Zielony Szczyrk 2024

Akcja zbierania śmieci - 25.05.2024

 

"Zielony Szczyrk" - podsumowanie akcji

 

W sobotę 25 maja odbyła się 6. edycja akcji "Zielony Szczyrk", w której zbieraliśmy śmieci ze stoków narciarskich i szlaków pieszych. Dziękujemy wszystkim za tak liczny odzew. 
Uczestnicy zostali podzieleni na 2 grupy i przeszli wyznaczonymi trasami. Obserwujemy, że z roku na rok jest coraz mniej pełnych worków (podczas tej akcji było ich 19), a tym samym mniej śmieci w górach. BRAWO!!!! Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i widzimy się na kolejnej odsłonie akcji.

WIELKIE podziękowania za wsparcie akcji "Zielony Szczyrk" dla TREK oraz Stowarzyszenia Czyste Szlaki - Trash Free Trails.


 

 

Czyste szlaki & Zielony Szczyrk edycja SZÓSTA! 

 

Po raz 6 w Szczyrku i kolejny raz we współpracy z marką rowerową TREK oraz Stowarzyszeniem Czyste Szlaki - Trash Free Trails organizujemy akcję sprzątania okolicznych szlaków turystycznych oraz tras narciarskich i rowerowych. 

I mamy do Was poważne pytanie: POMOŻECIE? 

Zaplanowaliśmy 2 główne trasy, na które wyruszycie z opiekunem. 

 Wyruszamy o godz. 11:00 

W dniu akcji zapowiadany jest mały opad, dlatego odopwiednio przygotujcie się na wyjście w góry.

 • Hala Skrzyczeńska - Małe Skrzyczne - w kierunku Malinowskiej Skały - Hala Skrzyczeńska ok. 7 km 2’50 h 
 • Hala Skrzyczeńska- Zbójnicka Kopa- Skrzyczne- Hala Skrzyczeńska granią ok. 6 km 2’20 h 

Spotykamy się pod gondolą, gdzie w namiocie będzie można odebrać potrzebne akcesoria: bilet, worki, rękawice, voucher na posiłek, oraz naklejkę uczestnika. 
 

ZAPISY

info@szczyrkowski.pl 

tel. 694 359 590, 33 817 89 26

 

Każdemu uczestnikowi gwarantujemy: 

 • bilet na przejazd kolejami w dniu akcji, 
 • darmowy posiłek w Restauracji Kuflonka (przygotowany specjalnie na tą okazję, nie obowiązuje na dania ze standardowej karty menu), 
 • w nagrodę otrzymujecie od nas bilet turystyczny na jednorazowy wjazd oraz zjazd kolejami: gondola oraz kanapa na Zbójnicką Kopę na lato 2024, ważny do 30.09.2024. 
 • podczas zapisów zalecamy podać trasę, którą chcecie przejść, jednak zastrzegamy, że ze względów organizacyjnych trasy mogą ulec zmianie. 

  

  


Zasady akcji Zielony Szczyrk

 1. Organizatorem akcji jest Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A., ul. Narciarska 10, 43-370 Szczyrk.   

 2. Organizator zastrzega możliwość zmian tras jeśli zajdzie taka potrzeba.  

 3. Udział w akcji jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Organizator nie gwarantuje możliwości brania udziału w akcji osobie nie zapisanej na listę uczestników przed dniem wydarzenia.  

 4. Ilość uczestników jest ograniczona. 

 5. Uczestnikami wycieczki muszą być osoby pełnoletnie, natomiast osoby niepełnoletnie mogą w niej uczestniczyć tylko pod opieką rodzica lub opiekuna.  

 6. Organizator gwarantuje uczestnikom w ramach nagrody dodatkowo bilet turystyczny na jednorazowy wjazd oraz zjazd kolejami: gondola oraz kanapa na Zbójnicką Kopę na lato 2024, ważny do 30.09.2024, bidon od marki Trek, voucher ze zniżką 10 % na usługi gastronomiczne ośrodka oraz brelok lub jojo. 

 7. Organizator gwarantuje posiłek w dniu wydarzenia. Posiłek będzie wydawany na podstawie vouchera na tarasie restauracji Kuflonka lub wewnątrz.  

 8. Voucher na posiłek oraz bilet na koleje do wykorzystania w dniu wydarzenia będą do odbioru w wyznaczonym Biurze Organizatora/ Kasach pod gondolą, ul. Salmopolska 53B.  

 9. Uczestnik akcji otrzymuje od Organizatora: worek na śmieci, jednorazowe rękawiczki, voucher na posiłek, bilet na koleje ważne w dniu wydarzenia.  

 10. Bilety nagrody będą do odbioru w Kasach pod gondolą w godz. 13:00-15:00 na podstawie listy uczestników, po zakończeniu akcji.  

 11. W każdej z grup będzie Opiekun z Ośrodka, który będzie miał zapasowe worki, rękawiczki.  

 12. Opiekun grupy wskazuje miejsca w których można pozostawić pełne worki śmieci.  

 13. Każdy uczestnik zapisując się na listę uczestników oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na uczestniczenie w akcji Zielony Szczyrk.   

 14. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.  

 15. Obowiązuje obuwie górskie oraz wygodny strój, dostosowany do panujących warunków atmosferycznych.   

 16. Podczas Akcji Zielony Szczyrk Uczestnicy zobowiązują się do przestrzegania obowiązujących zasad sanitarnych zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Ministra Zdrowia oraz Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej.