Szczyrk na żywo

Wiosna w Szczyrku


01.06.2023 

Góry radości :) 

Wszystkim Dzieciom, małym i dużym, życzymy niekończącej się radości, pełnych przygód dni i spełnienia wszystkich marzeń🍭 

Milusińskich zapraszamy do wspólnej zabawy już 4 czerwca podczas Dnia Dziecka z Grupą Beskidzką GOPR.

Czeka na Was mnóstwo atrakcji i niespodzianek!

🍭Obdarujemy Was biletami turystycznymi za 1 zł. 
🍭W restauracji "Kuflonka" pytajcie o naszą maskotkę - Misia Maxa, który zawsze jest chętny do zabawy. Tutaj też dla pierwszych lodożerców czekają darmowe lody!
🍭Jesteście ciekawi jak wygląda praca ratownika górskiego? Nic prostszego. Pokazy, warsztaty i wizyta w dyżurce GOPR zaspokoją Waszą ciekawość.

W tym radosnym, wiosenno-letnim klimacie, startujemy na całego! Od 2.06 jeździmy codziennie przez cały sezon, a w piątki wpada LONG FRIDAY, czyli wydłużamy godziny gondoli do 20:00!

Pamiętajcie, że karnety rowerowe i turystyczne na GOPASS.travel taniej niż w kasie!


29.05.2023 

To był fantastyczny weekend!

Oj działo się. Dwa wydarzenia, dłuższe godziny otwarcia i pogoda, która dopisała na całego! 

Piątkowe popołudnie rozpoczęliśmy niezwykłym wydarzeniem na Hali Skrzyczeńskiej - Dziewięćsił Festiwal. Dużo muzyki, atrakcji i zabawy do północy! W niedzielę start i meta Aerothlon Polska. To zawody, które łączą trzy górskie dyscypliny w widowiskowe i niepowtarzalne wydarzenie, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów: bieg, lot na paralotni oraz rower górski! 

To wszystko w wiosennym, słonecznym klimacie i oczywiście z Waszą obecnością. Dziękujemy i zapraszamy codziennie od 2 czerwca!

Nadchodzące wydarzenia w czerwcu:

 • 4 czerwca wraz z Grupą Beskidzką GOPR zapraszamy najmłodszych na Dzień Dziecka.Obdarujemy Was biletami turystycznymi za 1 zł. W restauracji "Kuflonka" pytajcie o naszą maskotkę - Misia Maxa, który przygotował dla najmłodszych mnóstwo atrakcji. Dla pierwszych lodożerców, smaczne lody gratis!
 • 11 czerwca połącz rodzinne późne śniadanie z wycieczką w góry. Wjedź koleją gondolową na Halę Skrzyczeńską (1000 m. n.p.m.) i delektuj się rodzinnym brunchem w górskiej restauracji Kuflonka.
 • 17 czerwca zaplanowaliśmy w restauracji "Kuflonka" fascynujące zajęcia przyrodnicze dla dzieci. W tym dniu poznamy świat gadów. Kolejne edycje warsztatów w lipcu i sierpniu.
 • 24 i 25 czerwca w sercu ośrodka Szczyrk Mountain Resort w kompleksie rowerowym Szczyrk Enduro Trails by TREK rozkręcimy najlepszą imprezę rowerową w tym roku - TREK DAYS 2023! Podczas wydarzenia będziemy mogli wziąć udział w darmowych testach, podszkolić swoje umiejętności jazdy na rowerze (do wyboru szosa, enduro, e-bike i gravel) oraz uczestniczyć w różnych rywalizacjach i dedykowanych warsztatach (na wszystke panele obowiązują zapisy). Miasteczko Trek Days zlokalizowane będzie przy dolnej stacji kolei gondolowej.

 


26.05.2023 

Dziewięćsił Festiwal na Hali Skrzczeńskiej. 

