Puchar Świata MTB UCI 2024

Po raz pierwszy w Polsce!

 

Puchar Świata MTB UCI w dyscyplinach enduro, e-enduro i downhill po raz pierwszy w Polsce! 

 

Organizatorem wydarzenia jest ekipa Enduro Trails, a my w naszym kompleksie Szczyrk Enduro Trails by TREK będziemy gościć zawodników DHI! 

Zawodnicy wraz z ekipami technicznymi zaczną pojawiać się w Bielsku-Białej i Szczyrku już od początku tygodnia, ale ważne rzeczy zaczną się dziać od czwartku 16 maja.

Najpierw Bielsko-Biała będzie główną areną wydarzeń, bo to tam na Błoniach rozpoczynać i kończyć się będą dwa Puchary Świata (Enduro w piątek i E-Enduro w sobotę), którym towarzyszyć będą wyścigi Open (dla amatorów). Oprócz wyścigów i dekoracji na Błoniach zorganizowana będzie także duża strefa kibica z telebimem, strefa Expo z kilkudziesięcioma wystawcami (są jeszcze miejsca!!) i wiele wydarzeń towarzyszących (koncerty, pokazy, animacje i zawody dla dzieci).

Kulminacją grawitacyjnego weekendu będzie transmitowany Live wyścig finałowy w Downhillu, który odbędzie się w Szczyrku w niedzielę. Główna strefa kibica w Szczyrku (z telebimem i strefą VIP) zorganizowana zostanie na mecie zawodów (parking przy dolnej stacji gondoli).

źródło: endurotrails.pl

Program zawodów

Bielsko-Biała i Szczyrk

UCI Enduro | UCI E-Enduro - lokalizacja Bielsko-Biała
UCI Downhill - lokalizacja Szczyrk Mountain Resort >> jak dojechać?