Kursy kadrowe

Zostań instruktorem narciarstwa i połącz pracę z pasją!

Jazda na nartach jest Twoją pasją a do tego masz zmysł uczenia innych poprawnej techniki zjazdu. Zdobądź niezbędne kwalifikacje i zostań Instruktorem Narciarstwa. W tym roku ponownie z nastaniem zimy ruszamy z kursami kadrowymi na Pomocnika Instruktora. 

 

Kim jest Pomocnik Instruktora i jakie ma uprawnienia?

Podczas kursu kadrowego zwracamy szczególną uwagę na prawidłową technikę poruszania się na nartach oraz na metodykę nauczania – wszystko zgodnie z programem nauczania SITN/PZN. Przechodząc kurs wg wytycznych SITN/PZN idziesz drogą najbardziej prestiżowych uprawnień instruktorskich w Polsce! Uzyskując stopień Pomocnika Instruktora PZN  jesteś uprawniony do prowadzenia szkoleń we wszystkich licencjonowanych szkołach. Stopień ten pozwala Ci także na zdobywanie kolejnych uprawnień narciarskich i nie tylko – to początek Twojego narciarskiego zawodowego rozwoju.

 

Po ukończeniu kursu najlepszych uczestników zapraszamy do współpracy.

 

Zapewniamy:

  • wykwalifikowaną kadrę instruktorów wykładowców PZN 
  • wysoki poziom nauczania 
  • Skipass i wejścia poza kolejnością w cenie kursu 
  • przestronne i wygodne sale wykładowe w OW Gronie pod Gondolą

 

Terminy:

Kurs kwalifikacyjny

18-23 grudnia

 

Kurs Pomocnika Instruktora

28 grudnia - 2 stycznia | część techniczna 
3-8 stycznia | cześć metodyczna

 

Zapisz się już dziś! Masz pytania, jesteśmy do twojej dyspozycji.

Zgłoszenia michalik@tmr.sk 

lub tel.  788 267 169

 

Jak zostać instruktorem – krok po kroku

Ważne! Kurs kadrowy nie jest kursem jazdy na nartach. Przed przystąpieniem do kursu powinieneś / powinnaś posiadać umiejętności pozwalające na swobodną jazdę na nartach na wszystkich rodzajach tras (od zielonych po czarne).

Krok 1

Kurs kwalifikacyjny (zalecany, nieobowiązkowy) – celem tego kursu jest przygotowanie uczestników przed kursem na Pomocnika Instruktora (poprawa techniki) oraz zapoznanie ich z podstawowymi wiadomościami, które powinien znać każdy przyszły instruktor. Kurs kończy się egzaminem wewnętrznym, który jest potwierdzony odpowiednim wpisem do „Indeksu szkoleń i praktyk w sportach śnieżnych”.  

Egzamin składa się z: 

  • części teoretycznej (10 pytań z przerobionego materiału) 
  • części praktycznej  slalom gigant + 3 ewolucje techniczne: łuki płużne, skręt NW, skręt równoległy lub śmig

Termin: 18 – 23.12.2020

Cena: 949 zł

Krok 2

Zawody regionalne – każdy przyszły instruktor przed przystąpieniem do kursu Pomocnika Instruktora musi wziąć udział w Zawodach Regionalnych (ZR) w slalomie gigancie. Kursant, który brał udział w kursie kwalifikacyjnym i zdał egzamin ma niższe wymagania punktowe aby zaliczyć zawody - min. 6pkt na 10 pkt możliwych do zdobycia (bez kursu kwalifikacyjnego minimum to 8 pkt). Zawody Regionalne nie są organizowane przez naszą szkołę, ich terminy należy sprawdzić na → sitn.pl Zaliczenie Zawodów Regionalnych skutkuje wpisem do indeksu. Wpis ten umożliwia dopuszczenie do kursu Pomocnika Instruktora.

Krok 3 

Kurs Pomocnika Instruktora. Kurs ten dzieli się na dwie obowiązkowe części – cz. techniczną i cz. metodyczno-sportową. Podczas cz. technicznej główny nacisk kładziemy na odpowiednią technikę poruszania się na nartach, jak również umiejętność pokazu poszczególnych ewolucji narciarskich. Część ta kończy się egzaminem wewnętrznym i wpisem do indeksu, co pozwala na podejście do cz. metodyczno-sportowej. W trakcie kolejnych 6 dni kursu kursant uczy się jazdy sportowej na tyczkach (slalom) oraz pracy z grupą i zasadniczej części tego zawodu – instruowania. Również ta część kończy się egzaminem wewnętrznym. Zdanie egzaminu i otrzymanie wpisu do indeksu pozwala na podejście do Egzaminu Regionalnego, który jest ostatnim etapem przed otrzymaniem pierwszych uprawnień instruktorskich. Egzamin Regionalny (salom + ewolucje + instruowanie) nie jest organizowany przez naszą szkołę, ich terminy należy sprawdzić na → sitn.pl

28.12 – 02.01.2021 cz. techniczna, cena: 949 zł 

03 – 08.01.2021 cz. metodyczno-sportowa, cena 949 zł

WAŻNE! W cenie każdej z części kursu zawsze mamy skipass i przejście tzw. fastpass (bez stania w kolejkach).

Zajęcia odbywają się zawsze w godzinach porannych (9-14), po południu (ok 1h) odbywają się zajęcia teoretyczne w sali konferencyjnej OW Gronie (200 m od gondoli).Powrót

Mamy nadzieję, że znalazłeś potrzebne informacje
Strona główna →