To już dzisiaj - wyjątkowe wydarzenie w wyjątkowym miejscu. Zapraszamy na pierwszą edycję Festiwalu Beskidów i Śląska Cieszyńskiego - Dziewięćsił Festiwal!! 

Spotykamy się na Hali Skrzyczeńskiej, gdzie na 1000 m n.p.m. czekać będzie festiwalowe miasteczko, a w nim program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie:

 • 16:30 Etno Graffiti z Maciejem Szymonowiczem
 • 18:00 Koncert Zespołu Ondraszek ze Szczyrku
 • 18:30 Koncert Zespołu Bartnicky
 • 20:00 Koncert Zespołu Vołosi
 • 21:30 Dreszcze Beskidów – z wizytą w chacie Guślarza
 • 22:00 Silent Party
 • 22:00 Kino Letnie

Bilety na wjazd i zjazd w tym dniu od godz. 16:00 w promocyjnej cenie - 19,00 zł.


22.05.2023 

Weekendowy zawrót głowy

Majowe słońce i wszechobecna zieleń to klimatyczne połączenie, na które warto było czekać. Miniony weekend obfitował w jedno i drugie. Potwierdziliście to swoją obecnością, wybierając nasz ośrodek na wiosenny wypoczynek i aktywność. My jesteśmy dla Was jeszcze w ostatni majowy piątek, sobotę i niedzielę, by później od 2 czerwca kręcić już codziennie!

Co nas jeszcze czeka w maju?

 • 26 maja zapraszamy na Dziewięćsił Festiwal. To okazja do poznania kultury, historii i przyrody Beskidów i Śląska Cieszyńskiego. Spotykamy się na Hali Skrzyczeńskiej, a w programie m.in. animacje dla dzieci, Etno Grafitti, koncerty i kino letnie. 
  Podczas wydarzenia kolej gondolowa oraz restauracja "Kuflonka" czynne do 24:00!
  Bilety na wjazd i zjazd w tym dniu od godz. 16:00 w promocyjnej cenie - 19,00 zł.
 • 26 maja - święto wszystkich mam. Szukacie pomysłu na prezent? Zapraszamy na wjazd widokową, 10-os. gondolą na Halę Skrzyczeńską. Na wysokości 1000m n.p.m w restauracji "Kuflonka" przygotowaliśmy specjalne menu na Dzień Matki.
 • 27 maja kolejna odsłona Trek E-bike Adventure czyli wycieczka na e-bike z przewodnikiem.


A co w czerwcu?

Najważniejsza informacja to, że od 2.06 jeździmy codziennie przez cały sezon wiosenno-letni!

 • 4 czerwca wraz z Grupą Beskidzką GOPR zapraszamy najmłodszych na Dzień Dziecka. Obdarujemy Was biletami turystycznymi za 1 zł. W restauracji "Kuflonka" pytajcie o naszą maskotkę - Misia Maxa, który przygotował dla najmłodszych mnóstwo atrakcji. Dla pierwszych lodożerców, smaczne lody gratis!
 • 24 i 25 czerwca w sercu ośrodka Szczyrk Mountain Resort w kompleksie rowerowym Szczyrk Enduro Trails by TREK rozkręcimy najlepszą imprezę rowerową w tym roku - TREK DAYS 2023! Podczas wydarzenia będziemy mogli wziąć udział w darmowych testach, podszkolić swoje umiejętności jazdy na rowerze (do wyboru szosa, enduro, e-bike i gravel) oraz uczestniczyć w różnych rywalizacjach i dedykowanych warsztatach (na wszystke panele obowiązują zapisy). Miasteczko Trek Days zlokalizowane będzie przy dolnej stacji kolei gondolowej.

Na podsumowanie weekendu kilka klimatycznych ;) fotek. Był ogień!!

 


15.05.2023 

Po raz drugi razem z marką TREK zapraszamy na najbardziej zakręcone rowerowo wydarzenie TREK DAYS 2023!


