Czyste szlaki & Zielony Szczyrk

Razem z nami dbaj o czyste góry

Informujemy, że zapisy na akcję już zamknięte.

 

Po raz kolejny w Szczyrku, ale tym razem we współpracy z marką rowerową TREK oraz akcją Czyste Szlaki organizujemy akcję sprzątania okolicznych szlaków turystycznych oraz tras narciarskich i rowerowych.

I mamy do Was pytanie: POMOŻECIE?


Zaplanowaliśmy 3 główne trasy, na które wyruszycie z opiekunem. Wyruszamy o godz. 10:00.

 • Gondola - Hala Skrzyczeńska - Małe Skrzyczne - Hala Skrzyczeńska (szlak żółty) ok. 5 km 2’15 h
 • Hala Skrzyczeńska - Małe Skrzyczne - w kierunku Malinowskiej Skały - Hala Skrzyczeńska ok. 7 km 2’50 h
 • Hala Skrzyczeńska- Zbójnicka Kopa- Skrzyczne- Hala Skrzyczeńska granią ok. 6 km 2’20 h

 

Spotykamy się pod gondolą. Od godz 9:00 na stanowisku "Zielony Szczyrk" wydawane będą pakiety: worki, rękawice, voucher na posiłek oraz naklejka uczestnika.

 

Każdemu uczestnikowi gwarantujemy:

 • bilet na przejazd kolejami w dniu akcji,
 • gifty od marki TREK,
 • darmowy posiłek w Restauracji Kuflonka (przygotowany specjalnie na tą okazję, nie obowiązuje na dania ze standardowej karty menu),
 • w nagrodę otrzymujecie od nas 1- dniowy bikepass na lato 2023, ważny do 30.09.2023 lub 1-dniowy skipass dzienny ważny do 31.03.2024 wyłącznie w SMR - wybór nagrody należy podać podczas zapisywania się do akcji.

Zalecamy również podać trasę, którą chcecie przejść, jednak zastrzegamy, że ze względów organizacyjnych trasy mogą ulec zmianie.

 

Zapisy zamknięte.

 

Zasady akcji Zielony Szczyrk 

 1. Organizatorem akcji jest Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A., ul. Narciarska 10, 43-370 Szczyrk.  
 2. Organizator zastrzega możliwość zmian tras jeśli zajdzie taka potrzeba. 
 3. Udział w akcji jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Organizator nie gwarantuje możliwości brania udziału w akcji osobie nie zapisanej na listę uczestników przed dniem wydarzenia. 
 4. Ilość uczestników jest ograniczona. 
 5. Uczestnikami wycieczki muszą być osoby pełnoletnie, natomiast osoby niepełnoletnie mogą w niej uczestniczyć tylko pod opieką rodzica lub opiekuna. 
 6. Organizator gwarantuje uczestnikom w ramach nagrody skipass lub bikepass. Przez Skipass rozumiemy karnet narciarski, 1 dzień, jazda dzienna. Do wykorzystania do 31.03.2024 na kolejach ośrodka narciarskiego Szczyrk Mountain Resort. Przez Bikepass rozumiemy 1 dniowy karnet rowerowy do wykorzystania w kompleksie Szczyrk Enduro Trails, do 31.09.2023. 
 7. Organizator gwarantuje posiłek w dniu wydarzenia. Posiłek będzie wydawany na podstawie vouchera na tarasie restauracji Kuflonka lub wewnątrz. 
 8. Voucher na posiłek oraz bilet na koleje do wykorzystania w dniu wydarzenia będą do odbioru w wyznaczonym Biurze Organizatora/ Kasach pod gondolą, ul. Salmopolska 53B. 
 9. Uczestnik akcji otrzymuje od Organizatora: worek na śmieci, jednorazowe rękawiczki, voucher na posiłek, bilet na koleje ważne w dniu wydarzenia. 
 10. Vouchery nagrody będą do odbioru w Kasach pod gondolą w godz. 14:00-15:00 na podstawie listy uczestników, po zakończeniu akcji. 
 11. W każdej z  grup będzie Opiekun z Ośrodka, który będzie miał zapasowe worki, rękawiczki. 
 12. Opiekun grupy wskazuje miejsca w których można pozostawić pełne worki śmieci. 
 13. Każdy uczestnik zapisując się na listę uczestników oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na uczestniczenie w akcji Zielony Szczyrk.  
 14. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie. 
 15. Obowiązuje obuwie górskie oraz wygodny strój, dostosowany do panujących warunków atmosferycznych.  
 16. Podczas Akcji Zielony Szczyrk Uczestnicy zobowiązują się do przestrzegania obowiązujących zasad sanitarnych zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Ministra Zdrowia oraz Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej.