Szkolenia skiturowe

Zasmakuj górskiej przygody na niepowtarzalnej wycieczce


NOWE TERMINY SZKOLEŃ

9.04. - szkolenie dzienne, start 9:00

10.04 - szkolenie dzienne

11.04 - szkolenie dzienne

 


Narciarstwo skiturowe, czyli narciarstwo pozatrasowe z elementami wycieczki górskiej i zjazdu dowolnymi ścieżkami zdobywa coraz większą popularność. Teraz masz możliwość samodzielnie zmierzyć się z tą formą turystyki. Zapisz się na szkolenie skiturowe prowadzone przez doświadczonego instruktora narciarstwa i skituringu. W trakcie szkolenia dowiesz się jak używać skiturowego sprzętu i jak poruszać się w terenie górskim, a przede wszystkim będziesz wiedział, jak robić to bezpiecznie. Szkolenie ma formę wycieczki prowadzonej w luźnej atmosferze i pozwoli Ci odkryć góry na nowo. Oprócz dobrej zabawy będzie można liczyć na piękne widoki na beskidzkie szczyty, zupełnie inne niż te znane z tras zjazdowych. 

 

Image Alt parameter text

Szkolenie skiturowe + lawinowe BCA

Nowe terminy!!! | start godz. 9:00 lub 17:00

Więcej

Kiedy odbywają się szkolenia grupowe?

  • 9, 10, 11 kwietnia 

Wszystkie szkolenia grupowe wymagają wcześniejszej rezerwacji sprzętu i terminu. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Prowadzione również są wyjścia indywidualne dla 1 lub 2 osób, połączone z kompleksowym szkoleniem  z zakresu obsługi sprzętu oraz techniki przemieszczania się.

 

 

Dla kogo są szkolenia?

Zajęcia prowadzone są dla osób jeżdżących na nartach zjazdowych. Każdy uczestnik musi posiadać podstawowe umiejętności narciarskie i dobrze radzić sobie co najmniej na niebieskich trasach. Szkolenia skiturowe nie są nauką jazdy na nartach. Każde wyjście kończy się zjazdem po trasach (najczęściej niebieską trasą nr 3). Nie ma możliwości zjazdu koleją kanapową ze  Zbójnickiej Kopy czy Skrzycznego. Wejście na szczyt w zależności od kondycji zajmuje średnio od 1,5 do 2,5 godziny. Z reguły 4 godziny to wystarczający czas, aby spokojnym, spacerowym tempem (z krótkimi przerwami) dotrzeć na szczyt Skrzycznego. W przypadku pogorszenia się warunków atmosferycznych lub nie wystarczającej kondycji uczestników nie gwarantujemy zdobycia szczytu. W trosce o bezpieczeństwo instruktor ma prawo zawrócić grupę. Tempo tury dostosowujemy do najwolniejszego uczestnika. Grupy dla 1 instruktorą mogą liczyć maksymalnie 5 osób.

 

Więcej informacji i rezerwacje: 538 648 055,  788 266 911

lub szkola@szczyrkowski.pl

 

Szkolenia firmowe lub integracyjne

Chcesz zorganizować szkolenie dla grona znajomych, czy pracowników? A może chcesz przeżyć prawdziwą przygodę w górach? W oparciu o nasz topowy sprzęt skiturowy i spore, górskie doświadczenie możemy zorganizować m.in. wyjście połączone z symulacją akcji ratunkowej podczas lawiny lub noc w górach pod namiotami. Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas, a z pewnością znajdziemy coś dla Ciebie.

 

Image Alt parameter text

Co warto zabrać za sobą i jak się ubrać?

Przeczytaj więcej