K2 Skituring Academy

Wycieczki skiturowe z doświadczonymi instruktorami


 

Skituring to rewelacyjne połączenie narciarstwa zjazdowego z turystyką górską, które z roku na rok zdobywa coraz więcej miłośników. Jeśli chcesz poczuć wolność w górach, zdobywać szczyty o własnych siłach i napawać się przy tym pięknymi widokami ośnieżonych beskidzkich zboczy i lasów to skituring jest właśnie dla Ciebie. W naszej nowopowstałej K2 Skituring Academy nauczymy Cię wszystkiego co powinieneś wiedzieć o tej formie narciarstwa. Przeszkolimy Cię z zakresu sprzętu i techniki poruszania się na nim w różnym terenie. Na szkoleniach dowiesz się także jak używać lawinowego zestawu ABC oraz jak unikać lawin, gdy będziesz już chciał zdobywać góry wyższe niż Beskidy. W naszej akademii wychodzimy bowiem z założenia, że szczyty okalające Szczyrk mogą być doskonałym wstępem do skituringu w wysokich górach.

Każde z naszych szkoleń ma formę wycieczki prowadzonej w luźnej atmosferze, a po jego zakończeniu jesteśmy zawsze dla Was dostępni gdy będziecie potrzebowali naszej porady.

 

Image Alt parameter text

Szkolenie skiturowe + lawinowe BCA

Chcesz postawić pierwsze kroki na skiturach? To szkolenie jest dla Ciebie

Więcej
Image Alt parameter text

Fresh Tura

Góry na wyłączność? Poranna wspinaczka po pustych trasach

Więcej
Image Alt parameter text

Wieczorne Tury

Może wybierzesz się z nami na zjazd z czołówką?

Więcej

 

Zapisy i informacje: skitury@szczyrkowski.pl

 

Dla kogo są szkolenia?

Zajęcia prowadzone są dla osób jeżdżących na nartach zjazdowych. Każdy uczestnik musi posiadać podstawowe umiejętności narciarskie i dobrze radzić sobie co najmniej na niebieskich trasach. Szkolenia skiturowe nie są nauką jazdy na nartach. Każde wyjście kończy się zjazdem po trasach (najczęściej niebieską trasą nr 3). Nie ma możliwości zjazdu koleją kanapową ze  Zbójnickiej Kopy czy Skrzycznego. Wejście na szczyt w zależności od kondycji zajmuje średnio od 1,5 do 2,5 godziny. Z reguły 4 godziny to wystarczający czas, aby spokojnym, spacerowym tempem (z krótkimi przerwami) dotrzeć na szczyt Skrzycznego. W przypadku pogorszenia się warunków atmosferycznych lub nie wystarczającej kondycji uczestników nie gwarantujemy zdobycia szczytu. W trosce o bezpieczeństwo instruktor ma prawo zawrócić grupę. Tempo tury dostosowujemy do najwolniejszego uczestnika. Grupy dla 1 instruktorą mogą liczyć maksymalnie 5 osób.

Szkolenia firmowe lub integracyjne

Chcesz zorganizować szkolenie dla grona znajomych, czy pracowników? A może chcesz przeżyć prawdziwą przygodę w górach? W oparciu o nasz topowy sprzęt skiturowy i spore, górskie doświadczenie możemy zorganizować m.in. wyjście połączone z symulacją akcji ratunkowej podczas lawiny lub noc w górach pod namiotami. Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas, a z pewnością znajdziemy coś dla Ciebie.

 

Image Alt parameter text

Co warto zabrać za sobą i jak się ubrać?

Przeczytaj więcej