Szczyrk na żywo

Zima w SzczyrkuKOMUNIKAT

 

Informujemy, że na trasie Hip HopA AIR od 21.06 prowadzone są prace remontowe. Trasa jest przejezdna, jednak w miejscu prowadzonych prac możliwe objazdy. Przepraszamy za trudności i prosimy o uważność.

Trasa Hip HopA FLOW jest dostępna na całej długości.

 

  


6.04.2021

Tymczasem w Szczyrku...

Zima nie odpuszcza. W nocy intensywnie sypało i mroziło. Dalej utrzymują się dobre warunki na wycieczki na nartach skiturowych. Dla spragnionych górskich przestrzeni proponujemy skorzystać z ciągle otwartego → Centrum Skiturowego K2 pod gondolą. 

A już pod koniec tygodnia planujemy kolejne → szkolenia skiturowe.

 

 


3.04.2020

Wesołych Świąt

W imieniu ekipy Szczyrk Mountain Resort w te jakże radosne, aczkolwiek inne niż zwykle Święta Wielkanocne chcemy życzyć Wam radości serca i nadziei na zwycięstwo dobra oraz piękna.

Ps. Niebawem zaczynamy przygotowania do sezonu letniego. Widzimy się ponownie na początku maja.

 

Godziny funkcjonowania w Święta Wielkanocne

Kolej gondolowa (A1)
Niedziela (4.04) 11:00-16:00 | Poniedziałek (5.04) 9:00- 16:00

Restauracja Kuflonka, Sklep pod Gondolą oraz Centrum Skiturowe K2 czynne w godzinach działania kolei gondolowej.

Infocentrum/ Kasy
Niedziela 10:45- 16:15 | Poniedziałek 8:45-16:15

 


23.03.2020

Dziękujem za sezon zimowy 2020/21

Chcemy Wam napisać DZIĘKUJEMY za ten najdziwniejszy sezon w historii Szczyrk Mountain Resort.

Zima w górach nadal trwa w najlepsze, mimo to musieliśmy zakończyć działania kolei i stoków narciarskich przedwcześnie. Nam również jest z tego powodu bardzo przykro, tym bardziej, że pisząc ten tekst i spoglądając przez okno obserwujemy jak w Szczyrku nadal przybywa śniegu. Jesteśmy pewni, że sezon narciarski do Świąt Wielkanocnych był jak najbardziej realny. 

Część z Was była tutaj po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że nasze długie i widokowe trasy zjazdowe skradły Wasze narciarskie i snowboardowe serca i ponownie zobaczymy się już w grudniu, a może nawet wcześniej podczas górskich wędrówek lub wycieczek rowerowych. Dziękujemy też naszym stałym Gościom z dalszych i bliższych zakątków Polski, którzy już wcześniej dostrzegli potencjał Beskidów i odwiedzają nas regularnie. 

Tej zimy wyjątkowo pogoda dopisała. Było dużo mroźnych dni z możliwością śnieżenia. Niestety niepewność tych czasów spowodowała, że nie wykorzystaliśmy całego potencjału ośrodka. W szczytowym momencie otwartych było ponad 20 km tras dostępnych na wspólnym karnecie w Szczyrk Mountain Resort , BSA i COS OPO Szczyrk. Należy pamiętać, że mimo to Szczyrk był dalej największym areałem narciarskim w Polsce. Niestety niejasne i niekonsekwentne komunikaty i decyzje  rządzących niosły za sobą groźbę zamknięcia ośrodka z dnia na dzień, co mocno ograniczyło przygotowanie całego ośrodka na 100%. Mimo to liczymy, że znaleźliście czas, aby wyskoczyć na szczyrkowskie stoki i cieszyć się górską przestrzenią podczas sezonu, który trwał u nas 46 pełnych narciarskich dni. 

 • Dziękujemy za rodzinne i pełne emocji pobyty w naszym Hotelu Gronie zaraz przy gondoli. 
 • Dziękujemy Wam za regularne odwiedzanie Restauracji Kuflonka na poziomie 1000 metrów oraz naszego grilla przy dolnej stacji gondoli, których ekipy robiły wszystko, żeby Waszym podniebienom dać jak najwięcej radości, pomimo obsługi "na wynos". 
 • Dziękujemy, że wybraliście Szczyrk Ski School i Arenę Maxiland na Wasze pierwsze kroki narciarskie i snowboardowe. 
 • Dziękujemy za wszystkie zakupy w naszym sklepie pod gondolą, za smarowanie nart w naszym serwisie i wypożyczanie u nas sprzętu narciarskiego, snowboardowegi i skiturowego! 
 • Dziękujemy też za wspólne doświadczanie porannego sztruksu podczas Fresh Tracków.

Dzisiaj mamy nadzieję, że w zdrowiu i lepszych nastrojach doczekamy do następnej zimy, kiedy to w pełni będziemy mogli korzystać z wolności jaką daje jazda na nartach i snowboardzie. My ze swojej strony obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby Wasze ulubione trasy w Szczyrku znowu mogły być zjeżdżone wzdłuż i w szerz.


Co dalej…


Nie zasypiamy jak niedźwiedzie w długi sen.

Już myślimy o atrakcjach, które będą dostępne w sezonie letnim. I jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, to już na początku maja udostępnimy nowe i odświeżone górskie ścieżki rowerowe, na które z pewnością czekacie. Kompleks ścieżek enduro w Szczyrku i Bielsku-Białej rozrasta się z roku na rok i jest niewątpliwie dużą atrakcją regionu. Na turystów pieszych czeka gęsta sieć szlaków i schronisk poprowadzonych pasmami Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Dla rodzin z dziećmi ponownie uruchamiamy Pętlę Szczyrkowską z przejazdem 4 kolejami i malowniczym przejściem między nimi.
Czekać będą na Was jeszcze kolejne atrakcje i niespodzianki,ale o nich dowiecie się niebawem w kolejnych wpisach, dlatego śledźcie nasze media uważnie.

Dziękujemy i do zobaczenia! Trzymajcie się ciepło i zdrowo!

 


19.03.2021

Ostatni dzień sezonu i gondola dla turystów

Smutny to dzień, bo ostatni w sezonie na nartach i snowboardzie. W dodatku żal kończyć przy takiej pogodzie i doskonałych warunkach na trasach. Przed Wami jeszcze dzisiaj przedłużona jazda wieczorna. Zapraszamy w godz. 18:00-23:00. 

W dniach 20-21.03. działać będzie gondola A1, ale wyłącznie w ruchu turystycznym. Nie będzie możliwości przewożenia sprzętu narciarskiego, trasy zjazdowe pozostaną nieratrakowane i zamknięte. 

