Szczyrk na Żywo

Codziennie relacje z Szczyrk Mountain Resort


 


10.03.2020

Wesołych Świąt

W imieniu Szczyrk Mountain Resort w te jakże radosne, aczkolwiek inne niż zwykle Święta Wielkanocne chcemy życzyć wszystkim Gościom, Współpracownikom i Partnerom niezmierzonej radości serca i nadziei na zwycięstwo dobra i piękna. By te Święta były nie tylko czasem wytchnienia i i odpoczynku, ale przede wszystkich duchowej refleksji.

I najważniejsze o co tak ostatnio wszyscy walczymy - DOBRE ZDROWIE - niech będzie udziałem nas wszystkich.

Dbajcie o siebie i swoich bliskich!

 


7.03.2020

Sprytna Sezonówka w Sprzedaży! - dzięki pasji do narciarstwa razem zwyciężymy!

Rozpoczynamy tradycyjną wiosenną sprzedaż Sprytnej Sezonówki 2020/2021! Dziękujemy za wsparcie swojego ulubionego ośrodka narciarskiego właśnie teraz. 

W najkorzystniejszej wiosennej przedsprzedaży oferujemy 2 nowe rodzaje SPRYTNEJ SEZONÓWKI:

 • pierwszym jest Sezonówka dla lokalnych patriotów, która obowiązuje w krajowych ośrodkach narciarskich i gwarantuje jazdę na nartach po bezkonkurencyjnej cenie - tutaj do dopełnienia 40 km tras, 1 kraj, 3 ośrodki w Szczyrku (Szczyrk Mountain Resort, Beskid Sport Arena, COS Szczyrk). W cenie rówież wieczorne szusowanie w ośrodku Szczyrk Mountain Resort, 
 • drugim rodzajem jest Sprytna Sezonówka PREMIUM, dla których 1 ośrodek to za mało i chcą szusować bez limitów.

Dziś bardziej niż kiedykolwiek uświadamiamy sobie, że Sprytna Sezonówka to nie jest zwyczajny karnet narciarski, ponieważ kupując Sezonówkę na przyszły sezon narciarski, wspierasz nie tylko lokalny ośrodek, ale też pracowników służby zdrowia. Spółka TMR przekaże co miesiąc część środków uzyskanych ze sprzedaży Sprytnej Sezonówki na zakup sprzętu i materiałów ochronnych dla instytucji i placówek opieki zdrowotnej. 

Informacje praktyczne:

 • dla tych, którzy nie zdążyli skorzystać ze Sprytnej Sezonówki 2019/2020 w prawie 100-dniowym sezonie, przygotowujemy ofertę specjalną na przyszły rok, 
 • jeśli sytuacja z pandemią utrzyma się do przyszłej zimy (czego my OPTYMIŚCI nie bierzemy pod uwagę), narciarze otrzymają rekompensatę poniesionych kosztów.

 

Dzięki pasji do narciarstwa, razem zwyciężymy!

 


20.03.2020

Dzień Dobry drodzy Narciarze, Snowboardziści i Turyści w pierwszym dniu astronomicznej WIOSNY!

W zeszłym tygodniu ze względu na rosnące zagrożenie epidemiologiczne i w trosce o bezpieczeństwo Wasze oraz naszych Pracowników, zdecydowaliśmy o zakończeniu sezonu zimowego 2019/2020. Od tygodnia żyjemy w nowej, trudnej dla nas wszystkich rzeczywistości, z którą musimy się wspólnie mierzyć. Zakończenie sezonu nastąpiło tak szybko i niespodziewanie, a my nie zdążyliśmy Wam podziękować za to co za nami.

To była trudna i kapryśna zima. Zaczęła się z opóźnieniem i nie rozpieszczała zarówno Was - naszych Gości jak i wszystkich, którzy codziennie pracowali nad przygotowaniem ośrodka. Tym razem natura pokazała swoje zimowe, cieplejsze - oblicze. Pomimo trudnej zimy mamy mnóstwo pozytywnych wspomnień, pamiętamy wiele uśmiechniętych twarzy osób codziennie spotykanych w gondoli, na kolejkach, w nowej Restauracji Kuflonka i na naszych trasach zjazdowych.

