Szczyrk Enduro Trails by TREK

Otwieramy kolejne kilometry tras!
 KOMUNIKAT

Ścieżki rowerowe są obecnie zamknięte. Zalega na nich warstwa śniegu i powalone drzewa. O terminie otwarcia ścieżek poinformujemy na stronie ośrodka.

Szczyrk Enduro Trails by TREK to powstały w 2019 roku kompleks jednokierunkowych ścieżek rowerowych typu singletrack. Specjalnie wyprofilowane trasy, zaprojektowane z dala od pieszych szlaków stanowią świetne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zbudowane z myślą o bezpieczeństwie i dobrej zabawie ich użytkowników, posiadają odpowiednie nachylenie tras, miejsca do wytracania prędkości, bandy ułatwiające pokonywanie ciasnych zakrętów.

Trasy zostały oznaczone różnymi kolorami w celu identyfikacji poziomów trudności poszczególnych odcinków


Niebieskie - wyprofilowane, wygładzone trasy dostosowane już dla początkujących i średnio-zaawansowanych rowerzystów, gdzie dobierając odpowiednią prędkość zjazdu każdy użytkownik będzie czerpał mnóstwo przyjemności.

Czerwone - trasy z naturalnymi przeszkodami postaci wyeksponowanych korzeni oraz kamieni, idealne dla rowerzystów posiadających zaawansowane umiejętności.

Czarne - trasy najtrudniejsze. Wykorzystują naturalne przeszkody, charakteryzują się dużym spadkiem terenu i ciasnymi zakrętami. Idealne dla rowerzystów posiadających wysokie umiejętności jazdy w terenie.

Obecnie można korzystać z trzech tras (niebieskiej 5600 m i 2300 m oraz czerwonej 2850 m) o łącznej długości 10,75 km. Szczyrk Mountain Resort jest jednym z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie na start każdej ze ścieżek można dostać się wjeżdżając wyciągami: gondolą lub koleją kanapową, a karnet rowerowy działa do końca dnia.

Przy dolnej stacji gondoli znajduje się Centrum Ścieżek z wypożyczalnią rowerów i sklepem, gastronomią, dużym parkingiem, myjką rowerową i toaletą.

 Powrót

Mamy nadzieję, że znalazłeś potrzebne informacje
Strona główna →