Szkolenia skiturowe

Zasmakuj górskiej przygody na niepowtarzalnej wycieczce


ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

Odpalamy Szkolenia Skiturowe. Zapraszamy na pierwsze wolne terminy w lutym.
Szkolimy w dniach 6, 7 marca.

 


Narciarstwo skiturowe, czyli narciarstwo pozatrasowe z elementami wycieczki górskiej i zjazdu dowolnymi ścieżkami zdobywa coraz większą popularność. Teraz masz możliwość samodzielnie zmierzyć się z tą formą turystyki. Zapisz się na szkolenie skiturowe prowadzone przez doświadczonego instruktora narciarstwa i skituringu. W trakcie szkolenia dowiesz się jak używać skiturowego sprzętu i jak poruszać się w terenie górskim, a przede wszystkim będziesz wiedział, jak robić to bezpiecznie. Szkolenie ma formę wycieczki prowadzonej w luźnej atmosferze i pozwoli Ci odkryć góry na nowo. Oprócz dobrej zabawy będzie można liczyć na piękne widoki na beskidzkie szczyty, zupełnie inne niż te znane z tras zjazdowych. 

 

Image Alt parameter text

Szkolenie skiturowe + lawinowe BCA

6 marca, sobota | start godz. 9:00

Więcej
Image Alt parameter text

Kobiety na'tury

7 marca, niedziela | start godz. 9:00

Więcej

Kiedy odbywają się szkolenia grupowe?

  • Marzec 6, 7

Wszystkie szkolenia grupowe wymagają wcześniejszej rezerwacji sprzętu i terminu. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Prowadzione również są wyjścia indywidualne dla 1 lub 2 osób, połączone z kompleksowym szkoleniem  z zakresu obsługi sprzętu oraz techniki przemieszczania się.

 

 

Dla kogo są szkolenia?

Zajęcia prowadzone są dla osób jeżdżących na nartach zjazdowych. Każdy uczestnik musi posiadać podstawowe umiejętności narciarskie i dobrze radzić sobie co najmniej na niebieskich trasach. Szkolenia skiturowe nie są nauką jazdy na nartach. Każde wyjście kończy się zjazdem po trasach (najczęściej niebieską trasą nr 3). Nie ma możliwości zjazdu koleją kanapową ze  Zbójnickiej Kopy czy Skrzycznego. Wejście na szczyt w zależności od kondycji zajmuje średnio od 1,5 do 2,5 godziny. Z reguły 4 godziny to wystarczający czas, aby spokojnym, spacerowym tempem (z krótkimi przerwami) dotrzeć na szczyt Skrzycznego. W przypadku pogorszenia się warunków atmosferycznych lub nie wystarczającej kondycji uczestników nie gwarantujemy zdobycia szczytu. W trosce o bezpieczeństwo instruktor ma prawo zawrócić grupę. Tempo tury dostosowujemy do najwolniejszego uczestnika. Grupy dla 1 instruktorą mogą liczyć maksymalnie 5 osób.

 

Więcej informacji i rezerwacje: 538 648 055,  788 266 911

lub szkola@szczyrkowski.pl

 

Plan szkoleń

  • 9:30 - Zbiórka pod gondolą przy → Centrum Skiturowym K2,  gdzie dobrany zostanie sprzęt skiturowy (narty, foki, buty, kije, kask)
  • 10:00 - Wymarsz z instruktorem na skiturach w stronę najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego - Skrzycznego (1257 m n.p.m.)
  • 14:00 - Planowany powrót na miejsce porannej zbiórki pod gondolę

 

Koszt

Szkolenie grupowe z wypożyczeniem sprzętu: 240 PLN | os.

Szkolenie bez wypożyczenia: 160 PLN | os.

Cena zawiera:

  • wypożyczenie kompletnego sprzętu (narty, foki, buty, kije)
  • podstawowe szkolenie skiturowe
  • opieka doświadczonego instruktora

 

Szkolenia firmowe lub integracyjne

Chcesz zorganizować szkolenie dla grona znajomych, czy pracowników? A może chcesz przeżyć prawdziwą przygodę w górach? W oparciu o nasz topowy sprzęt skiturowy i spore, górskie doświadczenie możemy zorganizować m.in. wyjście połączone z symulacją akcji ratunkowej podczas lawiny lub noc w górach pod namiotami. Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas, a z pewnością znajdziemy coś dla Ciebie.

 

Image Alt parameter text

Co warto zabrać za sobą i jak się ubrać?

Przeczytaj więcej


Powrót

Mamy nadzieję, że znalazłeś potrzebne informacje
Strona główna →