 

 


18.03.2021

Sezon w pigułce

Już prawie za nami przedostatni dzień skróconego sezonu zimowego. Dzisiejsza pogoda to był przekrój całego sezonu w pigułce. Poranek zaczął się mgłą, później słońce przeplatało się z obfitymi opadami śniegu. W górach końca zimy nie widać i dalej chciałoby się korzystać z dostępnych tras i warunków.

Przed nami jeszcze jazda wieczorna i ostatni, piątkowy dzień sezonu.

Do zobaczenia na stoku!

 

 


17.03.2021

Mamy 10 cm świeżego puchu!

Po nocnych opadach Szczyrk znowu się zabielił. Śnieg leży już nie tylko na trasach ale i w całym mieście. Jak widać zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. My korzystamy z warunków i śmigamy w puchu. Polecamy na dzisiaj szerokie narty. 

W dniach 18-21.03. zapraszamy na Jazdę Wieczorną.

 


10.03.2021

Słoneczny dzień w Szczyrku

Dzisiejszy dzień w Szczyrku można zamknąć w trzech słowach: SŁOŃCE, ŚNIEG I MRÓZ. Dla fanów nart czy snowboardu nic więcej do szczęścia nie trzeba. 

Jak będzie jutro? Śledźcie nasze komunikaty, prognozy pogody pokazują silne porywy wiatru, które mogą ograniczyć działanie kolei.

 

 


9.03.2021

Sezon narciarski trwa w najlepsze!

Kręcimy codziennie od 8:30. Na trasach panują bardzo dobre warunki. Nocne przymrozki sprawiają, że po ratrakowaniu śnieg jest dobrze związany, dzięki czemu rano stoki są twarde i równe. Działają wszystkie wyciągi, a narciarze i snowboardziści mogą korzystać z prawie 12 km tras w Szczyrk Mountain Resort. 

Jazda odbywa się płynnie, do wyciągów nie ma kolejek, więc jeśli ktoś nadal czuje głód jazdy jest to idealny moment na szusowanie.

Niżej relacja z porannej jazdy: 

 

 


7.03.2021

Kręcimy dalej na całego!

Wielka piona dla Was za przepiękną niedzielę na śniegu w szczyrkowskim. Widzicie prognozy na najbliższe dni? Słońce, mrozik i nawet lekki opad białego dobra się kroi. Urlopy zabukowane?

Jutro od 8:30 wszystkie koleje czynne.

 

 


4.03.2020

Weekend zaczynamy w piątek!

Jeździmy codziennie od 8:30. W dniach 5-6 marca zapraszamy na Jazdę Wieczorną na trasie nr 3. W dniach 5-7 marca ponownie uruchomiona zostanie kanapa B2 na Wierch Pośredni oraz trasa nr 10.

Do zobaczenia na stoku!

 

 


3.03.2020

Dzisiaj królowała trasa z Małego Skrzycznego

Kiedy na stoku robi się więcej miejsca można pozwolić sobie na bardziej dynamiczną jazdę. Korzystając z okazji od porannych godzin bawimy się na trasie nr 2. Jutro prognozowane są podobne warunki. 

Od jutra czyli 4 marca do każdego skipassu (dla osoby powyzej 18. roku życia) dodajemy puszkę schłodzonego RED BULLA.

 

Do zobaczenia na stoku!

 

 


2.03.2020

Marcowe nartowanie w Szczyrku

Za nami wtorek, kolejny dzień z doskonałą pogodą również na narty. W nocy mrozi, dzięki czemu stoki rano są twarde i równe, później daje o sobie znać słońce i jazda odbywa się w blasku jego promieni. Na trasach bardzo dobre warunki śniegowe, co widać na wideo z dzisiaj. 

Jutro ponownie kręcimy od 8:30!.

 

 


1.03.2021

Kręcimy dalej na całego!

Za nami bardzo udany weekend. Szczególnie w niedzielę dopisywał narciarzom i snowboardziostom odwiedzającym Szczyrk bardzo dobry humor. Niewątpliwie wpływ miała na to słoneczna pogoda i dobre warunki do jazdy. Na trasach zalega gruba warstwa śniegu, co sprawia, że nadal można korzystać z uroków zimy w tym skróconym sezonie narciarskim. 

Od 2.03. zawieszone do odwołania zostaje działanie kanapy B2 na Wierch Pośredni oraz tras 8 i 10. Czynne pozostają kanapy B1, B5, gondola A1 oraz talerzyk C3. Wszystkie wyciągi startują o 8:30.

 

 


26.02.2021

W weekend jeździmy z RED BULLEM!

W najbliższy weekend 27-28.02. bawimy się na stoku z RED BULLEM. Do każdego skipassu (dla osoby powyzej 18. roku życia) dodajemy puszkę schłodzonego napoju. 

Zapraszamy na Solisko od godz 8:00 i pod gondolę od 8:30.

 

 


24.02.2021

Jeździmy do końca zimy!

Na dzisiejszej konferencji prasowe Ministra Zdrowia ogłoszono, że ośrodki narciarskie mogą działać dalej po 28.02. To oznacza, że w marcu jeździmy dalej. 

Warunki na trasach są dobre, rezerwujcie noclegi i wpadajcie do Szczyrku. Zapewniamy niesamowite widoki, długie zjazdy i odpoczynek na świeżym powietrzu.

 

 


23.02.2021

Zima na całego!

Jeśli tak miałaby wyglądać wiosna, to nie mamy nic przeciwko. Rano zmrożony i szybki śnieg, słońce wyłania się zza horyzontu. Póżniej robi się miękko i jest czas na zabawę. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia 8°C. Wymarzone warunki na złapanie pierwszych promieni słonecznych i spędzenia wolnego czasu na stoku.

Jutro scenariusz zapowiada się podobnie. Kto może niech korzysta.

Wyciągi na Solisku startują o 8:00.

Dla rannych skowronków i fanów pustych tras polecamy FRESH TRACK, więcej tutaj →

 

 


21.02.2021

Szusujemy w promieniach słońca!!

Za nami intensywny weekend na nartach i snowboardzie. Pogoda dopisała i oprócz zjeżdzania po stoku można było cieszyć się promieniami wiosennego słońca. Dla tych, którzy nie dotarli w weekend w góry mamy dobrą wiadomość. Na jutro zapowiada się kontynuacja warunków. 

Startujemy o 8:00 na Solisku kanapami B1 i B2 oraz gondolą A1 od 8:30.

Do zobaczenia rano!

 

 


19.02.2021

Prognozy na weekend

Piątek zaczął się z przygodami. Silny wiatr o poranku ograniczał działanie kolei. Kto się dzisiaj nie wyjeździł będzie miał szansę zrobić to w weekend. Zapowiadają się bardzo dobre warunki, słoneczna pogoda i ujemna temperatura w nocy.

