FAQ - Flexi ceny

Przeczytaj jak działają ceny dynamiczneCeny karnetów narciarskich i sposoby sprzedaży

 

Jakie będą ceny karnetów narciarskich w sezonie zimowym?

Ceny będą uzależnione od różnych czynników, na które ma wpływ obłożenie ośrodka w sezonie wysokim lub niskim, dzień tygodnia, data rezerwacji, ale także pogoda. Na wcześniejsze rezerwacje będą obowiązywać zniżki na karnety narciarskie do 30%. Ceny ciągle się zmieniają, dlatego jeśli chcesz uzyskać cenę pokazaną w kalendarzu cen, najlepiej zarezerwuj natychmiast.

Jakie są ceny kilkudniowych karnetów narciarskich?

Ceny są ciągle dostosowywane i zmieniają się w zależności od popytu. Dlatego zalecamy kupowanie karnetów narciarskich dużo wcześniej, przed terminem jazdy na nartach.

Gdzie można kupić karnety narciarskie?

1. Online na stronie gopass.sk, gopass.pl i gopass.cz w najlepszych cenach.
2. W ośrodku w samoobsługowych kasach Gopass Tickets – wymagana rejestracja w programie Gopass, w tych miejscach można uzyskać lepszą cenę w porównaniu do klasycznej kasy.
3. W klasycznej kasie w ośrodku także w dynamicznie zmieniających się cenach.

Jak zostanie mi dostarczony skipass zakupiony online?

Przy pierwszym zakupie karnetów narciarskich należy zarejestrować się na stronie gopass.sk /.cz /.pl. Następnie zostanie dostarczona karta Gopass pocztą lub odbierzesz ją w ośrodku. Zalecamy odbiór karty bezpośrednio w ośrodku, ponieważ to szybszy sposób. Przy kolejnym zakupie używasz już swojej karty Gopass, karnet narciarski aktywuje się automatycznie na karcie po dokonaniu płatności.

Jaka będzie maksymalna cena karnetów narciarskich podczas sezonu / świąt Bożego Narodzenia?

W ośrodkach narciarskich Jasna, Tatrzańska Łomnica, Jezioro Szczyrbskie, Szpindlerowy Młyn i Szczyrk odeszliśmy od stałych cen karnetów narciarskich. Od teraz ceny jednodniowych karnetów narciarskich będą określane przez „podaż i popyt”, tj. ceny będą zależeć od obłożenia ośrodka w danym dniu, od daty rezerwacji, pogody i rodzaju sezonu (wysoki lub niski sezon). Podobnie jak w przypadku rezerwacji biletów lotniczych lub rezerwacji hotelu z wyprzedzeniem, wczesne rezerwacje karnetów narciarskich będą tańsze i korzystniejsze.

Jakie będą ceny karnetów narciarskich w ośrodku w samoobsługowych kasach Gopass Tickets?

Ceny w kasach samoobsługowych są niższe niż w tradycyjnych kasach, a jednocześnie wyższe niż online na gopass.sk/.cz/.pl. Dlatego polecamy kupowanie karnetów narciarskich online, otrzymasz najlepszą cenę bez czekania w kolejkach.

Jakie będą ceny w klasycznych kasach w ośrodku?

Ceny karnetów narciarskich w klasycznych kasach biletowych będą dynamiczne – to znaczy będą zmieniać się dynamicznie w zależności od aktualnego obłożenia ośrodka, pogody i innych czynników. Będą wyższe w porównaniu do sprzedaży online na gopass.sk/.pl/.cz i samoobsługowych kasach Gopass Tickets.

Jeśli ceny zmieniają się na stronie Gopass, czy zmieniają się też w kasach?

Tak, od sezonu 2019/20 wprowadzamy w ośrodkach TMR nowość w postaci dynamicznych cen również w kasach. Będą reagować na obłożenie ośrodka, pogodę i inne czynniki.

Ile dni wcześniej należy kupić karnet narciarski, aby było to korzystne?

Im wcześniej kupisz karnety narciarskie, tym uzyskasz lepszą cenę. Ceny zależą od różnych czynników, na które ma wpływ obłożenie ośrodka w sezonie głównym lub niskim, dzień tygodnia, data rezerwacji, ale także pogoda. Przy wczesnej rezerwacji można uzyskać zniżki na karnety narciarskie do 30%. Ceny ciągle się zmieniają, więc jeśli chcesz uzyskać cenę pokazaną w kalendarzu cen, najlepiej zarezerwuj natychmiast.