Drodzy Goście i Fani "szczyrkowskiego"!

 • Dziękujemy Wam za Waszą obecność każdego dnia oraz wszystkie opinie i komentarze
 • Dziękujemy Wszystkim pracownikom Szczyrk Mountain Resort za serce, wkład, pasję i zaangażowanie podczas minionego sezonu
 • Dziękujemy Miastu Szczyrk za współpracę marketingową i wsparcie każdego dnia
 • Dziękujemy naszym partnerom Volvo Auto-Boss, Galeria Sfera, Sport-Klinika, Reima, K2 Skis, ODLO, Viking, Uvex. 
 • Dziękujemy partnerskim ośrodkom ze Szczyrku COS OPO Szczyrk i Beskid Sport Arena za pracę przy wspólnym karnecie i jego obsłudze 
 • Dziękujemy przedstawicielom mediów za częste odwiedziny na naszym ośrodku i profesjonalne relacje z naszego ośrodka 
 • Dziękujemy wszystkim naszym dostawcom zarówno towarów jak i usług!

Z naszej strony możemy Wam obiecać, że dołożymy wszelkich starań z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, aby warunki narciarskie w nowym sezonie zimowym były na najwyższym poziomie. Mamy oczywiście nadzieję, że ZIMA będzie zdecydowanie bardziej obfita w mróz i śnieg, niezbędne do realizowania naszych i Waszych pasji!

Już niebawem podamy informacje o nowej, zimowej Sprytnej Sezonówce. Przy tej okazji czeka na Was miła niespodzianka...

Pomimo obecnej sytuacji panującej na świecie, pracujemy nad nową ofertą na sezon wiosenno - latnio - jesienny i mamy nadzieję, że już wkrótce w normalnych okolicznościach będziemy mogli przybijać sobie piątki na szlakach, ścieżkach rowerowych Szczyrk Enduro Trails by TREK lub w naszej restauracji Kuflonka! 

Tymczasem śledźcie nas w mediach społecznościowych i na www, gdzie będziemy dzielić się z Wami informacjami co dalej! 

Dbajcie o siebie i swoich bliskich! Do zobaczenia wkrótce!

Ekipa "szczyrkowskiego" - Zawsze z Wami i dla Was

 


12.03.2020

Drodzy narciarze i snowboardziści!

Ze względu na rosnące zagrożenie epidemiologiczne i w trosce o bezpieczeństwo Wasze oraz naszych pracowników zdecydowaliśmy o wcześniejszym zakończeniu sezonu narciarskiego 2019/2020. Musimy wszyscy wspólnie i odpowiedzialnie podejść do tematu, apelujemy o przestrzeganie komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego. Dbajcie o siebie i swoich bliskich!

P.S. W sprawie zakupionych skipassów prosimy o kontakt przez adres reklamacje@gopass.pl

Aktualnie informacje o sytuacji w naszym kraju możecie śledzić tutaj.

Tymczasem do usłyszenia!

 


9.03.2020

Udany poniedziałek

Dzisiejsza jazda odbywała się w promieniach wiosennego słońca. Był czas aby pojeździć i poopalać się. Każdy mógł doświadczyć jazdy po dwóch rodzajach śniegu. Trasy powyżej Hali Skrzyczeńskiej utrzymywały zbitą, równą powierzchnię, stoki w niższych partiach były miękkie i z mokrym śniegiem. Niemniej był to kolejny udany dzień spędzony na stoku i wiele osób się o tym przekonało.

Jutro również zapowiadane jest słońce, jeździmy od 8:30.

 


8.03.2020

Hero Season Trophy - rozstrzygnięte

Dzisiaj mierzyliśmy się w zawodach Hero Season Trophy na trasie slalomu giganta. Była to już trzecia edycja i na pewno nie ostatnia. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę i wspólne dopingowanie. Najlepsi w swoich kategoriach zostali obdarowani nagrodami od naszych partnerów: K2, Killtec, Shred, This1 i Nutrend, którym również dziękujemy za współpracę.

