Szczyrk na żywo

Jesień w Szczyrku


Uwaga! Zapraszamy w pierwszy grudniowy weekend (3-4.12.). Czynna będzie gondola A1 w ruchu turystycznym. Ścieżki rowerowe w tym roku pozostaną już niedostępne.

 

9.11.2022

Podsumowanie sezonu rowerowego 2022

Jak wiecie, niedawno zakończyliśmy niezwykle udany sezon rowerowy w Szczyrk Enduro Trails by Trek! Był to 4 rok działania Waszego ulubionego kompleksu ścieżek w Beskidach. W tym roku działo się u nas jak wiecie bardzo dużo! Otwarliśmy nowe trasy, kalendarz po brzegi wypełniony był szalonymi eventami i akcjami, a jesienią odwiedził nas biker numer 100 000! To dobitnie pokazuje, jak bardzo jesteśmy Wam potrzebni!

Dzięki za ten intensywny sezon rowerowy! 

 • Dzięki za Wasz liczny udział w zajęciach Szczyrk Bike Academy i w naszych szalonych wycieczkach TREK e-bike Adventure!
 • Dzięki, że wybraliście naszą miejscówkę Gronie SKI & BIKE zaraz przy gondoli,  z darmowymi bikepassami, jako Waszą główną bazę rowerową!
 • Dzięki za Wasze uśmiechy przy porannej kawie w Restauracji KUFLONKA na poziomie 1000m!

 Widzimy się już niedługo na nartach i deskach, a na początku kwietnia widzimy Was na szalonym zjeździe rowerowym po śniegu SZCZYRK AVALANCHE! 

 • Szczególne podziękowania kierujemy dla naszych Przyjaciół z  Trek Bicycle za wkład całym sercem i mocą w każde nasze rowerowe wydarzenie i wiarę, że razem wiele rzeczy nam się uda! To piękne, że razem możemy tworzyć "turbo - projekt" SZCZYRK ENDURO TRAILS by TREK!
 • Pragniemy też serdecznie podziękować naszym partnerom wspierającym rowerowe działania: markom Red Bull, uvex Polska,  Viking, Galeria Sfera  oraz Enduro Trails Bielsko Biała! 

Dzięki dla chłopaków z Kolejek, dla ekipy Infocentrum, Restauracji Kuflonka, Hotelu Gronie Ski&Bike, Centrum Testowego TREK, Sklepu pod gondolą, Instruktorów, ekipy odpowiedzialnej za utrzymanie ścieżek i wszystkich, którzy przez 6 kolejnych miesięcy stawali na rękach, żeby się udało!  

Co dalej?

Obecnie trwają prace remontowe na ścieżkach. Z pierwszych przecieków ekipy budowniczych wiemy, że zjazdy będą bardziej płynne oraz poprawione zostaną wszystkie wybicia. Dlatego już wiosną zapraszamy na odświeżone 16 kilometrów ścieżek enduro po kapitalnym remoncie! Ale to nie wszystko... Bądźcie czujni!

 

25.10.2022

Ostatni rowerowy weekend

Mamy już koniec października i coraz częściej myślami jesteśmy przy zimie. Kto jeszcze nie zdążył wyjeździć się na Szczyrk Enduro Trails będzie miał ku temu ostatnią okazję w tym roku.

Przed nami ostatni rowerowy weekend (28-30.10.) w ośrodku. W listopadzie wszystkie ścieżki będą zamknięte. Ale jest też dobra informacja, bo po weekendzie zacznie się remont pozostałych ścieżek, w tym najpopularniejszej Hip Hopy Flow. Już na wiosnę wszystkie ścieżki dostępne będą w nowej, odświeżonej formie i z pewnością sprawią wam jeszcze więcej fanu podczas zjazdu. Też nie możemy się doczekać.

W zależności od warunków atmosferycznych w listopadzie planujemy działać koleją gondolową A1, ale tylko dla ruchu turystycznego i w weekendy (sb-nd). Nie będzie możliwości przewożenia rowerów. 

 

6.10.2022

Słoneczny weekend zaczynamy w piątek

Już w piątek wznawiają pracę wyciągi w Szczyrku, w połączeniu ze słoneczną pogodą brzmi to jak dobry plan na weekend w górach. Startujemy już o godz. 9 i zapraszamy na piękną, złotą jesień w Beskidach.

 • Na rowerzystów czekać będą 3 trasy rowerowe od Hali Skrzyczeńskiej w dół. Trasy powyżej są zamknięte z powodu remontów. 
 • Pieszych turystów zapraszamy na spacery i wycieczki szlakami dookoła Szczyrku oraz do Restauracji Kuflonka

 

30.09.2022

Remont ścieżek rowerowych

Kilka dni temu rozpoczęliśmy generalny remont ścieżki niebieskiej Hip HopA Air oraz czerwonej Zbój, ze względu na duży zakres prac i brak możliwości wytyczenia objazdów kolej na Zbójnicką Kopę w okresie trwania remontu nie będzie przewoziła rowerów. Planowany zakres wykonywanych prac remontowych obejmuje wyrównanie całej nawierzchni na trasach niebieskich, poprawienie profili band, wybić oraz lądowań. Trasom naturalnym przywrócony zostanie pierwotny charakter oraz dodane zostaną dodatkowe elementy.