Już 24 i 25 czerwca w sercu ośrodka Szczyrk Mountain Resort w kompleksie rowerowym Szczyrk Enduro Trails by TREK rozkręcimy najlepszą imprezę rowerową w tym roku!

>>>PROGRAM<<<

Razem z TREK mamy jeden cel ---> jeszcze więcej ludzi na rowerach! W programie przygotowaliśmy pełen pakiet darmowych szkoleń rowerowych dostosowanych do umiejętności każdego rowerzysty w kategorii MTB, enduro i szosa. Możecie się wybrać z nami na wycieczkę po Beskidzie Śląskim w ramach Trek E-bike Adventure, nie zabraknie spotkań z gwiazdami sportu takimi jak Przemysław Niemiec i Kasia Solus- Miśkowicz. Będzie też okazja do wysokich lotów podczas treningów skoków na poduchę z Bartkiem Giemzą!

Skok adrenaliny zapewnią Wam przygotowane rywalizacje: Zygzak Challenge - najbardziej zakręcony zjazd w dół, Dual Uphill Challenge - ostry wjazd w górę z rywalem na czas oraz Best Trick Challenge - czyli, najlepsze tricki wykonane w powietrzu.

Tradycyjnie odbędzie się także akcja sprzątania świata pt. Zielony Szczyrk & Czyste Szlaki, w ramach której we współpracy z marką TREK oraz stowarzyszeniem Czyste Szlaki Polska posprzątamy tereny szlaków turystycznych, tras narciarskich i okolice ścieżek rowerowych. Każdemu uczestnikowi w podziękowaniu za pomoc w tej akcji gwarantujemy karnet rowerowy lub narciarski oraz darmowy posiłek.

Przez cały czas trwania eventu dostępny będzie namiot serwisowy, w którym wykonasz szybkie awaryjne naprawy roweru.

W miasteczku wydarzenia w tym roku znajdzie się także ogromne Centrum Testowe TREK  z flotą ponad 100 rowerów, które oddajemy Wam na testy całkowicie za free.

Będą z nami wszyscy ambasadorzy marki TREK, którzy poprowadzą dla Was darmowe szkolenia we współpracy z naszą szkołą rowerową Szczyrk Bike Akademy powered by TREK.

Szkolić będą:

 • Ania Tomica- Wer
 • Kasia Solus- Miśkowicz
 • Ewa Kołodziej
 • Alicja Pyszka- Bazan
 • Bartek Giemza
 • Przemek Niemiec
 • Kuba Krzyżak
 • Romek Kwaśny
 • Adam Klimek
 • Instruktorzy Szczyrk Bike Academy by TREK

 


08.05.2023 

To dzięki Wam ten weekend był tak wyjątkowy!

Chcielibyśmy Wam podziękować za niezapomniany weekend majowy spędzony w naszym ośrodku. Wasza obecność i entuzjazm sprawiły, że ten czas był wyjątkowy i pełen pozytywnej energii! Mamy nadzieję, że spędziliście wspaniałe chwile, czerpiąc radość z aktywnego wypoczynku i piękna naszych gór. 

Wielkie brawa dla pierwszych entuzjastów ścieżek - SZCZYRK ENDURO TRAILS by Trek, a patrząc na frekwencje możemy z powodzeniem uznać sezon rowerowy za otwarty. W gronie rodziny czy znajomych chętnie korzystaliście z zaplanowanych atrakcji w Restauracji "Kuflonka" - animacji z Misiem Maxem i klimatycznych koncertów kapeli góralskiej. 

W imieniu całego zespołu dziękujemy raz jeszcze, a cytując klasyka - mówimy, że to nie jest nasze ostatnie słowo... 

Przed nami kolejne wydarzenia. 
Najbliższe 12 maja - do już czynnych ścieżek rowerowych dokładamy kolejne powyżej Hali Skrzyczeńskiej - HipHopA Air i Zbój. Będzie równo i po całości:)

Do tego uruchamiamy kolej na ZBÓJNICKĄ KOPĘ i tym samym Pętlę Szczyrkowską.