Czy istnieje harmonogram, kiedy ceny są podwyższane?

Nie, ceny zmieniają się płynnie w zależności od kilku czynników, takich jak obłożenie ośrodka w sezonie wysokim lub niskim, dzień tygodnia, data rezerwacji, ale także pogoda.

Dlaczego karnet przez święta Bożego Narodzenia kosztuje więcej?

Cena karnetów narciarskich zależy od obłożenia ośrodka, w terminach które cieszą się największym zainteresowaniem cena jest wyższa, a gdy chętnych jest mniej – niższa. Święta Bożego Narodzenia to najbardziej obłożony okres w sezonie. W przypadku wcześniejszych zakupów online można jednak kupić karnet narciarski na Boże Narodzenie w cenie od 96 PLN.

Czy należy kupować teraz, albo poczekać, czy cena może jeszcze się obniżyć?

Ceny ciągle się zmieniają, więc jeśli chcesz uzyskać cenę pokazaną w kalendarzu cen, najlepiej zarezerwować ją natychmiast.

Czy może się zdarzyć, że kupię teraz karnet narciarski w przedsprzedaży, a w kasie w ośrodku cena będzie niższa?

W przedsprzedaży ceny są najlepsze.

Długo wybierałem skipassy przez internet, zakup z koszyka automatycznie mi się usunął, a kiedy wybrałem ponownie, ceny były wyższe. Dlaczego system nie pozwolił mi kupić biletów w pierwotnej cenie?

Dynamiczne ceny odpowiadają aktualnemu zainteresowaniu karnetami narciarskimi w określonym ośrodku w wybranym dniu. W rezultacie, podobnie jak na podstawie innych czynników, ceny ciągle się zmieniają, więc możliwe jest, że ceny zmienią się w ciągu kilku minut.
 

 

Możliwości anulowania i innego wykorzystania karnetu

Czy można anulować karnet narciarski lub użyć go w inny sposób?

Nie bój się wcześniejszego zakupu, możesz zmienić datę wykorzystania karnetu za opłatą 5 PLN najpóźniej jeden dzień wcześniej. Wartość karnetu narciarskiego za opłatą można przesunąć na doładowanie konta GOPASS, a następnie można tę kwotę wykorzystać na zakup kolejnego karnetu narciarskiego lub usługi. Jeśli kupisz kilkudniowe karnety narciarskie (co najmniej dwudniowe) na Słowacji, a pogoda będzie zła, karnet narciarski można wykorzystać jako całodniowy bilet wstępu do parku wodnego Tatralandia lub parku wodnego Bešeňová. Ale tego dnia nie można już jeździć na nartach.

Czy mogę zmienić termin karnetu narciarskiego na inny dzień? Czy pozostaje ta sama cena, czy się zmienia? Czy za tę zmianę pobierana jest opłata?

Można zmienić termin jazdy na nartach w następujący sposób. Zakupiony karnet narciarski musi zostać anulowany z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Pobierana jest opłata za anulowanie karnetu w wysokości 5 PLN. Pozostała kwota zostanie zwrócona w formie doładowania, za które kupisz karnet narciarski na inny, odpowiadający Ci termin. Jeśli w wybranym terminie karnet narciarski jest droższy niż saldo na koncie, możesz po prostu doładować swoje konto. Jeśli nie chcesz już jeździć na nartach, możesz wykorzystać doładowanie na zakup innych usług.

Chcę kupić karnet narciarski w najlepszej cenie, ale zazwyczaj decyduję się na jazdę w zależności od pogody. Co się stanie, jeśli w przypadku zakupu z wyprzedzeniem nie trafię na dobrą pogodę?

Można zmienić termin jazdy na nartach w następujący sposób. Zakupiony karnet narciarski musi zostać anulowany z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Pobierana jest opłata za anulowanie w wysokości 5 PLN. Pozostała kwota zostanie zwrócona w formie doładowania, za które kupisz karnet narciarski na inny, odpowiadający Ci termin.

 


 

Korzystanie z karnetów narciarskich w różnych ośrodkach

W których ośrodkach narciarskich sprzedawane są karnety narciarskie w dynamicznych cenach?

Dynamiczne ceny obowiązują w słowackich ośrodkach Jasna, Tatrzańska Łomnica i Jezioro Szczyrbskie, czeskim Szpindlerowym Młynie i polskim Szczyrku (SMR/COS/BSA).

Dlaczego Jezioro Szczyrbskie i Wysokie Tatry mają oddzielne ceny?

