Górskie ścieżki rowerowe w Beskidach. Wpadnij do naszego rowerowego raju!

Jazda na rowerze jest jedną z najpopularniejszych form aktywności fizycznej. Większość z nas jeździ rekreacyjnie, od czasu do czasu, na przykład w weekendy, jednak nie brakuje osób, którym to absolutnie nie wystarcza. Jeśli masz podobnie i chcesz spróbować np. kolarstwa górskiego, to zapraszamy w Beskidy, do Szczyrk Enduro Trails by TREK, gdzie znajdziesz piękne górskie ścieżki rowerowe o różnych poziomach trudności. To super propozycja na wypad ze znajomymi czy rodziną, ale też w pojedynkę, gdy czujesz, że potrzebujesz powietrza, odpoczynku i oczyszczenia głowy.

Górskie ścieżki rowerowe – dla kogo?

Kolarstwo górskie to doskonała propozycja dla każdego, kto chce połączyć aktywność fizyczną z przebywaniem bardzo blisko natury. Trasy do uprawiania tej formy kolarstwa, zwłaszcza górskie ścieżki rowerowe, gwarantują ucieczkę od cywilizacji, podziwianie pięknych widoków, oddychanie świeżym powietrzem, a przy tym zrobienie solidnego treningu kondycyjnego.

Jeśli więc kochasz rower, ale nudzi Cię jeżdżenie zwykłymi utwardzonymi ścieżkami, to przy najbliższej okazji spróbuj kolarstwa górskiego.

Różne formy kolarstwa, które możesz uprawiać w górach

Górskie ścieżki rowerowe sprzyjają eksplorowaniu dziewiczej przyrody. Oczywiście nie jest to sport zarezerwowany tylko dla osób ze znakomitą kondycją. Wybierając łatwiejszą ścieżkę możesz zafundować sobie rekreacyjną jazdę o znakomitych walorach widokowych, dostępną praktycznie dla każdego, również osób, które na co dzień nie uprawiają sportu i mają wyraźne zaległości treningowe.

Szczególnie emocjonującą formą kolarstwa górskiego jest downhill, czyli bardzo szybki zjazd z góry wytyczoną trasą, na której mogą znajdować się różne naturalne i sztucznie przygotowane przeszkody. Ta ekstremalna dyscyplina sportu jest idealna dla uzależnionych od adrenaliny.

Wypróbuj nasze górskie ścieżki rowerowe w masywie Skrzycznego

Chcesz spróbować kolarstwa górskiego? Możesz! Zapraszamy Cię do naszego kompleksu Szczyrk Enduro Trail by TREK, w którym znajdziesz aż 6 tras zjazdowych o łącznej długości 16 kilometrów, podzielonych ze względu na poziom trudności na trzy podstawowe kategorie:

 1. Niebieskie– propozycja dla początkujących, w tym rodzin z dziećmi oraz osób średniozaawansowanych. Trasy niebieskie zostały wyprofilowane i wygładzone, dlatego nie kryją żadnych niebezpiecznych niespodzianek, zapewniając przy tym sporo emocji.
 2. Czerwone– te trasy rekomendujemy zaawansowanym rowerzystom, którzy mają już doświadczenie w dowhillu i wręcz oczekują wyższego poziomu trudności. Na trasach znajdziesz m.in. naturalne przeszkody w postaci wyeksponowanych korzeni oraz kamieni.
 3. Czarne– nasze najtrudniejsze trasy, na których czeka na Ciebie mnóstwo ciasnych zakrętów, przeszkód oraz to, co downhillowcy lubią najbardziej: duży spadek terenu gwarantujący rozwinięcie ogromnej prędkości.

Parametry techniczne wszystkich dostępnych tras znajdziesz poniżej:

 • Trasa 1 Hip HopA Air(2300 m, nachylenie 8,4%, spadek 193 m).
 • Trasa 1 Hip HopA Flow(5600 m, nachylenie 7,5%, spadek 420 m).
 • Trasa 2 Otik(2850 m, nachylenie 12,6%, spadek 360 m).
 • Trasa 3 Zbój(1512 m, nachylenie 12,6%, spadek 190 m).
 • Trasa 4 Otesanek(723 m, nachylenie 16,6%, spadek 120 m).
 • Trasa 5 Loop 1(650 m, nachylenie 6%).
 • Trasa 6 Bestyja(2500 m, nachylenie 16,2%, spadek 405 m).

Górskie ścieżki rowerowe Skrzyczne: dlaczego są tak popularne wśród rowerzystów?

Szczyrk powoli staje się mekką dla osób uprawiających kolarstwo górskie, w szczególności pasjonatów downhillu. Górskie ścieżki rowerowe wyznaczone w masywie Skrzycznego przyciągają głównie:

 • Szerokim wyborem poziomów trudności;
 • Przystosowaniem zarówno dla rodzin z dziećmi i początkujących, jak i dla szukających najbardziej ekstremalnych wrażeń;
 • Pięknymi okolicznościami przyrody;
 • Nowoczesną infrastrukturą kompleksu Szczyrk Enduro Trails by TREK;
 • Możliwością dojazdu na start trasy koleją gondolową lub wyciągiem krzesełkowym;
 • Dogodnym dojazdem z wielu regionów Polski (np. droga z Warszawy samochodem zajmuje tylko około 4,5 godziny);

To warto wiedzieć:

Wiele osób szuka w Internecie informacji na temat dostępności górskich ścieżek rowerowych w masywie Dużego Skrzycznego. Pamiętaj więc, że jest to nazwa zwyczajowa, używana w celu odróżnienia najwyższego szczytu Beskidów (Skrzycznego) od nieco niższego Małego Skrzycznego.