Poniżej pierwsze zdjęcia z zawodów, wkrótce pokażemy więcej. Bądźcie czujni i wypatrujcie swoich uśmiechniętych twarzy.

Lista zwycięzców dostępna jest tutaj.

 


7.03.2020

Biała sobota

Pewnie zastanawiacie się czy w Szczyrku jest jeszcze zima. Łapcie kilka fotek z dzisiejszego dnia... a najlepiej przekonajcie się sami wpadając na narty lub deskę. Jutro kręcimy od 8:30. 

Do zobaczenia na stoku!

 


6.03.2020

Co to był za czwartek...

Od rana jeździliśmy po trasach ośrodka. Pomimo, że może się wydawać iż zima już odpuściła, to na stokach Szczyrk Mountain Resort dalej można pośmigać w bardzo dobrych warunkach. Rano, po nocnych przymrozkach trasy były twarde i zmrożone. Później w ciągu dnia robiło się bardziej miękko i jazda sprawiała więcej zabawy. Największą robotę tego dnia zrobiło słońce, które zachęcało aby zostać jak najdłużej w jego blasku. Na szczególne uznanie zasługuje kolej na Zbójnicką Kopę i roztaczające się wokoło widoki na dolinę Szczyrku, Skrzyczne i pozostałe beskidzkie szczyty.

 


2.03.2020

Weekendowa karuzela

Pogoda w miniony weekend była kapryśna. W sobote z powodu silnych wiatrów szusowanie na naszym ośrodku było utrudnione, ale za to świetnie bawiliśmy się  pod Gondolą na evencie Snow Fest Festival, gdzie czekała na Was scena muzyczna z ratraka  oraz miasteczko festiwalowe pełne atrakcji i niespodzianek.

W niedzielę pogoda była dla nas zdecydowanie bardziej łaskawa.. Po piątkowych opadach można było śmigać po naturalnym śniegu. Od rana trasy były twarde i osoby odwiedzające nas w tym dniu korzystały dowoli z dobrych warunków i braku kolejek. To był jeden z bardziej udanych zimowych dni.

Kilka zdjęć z niedzieli:

 


28.02.2020

Dalej pada... śnieg

Dzisiaj rano jeszcze przed odpaleniem wyciągów mieliśmy 10 cm świeżego śniegu, od tego czasu nieprzerwanie pada i przybywa białego. Ten widok bardzo cieszy wszystkich będących na miejscu. Dzisiaj można było pojeździć trochę w puchu, trochę w miękkim śniegu.

Jutro od rana po nocnych przymrozkach poranna jazda powinna odbywać się po twardych trasach. Proszę na bieżąco śledzić warunki atmosferyczne. Startujemy od 8:30.

 

 


27.02.2020

Jeździmy codziennie od 8:30

Dzisiejsza jazda odbywała się przy płatkach padającego śniegu, chmurach nisko płynących ponad beskidzkimi szczytami i promieniami nieśmiało przebijającego się słońca. W nocy trasy będą dośnieżane a na jutro zapowiadany jest opad z nieba. 

Rano widzimy się na stoku!

 


26.02.2020

Demo Team

Poruszając po stokach ośrodka można spotkać ekipę Shred Demo Team - w charakterystycznych białych kaskach i czerwono niebieskich kurtkach. Są to nasi najlepsi instruktorzy, z którymi do końca sezonu można doskonalić technikę jazdy na nartach. 

Mamy jeszcze kilka słów o warunkach na trasach. Ostatnie dni nie miały wiele wspólnego z zimą, ale jest duża szansa, że krajobraz w najbliższych dniach przywdzieje białe barwy. Spodziewnane są opady śniegu, a jeśli temperatury spadną poniżej 0 dalej bedziemy naśnieżać stoki.