Kolejną okazją do spotkania się z Wami będzie "Dziewięćsił Festiwal" zaplanowny na 26 maja, czyli niepowtarzalne wydarzenie, dzięki któremu poznacie kulturę, historię i przyrodę Beskidów i Śląska Cieszyńskiego oraz weżmiecie udział w niezwykłych atrakcjach dla całej rodziny.

Jednym słowem gwarantowane 100% satysfakcji na każdym poziomie.


01.05.2023 

Majówka w pełnym słońcu!

Wspólnie celebrujemy Święto Pracy w pięknych okolicznościach przyrody - w majowym, wiosennym słońcu i górskim klimacie. Dziękujemy, że wybraliście Szczyrk Mountain Resort na Majówkową przygodę!
Dla Was nie zwalniamy tempa i zapraszamy przez najbliższe dni do naszego ośrodka, gdzie Majówka trwa na dobre.

Co zaplanowaliśmy dla Was w tym czasie? :)

 • widokowe przejazdy 10-os. gondolą na Halę Skrzyczeńską 1000m n.p.m.,
 • magiczną Restaurację Kuflonka na wysokości 1000m n.p.m. w której serwujemy apetyczne dania i niesamowite widoki. To również miejsce obowiązkowe dla zakochanych - zachód słońca z tego miejsca jest bezcenny,
 • animacje dla najmłodszych z Misiem Maksem -  1.05 (poniedziałek) w godz. 11:00-14:00,
 • klimatyczne koncerty lokalnej kapeli góralskiej -  1.05 (poniedziałek), 3.05 (środa) w godz. 13:00-15:00.

Do tego dokładamy trasy BIKE PARK - SZCZYRK ENDURO TRAILS by TREK:

i oczywiście najlepsze rowerowe "zaplecze":


30.04.2023 

Wymarzona majówka w górach wystartowała!

Zapraszamy serdecznie wszystkich turystów, rowerzystów, całe rodziny na Weekend Majowy. Przed nami wiele dni przygody  w bajecznym Szczyrk Mountaim Resort!

Co zaplanowaliśmy dla Was w tym czasie? :)

 • widokowe przejazdy 10-os. gondolą na Halę Skrzyczeńską 1000m n.p.m.,
 • magiczną Restaurację Kuflonka na wysokości 1000m n.p.m. w której serwujemy apetyczne dania i niesamowite widoki. To również miejsce obowiązkowe dla zakochanych - zachód słońca z tego miejsca jest bezcenny,
 • animacje dla najmłodszych z Misiem Maksem - 30.04 (niedziela), 1.05 (poniedziałek) w godz. 11:00-14:00,
 • klimatyczne koncerty lokalnej kapeli góralskiej - 30.04 (niedziela), 1.05 (poniedziałek), 3.05 (środa) w godz. 13:00-15:00.

A teraz prawdziwa wisieńka na torcie - 28 kwietnia dla wszystkich spragnionych rowerzystów otworzyliśmy trasy rowerowe startujące z Hali Skrzyczeńskiej: HipHopA Flow, Otik, Otesanek, LOOP I SKILZONE i Bestyja! Pamiętajcie też o Centrum Testowym TREK (najlepszej wypożyczalni rowerów w Szczyrku) i szkoleniach rowerowych prowadzonych przez doświadczonych instruktorów ze Szczyrk Bike Academy powered by TREK.

Dodatkowo mamy dla Was niespodziankę - LONG FRIDAY, czyli wydłużone działanie gondoli do godziny 20:00 w piątki!

Oj będzie się działo!

Zapraszamy codziennie od 9:00 do 17:00, a w piątki LONG FRIDAY od 9:00 do 20:00!


