Szczyrk Enduro Trails by TREK

13 km tras rowerowych czeka na Ciebie!
 Komunikat

Sezon letni już za nami. Ścieżki rowerowe są zamknięte do wiosny, kiedy zostaną udostęnione w nowej odsłonie.

 

Komunikat

Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 21 grudnia 2020 r. pozycja 2316 do dnia 31.01.2021 r. zostaje wstrzymana działalność stoków narciarskich.

Jednak w tym czasie mogą funkcjonować koleje w ruchu turystycznym. Dlatego mamy dla Was pozytywną wiadomość w tych smutnych czasach.

W dniach 31.12.-31.01. będzie działać gondola A1 wyłącznie w ruchu turystycznym.

Nie będzie możliwości przewożenia sprzętu narciarskiego ani snowboardowego. Wszystkie trasy narciarskie w ośrodku do 31.01. pozostają ZAMKNIETE. Posiadacze Sprytnej Sezonówki mogą korzystać z gondoli w celach turystycznych w ramach posiadanego karnetu. 

Szczyrk Enduro Trails by TREK to powstały w 2019 roku kompleks jednokierunkowych ścieżek rowerowych typu singletrack. Specjalnie wyprofilowane trasy, zaprojektowane z dala od pieszych szlaków stanowią świetne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zbudowane z myślą o bezpieczeństwie i dobrej zabawie ich użytkowników posiadają odpowiednie nachylenie tras, miejsca do wytracania prędkości oraz bandy ułatwiające pokonywanie ciasnych zakrętów.

Trasy zostały oznaczone różnymi kolorami w celu identyfikacji poziomów trudności poszczególnych odcinków


Niebieskie - wyprofilowane, wygładzone trasy dostosowane już dla początkujących i średniozaawansowanych rowerzystów, gdzie dobierając odpowiednią prędkość zjazdu każdy użytkownik będzie czerpał mnóstwo przyjemności.

Czerwone - trasy z naturalnymi przeszkodami w postaci wyeksponowanych korzeni oraz kamieni, idealne dla rowerzystów posiadających zaawansowane umiejętności.

Czarne - trasy najtrudniejsze. Wykorzystują naturalne przeszkody, charakteryzują się dużym spadkiem terenu i ciasnymi zakrętami. Idealne dla rowerzystów posiadających wysokie umiejętności jazdy w terenie.

W ośrodku można korzystać z 5 tras o zróżnicowanym poziomie trudności i łącznej długości 13 km. Kompleks ścieżek Szczyrk Enduro Trails by TREK  jest jednym z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie na start każdej z nich można dostać się wjeżdżając wyciągami: gondolą lub koleją kanapową, a karnet rowerowy działa do końca dnia.

Przy dolnej stacji gondoli znajduje się Centrum Ścieżek z wypożyczalnią rowerów i sklepem, gastronomią, dużym parkingiem, myjką rowerową i toaletą.

 Powrót

Mamy nadzieję, że znalazłeś potrzebne informacje
Strona główna →