Górskie ścieżki rowerowe w Szczyrku – aktywny wypoczynek dla całej rodziny

Kolarstwo górskie, w tym zjazdowe, to propozycja skierowana nie tylko do osób mających duże doświadczenie w uprawianiu ekstremalnych sportów i cieszących się doskonałą kondycją. W naszym kompleksie regularnie gościmy rodziny z dziećmi, które bez problemu znajdują dla siebie odpowiednie trasy i świetnie spędzają czas na świeżym powietrzu.

Warto przy tym podkreślić, że jako jeden z nielicznych ośrodków w Polsce, zapewniamy szybki i komfortowy wjazd na start każdej z tras wyciągami: gondolowym lub koleją kanapową. Jest to dodatkowa atrakcja, dzięki której kolarstwa górskiego mogą spróbować również osoby początkujące, mające braki kondycyjne oraz dzieci.

Zaplanuj wolny weekend i ruszaj na górskie ścieżki rowerowe w Beskidach!

Przekonaliśmy Cię do spróbowania kolarstwa górskiego? Jesteśmy pewni, że tak, dlatego już teraz zajrzyj do kalendarza, znajdź pierwszy wolny weekend w odpowiadającym Ci terminie, wsiądź w samochód i rusz do Szczyrku, najlepiej zabierając ze sobą znajomych czy rodzinę.

Gwarantujemy, że to będzie bardzo udany dzień lub weekend, który pozwoli Ci naładować baterie, pozbyć się stresu i zapomnieć o problemach w pracy czy w domu.

Pełna infrastruktura dostępna na miejscu

Kompleks Szczyrk Enduro Trail by TREK to pełnoprawny Bike Park, który zapewnia dostęp do wszystkiego, co może być potrzebne przed, w trakcie i po uprawianiu kolarstwa górskiego. Do dyspozycji naszych gości oddajemy m.in. wspomniane wyciągi, wypożyczalnię rowerów, sklep rowerowy, punkty gastronomiczne, duży parking na około 700 samochodów, myjkę rowerową i toaletę. Wszystko to znajduje się w Centrum Ścieżek przy dolnej stacji gondoli.

Sprawdź pozostałe atrakcje naszego kompleksu

Szczyrk Enduro Trails by TREK to miejsce stworzone dla pasjonatów kolarstwa górskiego, zarówno tych doświadczonych, jak i dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą fantastyczną formą aktywności. Do dyspozycji naszych gości oddajemy nie tylko doskonale przygotowane trasy zjazdowe, ale także szereg innych atrakcji:

 • Skill Zone na Hali Skrzyczeńskiej– czyli strefę przeznaczoną dla osób, które chcą doskonalić swoje umiejętności ekstremalnej jazdy na rowerze. Skill Zone obejmuje takie przeszkody, jak rock garden z najazdem na dropy, równoważnie, rolki do pompowania, stoliki czy linie na równowagę o różnym poziomie trudności.
 • Szkolenia roweroweprowadzone przez doświadczonych instruktorów, które są super opcją dla osób chcących perfekcyjnie opanować umiejętność ekstremalnej jazdy na rowerze i tym samym zapewnić sobie maksymalną frajdę oraz bezpieczeństwo.
 • Wypożyczalnia rowerów– nie masz roweru przystosowanego do jazdy w warunkach górskich? To żaden problem, ponieważ odpowiedni sprzęt możesz wypożyczyć w naszym ośrodku, również online.
 • Wycieczki na rowerach elektrycznych.

Stawiamy na bezpieczeństwo

W naszym ośrodku bezpieczeństwo osób korzystających z tras zjazdowych traktujemy priorytetowo, dlatego wprowadziliśmy szereg prostych zasad minimalizujących ryzyko wypadków. Przede wszystkim każda trasa Szczyrk Enduro Trails by TREK jest jednokierunkowa i służy wyłącznie do zjazdu. Ścieżki zostały wyznaczone z dala od szlaków pieszych, co wyklucza prawdopodobieństwo kolizji.

Na wszystkich trasach obowiązuje nakaz jazdy w kasku, a newralgiczne, szczególnie niebezpieczne miejsca są specjalnie oznaczone z myślą o ewentualnych pieszych. Dodatkowo zadbaliśmy o miejsca do wytracania prędkości, bezpiecznego zatrzymywania się, a także bandy ułatwiające pokonywanie ciasnych zakrętów.

Wszystko to sprawia, że nasze górskie ścieżki rowerowe w Szczyrku są bardzo bezpieczne, jednocześnie zapewniając maksimum frajdy i dostarczając ogromnej dawki emocji.

Raz jeszcze zapraszamy Cię do przetestowania górskich ścieżek rowerowych w Beskidach. Jesteśmy pewni, że złapiesz bakcyla i dołączysz do grona stałych gości naszego kompleksu Szczyrk Enduro Trails by TREK.