Ekipa Enduro Trails Bielsko-Biała realizująca remont prowadzi praca obecnie w górnych odcinkach powyżej Hali Skrzyczeńskiej, ale jeszcze tej jesieni jeśli warunki pozwolą rozpoczniemy remonty na trasach poniżej Hali. O postępach będziemy informować na bieżąco. Całość kompleksu z totalnie odświeżonymi trasami planujemy otworzyć w maju.

Z powodu niedostępności dwóch tras obniżyliśmy ceny wszystkich karnetów rowerowych o 10 zł.

Proszę w czasie remontu ścieżek po nich nie jeździć, to usprawni i przyśpieszy na nich prace.

 

14.09.2022

Nowe inwestycje i zima 2022/23

Start sezonu zimowego 22/23 w Szczyrku zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, pojawia się wiele pytań dotyczących funkcjonowania naszego ośrodka oraz planowanych nowych inwestycji. Chcemy oficjalnie odnieść się do informacji, które pojawiły się ostatnio w mediach. 

Grzegorz Przybyła (Dyrektor Szczyrk Mountain Resort): 

Szczyrk Mountain Resort ma za sobą niezwykle udany sezon zimowy. Cieszę się niezmiernie, że dotychczasowe rozległe inwestycje w Szczyrku sprawiły, iż stał się on najbardziej popularnym ośrodkiem narciarskim w Polsce. W najbliższych latach chcielibyśmy kontynuować inwestycje i naszą misję, aby jeszcze lepiej wykorzystać istniejący potencjał rozległych terenów narciarskich otaczających miasto Szczyrk.
 
Na trasie Hala Pośrednia – Wierch Pośredni w śladzie dawnego wyciągu orczykowego chcielibyśmy wybudować 8-osobową kolej linową. Obecnie pracujemy nad uzyskaniem pozwolenia na budowę. Celem tej inwestycji jest stworzenie dodatkowego miejsca w naszym ośrodku z przyjemnymi, łatwymi stokami narciarskimi dla całej rodziny i nowoczesną infrastrukturą. Oczywiście planujemy też w tym miejscu inwestycję w nowy system naśnieżania, który pozwoli narciarzom na spokojne i komfortowe szusowanie po jeszcze większej ilości przygotowanych tras.
 
Kolejnym priorytetem jest Czyrna. Dawny wyciąg orczykowy na Halę Skrzyczeńską planujemy zastąpić 6 - osobową kanapą. Ta inwestycja będzie miała wielowymiarowe zastosowanie. Pozwoli szybko i wygodnie dostać się z rejonu Czyrnej na Halę Skrzyczeńską czyli do serca ośrodka i najwyżej położonej w Beskidach – Restauracji Kuflonki. Usprawni przepustowość na najpopularniejszych trasach zjazdowych i odciąży kolej gondolową oraz ułatwi dostęp do legendarnej czarnej trasy Bieńkuli, gdzie również konieczna będzie modernizacja systemu sztucznego naśnieżania.
 
Naszym celem jest zbudowanie w ciągu dwóch lat przynajmniej jednego z tych wyciągów.  
 
W dłuższej perspektywie myślimy też o zwiększeniu pojemności naszego hotelu GRONIE SKI & BIKE, który mieści się zaraz obok dolnej stacji kolei gondolowej oraz poszerzeniu zakresu świadczonych usług i podniesieniu o jedną gwiazdkę jego standardu. Docelowo GRONIE SKI & BIKE ma być hotelem 4 *.

Odpowiadając na wiele pytań pojawiających się ze strony naszych Klientów dotyczących funkcjonowania ośrodka w nadchodzącym sezonie zimowym, zapewniam, że planujemy start nowego sezonu w połowie grudnia w pełnej gotowości operacyjnej (lub w pełnym wymiarze). Pomimo zmiennej sytuacji ekonomicznej w kraju planujemy utrzymanie świadczonych usług na najwyższym poziomie, podobnie jak miało to miejsce w latach poprzednich. Chcemy zapewnić narciarzom i snowboardzistom komfortowe korzystanie z całej infrastruktury zimowej największego ośrodka narciarskiego w Polsce.

Zapowiada się piękna zima w Szczyrku, zapraszamy serdecznie.
 

 

10.09.2022

Stutysięczny gość rowerowy

Miesiąc temu obchodziliśmy 3. urodziny naszego kompleksu rowerowego Szczyrk Enduro Trails by Trek, a na dzisiejszy moment czekaliśmy jak na szpilkach! Nasz STUTYSIĘCZNY- 100 000 gość rowerowy dzisiaj zakupił bilet do naszej miejscówki! To daje nam jasny znak, że to ma sens! 

Dla Bartka, któremu dzisiaj zrobiliśmy niechcący taką niespodziankę przygotowaliśmy karnet na kolejny sezon rowerowy i voucher na 2000 złotych od marki TREK. 

A Wy bądźcie czujni, bo jeszcze będzie się działo! 

 

9.09.2022

Świeć przykładem!

W ramach naszej akcji RIDE& RESPECT razem z Trek Bikes ogłaszamy wrzesień miesiącem bezpieczeństwa i rozdajemy 100 zestawów świateł rowerowych!  

Aby wziąć udział w akcji: 

 1. Dodaj rowerowe zdjęcie na Instagramie,  
 2. Opisz je hashtagami #jezdzeodpowiedzialnie #rideandrespect #trekbikes #szczyrk 
 3. Oznacz @szczyrkowski.pl i @trekbikes_pl 

W każdym tygodniu wybierzemy zdjęcia, których autorzy otrzymają zestawy świateł rowerowych. Akcja ma na celu promowanie bezpiecznej jazdy, szczególnie w miesiącach, kiedy zmrok zapada dużo wcześniej. Bądź widoczny na szlaku i szosie! 