 

 


24.02.2020

Volvo Car Ski Cup

Wczoraj poznaliśmy zwycięzców III. edycji zawodów narciarskich Volvo Car Ski Cup. Pomimo nienajlepszych warunków atmosferycznych na starcie pojawiła się grupa zapalonych narciarzy, zarówno najmłodszych tych najmłodszych jak i seniorów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę. 

Wyniki zawodów dostępne tutaj.

Poniżej kilka zdjęć i video z imprezy. 

 


21.02.2020

Pada śnieg...

Dzisiaj od rana warunki w Szczyrku wyglądają jak na załączonym video. Intensywnie pada śnieg, co z pewnością ucieszy wszystkich miłośników narciarstwa. Czyżby jeszcze zima nie powiedziała ostatniego słowa?

 

 


20.02.2020

Jak wygląda zima w Szczyrku

Wczoraj od rana można było jeździć po twardym, zmrożonym śniegu. Ostre krawędzie na nartach czy deskach mile widziane. Jeśli takich nie posiadacie, zawsze można skorzystać z usług serwisu przy gondoli. Po nocnych opadach śniegu - dzisiaj jazda odbywa się po miękkiej pokrywie. 

Dzisiaj Tłusty Czwartek, w związku z tym życzymy wszystkim słodkich i smacznych pączków. Jutro możecie od rana spalać kalorie na trasach ośrodka.

Materiał poniżej pokazuje, jak szybko warunki na trasach mogą zmieniać się z dnia na dzień. Video jest z wczoraj, zdjęcia z dzisiaj:

 

 


19.02.2020

Mistrzostwa Misia Maxa rozstrzygnięte

W minioną sobotę 15.02. w strefie Maxiland najmłodsi adepci narciarstwa bawili się razem z Misiem Maxem biorąc udział w zawodach. Frekwencja dopisała zarówno wśród uczestników jak i kibicujących rodziców.  Sądząc po minach maluchów zabawa była przednia. Każdy z dzieciaków zakończył zmagania z upominkami od producenta odzieży dziecięcej Reima.

Dziękujemy wszystkim za przednią zabawę i podsyłamy Wam klika fotek z tego dnia.

 


17.02.2020

Najcieplejszy dzień zimy spędzamy na śniegu...

W dolinach na termometrach 14°C, w górnych partiach nieco chłodniej, w sam raz żeby trochę pojeździć i poopalać się na leżakach. Wiosenna pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu i narty lub deska są do tego świetnym pretekstem.

Jeździmy codziennie od 8:30.

 


12.02.2020

Jeździmy od rana

Wczoraj wznowiliśmy działanie po jednodniowej przerwie. Porywy wiatru zminiejszyły się i koleje wystartowały po godz. 11. Dużym zainteresowaniem cieszyła się jazda wieczorna. My również postanowiliśmy sprawdzić jak jeździ się przy oświetleniu. Poniżej krótka relacja zdjęciowa.

Dzisiaj działamy od rana na pełnych obrotach. Czynne są wszystkie wyciągi i koleje. Jazdę trochę utrudnia wiatr, ale nie tyle, aby zapsuł radość z szusowania w zimowych okolicznościach.

 


10.02.2020

Poniedziałki często bywają... trudne

Prognozy pogody na dzisiaj sprawdziły się. Huragan Sabina rozpędził nasze wiatromierze na podporze kolei gondolowej aż do 132 km/h. Dbając o Wasze bezpieczeństwo nie mogliśmy funkcjonować w takich warunkach. Obserwujemy sytuację na bieżąco i mamy nadzieję, że już wkrótce znowu będziemy mogli jeździć w warunkach zbliżonych do tych z ostatniego weekendu.  
 
 Osoby, które mają wykupione skipassy na dzień 10.02. proszonę są o bezpośredni kontakt z Infocentrum pod godnolą lub przez infolinię Gopass.

Poniżej odczyt z kolei gondolowej.