Oddzielne cenniki powinny lepiej odpowiadać na różną ofertę obu ośrodków. Taki krok podjęliśmy również w porozumieniu z innymi podmiotami w Tatrach Wysokich, aby poprawić obłożenie tego ośrodka.

Czy będzie można jeździć na nartach na kilkudniowym karnecie kupionym do ośrodka Jezioro Szczyrbskie także w Tatrzańskiej Łomnicy lub Jasnej i odwrotnie?

Obowiązuje zasada, że karnety narciarskie z obszaru, w którym są wyższe ceny, pozwalają na jazdę na nartach w ośrodku z niższymi cenami. Tak więc klient z kilkudniowym karnetem narciarskim z Tatrzańskiej Łomnicy będzie mógł jeździć na nartach nad Jeziorem Szczyrbskim, ale odwrotnie nie będzie to możliwe. To samo dotyczy karnetów narciarskich z Jasnej – można je wykorzystać w Tatrzańskiej Łomnicy i Jeziorze Szczyrbskim.

Jak będą działały karnety narciarskie w Szczyrku? Czy będą obowiązywać w COS i BSA? Czy ceny biletów sprzedawane w kasie będą się zmieniać, czy będą stałe?

Karnety narciarskie będą nadal ważne w całym ośrodku, w tym COS i BSA. Ceny w kasach i kasach samoobsługowych GOPASS TICKETS będą dynamiczne tak samo jak przy zakupie online.

Dlaczego po ośrodkach tatrzańskich dynamiczne ceny wprowadza również Szczyrk i Szpindlerowy Młyn?

Dynamiczne ceny stają się trendem na całym świecie i wynikają z potrzeby sterowania i zarządzania liczbą sprzedanych biletów oraz obłożeniem ośrodka w danym terminie. Celem tego żywego procesu jest równomierne rozłożenie narciarzy w ośrodkach przez cały sezon. Ponieważ zainteresowanie narciarzy zmienia się przez cały sezon, odpowiednie jest wcześniejsze zaplanowanie jazdy na nartach, aby uzyskać najlepszą możliwą cenę, w myśl zasady „im wcześniej kupujesz, tym taniej szusujesz”. Daje to szansę klientom, którzy potrafią zaplanować sobie czas i otrzymają za to nagrodę w postaci lepszych cen niż standardowe ceny za 1-dniowy karnet narciarski dostępny w klasycznej kasie. Główną korzyścią dla ośrodka jest lepsza przewidywalność ruchu z wyprzedzeniem, wówczas można też lepiej zaplanować pracę swojego personelu. Ostatecznie klient może spodziewać się krótszych kolejek przy wyciągach.

 


 

Rozpoczęcie sprzedaży i promocje

Kiedy zostaną opublikowane cenniki karnetów narciarskich?

Cenniki karnetów narciarskich zostaną opublikowane w drugiej połowie listopada przed startem sezonu.

Jakie będą najtańsze promocyjne ceny skipassów w poszczególnych ośrodkach?

W specjalnej promocji na początek dostępna będzie ograniczona liczba karnetów narciarskich do słowackich ośrodków już od 9 EURO, w Szpindlerowym Młynie od 390 CZK, w Szczyrku od 39 PLN.

Jaka będzie najniższa cena karnetów narciarskich?

Jeśli pospieszysz się z zakupem karnetów narciarskich przez Internet, możesz „upolować” ceny w całym sezonie już od 39 PLN. Ponadto dostępne będą ograniczone czasowo oferty promocyjne na karnety narciarskie. Sprawdzaj regularnie naszą strnę i portale społecznościowe, aby dowiedzieć się więcej. Z drugiej strony, jeśli zostawisz zakup online na ostatnią chwilę lub kupisz karnet narciarski bezpośrednio w ośrodku, zapłacisz więcej.

Czy istnieje pułap cenowy, do którego ceny mogą dotrzeć?

W ośrodkach narciarskich Jasna, Tatrzańska Łomnica, Jezioro Szczyrbskie, Szpindlerowy Młyn i Szczyrk odeszliśmy od stałych cen karnetów narciarskich. Od teraz ceny jednodniowych karnetów narciarskich będą określane przez „podaż i popyt”, tj. ceny będą zależeć od obłożenia ośrodka w danym dniu, od daty rezerwacji, pogody i rodzaju sezonu (wysoki lub niski sezon). Podobnie jak w przypadku rezerwacji biletów lotniczych lub rezerwacji hotelu z wyprzedzeniem, wczesne rezerwacje karnetów narciarskich będą tańsze i korzystniejsze.