 Świeć przykładem! 

REGULAMIN

 

8.09.2022

Joy Ride Days 2022

Już w najbliższy weekend widzimy się na drugiej edycji Joy Ride Days w naszym skromnych progach!

Oj, będzie się działo!

PROGRAM

 • Zabierzemy Was na darmową demo wycieczkę Trek E-bike Adventure
 • W cenie 3h na cały dzień wypożyczycie w naszym Centrum Testowym TREK rower enduro
 • W naszym sklepie i na naszym stoisku będziecie mogli kupić w mega atrakcyjnych cenach asortyment rowerowy 
 • W piątek i sobotę razem będziemy chill'ować podczas After Bike w Chill Barze pod gondolą!

Nie możemy się już doczekać!

 

7.09.2022

Sprytna Sezonówa we wrześniu w limitowanej ofercie

Jedna Sezonówka, 10 ośrodków, wieczorna jazda na nartach, przywileje i zniżki.

We wrześniu Sprytna Sezonówka będzie w sprzedaży we wszystkich czterech krajach w ograniczonej ilości tylko 2000 sztuk.

Kup karnet do 18. 9., a automatycznie weźmiesz udział w losowaniu pobytu na dwie noce w hotelach TMR.

WIĘCEJ INFORMACJI

 

2.09.2022

Festiwal Golonki

Biesiada na 1000 metrów nad poziomem morza!

W Restauracji Kuflonka na Hali Skrzyczeńskiej wystartowała prawdziwa gratka dla fanów dobrego mięsiwa - Festiwal Golonki.

Dla mięsożerców przygotowaliśmy aż 5 autorskich golonek:

 • GOLONKA PO WĘGIERSKU - aromatyczną podróż do kraju naszych bratanków zapewni pyszny paprykoway sos w stylu węgierskim
 • GOLONKA Z KAPUSTĄ I ZIEMNIAKAMI - klasyka wśród golonek, prawdziwie swojski smak
 • GOLONKA Z SOSEM WINNYM I PUREE CHRZANOWYM – sos na bazie czerwonego wina i puree z dodatkiem chrzanu to elegancka i smakowita propozycja dla prawdziwych koneserów;GOLONKA BBQ Z BAGIETKĄ CZOSNKOWĄ - najsubtelniejsza golonka wśród naszych propozycji – pyszny sos BBQ, czosnkowe pieczywo i świeża sałatka 
 • GOLONKA Z SOSEM GRZYBOWYM – nasz sos grzybowy pachnie lasem, a kopytka i buraczki to świetnie dopełnienie tego jesiennego dania.

Jesień to czas biesiad i festiwali piwnych, dlatego do naszych golonek proponujemy piwo pszeniczne w zestawie.

Zabierz kolegów, powiedz szwagrowi – czas na najlepsze golonki w Beskidach!

Golonki festiwalowe dostępne w ofercie do 2 października.

 

 

1.09.2022

Wrzesień w Szczyrku

Wakacje się skończyły ale u nas sezon trwa w pełni!

We wrześniu działamy codziennie PON- PT  9:00-17:00, SB- ND 9:00-18:00.

A już w najbliższy weekend zapraszamy na:

 • III Dzień pasterski w Szczyrku
 • Szkolenie Enduro dla kobiet
 • Górskie animacje dla dzieci w Restauracji Kuflonka na poziomie 1000 m n.p.m.

Do zobaczenia!

 

24.08.2022

Górskie ścieżki rowerowe w Szczyrku powiększają się

Szczyrk Enduro Trails by TREK czyli kompleks ścieżek rowerowych enduro zyskuje nowe oblicze. Długość tras zjazdowych rozrasta się do przeszło 15 km.  W ostatnim czasie na zboczach okalających ośrodek pracowały ekipy budujące nowy ślad. Owocem ich działań jest nowa ścieżka, już sama nazwa powinna zdradzać jej charakter – Bestyja, oznaczona kolorem czarnym z pewnością przypadnie do gustu zaawansowanym riderom. Trasa ciągnie się na długości 2500 m i startuje tuż przy górnej stacji gondoli. Spore nachylenie (16%) gwarantuje emocje już od samego startu. 

Trasa jest najeżona elementami, które wymagają ciągłego skupienia i dają mnóstwo fanu z jazdy. Łączy naturalne, trudne technicznie sekcje leśne z bike parkowymi, skocznymi elementami na otwartym terenie. Posiada zarówno ciasne, techniczne fragmenty jak i szybkie odcinki. Przeważają wąskie singletrackowe sekcje, jednak zjeżdżając można spotkać również dosyć wymagające trawersy z wyborem linii przejazdu.
Na trasie jest prawie wszystko, co zaawansowany rider może znaleźć w bike parkach: hopy, dropy, bandy, korzenie, stromizny. Przeszkody do skakania da się przejechać wolno lub objechać a cała trasa, mimo trudności, jest bardzo płynna.

Trasa oficjalnie dostępna będzie od soboty, 27 sierpnia.

 

Z powodu Mistrzostw Polski Garmin Enduro Trails 2022 (EWS Qualifier) zmieniamy godziny funkcjonowania kolei i dostępności tras rowerowych w dniach 26-27.08.

PIĄTEK 26.08.