Pamiętajcie:

 • koleje B1 i B2 na Solisku startują już o 8:00
 • gondola i pozostałe koleje dostępne będą od 8:30
 • zostały jeszcze ostatnie miejsca na FRESH TRACK i jazdę od 7:30 połączoną ze śniadaniem na wynos. Więcej tutaj →

 

 


16.02.2021

Dalej korzystamy z zimowej pogody!

Zgodnie z prognozami poniedziałek był słoneczny i warunki na trasach bardzo dobre. Życzymy sobie więcej takich dni.

 

 


14.02.2020

Pogodowa petarda w Szczyrku

Co to był za dzień. Po godz. 11 wysoko w górach zagościło słońce i mieliśmy wymarzone warunki do szusowania. UWAGA! Na jutro zapowiadana jest podobna pogoda. Kręcimy na  Solisku od 8:00 i gondolą od 8:30.

Kto ma jeszcze trochę energi dzisiaj zapraszamy na jazdę wieczorną od 18:00.

 

 


12.02.2021

W końcu! Nareszcie! Jeździmy i dobrze nam z tym!

Ratraki uprawiają śnieg, koleje kręcą się w kółko jak na karuzeli. Te znaki wskazują, że w końcu mogliśmy ruszyć na stok. Po waszych reakcjach widzimy, że bardzo za tym tęskniliście. Pierwszy dzień po restarcie był iście zimowy. Gdzie okiem nie sięgnąć biało, mróz jakiego dawno nie było i nasze ulubione trasy zjazdowe. 

Niżej zdjęcia z dzisiaj. Jutro powtórka z rozrywki. Pamiętajcie:

 • koleje na Solisku startują o 8:00. Pozostałe o 8:30
 • od 13.02. otwieramy również trasy 7 i 8
 • codziennie w godz. 18:00 - 21:00 zapraszamy na jazdę wieczorną
 • zakrywajcie usta i nos oraz trzymajcie zalecany dystans społeczny. 

 

 


11.02.2020

Zaczynamy! 

Od kilku dni nasza flota śnieżnych maszyn przygotowuje trasy. Ruszamy już jutro z samego rana. Wiemy, że Wy również jesteście stęsknieni szaleństw po białym puchu. Dlatego chcemy Wam przekazać, że koleje z Soliska, czyli kanapy B1 i B2 będą działały już od godz. 8:00. Pozostałe koleje startują tradycyjnie o 8:30. Zapraszamy również na jazdę wieczorną w godz. 18:00-21:00.

Dostępne trasy i koleje →

 


9.02.2020

Gdzie pojeździmy w Szczyrku? 

W piątek 12.02. ponownie otwieramy ośrodek dla narciarzy i snowboardzistów. Start punktualnie o godz. 8:30. Dostępne będą wszystkie koleje oraz orczyk. Na naśnieżanych trasach jest 80-100 cm białego dobra.

Od piątku będzie można jeździć na trasach: 2, 3b, 3, 4, 10 oraz łącznikach z COS: 3a i 3c do Ondraszka 21. 

 

 


6.02.2020

Startujemy 12.02. - to już wiadomo, ale co w programie?

Na początek kilka podstawowych wiadomości. Sukcesywnie będziemy podwać kolejne dobre informacje.

 • Uruchomione zostaną wszystkie koleje. Gondola A1, 3 kanapy 6-osobowe i talerzyk C1 na Małe Skrzyczne. Info o otwartych trasach podane zostanie wkrótce
 • Od pierwszego dnia działania dostępna będzie jazda dzienna (8:30-16:00) i jazda wieczorna (18:00-21:00)
 • Dla najmłodszych i uczących się będzie funkcjonowała Arena Maxiland w Czyrnej (8:30-16:00). Więcej →
 • Rusza Akademia Misia Maxa z 5- dniowymi szkoleniami dla dzieci 6-12 lat. Więcej →
 • Przyjmujemy zapisy na szkolenia narciarskie i snowboardowe. Szczyrk Ski School jako jedyna gwarantuje wejścia na wyciągi poza kolejnością (FASTPASS). Więcej →
 • Gastronomia działać będzie w reżimie sanitarnym wyłącznie na wynos, w tym Restauracja Kuflonka
 • Dostępna będzie wypożyczalnia sprzętu, Centrum Skiturowe K2 oraz serwis 
 • W Sklepie pod Gondolą będzie można zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria i ubrania na stok
 • Jeśli szukasz noclegu, zobacz ofertę Hotelu Gronie tuż przy gondoli. Dostaniesz tam skipass w niższej cenie z wejściem poza kolejnością na wyciągi (FASTPASS). Więcej →

 

Zalecamy kupowanie SKIPASSÓW ONLINE, więcej niżej:

 

 


5.02.2020

Czas na narty, czas na deskę! 

W końcu doczekaliśmy się pozytywnych informacji od rządu. 12 lutego wznawiamy sezon narciarski i snowboardowy w Szczyrku. Na trasach w dalszym ciągu leży gruba pokrywa śnieżna i nie zawahamy się tego użyć. Swoją działalność mogą także wznowić hotele i punkty noclegowe.

Jutro podamy komunikat o trasach, które będą przygotowywane do otwarcia. Widzimy się już za 7 dni!

 

 


30.01.2021

Szczyrk dalej zamknięty

Informujemy, że po przeanalizowaniu aktualnej sytuacji dotyczącej wprowadzonych ograniczeń w funkcjonowaniu stoków narciarskich, jak również doniesień medialnych dotyczących otwarcia niektórych ośrodków narciarskich, pomimo utrzymania w mocy ustanowionych ograniczeń, spółka Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A podjęła decyzję, że nasze trasy narciarskie nie zostaną otwarte.

Jakkolwiek, przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21.12.2021 r. w/s ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz zapowiedziane przez rząd przedłużenie zakazu obsługi stoków narciarskich na kolejne dwa tygodnie budzą nasze poważne wątpliwości co do ich zgodności z Konstytucją RP, zdecydowaliśmy, iż nasze trasy narciarskie pozostaną zamknięte do 14 lutego 2021 r.

Decyzja ta jest podyktowana obawą przed konsekwencjami prawnymi i finansowymi dla ośrodka związanymi z ewentualnymi sankcjami ze strony organów sanitarnych w przypadku otwarcia stoków narciarskich. Jesteśmy przekonani, że narciarstwo i snowboard da się uprawiać bezpiecznie minimalizując ryzyko zakażenia wirusem, a decyzje rządzących są dla nas absolutnie niezrozumiałe, absurdalne i świadczą o totalnym braku konsekwencji w planowanych działaniach dotyczących funkcjonowania ośrodków narciarskich. W obecnej chwili nie możemy jednak otworzyć ośrodka dla narciarzy i snowboardzistów.

