Pasmo Klimczoka

Szczyrk Gondola - Klimczok 1117 m n.p.m. - Magura - Sanktuarium na Górce

Dystans 25 kmWszystkie wycieczki rozpoczynają się w naszym Centrum Testowym Trek pod gondolą, gdzie zostanie przeprowadzone szkolenie wstępnie z obsługi roweru elektrycznego. Każdy uczestnik otrzymuje pakiet startowy (napój izotoniczny + baton energetyczny).

Rezerwacje wycieczek i rowerów 788 267 169 

 

 

Szczyrk Gondola - Klimczok 1117 m n.p.m. - Magura - Sanktuarium na Górce

Dystans: 25 km

Przewyższenie: 850 m

Czas jazdy: 3-5 godz.

 

Stopień trudności:

Wycieczka startuje z parkingu pod gondolą. Po krótkim zjeździe w kierunku centrum, trasa odbija w lewo na światłach i prowadzi krótkim podjazdem ulicą do Szczyrk Biła. Zaczyna się spokojna wspinaczka na górujący nad stolicą Podbeskidzia Klimczok, początkowo drogą asfaltową, później wijącą się do góry szutrówką, na której zaprawieni kolarze poradzą sobie również na rowerach bez wspomagania. Po drodze roztaczają się widoki na Skrzyczne i dolinę Szczyrku. Wyżej, ze szczytu Klimczoka 1117 m n.p.m. podziwiać można wspaniałe widoki m.in. na dolinę Szczyrku, Bielsko-Białą, a także Jezioro Żywieckie. Ostatni podjazd na sam szczyt Klimczoka można pokonać dwoma drogami. Stromym podjazdem od strony schroniska (opcja dla bardziej zaawansowanych technicznie rowerzystów) lub objechać dookoła i wspiąć się do góry od strony Szyndzielni.

Po krótkim odpoczynku w schronisku PTTK trasa prowadzi dalej widokową granią przez Magurę 1109 m n.p.m. Ze szczytu jest krótki, techniczny zjazd z dużą ilością luźnych kamieni, z pewnością zadowoli on wymagających riderów. Następne odcinki poprowadzone są trawersującymi leśnymi ścieżkami w kierunku drogi asfaltowej do słynnego Sanktuarium Maryjnego „Na Górce”, które powstało tu w 1894 r. i do dziś cieszy się olbrzymią popularnością wśród pielgrzymów. Ostatnim etapem wycieczki będzie zjazd do centrum Szczyrku trasą, po której przejeżdżali kolarze Tour de Pologne.Powrót do strony głównej

Mamy nadzieję, że znalazłeś informacje, których szukasz. Aby zacząć od początku - przejdź na stronę główną

 

Strona główna →