 


8.02.2020

Zima jest w Szczyrku

Mróz, lampa z nieba i 17 km tras w Szczyrk Mountain Resort czekało dzisiaj rano na pierwszych narciarzy i snowboardzistów. Zarówno osoby, które zaczęły dzień poranną jazdą FRESH TRACK jak i Ci, którzy weszli na wyciągi wraz z oficjalnym otwarciem ośrodka mogli cieszyć się wyśmienitymi warunkami na stoku i sprzyjającą pogodą. W głowie pojawiało się tylko pytanie - delektować się widokami czy jazdą?

To był cudowny dzień. Jutro zapowiada się powtórka... 

 


7.02.2020

Zimowa aura wraca do Szczyrku

Ostatniej nocy padało i pokrywa naturalnego, białego podkładu na trasach systematycznie rosła. W tej chwili jest 30-60 cm śniegu. Rano jazdę utrudniała gęsta mgła, ale z biegiem dnia warunki poprawiały się, a nawet ostatnim zjazdom towarzyszyło słońce. Prognozy w nocy przewidują mróz, co oznacza intensywne naśnieżanie tras, a od wczesnych godzin porannych słońce. Zapowiadają się wymarzone warunki w górach.

Od jutra będzie również dostępna trasa nr 7.

Jeszcze dzisiaj widzimy się na Jeździe Wieczornej.

 


6.02.2020

Jeździmy po naturalnym...

Dzisiaj z samego rana wyruszyliśmy na trasy naszego ośrodka aby dostarczyć Wam raport ze stanu tras. Działają wszystkie koleje, jeździ się po warstwie naturalnego, miekkiego śniegu. W końcu warunki w Szczyrku robią się zimowe. W najbliższych dniach chcemy otworzyć następne trasy, dlatego niektórych odcinkach w dalszym ciągu trwa naśnieżanie. 

Oto kilka najświeższych zdjęć z dzisiaj:

 


5.02.2020

Biały Szczyrk

Po wczorajszych całodziennych opadach śniegu krajobraz w Szczyrku zrobił się zimowy. Warstwa białego złota na trasach rośnie. Dzisiaj można było jeździć po naturalnym śniegu, tak dawno już nie widzianym w Szczyrku. O zmierzchu temperatura na Hali Skrzyczeńskie spadła do -8°C dzięki czemu nasza ekipa od naśnieżania uruchomiła swój zastęp lanc i armatek. Pracujemy nad przygotowaniem kolejnych tras.

Od jutra rusza niebieska kanapa B2 i trasa nr 8 z Wierchu Pośredniego. Widzimy się rano na stoku!

W piątek wznawiamy jazdę wieczorną na trasach 1 i 3, a z samego rana (7:30) jeszcze przed otwarciem ośrodka możecie skorzystać z porannej jazdy FRESH TRACK.

 

 


4.02.2020

W końcu pada... śnieg!

Dzisiaj od godzin porannych nad Szczyrkiem w końcu pada śnieg. Taki widok z pewnością ucieszy wszystkich spragnionych prawdziwej zimy. Jeśli temperatury w nocy obniżą się kilka stopni poniżej 0 wesprzemy opad z nieba naszym systemem naśnieżania. Bardzo chcieli byśmy wrócić do stanu ośrodka jaki miał miejsce w ostatnich dniach stycznia. Z resztą możecie sami się o tym przekonać na krótkim video. 

 

 


3.02.2020

Pogoda nie rozpieszcza narciarzy i snowboardzistów

Weekendowe ocieplenie i opady deszczu spustoszyły górskie miejscowości. Również w Szczyrku warunki narciarskie uległy pogorszeniu. Kapryśna zima daje się we znaki wszystkim narciarzom i snowboardzistom. Jednak optymistycznie przedstwiają się prognozy pogody na najbliżesze dni. Od wtorku zapowiadane są intensywne opady śniegu oraz ochłodzenie z mrozem. Liczymy, że w tym czasie będziemy mogli ponownie przygotować ośrodek na dobrym poziomie, tak jak miało to miejsce w ubiegłym tygodniu.