Poprzednie sezony pokazały, że jesteśmy razem jedną drużyną, którą łączy miłość do nart i snowboardu oraz do naszych ukochanych gór. Pomimo trudnej dla nas sytuacji staramy się myśleć pozytywnie i Was też do tego namawiamy z całego serca.

Dziękujemy, że jesteście z nami

Z powyższych powodów podjęliśmy decyzję, iż do 14 lutego 2021 r. kolej gondolowa A1 nadal pozostanie otwarta dla ruchu turystycznego, tak jak ma to miejsce w sezonie letnim, wyłącznie w celach transportowych, natomiast wyciągi B1, B2, B5, C3 i M oraz nasze trasy narciarskie pozostaną zamknięte.

Wszystkich posiadaczy karnetu Sprytna Sezonówka prosimy o cierpliwość do końca planowanego sezonu 20/21 (przełom marca i kwietnia), gdzie ostatecznie podsumujemy sezon, zapewniając Wam odpowiednie rekompensaty z których na pewno będziecie zadowoleni.

 

 


18.01.2021

Chcemy na narty!

Śnieg w ostatnich dniach zasypał góry, leży dosłownie wszędzie. Warunki na trasach mogłyby być perfekcyjne. Liczymy, że już wkrótce będziemy mogli udostępnić dla Was wszystko co najlesze w Szczyrku.

W chwili obecnej nadal działamy turystycznie koleją gondolową A1. Możecie na własnej skórze przekonać się jak dużo białego dobra zalega na Hali Skrzyczeńskiej. 

 

 


15.01.2021

Dramat ośrodków narciarskich – branża nad przepaścią

 • Począwszy od 27 grudnia sezon narciarski został w Polsce zamrożony, pomimo że działał wcześniej w reżimie sanitarnym wypracowanym z GIS i MR
 • Ośrodki poniosły koszty przygotowania do sezonu w wysokości 32 mln złotych
 • Każdy dzień zamknięcia stoków to ok. 5 mln złotych dziennie strat dla całej branży
 • Od 27 do 18 stycznia niektóre ośrodki już straciły 45% przychodów z całego sezonu
 • Upadłością zagrożonych jest większość przedsiębiorstw, grozi to również likwidacją tysięcy miejsc pracy
 • Brak aktywności i ruchu ma destrukcyjny wpływ na fizyczną i psychiczną kondycję Polaków
 • PSNiT apeluje o otwarcie wyciągów i stoków od 1 lutego 2021 roku, co pozwoli ograniczyć destrukcyjny wpływ zamrożenia – lawinową rosnącą liczbę upadłości i bankructw oraz likwidacje miejsc pracy.

18 stycznia 2021 roku miał ponownie ruszyć w polskich górach zimowy sezon turystyczny. Ale nie ruszył. Każdy dzień zwłoki to miliony strat dla polskich przedsiębiorców, rosnąca obawa o miejsca pracy, pogarszająca się kondycja psychiczna właścicieli, menedżerów, pracowników, ale też narciarzy i snowboardzistów. Wciąż jednak nie jest za późno, aby przynajmniej niektóre negatywne skutki zatrzymać i odwrócić dalece niekorzystny trend.

Wszyscy znaleźliśmy się w niezwykle trudnym położeniu. Z jednej strony to tysiące przedsiębiorców, którzy nie mogą prowadzić działalności. Z drugiej będący pod rosnącą presją przedstawiciele rządu, którzy w dobrej wierze wprowadzają obostrzenia starając się w najlepszy możliwy sposób zarządzać największym kryzysem w powojennej historii Polski. Ale są także zmęczeni wielomiesięcznymi ograniczeniami i obostrzeniami mieszkańcy miast, miasteczek i wsi, którzy zmuszeni do spędzania czasu przede wszystkim w domu, coraz gorzej znoszą całą sytuację.

Naszym wspólnym celem powinno być więc dążenie do znalezienia kompromisu, który z jednej strony pozwoliłby przedsiębiorcom przetrwać, rządzącym ograniczać rozwój pandemii, a społeczeństwu dbać o fizyczną i psychiczną kondycję.

Każdy kolejny dzień zamknięcia to miliony strat. Mając świadomość czyhającego zagrożenia już w sierpniu 2020 roku 90 stacji narciarskich zrzeszonych w Stowarzyszeniu Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne rozpoczęło pracę nad procesem ustalania warunków reżimu sanitarnego na zbliżającą się zimę. Wypracowane rozwiązania stały się przedmiotem konsultacji z Ministerstwem Rozwoju i w Głównym Inspektoracie Sanitarnym, które uzgodnione i ogłoszone przez w/ w organy miały zapewnić bezpieczne korzystanie ze stoków narciarskich.

Funkcjonujące w branży podmioty podjęły ponadstandardowe działania mające na celu przygotowanie się do sezonu – w tym roku było to nie tylko naśnieżanie i przygotowanie stoków oraz towarzyszącej im infrastruktury, ale także dostosowanie jej do wymogów przepisów sanitarnych. Według szacunków PSNiT koszty przygotowania ośrodków stowarzyszonych, które zostały już poniesione, to prawie 32 miliony złotych.

Co jednak najważniejsze – każdy kolejny dzień zamknięcia branży dla narciarzy, to średnio kolejnych 5 milionów złotych dziennie strat. Przy czym straty poniesione w przypadku okresu świąteczno-noworocznego w większości przypadków są znacząco wyższe.

Każdy kolejny dzień niepewności to widmo bankructwa. Dziś wiemy już, że okres zamknięcia stoków wydłuży się przynajmniej do 31 stycznia. Dla większości zrzeszonych w PSNiT podmiotów oznacza to rezygnację z sporej części przychodów generowanych w całym sezonie zimowym – w przypadku mniejszych ośrodków jest to nawet 50% przychodów! Warto podkreślić, że mowa tu wyłącznie o działalności kolei i wyciągów. Ale wielu przedsiębiorców prowadzi też hotele i pensjonaty generujące kolejne koszty i zatrudniające dziesiątki tysiący ludzi w skali całego kraju.

