Skrzyczne - najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego

Szczyrk Gondola - Solisko - Hala Skrzyczeńska - Skrzyczne 1257 m n.p.m. - Dolina Zimnika

Dystans 36 kmWszystkie wycieczki rozpoczynają się w naszym Centrum Testowym Trek pod gondolą, gdzie zostanie przeprowadzone szkolenie wstępnie z obsługi roweru elektrycznego. Każdy uczestnik otrzymuje pakiet startowy (napój izotoniczny + baton energetyczny).

Rezerwacje wycieczek i rowerów 788 267 169 

 

 

Szczyrk Gondola - Solisko - Hala Skrzyczeńska - Skrzyczne 1257 m n.p.m. - Dolina Zimnika

Dystans: 36 km

Przewyższenie: 1160 m

Czas jazdy: 4-6 godz.

 

Stopień trudności:

Trasa startuje pod gondolą i prowadzi krótkim podjazdem ulicą do Soliska. Dalej wspina się wyżej do podnóża wzniesienia Malinów i przecięcia szlaków pieszych w kierunku Białego Krzyża. Jest to najdłuższy fragment podjazdu (blisko 6 km i i prawie 400 m przewyższenia), aczkolwiek bez trudności technicznych. Na rowerach elektrycznych nie stanowi najmniejszego problemu. Dotarcie na wysokość prawie 1000 m n.p.m. sprawia, że oczom uczestników ukazuje się panorama na okoliczne szczyty i miejscowości. Cała trasa z racji znacznej wysokości nad poziomem morza jest bardzo widokowa, szczególnie przy dużej przejrzystości powietrza. Drugi etap podjazdu na szczyt Skrzycznego to już tylko 250 m w pionie po trawersujących ścieżkach przez Halę Skrzyczeńską, Zbójnicką Kopę i malowniczy zielony szlak na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego - Skrzyczne 1257 m n.p.m.

Z góry rozpościera się panoramiczny widok na Szczyrk, Żywiec, Jezioro Żywieckie, Bielsko-Białą, pasma Beskidu Żywieckiego z Babią Górą na czele. Osiągnięcie najwyższego punktu tej wycieczki ma miejsce już na 12 km trasy. Dalej ślad prowadzi długim, aż 10 km zjazdem do uroczej doliny Zimnika. Zjazd nie stanowi trudności technicznych, prowadzi po prostej, szutrowej, następnie asfaltowej drodze. Należy tylko uważać na rozwijane prędkości. Ostatni etap polega na objechaniu szczytu Skalite ścieżkami ziemno - asfaltowymi przez okoliczne miejscowości i powrót doliną wzdłuż Żylicy w kierunku gondoli.Powrót do strony głównej

Mamy nadzieję, że znalazłeś informacje, których szukasz. Aby zacząć od początku - przejdź na stronę główną

 

Strona główna →