

- Średnie nachylenie: 8,4%

- Spadek: 193m

- Rozpoczyna się na Zbójnickiej Kopie (1205 m n.p.m.) przy górnej stacji kolei kanapowej pomiędzy dużym a Małym Skrzycznem, a kończy na Hali Skrzyczeńskiej. Posiada utwardzoną nawierzchnię, sporo hopek i stolików (niektóre nawet do 9 m długości).

  • Trasa 1 | Hip HopA Flow

- Przeznaczona dla początkujących i średniozaawansowanych rowerzystów.

- Długość: 5600m

- Średnie nachylenie: 7,5%

- Spadek: 420m

- Rozpoczyna się nieco ponad zbiornikiem na Hali Skrzyczeńskiej (3 min od górnej stacji Gondoli) a kończy się na parkingu przy dolnej stacji. Posiada utwardzoną, równą nawierzchnię, sporo band, hopek, stolików i rollerów – przeszkody te można przejechać wolno bez skakania, za to szybsza jazda pozwoli na spore loty.

  • Trasa 2 | Otik

- Przeznaczona dla średniozaawansowanych i zaawansowanych rowerzystów.

- Długość: 2850m

- Średnie nachylenie: 12,6%

- Spadek: 360m

- Rozpoczyna się ponad zbiornikiem na Hali Skrzyczeńskiej (4 min od górnej stacji Gondoli) a kończy się na parkingu w Solisku (skąd jedzie się 5 min rowerem do dolnej stacji Gondoli). Jest to naturalna, płynna ścieżka, wijąca się w dosyć gęstym, młodym lesie iglastym, czasem przecina też malownicze polany, zaś w dolnej części prowadzi przez piękny bukowy las o bardzo ciekawym ukształtowaniu terenu.

Trasa 3 | Zbój

- Przeznaczona dla średniozaawansowanych i zaawansowanych rowerzystów.

- Długość: 1512m

- Średnie nachylenie: 12,6%

- Spadek: 190m

- Rozpoczyna się na Małym Skrzycznem a kończy na starcie Otika. Jest to naturalny, wąski i kręty singletrack. W górnej, bezleśnej części linia jest dość eksponowana i stroma z paroma dropami, dalej aż do samego końca ścieżka biegnie w bardzo gęstym, młodym lesie świerkowym i modrzewiowym, gdzie można napotkać sporo technicznych zakrętów, korzeni i małych hopek.

Trasa 4 | Otesanek

- Przeznaczona dla zaawansowanych rowerzystów.

- Długość: 723m

- Średnie nachylenie: 16,6%

- Spadek: 120m

- Rozpoczyna się zaraz po przejeździe drogi w okolicy Polana Suche a kończy w Solisku. Trasa posiada kilka hopek z dziurami, dropów oraz dwie strome ścianki na samym końcu. Zalecane jest korzystanie z kasku i ochraniaczy na trasie.

Trasa 5 | Loop 1

- Przeznaczona dla początkujących.

- Długość: 650m

- Średnie nachylenie: 6%

- Najłatwiejsza trasa rowerowa w całym kompleksie oznaczona kolorem zielonym. W całości znajduje się na Hali Skrzyczeńskiej przy górnej stacji gondoli. Poprowadzona w taki sposób, aby każdy użytkownik mógł czuć się na niej bezpiecznie. Jest to pętla, której pierwsza część jest podjazdowa, a druga ma charakter zjazdu w dół. Na całej długości przebiegu ścieżki rozsiane są przeszkody postaci równoważni, przejazdów po głazach, band czy małych skoczni. Miejsce zostało stworzone z myślą o osobach, które zaczynają jazdę na rowerze w górskim terenie.

Trasa 6 | Bestyja

- Przeznaczona dla zaawansowanych rowerzystów.

- Długość: 2500m

- Średnie nachylenie: 16,2%

- Spadek: 405m

- Trasa ta łączy naturalne, trudne technicznie sekcje leśne z bike parkowymi, skocznymi elementami na otwartym terenie. Przy sporym średnim nachyleniu, posiada zarówno ciasne, techniczne fragmenty jak i szybkie odcinki. Przeważają wąskie singletrackowe sekcje, jednak można spotkać także dosyć wymagające trawersy z wyborem linii przejazdu.

Jazda na Rowery w Szczyrku - doskonała opcja na weekendowe wypady

Szczyrk Enduro Trails by TREK to nie tylko wyzwanie dla zaawansowanych rowerzystów, ale także idealne miejsce dla tych, którzy szukają emocji na weekend. Gdzie na rower w Beskidach lub gdzie na rower w Polsce? Ścieżki rowerowe w Szczyrku czekają na Ciebie! Odkryj nowe możliwości i spędź aktywnie czas w otoczeniu pięknej przyrody Beskidów.