Dzieje się to w momencie wyjątkowo sprzyjającej aury – tak śnieżnych i mroźnych dni w wielu górskich kurortach nie widziano od wielu sezonów. Oprócz zakazu prowadzenia działalności kolejnym negatywnym skutkiem komplikującym funkcjonowanie jest niepewność odnośnie kolejnych tygodni. Dziś wiadomo, że otwarcie stoków i narciarskiej infrastruktury nie nastąpi 18 stycznia. Co jednak wcale nie oznacza, że stanie się to 1 czy 15 lutego. Ze wstępnych szacunków przedsiębiorców i prowadzonych na bieżąco analiz spływających do centrali PSNiT wynika, że ponowny start sezonu narciarskiego od 1 lutego pozwoli na uniknięcie wielu upadłości i utrzymanie znaczącej liczby miejsc pracy, mimo że szczyt sezonu narciarskiego, który przypada na okres świąteczno-noworoczny, mamy już przecież za sobą.

Jednak każdy kolejny dzień zwłoki przyniesie zwolnienia i bankructwa, których po tym terminie nie będzie można już uniknąć. Efektem ubocznym wprowadzonych obostrzeń jest komplikującą się sytuacja na stokach, które pełne są osób jeżdżących na sankach czy jabłuszkach w liczbach tak dużych, że nie jest możliwe ich kontrolowanie i aktywne reagowanie przez pracowników ośrodków (którzy formalnie przecież nie pracują).

Każdy kolejny dzień zamknięcia to pogarszająca się kondycja fizyczna i destrukcyjny wpływ na psychikę. Prowadzone na masową skalę badania nie pozostawiają wątpliwości – ograniczenie dostępu do aktywności fizycznej i możliwości korzystania ze świeżego powietrza mają destrukcyjny wpływ na fizyczną i psychiczną kondycję. Jeśli dodać do tego wiele tygodni spędzonych w odosobnieniu, negatywne skutki mogą po pewnym czasie okazać się nieodwracalne. Warto podkreślić, że odporność i fizyczna kondycja stały się jednym z najważniejszych aspektów skutecznej walki z koronawirusem, i dotyczy to osób w każdym wieku.

Pięćdziesiąty rok życia wyznacza moment w wieku średnim, kiedy korzyści z regularnej aktywności fizycznej mogą mieć największe znaczenie w zapobieganiu, minimalizowaniu i odwracaniu wielu fizycznych i psychologicznych zagrożeń, które często towarzyszą zaawansowanemu wiekowi. Ten pozytywny wpływ dotyczy większości ludzi, niezależnie od ich stanu zdrowia. Należy zwrócić uwagę, że utrzymanie wielu z tych korzyści wymaga regularnego i nieprzerwanego uczestnictwa i mogą one zostać szybko utracone w wypadku powrotu do braku aktywności. Udowodniono, że regularna aktywność fizyczna:

 • poprawia ogólne samopoczucie,
 • polepsza zdrowie fizyczne i psychiczne,
 • pomaga zachować niezależny tryb życia,
 • ułatwia samodzielne wykonywanie podstawowych czynności życiowych,
 • pomaga opanować określone stany i choroby (np. stres, otyłość, cukrzycę, hipercholesterolemię),
 • zmniejsza ryzyko zachorowania na niektóre choroby, np. wieńcową, nadciśnienie czy cukrzycę,
 • pozwala minimalizować skutki pewnych niesprawności i może pomagać w leczeniu stanów bólowych.

Za opracowaniem: Mariusza Posłusznego, Svetlany Lapina. Zapobieganie starzeniu się przez rekreację. Wielkopolska Wyższa Szkoła Turystyki i Zarządzania w Poznaniu.

 

Badania epidemiologiczne dowodzą, że osoby, które rozpoczynają przygodę z wysiłkiem fizycznym lub pozostają aktywne, są mniej podatne na zachorowanie na depresję. Paffenbarger i wsp. zaobserwowali u mężczyzn w wieku 23–27 lat zmniejszone ryzyko podatności na depresję o 28% w przypadku osób o wysokiej aktywności fizycznej oraz o 17% u osób wykonujących umiarkowaną aktywność fizyczną (1000– 2000 spalonych kcal na tydzień) w porównaniu z osobami o niskiej aktywności fizycznej.

Za opracowaniem: Barbary Gieroba. Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie psychiczne i funkcje poznawcze. Zakład Biofarmacji Katedry Chemii, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej, Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

O wynikach badań na temat związków aktywności fizycznej i zdrowia psychicznego pisał w lipcu 2019 roku także specjalistyczny magazyn The Lancet Psychiatry. Wynika z niego, że większość pacjentów z diagnozą depresji (do 70% chorych) czy schizofrenii nie spełnia wytycznych dotyczących aktywności fizycznej. Dodajmy, że badania prowadzone były jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa, która stała się dodatkowym czynnikiem destrukcyjnie wpływającym na ludzką psychikę.

Biorąc pod uwagę wszelkie argumenty finansowe, dotyczące konieczność ochrony działalności gospodarczych oraz miejsc pracy, a także kluczowy wpływ sportu, ruchu i aktywności na zdrowie fizyczne i psychiczne społeczeństwa, członkowie PSNiT oraz wszyscy przedstawiciele ośrodków narciarskich funkcjonujących w Polsce gorąco apelują o otwarcie stoków narciarskich nie później niż 1 lutego 2021 roku w zgodzie ze ścisłymi zasadami sanitarnymi, o czym w wyczerpującej formie traktowało również skierowane do Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii, Pana Jarosława Gowina pismo z dnia 13 stycznia 2021 roku.

Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne

 


14.01.2021

Chcemy na stok!

Narciarki, Narciarze, Snowboardzistki i Snowboardziści!

Po poniedziałkowej konferencji prasowej ZAMROZIŁO nas w przenośni i dosłownie. Cały czas mamy wielką nadzieję, że ten sezon nie jest jeszcze stracony i uda nam się szczęśliwie poszusować na nartach i snowboardach. Do Szczyrku zawitała wymarzona ZIMA z mocnym uderzeniem śniegowym, a my jesteśmy w pełnej gotowości, żeby otworzyć nasze stoki. Czekamy tylko na zielone światło od strony rządzącej!

Razem ze stowarzyszeniem Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne wystosowaliśmy wczoraj pilne pismo do Wicepremiera Jarosława Gowina.

Link WIĘCEJ

Mamy świadomość, że wspólna praca i nieustanna walka o przetrwanie całej branży to klucz do pobudzenia gospodarki i zadbania o zdrowie fizyczne i psychiczne Polaków. Jesteśmy przekonani, że narciarstwo da się uprawiać bezpiecznie minimalizując ryzyko zakażenia wirusem. Poprzednie sezony pokazały, że jesteśmy razem jedną drużyną, którą łączy miłość do nart i snowboardu oraz do naszych ukochanych gór. Pomimo trudnej dla nas sytuacji staramy się myśleć pozytywnie i Was też do tego namawiamy z całego serca.