 • Gondola A1 9:00-19:00 (dostępna dla wszystkich)
 • Kanapa B5 9:00-16:30 (dostępna dla wszystkich)
 • nowa trasa Bestyja dostępna tylko dla zawodników w godz. 16:00-19:00, pozostałe trasy rowerowe dostępne cały dzień dla wszystkich

SOBOTA 27.08.

 • Gondola 9:00-18:00 (dostępna dla wszystkich), dla zawodników możliwość wjazdu od 7:30 na podstawie biletu i numeru startowego
 • Kanapa B5 9:00-17:30 (dostępna dla wszystkich)

 Wyłączenia dostępności tras planowane są na dzień 27.08. (sobota):

 • Zbój/Otik od rana do 10:30
 • Bestyja od rana do 11:30

Po zawodach trasy będą dostępne dla wszystkich. Pozostałe trasy dostępne są cały dzień.

 

17.08.2022

Czas na Szczyrk

Sierpień jest najlepszym miesiącem do spędzania wolnego czasu w górach. Słońce w dalszym ciągu zachodzi późno, temperatura w wyższych partiach utrzymuje się na optymalnym poziomie dla wędrówek lub innych aktywności. Dlatego wystarczy wziąć dzień wolnego i wybrać się do Szczyrku, gdzie każdy pasjonat gór znajdzie zajęcie dla siebie. Zapraszamy codziennie od godz. 9.

Czekają na Was:

 • Dwie koleje: przestronna gondola i widokowa kanapa
 • Restauracja Kuflonka na poziomie 1000 m n.p.m.
 • Ścieżki rowerowe z wypożyczalnią Trek i szkoła rowerowa

 

 

3.08.2022

3 lata ścieżek rowerowych i największy dzwon pasterski ponownie na Hali

Jak ten czas szybko leci. To już 3 lata od inauguracji Szczyrk Enduro Trails by TREK. Wystartowaliśmy z 3 ścieżkami, potem pojawił się Zbój i Skill Zone na Hali Skrzyczeńskiej. Teraz jeździmy po 13 km górskich ścieżek rowerowych. Wasza ulubiona miejscówka rowerowa w Beskidach niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Ale to nie koniec dobrych informacji. Już niedługo oddamy do użytku kolejną trasę zjazdową. Ku uciesze fanów prawdziwego enduro będzie to ścieżka naturalna z dodatkowymi elementami. Jej fragmenty będą widoczne podczas wjazdu gondolą.

To miejsce nie wyglądało by tak bez współpracy z Enduro Trails Bielsko-Biała, czyli ekipą zakręconych na punkcie rowerów projektantów i budowniczych ścieżek rowerowych. Specjalne podziękowania należą się również marce TREK, która od początku działalności ścieżek w Szczyrku udostępnia swoją flotę doskonałych rowerów w wypożyczalni oraz aktywnie uczestniczy w procesie szkoleń enduro, wycieczek na e-bikach i popularyzacji kolarstwa w szerokim rozumieniu tego terminu.

 

Największy w Polsce dzwon pasterski znowu na Hali Skrzyczeńskiej

Zbyrcok to w gwarze pasterskiej metalowy dzwonek zawieszany owcom na szyi. Według jednej z wersji, od odgłosów wydawanych przez dzwonki pasterskie tzw. „szczyrkania” przypuszczalnie pochodzi nazwa Szczyrku! Nasz ogromny ZBYRCOK został wykuty z mosiężnej blachy w 2018 roku. Ma ponad metr wielkości, i pozował do zdjęć w punkcie widokowym na Hali Skrzyczeńskiej na wysokości 1000 metrów nad poziomem morza przy górnej stacji kolei gondolowej. Dzisiaj, wrócił na swoje miejsce, odświeżony i z nowym designem, nawiązującym do mieszczącej zaraz obok restauracji KUFLONKA. Jeszcze piękniejszy, czeka na spotkania z turystami z całego świata. Zdjęcie ze ZBYRCOKIEM przy KUFLONCE stanie się kolejnym must-have na profilach społecznościowych osób odwiedzających Szczyrk i Halę Skrzyczeńską.
 
ZBYRCOK to nie tylko symbol dawnej kultury pasterskiej z muzeum etnograficznego. Od kilku lat Szczyrk Mountain Resort aktywnie wspiera działania mające na celu przywrócić tradycyjne pasterstwo w naszym regionie. Kolejny rok stada owiec pasą się od wiosny do jesieni na łąkach, po których w zimie jeżdżą narciarze. Tradycyjne pasterstwo to najlepszy zabieg pielęgnacyjny, w naturalny sposób poprawiający jakość szaty roślinnej. Zatrawione, zielone i rozkwitnięte latem trasy narciarskie z pasącym się na nich stadem białych owiec powoli wpisują się w krajobraz Szczyrku. Ten spektakl tryumfu natury mimo ingerencji człowieka (w trakcie rozbudowy Ośrodka wiele terenów straciło swój urok) z każdym rokiem jest coraz bardziej spektakularny i można go podziwiać latem z kolei gondolowej na Halę Skrzyczeńską i 6-ścio osobowej kanapy na Zbójnicką Kopę.
 