22.04.2023 

Start sezonu rowerowego w BIKE PARKU SZCZYRK ENDURO TRAILS by TREK już 28.04!

Riderzy! Gotowi?
Od 28 kwietnia rusza po gruntownym remoncie Wasz ukochany BIKE PARK - SZCZYRK ENDURO TRAILS by TREK!
Na pierwszy ogień będą na Was czekały wszystkie trasy poniżej Hali Skrzyczeńskiej!

HipHopa Flow
Otik
Otesanek
Bestyja
Skill Zone

Kilka słów od budowniczego naszych ścieżek Jakuba Jonkisza z Enduro Trails Bielsko Biała w temacie remontu ścieżek: "Wszystkie ścieżki przeszły gruntowny remont. Na HipHopie poprawiliśmy całą nawierzchnię, więc znów będzie równiutko! Dopracowaliśmy też szejpowanie niektórych przeszkód, wystromiliśmy i przedłużyliśmy bandy,więc będzie jeszcze płynniej. Na Otiku też duże zmiany, parę nowych elementów, sporo ulepszeń, jest szybko! Teraz zrobimy jeszcze poprawki paru miejsc na Bestyji, ciut łatwiej będzie dolatywać (hopy na górze i road-gap) i lepiej lądować (dropy na starcie i na końcu). SkillZone szejpnięty i porównany, do zrobienia został jeszcze tylko Loop1. Na ten moment otworzyć można wszystko od Hali Skrzyczeńskiej, wyżej nadal śnieg”.

Chłopaki nadal ciężko pracują na ścieżkach dlatego prosimy wytrzymajcie do piątku 28 kwietnia i dajcie im spokojnie podziałać.

Najtańsze bikepassy tylko online na www.gopass.travel

Wraz z otwarciem sezonu rowerowego dostajecie cały pakiet dedykowanych ofert:

Dorzuczamy też dodatkowe godziny otwarcia ośrodka, żeby można było wyszaleć się na 100%  - LONG FRIDAY, czyli wydłużone działanie gondoli do godziny 20:00 w piątki!


20.04.2023 

Już niedługo Wasza wymarzona majówka w górach!

Zapraszamy serdecznie wszystkich turystów, rowerzystów, całe rodziny na Weekend Majowy. Przed nami 10 dni przygody od 28 kwietnia do 7 maja w bajecznym Szczyrk Mountaim Resort!

Co zaplanowaliśmy dla Was w tym czasie? :)

 • widokowe przejazdy 10-os. gondolą na Halę Skrzyczeńską 1000m n.p.m.,
 • magiczną Restaurację Kuflonka na wysokości 1000m n.p.m. w której serwujemy apetyczne dania i niesamowite widoki. To również miejsce obowiązkowe dla zakochanych - zachód słońca z tego miejsca jest bezcenny,
 • animacje dla najmłodszych z Misiem Maksem - 30.04 (niedziela), 1.05 (poniedziałek) w godz. 11:00-14:00,
 • klimatyczne koncerty lokalnej kapeli góralskiej - 30.04 (niedziela), 1.05 (poniedziałek), 3.05 (środa) w godz. 13:00-15:00.

A teraz prawdziwa wisieńka na torcie - 28 kwietnia dla wszystkich spragnionych rowerzystów otwieramy trasy rowerowe poniżej Hali Skrzyczeńskiej: HipHopA Flow, Otik, Otesanek i Bestyja! Pamiętajcie też o Centrum Testowym TREK (najlepszej wypożyczalni rowerów w Szczyrku) i szkoleniach rowerowych prowadzonych przez doświadczonych instruktorów ze Szczyrk Bike Academy powered by TREK.

Dodatkowo mamy dla Was niespodziankę - LONG FRIDAY, czyli wydłużone działanie gondoli do godziny 20.00 w piątki!

Oj będzie się działo!

Zapraszamy codziennie od 9.00 do 17.00, a w piątki LONG FRIDAY od 9.00 do 20.00!