 


29.01.2020

Chcesz zobaczyć zimę - Przyjedź do Szczyrku

Pogoda za oknem zapewne mało zimowa. Chcesz przypomnieć sobie jak wygląda śnieg? Przyjedź do Szczyrku, wjedź na wysokość 1200 m n.p.m. i podziwiaj zimowe krajobrazy. Mamy dostęne ponad 20 km tras o różnym poziomie trudności. Każdy znajdzie u nas miejsce dla siebie do komfortowego szusowania.

W sobotę korzystaliśmy z wyśmienitej pogody. Warunki bajka. Zima jest w Szczyrku. Zapraszamy!

 


24.01.2020

Wiatr rozdaje karty

Dzisiaj jak codzień ruszył cały ośrodek. Warunki śniegowe na trasach były wyśmienite. Niestety od wczesnych godzin wiał silny wiatr i sukcesywnie wyłączane były kolejne wyciągi. Na jutro prognozy pogody są już bardziej optymistyczne. Zapowiadane jest słońce, i przymrozek. Liczymy, że sobota zrekompensyje nie do końca udany piątek.

Porywy wiatru po południu mają tendencję słabnącą, w związku z tym zapraszamy jeszcze dzisiaj na jazdę wieczorną. Startujemy punktualnie o 18:00.

 

 

 


23.01.2020

Fresh Track = sztrux

Wczoraj odbyła się kolejna edycja FRESH TRACK. Są to 2 godz. intensywnej jazdy po pustym stoku i idealnie przygotowanych trasach. Oferta jest limitowana wyłącznie dla 50 osób, które wcześniej zarezerwują usługę na gopass.pl . Tak właśnie było wczoraj, na trasach można było zaobserwować bezkresny sztrux, a na ustach uczestników uśmiech od ucha do ucha. Swoją cegiełkę dołożyła również pogoda z niewielkim mrozem i słońcem wyglądającym zza Małego Skrzycznego.

Jutro widzimy się ponownie już o 7:30. Znowu prognozowane jest słońce i mróz. Wymarzone warunki na narty. Mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca na piątek i sobotę. Będzie się działo...

 

 


21.01.2020

Zimowe widoki nad Szczyrkiem

Do zimowego krajobrazu na trasach dopasowała się również przyroda. Powyżej wysokości 1000 m n.p.m. widoki iście zimowe, zmrożone drzewa i skrzący śnieg można było zaobserwować dzisiaj w Szczyrku. Na taką zimę wszyscy czekaliśmy. Nocne przymrozki pozwoliły naśnieżać stoki, dzięki czemu warunki śniegowe są coraz lepsze. Kto byłna miejscu mógł przekonać się osobiście. Jutro jeździmy jak zwykle od rana.

Widzimy się na trasie!

 

 


18.01.2020

Zostaliśmy docenieni w Rankingu Ośrodków Narciarskich tworzonych przez Onet

Redakcja Onet.pl odwiedziła ośrodki narciarskie w Polsce i na tej podstawie sporządzony został Ranking Najlepszych Ośrodków Narciarskich w sezonie 2020. Miło jest nam poinformować, że Szczyrk Mountain Resort zajął 1. miejsce w kategorii dużych ośrodków. Dziękujemy za uznanie i obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań aby podnosić standardy działania naszej organizacji, tak aby produkt narciarski stawał się jeszcze lepszy, a wspomnienia Gości były tylko pozytywne.

Cały artykuł:

https://bit.ly/2RpQlU3

 

 


17.01.2020

Słońce nad Szczyrkiem

Od wczesnych godzin porannych słońce ochoczo zaglądało do okien szczyrkowskich domów. Kto jest na miejscu, ten z pewnością korzysta z uroków zimy na stokach ośrodka. Po nocnych przymrozkach rano śnieg był twardy i zmrożony, z upłuwem dnia robiło się bardziej miękko. Warunki na trasach bardzo dobre, wszystkie wyciągi uruchomione, dzięki czemu jeździmy bez stania w kolejkach. Jest to jeden z bardziej udanych dni tej zimy i pewnie nie jesteśmy odosobnieni w tej opinii.