Teren ośrodka Szczyrk Mountain Resort był objęty projektem Karpaty Łączą – tradycyjne pasterstwo, realizowanym w latach 2018-2021. Koncepcyjny projekt regeneracji siedlisk nieleśnych zdegradowanych przez wieloletnie inwestycje okołonarciarskie przy umiarkowanym wypasie i ekstensywnym koszeniu przygotowała dla nas Fundacja Przyroda i Człowiek specjalizująca się w ochronie dziedzictwa kulturowego zabiegająca o powrót tradycyjnych zajęć w tym owczarstwa. Szczyrk Mountain Resort współpracuje ze Spółką dla Zagospodarowania Hali Skrzyczeńskiej -  właścicielem stada owiec, z którą wspólnie organizujemy coroczne Dni pasterskie z pokazem serowarstwa, strzyżenia owiec, animacjami dla dzieci i lokalnymi gawędami. Najbliższy już 20 sierpnia! Serdecznie zapraszamy.

 

29.07.2022

Lato w Szczyrku ma się dobrze 

Za nami kilka dni z doskonałą pogodą do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Zbliżamy się do połowy wakacji ale nie zwalniamy tempa. Wkrótce będziemy informować o nowych atrakcjach, które tworzą się w Szczyrk Mountain Resort. Z pewnością zainteresują one najmłodszych turystów oraz osoby rządne adrenaliny. Tymczasem działamy codziennie od godz. 9. Czekają na Was:

 • widokowe koleje linowe
 • ścieżki rowerowe
 • wypożyczalnia doskonałych rowerów do górskich zastosowań marki TREK
 • wycieczki na rowerach elektrycznych
 • restauracja Kuflonka  na wysokości 1000 m n.p.m.
 • hotel Gronie Ski&Bike w pobliżu wyciągów

 

15.07.2022

Doskonałe wakacje w Szczyrku 

Nasze koleje i trasy rowerowe są codziennie dla Was dostępne. W dodatku najbliższe dni zapowiadają się z wyśmienitą pogodą na piesze wędrówki lub wycieczki na rowerach. Dlatego wrzucamy kilka świeżych zdjęć z wczoraj na zachętę i widzimy się w Szczyrku. 

 

24.06.2022

Zapraszamy codziennie 

Pamiętajcie, że do końca wakacji działamy codziennie, Dostępne są trasy rowerowe i koleje, a na tarasie Kuflonki serwujemy pyszną kawę.

Najmłodszych turystów zapraszamy w każdą niedzielę na górskie animacje w Restauracji Kuflonka na Hali Skrzyczeńskiej! Na poziomie 1000 m n.p.m. razem z naszymi animatorami oraz Misiem Maxem będziemy odkrywać kolorowy świat!

W każdy weekend inny program animacji:
25.06. Hawajska impreza

 • tańce i zabawy muzyczne,
 • warsztaty wianków hawajskich,
 • tatuaże brokatowe,
 • modelowanie balonów,
 • zamykanie w bańce mydlanej.

3.07. Leśne tropy

 • poszukiwanie zwierzęcych tropów,
 • warsztaty eko zwierzaki,
 • facepainting,
 • modelowanie balonów,
 • zamykanie w bańce mydlanej.

10.07. Morskie opowieści

 • piracka przygoda,
 • tańce i zabawy muzyczne,
 • tatuaże brokatowe,
 • modelowanie balonów,
 • zamykanie w bańce mydlanej.

17.07 Lot w kosmos

 • budowa rakiety kosmicznej,
 • warsztaty kreatywne,
 • facepainting,
 • modelowanie balonów,
 • zamykanie w bańce mydlanej.

 

 

15.05.2022

Podsumowanie TREK DAYS 2022

Za nami pierwsza edycja nowego formatu imprezy rowerowej w Polsce TREK DAYS. Wydarzenie odbyło się w ośrodku Szczyrk Mountain Resort, w skład którego wchodzi kompleks rowerowy Szczyrk Enduro Trails, a powstało w ścisłej współpracy z marką rowerową TREK. Wspólny cel był jasno określony: Zachęcić jak najwięcej ludzi do jazdy na rowerze! 

Mieliśmy jasny cel, pokazać ludziom, że rower to jest świat! Udostępniliśmy kilkadziesiąt rowerów e-bike, enduro, szosowych i graveli na darmowe testy. Przeprowadziliśmy w 2 dni 21. różnych rodzajów szkoleń rowerowych, dla dzieci i dorosłych. Szkolenia były dostępne na każdym poziomie zaawansowania, łącznie z możliwością szosowej przejażdżki z pierwszym polskim zwycięzcą etapu Vuelta a Espana Przemkiem Niemcem. Nasi instruktorzy oraz ambasadorzy marki TREK przeszkolili ponad 160 osób, listy rezerwowe pękały w szwach, ale zależało nam na jakości, więc nie mogliśmy zabrać wszystkich. Otwarliśmy dodatkowe grupy, wykorzystując każdą wolną minutę, co więcej ludzie spontanicznie umawiali się na wspólne szosowe tripy lub jazdę w terenie. I o to nam chodziło! - mówi Karolina Korba-Nawodyło Event& Product Manager Szczyrk Mountain Resort


Szkolenia rowerowe były jednym z filarów tego wydarzenia. Dostępne były szkolenia szosowe, enduro, na rowerach elektrycznych. Prowadzone były przez szkołę Szczyrk Bike Academy by TREK oraz ambasadorów marki TREK: Przemysława Niemca, Jakuba Krzyżaka, Ewę Kołodziej, Romana Kwaśnego, Bartosza Giemzę i Anię Tomicę. Drugi filar tworzyły panele szkoleniowe.

Każdą teorię warto poprzeć praktyką i odwrotnie, każdą praktykę warto poprzeć teorią, dlatego podczas TREK DAYS zorganizowaliśmy rowerowe panele szkoleniowe z naszymi ambasadorami. Swoimi doświadczeniami dzielili się oni w tematyce m.in. bikefitingu, przygotowaniami do profesjonalnych zawodów enduro oraz techniczną i serwisową stroną rowerów. Nabytą wiedzę teoretyczną można było sprawdzić na miejscu podczas prowadzonych warsztatów rowerowych, ale także cieszących się popularnością warsztatów fotograficznych z Adamem Klimkiem, jednym z głównych fotografów naszej marki. - Paulina Kornicka PR Manager TREK Polska:

Dwa dni wypełnione były szkoleniami, warsztatami i słuchowiskami, ale nie zabrakło także ostrej rywalizacji. Konkurencje Zygzak Challenge i Dual Uphill Challenge wzbudzały w zawodnikach niezwykłe emocje, a widowi trudno było przyglądać się temu spokojnie. Adrenalina robiła swoja, a nagrody motywowały, aby dać z siebie jak najwięcej.
W sobotę odbyła się także wspólna akcja sprzątanie świata, ponad 120 osób ruszyło w teren, aby przywrócić czystość i porządek na najbardziej popularnych szlakach w okolicach Skrzycznego.
Pogoda była wybitnie sprzyjająca, o prawidłowe nawodnienie sportowych organizmów dbała marka Sagafredo wydając ponad 2 tysiące kaw, creme caffe i kawy parzonej na zimno cold brew. Wieczorem rowerową przestrzeń wypełniło kino pod gwiazdami z top produkcjami rowerowymi ostatnich lat UNREAL i NOT2BAD.

Jedno jest pewne, to trzeba powtórzyć! Zapraszamy na kolejną edycję TREK DAYS za rok, o szczegółach poinformujemy wkrótce.

 

Pełna galeria zdjęć z eventu dostępna TUTAJ.

 

 

15.05.2022

Przed nami długi weekend czerwcowy!

Odpocznijcie, odetchnijcie, spróbujcie czegoś nowego. Jesteśmy dla Was otwarci przez cały czas:

 • codziennie w godzinach 9:00-17:00
 • trasy rowerowe dostępne w 100%
 • wypożyczalnia rowerów z promocją weekendową 30% zniżki na karnet rowerowy przy wypożyczeniu roweru Trek Bicycle
 • Restauracja Kuflonka poleca się na obiad z widokiem na panoramę Beskidów

 

10.05.2022

Przed nami intensywny, rowerowy weekend

To już jutro - punktualnie o godz. 9 startujemy z nowym wydarzeniem Trek Days. Dwa dni rowerowego święta dla wszystkich fanów dwóch kółek, zarówno tych lubiących trudny teren jak i tych pokonujących setki kilometrów na szosie. Pogoda zapowiada się bezdeszczowa więc szykuje się doskonała zabawa w doborowym, rowerowym towarzystwie. Więcej informacji i program tutaj.

 

31.05.2022

Zapraszamy codziennie od najbliższego piątku 

Mamy dla Was dwie dobre wiadomości.

Zapraszamy na Dzień Dziecka w naszym ośrodku, który będziemy świętować nieco później, bo w dniu 4.06.2022. Z tej okazji mamy bilety dla dzieci i juniorów (do 18. roku życia), rowerowe oraz turystyczne w cenie 1 PLN. Dodatkowo w kasie odbierzecie voucher na darmowe lody na patyku.
Od 11:00 do 13:00 na dzieci w Restauracji Kuflona czekają wesołe animacje!

Od 3 czerwca jeździmy codziennie przez cały sezon wiosenno - letni. Koleje w czerwcu dostępne będą do godz. 17.

 

27.05.2022

Weekend w górach

Od wczesnych godzin porannych latamy po szczyrkowskim bike parku. W sobotę i niedzielę startujemy punktualnie o 9 i kręcimy do 17. Czekają na Was wszystkie ścieżki rowerowe i 2 koleje.

Turystów pieszych zapraszamy na wycieczki wyciągami oraz spacery pośród zielonego krajobrazu Beskidów.

18.05.2022

Weekend zaczynamy już w czwartek!

Przed nami kilka dni z idealną pogodą na górskie wędrówki i rowerowe szaleństwo w bike parku! Mamy dla Was niespodziankę i ruszamy kolejkami już jutro! W czwartek 19 maja zapraszamy na ścieżki poniżej Hali Skrzyczeńskiej (HipHopA Flow, Otik i Otesanek), a w najbliższy piątek planujemy otwarcie dla Was "górnych" tras rowerowych HipHopA Air i Zbój, tym samym w kompleksie Szczyrk Enduro Trails by TREK dostępne będzie 13 km tras!

Zapoznajcie się z godzinami otwarcia kolejek i wszystkich naszych atrakcji, a my czekamy na Was od samego rana 19 maja.

 

12.05.2022

Zapraszamy ponownie

Zapowiada się pierwszy słoneczny, majowy weekend w Szczyrk Mountain Resort! Będziecie z nami? Jeździmy już od piątku.

 • Czekamy na was z 3 ścieżkami rowerowymi poniżej Hali Skrzyczeńskiej
 • Strefą do nauki SKILL ZONE na poziomie 1000 m
 • Nowoczesnym Centrum Testowym TREK 
 •  Sklepem pod Gondolą z topowymi markami rowerowymi i turystycznymi
 • Koleją gondolową na Halę Skrzyczeńską (1000 m)
 • Koleją kanapową na Zbójnicką Kopę (1200 m)
 • Hotelem przyjaznym dla rowerzystów GRONIE SKI & BIKE
 • Restauracją KUFLONKA na poziomie 1000 m

 

4.05.2022

Rowery już gotowe?

Już w najbliższy weekend zapraszamy z rowerami do Szczyrku. W dniach 7-8 maja dostępne będą Wasze ulubione Szczyrk Enduro Trails by TREK. Na początek śmigamy po trasach poniżej Hali Skrzyczeńskiej czyli Hip Hopie Flow, Otiku i Otesanku. Do góry wwiezie Was gondola. Zamknięte pozostaną trasy w wyższych partiach gór, gdyż dalej leży na nich śnieg.

Następnie zapraszamy na przedłużony weekend 13-15 maja. O dostępności tras rowerowych w tych dniach będziemy informować.

Turyści piesi mogą korzystać z gondoli i kanapy na Zbójnicką Kopę. Na Hali Skrzyczeńskiej w dniach funkcjonowania kolei działa Restauracja Kuflonka.

Do zobaczenia na szlaku

 

 


27.04.2022

Majówka w Szczyrku

W tym roku zaczynamy majówkę nieco wcześniej bo już ostatniego dnia kwietnia. Gondola startuje od godz. 9, czynna będzie również kanapa na Zbójnicką Kopę. Uruchamiamy też ➔ Pętlę Szczyrkowską i przejazd 4 kolejami razem z COS Szczyrk. Posiadacze Sprytnej Sezonówki 2021/22 i 2022/23 mogą korzystać z wyciągów ośrodka w ruchu turystycznym do 8 maja. Ścieżki rowerowe z powodu zalegającego śniegu nadal muszą niestety pozostać zamknięte.

Najmłodszych adeptów górskich atrakcji zapraszamy na animacje w restauracji Kuflonka, szczegóły niżej:

 

1 maja - animacje w godz. 11:00-14:00

 • facepainting
 • zamykanie w bańce mydlanej
 • animacje sportowo - ruchowe
 • warsztaty kreatywne
 • modelowanie balonowych zwierzaków

 

2 maja - animacje w godz. 11:00-14:00

 • tatuaże brokatowe
 • zamykanie w bańce mydlanej
 • tańce i zabawy muzyczne
 • warsztaty kreatywne - przypinki
 • modelowanie balonowych zwierzaków

3 maja - animacje w godz. 11:00-14:00 

 • facepainting
 • gry i zabawy ruchowe - gra planszowa
 • wielkie bańki mydlane
 • warsztaty kreatywne
 • modelowanie balonowych zwierzaków

 

 


26.04.2022

Ścieżki rowerowe pozostają zamknięte

Wiemy, że nie możecie się już  doczekać startu Waszego ulubionego ośrodka rowerowego, ale podczas majówki nie uda nam się niestety odpalić. Nasza ekipa utrzymująca ścieżki już od dłuższego czasu walczy z remontem tras po długiej zimie. Na trasach zalega jeszcze bardzo dużo śniegu oraz jest wiele zniszczeń infrastruktury. Jak tylko zejdą śniegi i uporamy się z remontem, poinformujemy Was o starcie ścieżek. Mamy nadzieję, że uda się w połowie maja.
W pierwszej kolejności planujemy otwarcie HipHopy Flow, Otika i Otesanka oraz Skill Zony. Następnie HipHopA Air i Zbój. Podczas remontu ścieżek obowiązuje absolutny zakaz poruszania się po nich. 
Zapraszamy na MAJÓWĘ turystycznie na górskie spacery i wędrówki. Gondola i kanapa na Zbójnicką Kopę będą czynne!

 

 


21.04.2022

Otwarcie Śląskiego Sezonu Motocyklowego Beskiedy 2022

Już w najbliższy weekend odbędzie się w Szczyrku wyjątkowe wydarzenie 1. OTWARCIE ŚLĄSKIEGO SEZONU MOTOCYKLOWEGO BESKIDY 2022.

Zaczynamy w sobotę od godz. 10:00. Miasteczko motocyklowe zlokalizowane będzie przy dolnej stacji kolei gondolowej Szczyrk Mountain Resort, a w nim m.in. stoiska wystawców, muzyka, konkursy wiedzy, pokazy ratownictwa medycznego i prezentacje nowości sprzętowych. Szczegóły na plakacie niżej. Wszystkich fanów motoryzacji, turystyki górskiej i motorowej, a także samych gór zapraszamy serdecznie do Szczyrku

 

 


8.04.2022

Wielkanoc w Szczyrku

Już w Wielkanoc w dniach 16-18.04 działamy turystycznie i zapraszamy na inaugurację sezonu wiosennego. Uruchamiamy dla Was kolej gondolową i Restaurację Kuflonka. Ścieżki rowerowe będą jeszcze niedostępne z uwagi na zalegający na nich śnieg.

