2. Bieg Górski GOPR

Zawody na orientację

Miasto Szczyrk, Grupa Beskidzka GOPR, Fundacja GOPR oraz ośrodek Szczyrk Mountain Resort serdecznie zapraszają wszystkich miłośników biegania po górach na II edycję Biegu Górskiego GOPR na orientację.
Bieg jest kontynuacją blisko 20-letniej tradycji organizowanych przez Grupę Beskidzką GOPR Zawodów na Orientację Ratowników Górskich oraz obecnej od kilku lat wersji rodzinnej tych zawodów. Tym razem zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy razem z ratownikami.

Okazją ku temu są tegoroczne obchody 50-lecia nadania praw miejskich Miastu Szczyrk. Aby w pełni świętować tę rocznicę, ratownicy GOPR wspólnie z przyjaciółmi ze Szczyrku podjęli się stworzenia zupełnie nowej mapy do biegów na orientację w rejonie Hali Skrzyczeńskiej, na zboczach Małego Skrzycznego. Będzie tam można łatwo dostać się korzystając z nowoczesnej kolei gondolowej w ośrodku Szczyrk Mountain Resort.

II Bieg GOPR na orientację to wyjątkowa okazja do wspólnej zabawy i sportowej rywalizacji, a także świetny trening umiejętności orientacji w terenie. Zawody są otwarte dla wszystkich bez względu na górskie i nawigacyjne doświadczenie. Szczególnie zachęcamy do udziału najmłodszych wraz z rodzicami.

START: 30.09.2023
godz. 9:15

Hala Skrzyczeńska

Program zawodów:

9:15 - otwarcie biura zawodów
10:00 - bieg rodzinny (start możliwy w godz. 10:00-11:30)
od 12:00 - posiłek regeneracyjny
13:15 - dekoracja wszystkich zespołów w biegu rodzinnym
13:45 - odprawa biegu głównego
14:00 - bieg główny
17:00 - dekoracja najlepszych zespołów w biegu głównym
17:30 - zakończenie zawodów, zjazd koleją gondolową

 

Bieg rodzinny - dla wszystkich chcących spróbować sił w biegu na orientajcję. Trasa ok. 3 km, odpowiednia dla najmłodszych: wszystkie dzieci otrzymują nagrodę.

Bieg główny - poleg na przebyciu ok. 10 km trasy zaplanowanej na podstawie otrzymanej mapy, tak aby odnaleźć w terenie wszystkie punkty kontrolne. Trasę można przebyć w 2-os. zespole lub indywidualnie. Start wspólny.

 

Zapisy w Informacji Turystycznej w Szczyrku do 27 września br. do godz. 12:00:
stacjonarnie: ul. Beskidzka 41, Szczyrk
mailowo: info@promocja.szczyrk.pl
telefonicznie: 33 815 83 88

 

Opłata startowa (płatność gotówką w Informacji Turystycznej lub przelewem):
1. Bieg rodzinny - 20 zł/os., dzieci do lat 6 - bezpłatnie
2. Bieg główny - 50 zł/os. lub 80 zł zespół dwuosobowy

Wpisowe obejmuje: wypożyczenie karty startowej, pomiar czasu, mapę biegu na orientację, zabezpieczenie medyczne w trakcie zawodów, posiłek regeneracyjny na mecie, bilety na przejazd koleją gondolową na trasie Szczyrk-Hala Skrzyczeńska-Szczyrk.

Regulamin:
https://drive.google.com/.../17eWITlKhoYw.../view

Do zobaczenia na starcie!