Zastanawiasz się, gdzie jechać w góry? Daj się zaskoczyć pięknem Beskidu Śląskiego!

Polskie góry? Dla większości osób pierwszym skojarzeniem będą Tatry. Tymczasem warto wiedzieć, że nasz kraj ma znacznie więcej do zaoferowania fanom czy to trekkingu, kolarstwa górskiego, downhillu czy oczywiście jazdy na nartach. Jeśli chcesz połączyć aktywny wypoczynek z odkrywaniem nowych, nieznanych sobie miejsc, to skorzystaj z naszego zaproszenia i odwiedź Beskid Śląski. Sprawdź, dlaczego jest to idealna destynacja dla każdego, kto zastanawia się, gdzie jechać w góry w Polsce czy to na urlop, czy po prostu na weekend lub nawet tylko na jeden dzień.

Raj dla aktywnych

Zacznijmy od małej powtórki z geografii Polski. Beskid Śląski to pasmo górskie stanowiące część Beskidów Zachodnich. Obejmuje teren województwa śląskiego, stanowiąc jedną z najatrakcyjniejszych, a przy tym wciąż niezatłoczonych destynacji turystycznych w naszym kraju.

Ważnym ośrodkiem Beskidu Śląskiego jest Szczyrk, czyli niewielka, urokliwa miejscowość, która od wielu lat słynie z doskonałych warunków narciarskich, będąc jednym z najważniejszych ośrodków narciarstwa zjazdowego w Polsce.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że Beskid Śląski to propozycja nie tylko dla osób, które rozważają, gdzie w góry Polska w okresie zimowym. Region jest bardzo atrakcyjny o każdej porze roku, stwarzając doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej czy rowerowej.

Jeśli więc właśnie planujesz krótszy lub dłuższy wyjazd i zastanawiasz się, gdzie w góry na jeden dzień z Katowic, Warszawy czy innego miasta, to skorzystaj z naszej rekomendacji i odwiedź Beskid Śląski – zwłaszcza, jeśli ten region jest Ci kompletnie nieznany i dopiero chcesz go odkryć dla siebie i swoich bliskich.

Gdzie w góry na Śląsku? Ten kierunek pozytywnie Cię zaskoczy

Niezależnie od tego, czy lubisz jeździć w góry latem, jesienią, zimą czy może wiosną, to Beskid Śląski zawsze okaże się dobrym wyborem. To jeden z tych regionów, który łączy w sobie atrakcje dla osób aktywnych, chcących napawać oczy pięknymi widokami, zwiedzać, jak i zażyć totalnego relaksu w otoczeniu dziewiczej przyrody.

Wiele osób zastanawia się, gdzie w góry w czerwcu, lipcu, sierpniu, czy wrześniu. Jeśli znasz już dobrze Tatry czy Karkonosze, a poza tym trochę przeszkadza Ci ilość turystów odwiedzających te regiony, to śmiało możesz postawić na Beskid Śląski – i to o dowolnej porze roku, co udowadniamy w dalszej części naszego artykułu.

Gdzie w góry jesienią i dlaczego w Beskid Śląski?

Jesień w Beskidzie Śląskim to magiczny czas, kiedy można nacieszyć się widokiem pięknie przebarwionej roślinności. Jednocześnie jest to ten okres, który szczególnie polecamy osobom szukającym w górach ciszy, spokoju i komfortowych warunków do uprawiania turystyki pieszej czy rowerowej.

Jesienią na pewno warto postawić na trekking po niewysokich górach Beskidu Śląskiego, który jest dostępny nawet dla osób z gorszą kondycją czy rodzin z dziećmi. Zachęcamy do zdobycia najwyższego szczytu Beskidów, czyli Skrzycznego (1257 m n.p.m.), który należy do Korony Gór Polski.

Gdzie w góry latem? Beskid Śląski to raj dla rowerzystów

Jeśli zastanawiasz się, gdzie w góry na wakacje w Polsce, to Beskid Śląski może być bardzo dobrym, w dodatku nieoczywistym wyborem. Latem ten region kusi nie tylko pięknymi szlakami pieszymi, ale także rowerowymi.

Fanów aktywnego spędzania wakacji gorąco zapraszamy do Szczyrk Enduro Trails by TREK. To kompleks należący do Szczyrk Mountain Resort, który oferuje aż 16 kilometrów tras zjazdowych o różnych poziomach trudności. Szukasz idealnego miejsca w górach na urlop, gdzie można godzinami jeździć na rowerze, zwiedzać okolicę, a przy tym poczuć adrenalinę, jaka towarzyszy szybkim zjazdom po specjalnie przygotowanych trasach enduro? Nasz ośrodek na pewno Cię nie zawiedzie.

To warto wiedzieć:

W Szczyrk Enduro Trails by TREK oferujemy możliwość wypożyczenia roweru, w tym elektrycznego. Zapraszamy również na zorganizowane wycieczki rowerowe oraz szkolenia prowadzone przez doświadczonych instruktorów kolarstwa górskiego i trialowego.

Gdzie w góry na weekend lub jeden dzień? Skorzystaj z możliwości dogodnego dojazdu np. z Katowic

Osoby, które nie mogą sobie pozwolić na dłuższy urlop lub po prostu szukają atrakcyjnego miejsca na weekend poza domem, bardzo chętnie odwiedzają właśnie region Beskidu Śląskiego. Szczególnie dotyczy to mieszkańców południowej Polski.

Jeśli zadajesz sobie pytanie, gdzie w góry na jeden dzień z Katowic, to Beskid Śląski jest naturalnym wyborem – i to z kilku powodów:

  1. Niewielka odległość– z Katowic do Szczyrku jest zaledwie około 80 kilometrów, które samochodem pokonasz w czasie około 1 godziny. Tak dogodne położenie pozwala wybrać się na wycieczkę w Beskid Śląski nawet na jeden dzień i spędzić go w sposób bardzo aktywny.
  2. Możliwość lepszego poznania swojego regionu– wiele osób szuka odległych miejsc na urlop czy krótki wypad poza dom, nie zdając sobie sprawy z tego, jak wiele atrakcji jest dostępnych dosłownie na wyciągnięcie ręki. Warto poznać swoją małą ojczyznę i rozważając, gdzie wybrać się w góry na Śląsku, postawić właśnie na urokliwy Beskid Śląski.
  3. Mnóstwo opcji spędzania czasu– jednodniowe czy weekendowe wycieczki w góry Beskidu Śląskiego to super opcja na rodzinny wyjazd, który sprzyja różnym aktywnościom z dala od elektronicznych gadżetów, telewizji, Internetu itd. Już kilka wspólnie spędzonych godzin na górskim szlaku czy rowerze pozwoli solidnie naładować baterie, nadrobić zaległości w kontakcie z najbliższymi, a przy okazji odkryć wspaniałe walory turystyczne naszego kraju.  

Nie tylko dla mieszkańców Śląska

Gdzie w góry na weekend z Warszawy, Poznania, Łodzi czy Bydgoszczy? Daj się przekonać do odwiedzenia Beskidu Śląskiego, a na pewno nie przeżyjesz rozczarowania. Zwłaszcza, że dojazd np. do Szczyrku nie będzie ani uciążliwy, ani czasochłonny.

Zobacz: trasa z Warszawy do Szczyrku w większości prowadzi autostradą. Do pokonania jest tylko około 380 kilometrów, co zajmie Ci około 4,5 godziny. Wystarczy więc, że np. ruszysz w drogę w piątek po pracy, aby mieć do dyspozycji aż dwa pełne dni odpoczynku i aktywnej zabawy.

Beskid Śląski to jeden z najlepiej skomunikowanych regionów górskich w Polsce, o czym świadczy fakt, że chętnie odwiedzają go również np. mieszkańcy Krakowa, którzy nie chcą ryzykować stania w korkach na popularnej Zakopiance.

Jeśli więc szukasz sprawdzonego miejsca, gdzie warto wybrać się na weekend w góry, to Beskid Śląski, a szczególnie Szczyrk, będzie zawsze trafną decyzją.

Nie wiesz, gdzie jechać w góry na narty? Zapraszamy do jednego z najlepszych ośrodków w Polsce (i nie tylko)

Szczyrk Mountain Resort należy do ścisłej czołówki ośrodków narciarskich w Polsce, a nawet w tej części Europy. Regularnie gościmy w rankingach najlepszych miejsc do uprawiania narciarstwa w naszym kraju. Jeśli nie było Cię w Szczyrku od wielu lat, to koniecznie nadrób zaległości i przekonaj się, jak wielkie zmiany zaszły zarówno w samym mieście, jak i w naszym ośrodku.

Szczyrk Mountain Resort to jeden z największych ośrodków narciarskich w Polce, zbudowany na zboczach szczytów Małe Skrzyczne i Wierch Pośredni, w ostatnich latach poddany kompleksowej renowacji. Od 2017 roku, dzięki współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena, nasi goście mają do dyspozycji aż blisko 40 kilometrów tras o różnym poziomie trudności, w tym 8 kilometrów tras oświetlonych – i to wszystko w ramach jednego skipassu.

Wielką atrakcją naszego ośrodka narciarskiego jest największa w Polsce, 10-osobowa kolej gondolowa, którą uzupełniają koleje kanapowe (6-osobowe) oraz 1 orczyk. W Szczyrk Mountain Resort doskonale odnajdą się zarówno zupełnie początkujący, jak i doświadczeni narciarze.

Do dyspozycji narciarzy korzystających z ośrodka oddajemy wiele udogodnień, takich jak m.in. parking na około 700 samochodów, liczne punkty gastronomiczne, toalety, wielofunkcyjne kasy, wypożyczalnie sprzętu, punkty serwisowania nart i snowboardów, a także licencjonowaną szkółkę narciarsko-snowboardową Ski School.

Jak widzisz jest wiele powodów, dla których szukając atrakcyjnego miejsca na wyjazd w góry w Polsce latem, jesienią czy na narty, warto postawić właśnie na Beskid Śląski i skorzystać z bogatej oferty Szczyrk Mountain Resort. Do zobaczenia w Szczyrku!