Jeśli poszukujesz noclegu w okresie Świątecznym, zerknij na ofertę Gronie Ski&Bike

 

Harmonogram działania:

 • Kolej gondolowa funkcjonuje w Wielką Sobotę, Wielką Niedzielę i Lany Poniedziałek w godz. 9:00-16:00
 • Restauracja Kuflonka gościć będzie turystów w godz. 9:00-16:00. Szef Kuchni poleca żurek wielkanocny
 • W Wielką Sobotę oraz w Wielką Niedzielę zapraszamy na animacje dla dzieci w Kuflonce

 

Program animacji:

SOBOTA 11:00-14:00

 • poszukiwanie wielkanocnych pisanek
 • modelowanie balonowych zwierzaków
 • zamykanie w bańce mydlanej
 • animacje sportowo-ruchowe
 • warsztaty kreatywne tworzenie pisanek

NIEDZIELA 11:00-14:00

 • przypinki
 • modelowanie balonowych zwierzaków
 • zabawy sportowe ze słodkimi nagrodami
 • animacje taneczne dla wszystkich
 • facepainting

Gość specjalny MIŚ MAX z niespodziankami

 

 


4.04.2022

Dziękujemy za doskonały sezon zimowy 2021/22

Dziękujemy naszym stałym Gościom z dalszych i bliższych zakątków Polski oraz całego świata, którzy już wcześniej dostrzegli potencjał naszych tras i odwiedzają nas regularnie! Wiemy, że dla Was jesteśmy numerem 1 i zrobimy wszystko, żeby tak pozostało! Część z Was była u nas po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że nasze długie i widokowe trasy zjazdowe skradły Wasze narciarskie i snowboardowe serca i ponownie zobaczymy się już w grudniu, a na pewno wcześniej podczas górskich wędrówek lub wycieczek rowerowych w długim sezonie letnim.

Podczas tej zimy wyjątkowo dopisała pogoda, która umożliwiła nam w długim okresie utrzymanie w bardzo dobrych warunkach 20 km tras narciarskich! Wisienką na torcie był niesamowity marzec z 95% słonecznych dni i nocnymi przymrozkami! Warto wspomnieć, że Szczyrk na wspólnym karnecie Szczyrk Mountain Resort, Beskid Sport Arena Szczyrk i COS OPO Szczyrk był największym areałem narciarskim w Polsce! Dziękujemy naszym partnerskim ośrodkom za współpracę w tym sezonie!

 • Dziękujemy za rodzinne i pełne emocji pobyty w naszym Hotelu Gronie SKI & BIKE zaraz przy gondoli. Dziękujemy Wam za regularne odwiedzanie Restauracji Kuflonka na poziomie 1000 metrów oraz baru Apreski i ChillBaru przy dolnej stacji gondoli, których ekipy robiły wszystko, żeby Waszym podniebieniom i sercom dać jak najwięcej ciepła i radości. 
 • Dziękujemy za liczny udział w naszych szalonych akcjach i eventach takich jak Szczyrk Avalanche, Szusy Sylwestrowe, Szczyrk Ski Cap i wiele innych! 
 • Dziękujemy, że wybraliście Szczyrk Ski School i Arenę Maxiland na Wasze pierwsze kroki narciarskie i snowboardowe. 
 • Dziękujemy za szalone wyprawy skiturowe z nie mniej szalonymi chłopakami z K2 SKITURING ACADEMY. 
 • Dziękujemy za wszystkie zakupy w naszym sklepie pod gondolą, za smarowanie nart w naszym serwisie i wypożyczanie u nas sprzętu narciarskiego, snowboardowego i skiturowego! 
 • Dziękujemy GOPR Beskidy za wspaniałą służbę i gotowość do niesienia pomocy o każdej porze dnia i nocy. 
 • Dziękujemy ekipie Skipatrolu i Ratrakowcom za grubą warstwę białego pod butem i doskonałe przygotowanie oraz zabezpieczenie tras.
 • Dziękujemy też za wspólne doświadczanie porannego sztruksu podczas Fresh Tracków i wspaniałe emocje podczas Jazd Wieczornych.
 • Dziękujemy naszym Partnerom Miasto Szczyrk, Galeria Sfera, K2 Skis Polska, Viking, Reima, Radio ZET, którzy wspólnie z nami już kolejny sezon tworzą zimową atmosferę i markę Szczyrku.

Dziękujemy też z całego serca wszystkim pracownikom, czyli naszej całej rodzinie Szczyrk Mountain Resort, Gronie SKI & BIKE i TATRY MOUNTAIN RESORTS, a.s. bez których ten wspaniały projekt o nazwie Sezon Zimowy 21/22 w Szczyrk Mountain Resort nie miałby szans się udać! Jesteście WIELCY! 

My ze swojej strony obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby Wasze ulubione trasy znowu mogły być zjeżdżone wzdłuż i wszerz.

Co dalej?


Nie zasypiamy jak niedźwiedzie w długi sen. Już myślimy o atrakcjach, które będą dostępne w sezonie letnim. I jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, to już w maju udostępnimy nowe i odświeżone górskie ścieżki rowerowe, na które z pewnością czekacie. Kompleks ścieżek enduro w Szczyrku i Bielsku-Białej rozrasta się z roku na rok i jest niewątpliwie dużą atrakcją regionu. Na turystów pieszych czeka gęsta sieć szlaków i schronisk poprowadzonych pasmami Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Dla rodzin z dziećmi ponownie uruchamiamy Pętlę Szczyrkowską z przejazdem 4 kolejami i malowniczym przejściem między nimi. Czekać będą na Was jeszcze kolejne atrakcje i niespodzianki, ale o nich dowiecie się niebawem w kolejnych wpisach, dlatego śledźcie nasze media uważnie.


Dziękujemy i do zobaczenia! Trzymajcie się ciepło i zdrowo! Tymczasem zapraszamy już w okresie Świąt Wielkanocnych na rodzinne wycieczki GONDOLĄ i atrakcje dla całych rodzin w Restauracji KUFLONKA