Dziękujemy, że jesteście z nami

Na ten moment w naszym rozkładzie jazdy nic się nie zmienia, kręcimy GONDOLĄ turystycznie do 31 stycznia i serdecznie zapraszamy Was na górskie zimowe wędrówki po malowniczym Beskidzie Śląskim. 

 

 


11.01.2021

Dołączamy do akcji #chcemynastok

Wspieraj stoki narciarskie w walce o otwarcie od 18 stycznia b.r.

Jesteś fanem sportów zimowych i nie wyobrażasz sobie tej zimy bez otwartych stoków? Twój biznes łączy się z branżą narciarską? Dołącz do nas! Wydarzenie to jest głosem wsparcia dla stacji narciarskich z całej Polski, które aktywnie działają aby ruszyć już od 18.01.2021 r.

Jesteśmy gotowi do otwarcia i czekamy na decyzje rządu! Tak jak i Wy nie chcemy stracić tej zimy i nie wyobrażamy sobie pustych stoków do końca sezonu.

Jako stacje narciarskie spełniamy wszystkie wymogi sanitarne GIS, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym użytkownikom. Dodatkowo, jesteśmy przekonani, że jeżdżąc na otwartej przestrzeni w kominiarkach, goglach i rękawiczkach fani białego szaleństwa są lepiej zabezpieczeni przed COVID19 niż niejeden medyk.

POPRZYJ nasz manifest jeżeli też tęsknisz za sportem i chcesz już jechać na narty lub deskę!

Więcej na: FACEBOOK

i

PSNiT

 

 


11.01.2021

Zima na maxa

Pomimo zakazu działalności stoków narciarskich warto spędzić zimowy dzień w górach. W niedzielę nad Szczyrkiem rozbłysło słońce, a warunki do pieszych wędrówek były wyborne. Dla wjeżdzających gondolą na Halę Skrzyczeńską polecamy spacer w kierunku Malinowskiej Skały (8 km w dwie strony) lub Skrzycznego (5 km w dwie strony). Czyste powietrze i ogrom śniegu z pewnością spowodują, że będzie to udany dzień. Przekonajcie się sami!

 

 


7.01.2021

Do Szczyrku zawitała w końcu prawdziwa zima

Padający śnieg pokrywa beskidzkie szczyty i miasto Szczyrk. Wielu z Was przekonało się o tym odwiedzając nas na Hali Skrzyczeńskiej. Robi się piękna, biała zima. Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli udostępnić stoki spragnionym narciarzom i snowboardzistom.

Pamiętajcie: codziennie działa gondola A1 i restauracja Kuflonka. Udostępnione są szlaki piesze.

 

 


2.01.2021

Pierwszy dzień Nowego Roku w Szczyrku

Na zdjęciach możecie zobaczyć jak wyglądał 1 stycznia 2021 r. w górach. Słoneczna pogoda z pewnością zachęcała do spacerów na świeżym powietrzu. Pamiętajcie, że kursuje gondola A1 i w ramach biletu turystycznego można wjechać na Halę Skrzyczeńską 1000 m n.p.m.

Ps. Mamy dla Was dobrą informację. Zmieniamy dni otwarcia do 17.01. Teraz działamy codziennie. Gondola A1 kręci się w godzinach 9:00-15:30.

 

 


28.12.2020

Dlaczego gondola może jeździć wyłącznie turystycznie? Oficjalne stanowisko SON S.A.

W związku z pojawiającymi się w mediach interpretacjami przepisów dotyczących ograniczeń w działaniu ośrodków narciarskich, wprowadzonych na terenie naszego kraju na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21.12.2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, a także w związku z komentarzami medialnymi, dotyczącymi wprowadzonych przez naszą spółkę ograniczeń w korzystaniu z kolei gondolowej A1 w Szczyrku, zarząd Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego S.A. wyjaśnia, co następuje.

Zgodnie z § 10 ust. 15 oraz ust.20 wymienionego wyżej rozporządzenia, zakazano do dnia 17 stycznia 2021 r. działalności sportowej i rekreacyjnej ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 93.29.B. Podklasa ta obejmuje między innymi obsługę stoków narciarskich. Faktem, jest że cytowane wyżej rozporządzenie nie zakazuje działalności ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 49.39.Z, obejmującej obsługę wyciągów narciarskich. Zauważyć jednak należy, że wyciągi narciarskie służą obsłudze stoków narciarskich, więc nasza spółka nie zamierza uruchamiać wyciągów B1,B2,B5,C3 i M , albowiem ich działanie w sytuacji zamknięcia stoków narciarskich pozbawione byłoby sensu.

Mając jednak na uwadze, że ww. rozporządzenie nie zakazuje działania kolei linowych i ich obsługi, nasza spółka zdecydowała o otwarciu dla ruchu turystycznego kolei gondolowej A1, tak jak ma to miejsce w sezonie letnim, wyłącznie w celach transportowych. W ocenie spółki, na mocy cyt. rozporządzenia niemożliwe jest udostępnianie klientom kolei gondolowej, w celu korzystania ze stoków narciarskich, gdyż oznaczałoby to łamanie zakazu obsługi stoków narciarskich. Dlatego poinformowaliśmy naszych klientów, iż tymczasowo, w okresie obowiązywania zakazu obsługi stoków narciarskich i niemożności funkcjonowania tras narciarskich naszego ośrodka, nie będą oni mieli możliwości przewożenia gondolą sprzętu narciarskiego.

Wbrew komentarzom medialnym, decyzja ta nie jest pozbawiona podstaw prawnych i faktycznych. Nasza spółka, jako prywatny przedsiębiorca i zarządca infrastruktury narciarskiej Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego, ma możliwość i jest uprawniona do uregulowania zasad korzystania z kolei gondolowej w taki sposób, by zapewnić klientom komfort i bezpieczeństwo korzystania z kolei gondolowej, zwłaszcza w obliczu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, w tym zakazu obsługi stoków narciarskich. Chcemy uniknąć stworzenia sytuacji, w której narciarze zdecydują się na korzystanie z naszych stoków narciarskich pomimo tego, iż są one na mocy cytowanego rozporządzenia zamknięte i nie mogą one być przez naszą spółkę obsługiwane, a tym samym nie możemy ich w należyty sposób przygotować i zabezpieczyć (np. wyratrakować, oznaczyć miejsc niebezpiecznych, zapewnić obsługi GOPR w razie wypadku). Mając to na uwadze, ustanowienie przez naszą spółkę tymczasowego zakazu przewożenia sprzętu narciarskiego w wagonikach kolei gondolowej, należy ocenić jako rozwiązanie zmierzające wyłącznie do zapewnienia bezpieczeństwa naszych klientów i zastosowania się do cytowanych wyżej przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z 21.12.2021 r.

