Szczyrk na żywo

Wiosna w Szczyrku


KOMUNIKAT

Ośrodek nieczynny.

 


6.04.2021

Tymczasem w Szczyrku...

Zima nie odpuszcza. W nocy intensywnie sypało i mroziło. Dalej utrzymują się dobre warunki na wycieczki na nartach skiturowych. Dla spragnionych górskich przestrzeni proponujemy skorzystać z ciągle otwartego → Centrum Skiturowego K2 pod gondolą. 

A już pod koniec tygodnia planujemy kolejne → szkolenia skiturowe.

 

 


3.04.2020

Wesołych Świąt

W imieniu ekipy Szczyrk Mountain Resort w te jakże radosne, aczkolwiek inne niż zwykle Święta Wielkanocne chcemy życzyć Wam radości serca i nadziei na zwycięstwo dobra oraz piękna.

Ps. Niebawem zaczynamy przygotowania do sezonu letniego. Widzimy się ponownie na początku maja.

 

Godziny funkcjonowania w Święta Wielkanocne

Kolej gondolowa (A1)
Niedziela (4.04) 11:00-16:00 | Poniedziałek (5.04) 9:00- 16:00

Restauracja Kuflonka, Sklep pod Gondolą oraz Centrum Skiturowe K2 czynne w godzinach działania kolei gondolowej.

Infocentrum/ Kasy
Niedziela 10:45- 16:15 | Poniedziałek 8:45-16:15

 


23.03.2020

Dziękujem za sezon zimowy 2020/21

Chcemy Wam napisać DZIĘKUJEMY za ten najdziwniejszy sezon w historii Szczyrk Mountain Resort.

Zima w górach nadal trwa w najlepsze, mimo to musieliśmy zakończyć działania kolei i stoków narciarskich przedwcześnie. Nam również jest z tego powodu bardzo przykro, tym bardziej, że pisząc ten tekst i spoglądając przez okno obserwujemy jak w Szczyrku nadal przybywa śniegu. Jesteśmy pewni, że sezon narciarski do Świąt Wielkanocnych był jak najbardziej realny. 

Część z Was była tutaj po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że nasze długie i widokowe trasy zjazdowe skradły Wasze narciarskie i snowboardowe serca i ponownie zobaczymy się już w grudniu, a może nawet wcześniej podczas górskich wędrówek lub wycieczek rowerowych. Dziękujemy też naszym stałym Gościom z dalszych i bliższych zakątków Polski, którzy już wcześniej dostrzegli potencjał Beskidów i odwiedzają nas regularnie. 

Tej zimy wyjątkowo pogoda dopisała. Było dużo mroźnych dni z możliwością śnieżenia. Niestety niepewność tych czasów spowodowała, że nie wykorzystaliśmy całego potencjału ośrodka. W szczytowym momencie otwartych było ponad 20 km tras dostępnych na wspólnym karnecie w Szczyrk Mountain Resort , BSA i COS OPO Szczyrk. Należy pamiętać, że mimo to Szczyrk był dalej największym areałem narciarskim w Polsce. Niestety niejasne i niekonsekwentne komunikaty i decyzje  rządzących niosły za sobą groźbę zamknięcia ośrodka z dnia na dzień, co mocno ograniczyło przygotowanie całego ośrodka na 100%. Mimo to liczymy, że znaleźliście czas, aby wyskoczyć na szczyrkowskie stoki i cieszyć się górską przestrzenią podczas sezonu, który trwał u nas 46 pełnych narciarskich dni. 

  • Dziękujemy za rodzinne i pełne emocji pobyty w naszym Hotelu Gronie zaraz przy gondoli. 
  • Dziękujemy Wam za regularne odwiedzanie Restauracji Kuflonka na poziomie 1000 metrów oraz naszego grilla przy dolnej stacji gondoli, których ekipy robiły wszystko, żeby Waszym podniebienom dać jak najwięcej radości, pomimo obsługi "na wynos". 
  • Dziękujemy, że wybraliście Szczyrk Ski School i Arenę Maxiland na Wasze pierwsze kroki narciarskie i snowboardowe. 
  • Dziękujemy za wszystkie zakupy w naszym sklepie pod gondolą, za smarowanie nart w naszym serwisie i wypożyczanie u nas sprzętu narciarskiego, snowboardowegi i skiturowego! 
  • Dziękujemy też za wspólne doświadczanie porannego sztruksu podczas Fresh Tracków.

Dzisiaj mamy nadzieję, że w zdrowiu i lepszych nastrojach doczekamy do następnej zimy, kiedy to w pełni będziemy mogli korzystać z wolności jaką daje jazda na nartach i snowboardzie. My ze swojej strony obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby Wasze ulubione trasy w Szczyrku znowu mogły być zjeżdżone wzdłuż i w szerz.


Co dalej…


Nie zasypiamy jak niedźwiedzie w długi sen.

Już myślimy o atrakcjach, które będą dostępne w sezonie letnim. I jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, to już na początku maja udostępnimy nowe i odświeżone górskie ścieżki rowerowe, na które z pewnością czekacie. Kompleks ścieżek enduro w Szczyrku i Bielsku-Białej rozrasta się z roku na rok i jest niewątpliwie dużą atrakcją regionu. Na turystów pieszych czeka gęsta sieć szlaków i schronisk poprowadzonych pasmami Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Dla rodzin z dziećmi ponownie uruchamiamy Pętlę Szczyrkowską z przejazdem 4 kolejami i malowniczym przejściem między nimi.
Czekać będą na Was jeszcze kolejne atrakcje i niespodzianki,ale o nich dowiecie się niebawem w kolejnych wpisach, dlatego śledźcie nasze media uważnie.

Dziękujemy i do zobaczenia! Trzymajcie się ciepło i zdrowo!Powrót

Mamy nadzieję, że znalazłeś potrzebne informacje
Strona główna →