Jezioro Żywieckie

Szczyrk Gondola - deptak wzdłuż Żylicy - Jezioro Żywieckie

Dystans 37 kmWszystkie wycieczki rozpoczynają się w naszym Centrum Testowym Trek pod gondolą, gdzie zostanie przeprowadzone szkolenie wstępnie z obsługi roweru elektrycznego. Każdy uczestnik otrzymuje pakiet startowy (napój izotoniczny + baton energetyczny).

Rezerwacje wycieczek i rowerów 788 267 169 

 

 

Szczyrk Gondola - deptak wzdłuż Żylicy - Jezioro Żywieckie

Dystans: 37 km

Przewyższenie: 400 m

Czas jazdy: 3-4 godz.

 

Stopień trudności:

Wycieczka rozpoczyna się na parkingu przy gondoli. Jest to bardzo łatwa trasa, bez technicznych trudności i w większości przebiega brzegami rzeki Żylica. Idealna dla osób chcących zaznajomić się z zaletami rowerów elektrycznych. Przewyższenie jest niewielkie, wycieczka poprowadzona jest głównie ścieżkami rowerowymi i bocznymi ulicami, krótkie odcinki wiodą szutrowymi drogami. 

Ślad prowadzi początkowo szutrową drogą omijając główną ulicę, dalej przechodzi w ścieżkę rowerową wzdłuż deptaku nad Żylicą i prowadzi kolejno przez Buczkowice i Rybarzowice, przebiega pod wiaduktem drogi S1. Dalej odbija od rzeki i malowniczymi uliczkami przez Łodygowice i Zarzecze wije się w kierunku Jeziora Żywieckiego. Po drodze mija się drewniany kościółek. Ostatni odcinek pokonuje się usypaną groblą, która prowadzi do jeziora, plaży oraz przystani z żaglówkami, kajakami i rowerami wodnymi. Będąc na miejscu warto zwrócić uwagę na górujący w oddali szczyt Babiej Góry. Powrót w kierunku Szczyrku odbywa się niewysokimi wzniesieniami przez Bierną, aż w końcu łączy się z Żylicą i prowadzi drugim jej brzegiem.Powrót do strony głównej

Mamy nadzieję, że znalazłeś informacje, których szukasz. Aby zacząć od początku - przejdź na stronę główną

 

Strona główna →