Wierzymy, że sytuacja epidemiczna w naszym kraju pozwoli, iż wprowadzony zakaz funkcjonowania stoków narciarskich, a co za tym idzie zastosowane przez naszą spółkę ograniczenia korzystania z wyciągów narciarskich i kolei gondolowej zostaną zniesione po dniu 17 stycznia 2021 r., a nasi klienci będą mogli znowu w pełni korzystać z oferty naszego ośrodka.

 


23.12.2020

Dziękujemy za grudzień!

Drodzy narciarze i snowboardziści, Chcemy Wam powiedzieć DZIĘKUJEMY za te kilka wspólnych grudniowych dni w Szczyrku. Właśnie teraz, kiedy się dopiero rozkręciliśmy i mamy najlepsze warunki na trasach, jesteśmy zmuszeni zamknąć ośrodek do 17.01.2021. Pragniemy podziękować Wam, że jesteście z nami w tych skomplikowanych czasach. Dziękujemy, za słowa otuchy, które od Was otrzymujemy i zrozumienie w obecnej sytuacji. Chcemy Was zapewnić, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, wykorzystując każdy moment sprzyjającej pogody na naśnieżanie i przygotowanie tras.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że w okresie w którym decyzją rządu ośrodki narciarskie mają pozostać zamknięte, tj. do 17 stycznia będziemy naśnieżać nasze trasy, aby już niebawem udostępnić ich zdecydowanie więcej.

Już od czwartku 31.12 od 9:00 do 15:30 dla ruchu turystycznego rusza GONDOLA na Halę Skrzyczeńską.

Mamy nadzieję, że sezon na dobre rozpędzi się po 18 stycznia i do końca marca będziemy mogli cieszyć się z zimy i wspólnych szusów w Szczyrk Mountain Resort. 

 

 


28.12.2020

Ta ostatnia niedziela

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby w ten ostatni przed zamknięciem dzień przygotować nasz ośrodek perfekcyjnie. Nasze ekipy pracowały całą noc przy naśnieżaniu i ratrakowaniu tras. Niestety nasze plany pokrzyżował wiatr, którego siła w górnych partiach dochodzi do 80 km/h, dodatkowo jego niekorzystny kierunek uniemożliwiał przejazd gondol przez górną stację. Prognozy siły wiatru wskazywały, iż ten będzie w ciągu dnia narastać, dlatego dla Waszego bezpieczeństwa byliśmy zmuszeni zamknąć ośrodek.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że w okresie w którym decyzją rządu ośrodki narciarskie mają pozostać zamknięte, tj. do 17 stycznia będziemy naśnieżać nasze trasy.

Tak wyglądał ostatni dzień na stokach Szczyrku w 2020 r.:

 


23.12.2020

Wszystkiego najlepszego!

Drodzy narciarze, snowboardziści, mieszkańcy Szczyrku, partnerzy i przyjaciele. W imieniu pracowników Szczyrk Mountain Resort pragniemy podziękować, że jesteście z nami w tych skomplikowanych czasach. Dziękujemy, za słowa otuchy, które od Was otrzymujemy i zrozumienie w obecnej sytuacji. Wszyscy kochamy zimę i zarówno Wam jak i nam brakuje możliwości spędzenia wolnego czasu na ośnieżonych stokach. 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia chcemy życzyć Wam czasu spędzonego w gronie bliskich osób, przepełnionego śmiechem i dobrą energią. I obyśmy niebawem w zdrowiu i pozytywnych nastrojach mogli ponownie cieszyć się z padającego śniegu i wszystkich uroków zimy. My dołożymy wszelkich starań aby ta zima nie została spisana na straty.

Załoga Szczyrk Mountain Resort

 


20.12.2020

Słoneczna niedziela

Trzeci dzień narciarsko - snowboardowy za nami. Przez weekend odwiedzającym Szczyrk towarzyszyło słońce, co było miłą odmianą patrząc na chmury, które spowiły Bielsko - Białą i Śląsk. Jutro kręcimy dalej od 8:30.

PAMIĘTAJCIE! Odpowiedzialnie stosujmy się do narzucanych wytycznych bo tylko w ten sposób mamy szansę przedłużyć sezon.

 

 

 

 


18.12.2020

Ruszyliśmy!

Pierwszy dzień sezonu zimowego za nami. Dziękujemy, że wybraliście Szczyrk i byliście z nami. Widzieliśmy dzisiaj wiele uśmiechniętych twarzy, a to oznacza, że Wy również z utęsknieniem wyczekiwaliście ponownego założenia nart i desek. Jutro kręcimy dalej.

PAMIĘTAJCIE! Odpowiedzialnie stosujmy się do narzucanych wytycznych bo tylko w ten sposób mamy szansę przedłużyć sezon.

 

 

 

 


18.12.2020

Startujemy z sezonem 20/21 na ...10 dni.

Dzisiejszy rządowy komunikat nie dosyć, że zaskoczył branżę, to jest niekonsekwentnym działaniem w stosunku do ustalonego przed trzema tygodniami planu - czyli etapu odpowiedzialności i stabilizacji. Oczywiście, była też tam mowa o kwarantannie narodowej, którą wiązaliśmy z ewentualnym wzrostem zakażeń, którego teraz nie obserwujemy.
Rodzaj prowadzonej przez nas działalności wymaga precyzyjnego zaplanowania kolejnych kroków, a rozruch stacji wymaga decyzji, których konsekwencją jest duży nakład środków finansowych. Ta szczególna zima, w kształcie jakim była przygotowana przez rządzących 23 listopada, pozwalała chociaż na planowanie, a co za tym idzie - przetrwanie. Nikt nie liczył w tym roku na jakiekolwiek zyski.
Dzisiejsza wiadomość jest katastrofą dla branży. Przygotowanie stoków na otwarcie to koszty, które można oszacować na poziomie 1/2 dochodów z zimy, przy założeniu, że mówimy tu o sezonie zimowym, który trwa przynajmniej od grudnia do końca lutego.
Konsekwencją jest totalna klęska dla branży narciarskiej. Zdecydowana większość ośrodków, które zrzeszone są w Polskich Stacjach Narciarskich i Turystycznych generują swój przychód przede wszystkim zimą. Zima dla nas - to być albo nie być.
Dodatkowo, jako branża nie jesteśmy ujęci w tarczach, bo przecież zostaliśmy odmrożeni.
Trudno jest funkcjonować przedsiębiorcom w państwie, które zmienia swoje postanowienia w tak nieprzewidywalny i diametralny sposób. Pragniemy również zauważyć, że branża przestrzegała ustaleń, które zostały wypracowane z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii i Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Nie jest tajemnicą, że przy każdym otwarciu stacji były wzmożone kontrole i niejednokrotnie nasi członkowie zgłaszali, iż na stacji " pojawiło się więcej policji, kontrolujących i mediów niż samych narciarzy". 
Dlaczego zatem, odpowiedzialna branża, a co w kontekście pandemii bardzo ważne - najmniej narażająca na zakażenia obywateli - jest karana za swój profesjonalizm i specjalne, zgodne z narzuconymi reżimami przygotowanie do wymagającego sezonu? 
Nasze postulaty nie uległy zmianie w stosunku do tych, które zgłaszaliśmy już od sierpnia. Wszystkie poparliśmy eksperckimi opiniami, nie jest to zbiór pobożnych życzeń, bo należymy do branży odpowiedzialnej za siebie, jak i naszych pracowników i klientów. Upewniliśmy się jedynie, że to, czego się domagamy jest słuszne, dzięki doświadczeniu, które zabraliśmy po rozpoczęciu tegorocznego sezonu, jak i w rozmowach z naszymi klientami, którzy odwiedzali ośrodki narciarsko-turystyczne  pod koniec listopada i w grudniu.