19.04.2023 

Będzie się działo!

Już w ten weekend 22-23 kwietnia wjedziemy na pełnym gazie na Otwarcie Sezonu Motocyklowego ŚLĄSK-BESKIDY 2023. Przeżyjemy także ZLOT MIESZKAŃCÓW Miasta Szczyrk, 22 kwietnia na Hali Skrzyczeńskiej.

Nie zabraknie dobrej zabawy, atrakcji,uczty, tańca ani muzyki! Co więcej, także słonecznej aury.

Zresztą spójrzcie na galerię z poprzednich edycji. Zdecydowanie warto do nas zajrzeć w ten weekend.


12.04.2023 

Dziękujemy za wspólne Święta Wielkanocne w naszym ośrodku 

To były klimatyczne trzy dni, choć pogoda kaprysiła - a może po prostu tradycji stało się zadość? Lany Poniedziałek do najbardziej suchych nie należał!

Mamy nadzieję, że spędziliście cudowny czas w restauracji Kuflonka, zarówno podczas brunchu wielkanocnego, jak i podczas odwiedzin przy okazji spacerów po górach - postaraliśmy się, żeby pobyt na Hali Skrzyczeńskiej był atrakcyjny zarówno dla dorosłych (koncert muzyki góralskiej), jak i dla najmłodszych, dla których przygotowaliśmy wielogodzinne animacje.

To co teraz przed nami to otwarcie sezonu rowerowego (majówka!), a wcześniej w przedostatni weekend kwietnia otwarcie sezonu motocyklowego w naszym ośrodku.

Obserwujcie nasze profile w social media, żeby być na bieżąco i mamy nadzieję, że do zobaczenia!


8.04.2023 

Wielkanoc w Szczyrku 


Kochani... Życzymy Wam spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych.

Jeśli zapragniecie wstać od stołów, zapraszamy na spacer na Halę Skrzyczeńską, a po spacerze na kawę i coś słodkiego do restauracji Kuflonka. Pracujemy od 9:00 do 16:00 (w dniach 8-10 kwietnia), udostępniając dla Was restaurację, jak i gondolę. Często pytacie, czy do gondoli można z pieskami - tak jak najbardziej!

Jutro i w Lany Poniedziałek w Kuflonce odbędą się: 

 • Animaacje dla dzieci
 • Koncert muzyki góralskiej

Wstęp jest wolny! 


A jeśli w drugi dzień Świąt nie będziecie chcieli krzątać się po kuchni, zabierzcie rodzinę na brunch wielkanocny do Kuflonki - więcej przeczytacie o tym tutaj.


28.03.2023 

Dziękujemy za sezon zimowy 2022/23! 

Narciarze i Snowboardziści płci i wieku każdego!

Dziękujemy Wam za sezon zimowy 2022/23 i Waszą obecność w naszym ośrodku. Mamy nadzieję, że spędziliście w Szczyrku super czas, a 40 kilometrów tras na wspólnym skipassie wraz ze COS OPO Szczyrk i BSA pozwoliły Wam się wyszaleć na nartach/desce w Beskidach! Liczymy jednak, że czujecie niedosyt, bo my bardzo i tak jak w tym roku wiosna przyszła choć o czasie, to jednak jak na nasze zimowe serduszka zdecydowanie za wcześnie, tak zima w grudniu odbije to sobie falstartem, którego wszyscy potrzebujemy!

W imieniu całej naszej szczyrkowskiej ekipy, która dała z siebie wszystko, żeby ten ośrodek działał na 100% my ściskamy Was i niniejszym zaciągamy kurtynę za zimą 2022/23.

Przed nami sezon rowerowy i turystyczny, również nasz ulubiony! Zachęcamy Was do wyboru Szczyrku jako miejsca do aktywnego wypoczynku.

Jeszcze raz piękne dzięki i noście zimę zawsze w sercu!