Jutro 18.01. uruchamiamy czerwoną jedynkę (1) wzdłuż gondoli i zbliżamy się do granicy 22 km otwartych tras.

 

 


16.01.2020

Zima w Szczyrku nie odpuszcza i ma się dobrze

Pomimo dodatnich temperatur, są jeszcze miejsca w Beskidach, gdzie można w komfortowych warunkach pojeździć na nartach lub snowboardzie. Niewielkie nocne przymrozki powodują, że rano można śmigać po zmrożonym śniegu. Mamy dla Was próbkę warunków z dnia wczorajszego. Zapraszamy na 20 km tras w SMR i COS.

 

 


13.01.2020

Zima w kratkę

11 stycznia w sobotę jeździliśmy w deszczu, a już następnego dnia w niedzielę przy pięknym słońcu i lekkim przymrozku z rana. Tegoroczna zima jest bardzo kapryśna, wszyscy chcielibyśmy powtórki z poprzedniego sezonu. Ale nawet teraz można znaleźć pozytywne aspekty takie jak brak kolejek i płynną jazdę po trasach. A tych jest dość sporo, bo mamy łącznie z COS 20 km dostępnych nartostrad.

 

 


8.01.2020

Rewelacyjne warunki na Fresh Track

Jak co środę wystartowaliśmy wcześniej, bo już o 7:30 na porannej sesji Fresh Track pierwsi narciarze i snowboardziści cieszyli się z jazdy po sztruksie. Później po 9:30 spotkaliśmy się na śniadaniu w nowej restauracji Kuflonka.

Warunki na trasach rewelacjyjne, a dodatkowo pogoda spisała się na 6, utrzymuje się lekki mróz a zza wzniesień wygląda słońce. Dobre nastroje dopisują dzisiaj wszystkim, którzy korzystają z jazdy w ośrodku.

 

 


6.01.2020

Najwięcej tras w Polsce

Otworzyliśmy kolejne dwie trasy - nr 7 i 10 w całości. Tym samym w Szczyrku dysponujemy największym terenem narciarskim w Polsce. W SMR jest dostępnych 15 km nartostrad, w COS 4 km, co daje łącznie wynik 19 km przygotowanych tras zjazdowych dla narciarzy i snowboardzistów. Ale to nie koniec dobrych informacji. W nocy przy ujemnych temperaturach dośnieżane będą kolejne odcinki. 

 

 


4.01.2020

Rusza restauracja na Hali Skrzyczeńskiej

Dzisiaj swój debiut w tym sezonie zimowym miała Restauracja Kuflonka. Duży lokal gastronomiczny, w którym można liczyć na smaczne jedzenie i komfortowe warunki spędzania czasu między zjazdami. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nowego miejsca na turystycznej mapie Szczyrku. 

 

 


2.01.2020

Start Wieczorynki w Nowy Rok

Wiele z Was witało Nowy Rok na trasach naszego ośrodka. Dziekujemy za wspólną zabawę. Życzymy wszystkim zapalonym narciarzom i snowboardzistom dużo śniegu pod butem, lekkiego mrozu i jeszcze więcej słońca - zarówno na horyzoncie jaki i w życiu codziennym.  

Wczoraj inaugurację miała również pierwsza w tym sezonie jazda wieczorna. Obecnie jeździmy na jednej, niebieskiej trasie nr 3, o długości 2810 m. Zapraszamy na stok.

 


31.12.2019

Coraz więcej otwartych tras

W SMR dostępnych jest już 12 km tras i jeźdzą wszystkie koleje. Dzisiaj ośrodek COS OPO Szczyrk udostępnił górny odcinek trasy FIS nr 23 i ma 4 km tras. Działa połączenie między ośrodkami, a my ostatni dzień roku spędzamy na stoku. Dołączcie do nas.