 1. Ośrodki nie są ogniskami zakażeń, trudno o zarażenie w trakcie rekreacji na świeżym powietrzu. 
 2. Narciarstwo i snowboarding bardzo dobrze wpływają na kondycję psycho-fizyczną społeczeństwa, szczególnie teraz potrzebnej. 
 3. Ferie zimowe powinny zostać przedłużone na okres 8-10 tygodni (od stycznia do połowy marca).

Warto również zaznaczyć, że zmęczone społeczeństwo i tak wyjedzie na narty do naszych południowych sąsiadów, czyli do Czech i Słowacji a po 10 stycznia do Austrii. 
Czy na pewno Rząd tego chce?

 

Oficjalne stanowisko → PSNiT.

 

 


15.12.2020

Startujemy

Wracamy do Was z kolejnym Raportem Naśnieżania. Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej

DNIA 18.12. OTWIERAMY SEZON ZIMOWY 

Już w najbliższy piątek ruszamy z gondolą A1 i kanapą B5. Na dobry początek tej zimy odpalamy trasy nr 3b, 3 i Arenę Maxiland dla najmłodszych, gdyż właśnie tam została zgromadzona najgrubsza pokrywa śniegu, co umożliwi śmiganie w komfortowych warunkach. Pamiętajcie, aby zachować ostrożność, szczególnie podczas pierwszych zjazdów, gdyż na krótkich odcinkach trasy mogą być zawężone. Pogoda nas niestety nie rozpieszczała, więc na idealne warunki jeszcze musimy poczekać.

Z uwagi na narzucone obostrzenia wprowadzamy limity w sprzedaży skipassów, co oznacza, że ich ilość jest ograniczona. Zachęcamy do kupna skipassów online na → GOPASS.

Zachęcamy do zapoznania się i stosowania → zasad bezpieczeństwa przyjętych dla ośrodków narciarskich.

 

 


2.12.2020

Śniegu przybywa...

Wysokie nocne przymrozki sprzyjają naśnieżaniu. Na trasach rosną śnieżne kopy. Niżej raport z dzisiaj.

 

 


2.12.2020

W Szczyrku zrobiło się zimowo

Nie zwalniamy tempa. Ujemne temperatury pozwalają śnieżyć dlatego wykorzystujemy każdą możliwość aby zgromadzić jak najgrubszą pokrywę białego złota.

Otwarcie planowane jest na 18 grudnia!

 

 


30.11.2020

Pierwszy raport naśnieżania tej zimy

Od kilku dni trwa śnieżenie stoków w ośrodku. Niżej prezentujemy postępy na poszczególnych trasach.

 

 


30.11.2020

Zimowy Szczyrk 

Ostatnia noc przyniosła większe mrozy a to oznacza efektywniejsze śnieżenie. Im wyżej tym krajobraz jest bardziej zimowy. Mamy dla Was kilka zdjęć z niedzieli.

 


24.11.2020

ZIMA BĘDZIE - potwierdzamy 

Po wczorajszych rozmowach z rządem dzisiaj zostały opublikowane zasady działania ośrodków narciarskich w sezonie zimowym. Już wiemy, że ZIMA BĘDZIE a ośrodki będą funkcjonować w ostrym reżimie sanitarnym zgodnie z zaleceniemi GIS.

Najważniejsze informacje:

 • stoki narciarskie i koleje będą dostępne
 • punkty gastronomiczne będą mogły działać na wynos
 • baza noclegowa dostępna będzie wyłącznie dla osób będących w podróży służbowej

Więcej można przeczytać na stronie rządowej → tutaj.

Idąc za ciosem, czekamy na mrozy i naśnieżamy dalej.

 


23.11.2020

Cały czas mówimy Wam, że ZIMA BĘDZIE. 

Jest światełko w tunelu. Czekamy na mróz i naśnieżamy dalej. 

Poniżej komunikat PSNiT dotyczący obecnej sytuacji dotyczącej działania ośrodków narciarskich:

Po konsultacjach z naszymi ekspertami i zapoznaniu sie z projektami rozporządzeń, udostępnionymi przez rządzących w sobotę, wypracowaliśmy wspólne stanowisko aby ratować sezon zimowy w tym roku. Argumenty za otwarciem branży narciarskiej, jak również szczegółowe pytania dotyczące przedstawionych projektów omówiliśmy podczas konfernecji z premierem Jarosławem Gowinem, ministrem Andrzejem Gutem-Mostowym i  dyrektorami Dominikiem Borkiem i Rafałem Szlachtą, która odbyła się w dniu dzisiejszym o godz. 12.00. Wraz z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii wypracowaliśmy kompromis, tak żeby branża narciarska w ostrym reżimie senitarnym, bezpiecznym dla naszych narciarzy i snowbordzistów mogła ruszyć. Już jutro powinniśmy znać ostateczny kształt wytycznych dla ośrodków narciarskich, czekamy na ostateczna akceptację GIS.

Źródło: PSNiT

 


20.11.2020

Projekt ZIMA BĘDZIE rozpoczęty!

Dzisiaj ruszyły pierwsze lance i armaty a to oznacza, że już niebawem będzie można wyciągnąć na światło dzienne swoje narty i snowboardy. Śnieżymy trasy od Hali Skrzyczeńskiej w górę bo tam utrzymują się ujemne temperatury. Trzymajcie kciuki za mróz. Powrót

Mamy nadzieję, że znalazłeś potrzebne informacje
Strona główna →