 


30.12.2019

Sylwestrowe szusy w Szczyrku

Część z Was ostatni dzień roku spędzi z nami na stoku. Jazdę sylwestrową zaczynamy już o godz 18:00 i kręcimy do 0:30. Na wieczorną jazdę sylwestrową obowiązuje specjalny skipass. Ostatnie sztuki będą dostępne w kasach w dniu imprezy. Kto pierwszy ten lepszy. Skipassy dzienne działają tak jak zawsze. W dniach 31.12 i 1.01. działamy wg innego harmonogramu. Szczegóły dostępne są na stronie.

 


29.12.2019

Chcemy podzielić się z Wami kolejnym kawałkiem narciarskiego tortu

Już jutro udostępniamy następne trasy. Rusza trasa nr 3 wzdłuż gondoli A1. Ale to nie koniec dobrych informacji. Zapraszamy również na niebieską kanapę B2 i trasy 8 i dolną część 10. W samym SMR dostępnych będzie już ponad 12 km tras w tym najdłuższy zjazd prawie 5 km z Zbójnickiej Kopy do dolnej stacji gondoli. Tym samym wszystkie koleje w ośrodku będą dostępne, co z pewnością rozładuje ruch i kolejki. Sprzyjające warunki atmosferyczne pomagają nam przygotowywać kolejne stoki. Jutro zapowiada się piękny dzień na stoku.

 


28.12.2019

Rusza następna kanapa. Mamy już dostęnych 9 km tras

Trwa dośnieżanie kolejnych tras. Jutro w niedzielę o godz. 10:00 odpalamy kolejną kanapę B1 z Soliska na Halę Skrzyczeńską i trasę nr 4. Tym samym w dwóch połączonych ośrodkach COS i SMR będzie dostępnych już 9 km tras. 

W sobotę jeździliśmy przy mrozie -3°C. Warunki w Szczyrku robią się coraz bardziej zimowe. 

 


27.12.2019

Pierwsze trasy otwarte

Dzisiaj jeździmy na najwyżej położonych trasach w ośrodku. Czynne są: Kanapa B5 i talerzyk C3. Gondola A1 działa transportowo w dwóch kierunkach jako dojazd do Hali Skrzyczeńskiej. Już można szusować po trasach 2 i 3b. Dostępne jest połączenie z COS Skrzyczne w obu kierunkach. Uruchomiona jest trasa 21 - Ondraszek.

 


26.12.2019

Wznawiamy działanie ośrodka

Kapryśna zima nie ułatwia działania ośrodkom narciarskim. Ale w końcu po kilku dniach wracamy z dobrymi wiadomościami. Już jutro 27 grudnia otwieramy trasy narciarskie. Na dobry początek dostępne będą odcinki 2 i 3b położone najwyżej w ośrodku powyżej 1000 m n.p.m. Mamy nadzieję, że zapowiadane opady naturalnego śniegu i ujemne temperatury niezbędne do naśnieżania pozwolą nam uruchomić niebawek kolejne trasy. W końcu wszyscy jesteśmy spragnieni prawdziwej, białej zimy. Trzymajcie kciuki za pomyślne informacje.

 


17.12.2019

Ośrodek nieczynny do odwołania

Niestety od dnia 18.12 aż do odwołania ośrodek będzie nieczynny. Panujące warunki atmosferyczne (wysokie temperatury i silny, ciepły wiatr) nie pozwalają nam odpowiednio przygotować tras. Informacje o aktualnej sytuacji w ośrodku będą na bieżąco dostępne na stronie.

Wszystkie osoby, które mają kupione skipassy na najbliższe dni prosimy o kontakt: ☎ INFOLINIA GOPASS +48 801 765 700 w godz. 8.00-18.00 lub info@gopass.pl

 


14.12.2019

Start sezonu narciarskiego

Zima zawitała do Szczyrku, ruszamy z sezonem zimowym. Na dobry początek udostępniamy trasę 3b o długości 2 km poprowadzoną wzdłuż kolei kanapobej B5. Temperatury mało zimowe, ale liczymy, że w najbliższych dniach będziemy mogli udostępnić następne trasy.
Powrót

Mamy nadzieję, że znalazłeś potrzebne informacje
Strona główna →