Szczyrk na żywo

Zima w Szczyrku
 


30.11.2020

Pierwszy raport naśnieżania tej zimy

Od kilku dni trwa śnieżenie stoków w ośrodku. Niżej prezentujemy postępy na poszczególnych trasach.

 

 


30.11.2020

Zimowy Szczyrk 

Ostatnia noc przyniosła większe mrozy a to oznacza efektywniejsze śnieżenie. Im wyżej tym krajobraz jest bardziej zimowy. Mamy dla Was kilka zdjęć z niedzieli.

 


24.11.2020

ZIMA BĘDZIE - potwierdzamy 

Po wczorajszych rozmowach z rządem dzisiaj zostały opublikowane zasady działania ośrodków narciarskich w sezonie zimowym. Już wiemy, że ZIMA BĘDZIE a ośrodki będą funkcjonować w ostrym reżimie sanitarnym zgodnie z zaleceniemi GIS.

Najważniejsze informacje:

  • stoki narciarskie i koleje będą dostępne
  • punkty gastronomiczne będą mogły działać na wynos
  • baza noclegowa dostępna będzie wyłącznie dla osób będących w podróży służbowej

Więcej można przeczytać na stronie rządowej → tutaj.

Idąc za ciosem, czekamy na mrozy i naśnieżamy dalej.

 


23.11.2020

Cały czas mówimy Wam, że ZIMA BĘDZIE. 

Jest światełko w tunelu. Czekamy na mróz i naśnieżamy dalej. 

Poniżej komunikat PSNiT dotyczący obecnej sytuacji dotyczącej działania ośrodków narciarskich:

Po konsultacjach z naszymi ekspertami i zapoznaniu sie z projektami rozporządzeń, udostępnionymi przez rządzących w sobotę, wypracowaliśmy wspólne stanowisko aby ratować sezon zimowy w tym roku. Argumenty za otwarciem branży narciarskiej, jak również szczegółowe pytania dotyczące przedstawionych projektów omówiliśmy podczas konfernecji z premierem Jarosławem Gowinem, ministrem Andrzejem Gutem-Mostowym i  dyrektorami Dominikiem Borkiem i Rafałem Szlachtą, która odbyła się w dniu dzisiejszym o godz. 12.00. Wraz z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii wypracowaliśmy kompromis, tak żeby branża narciarska w ostrym reżimie senitarnym, bezpiecznym dla naszych narciarzy i snowbordzistów mogła ruszyć. Już jutro powinniśmy znać ostateczny kształt wytycznych dla ośrodków narciarskich, czekamy na ostateczna akceptację GIS.

Źródło: PSNiT

 


20.11.2020

Projekt ZIMA BĘDZIE rozpoczęty!

Dzisiaj ruszyły pierwsze lance i armaty a to oznacza, że już niebawem będzie można wyciągnąć na światło dzienne swoje narty i snowboardy. Śnieżymy trasy od Hali Skrzyczeńskiej w górę bo tam utrzymują się ujemne temperatury. Trzymajcie kciuki za mróz. 

 


12.11.2020

Jak będzie wyglądał sezon zimowy 2020/21?

W Szczyrku wierzymy, że ZIMA BĘDZIE! Zobaczcie przygotowania ośrodków z grupy Tatry Mountain Resorts.

 

 


30.10.2020

Podsumowanie sezonu letniego w Szczyrku

Za nami kolejny sezon funkcjonowania Szczyrk Mountain Resort. I chociaż miejscowość turystyczna, jaką niewątpliwie jest Szczyrk kojarzona jest głównie ze sportami zimowymi to z roku na rok obserwujemy wzrost liczby Gości odwiedzających resort również w sezonie letnim. Wpływ na to może mieć rozwój kompleksu rowerowego Szczyrk Enduro Trails by Trek i wprowadzenie nowego produktu turystycznego Pętla Szczyrkowska, łączącego wspólnym biletem dwa największe ośrodki górskie w mieście.

Z uwagi na mniejszą ilość zagranicznych wyjazdów turystycznych w tym roku, krajowa turystyka przeżywała istny rozkwit, nie inaczej było również tutaj, gdzie coraz bogatsza oferta letnia przyciąga całe rodziny na jednodniowe i dłuższe pobyty. Sytuacja epidemiologiczna i istniejące obostrzenia nie przeszkadzały w spędzaniu wolnego czasu w otoczeniu górskich krajobrazów. Ruch na świeżym powietrzu okazał się świetną receptą na radzenie sobie z nową sytuacją, w której wszyscy się znaleźliśmy. Góry od zawsze były miejscem dedykowanym dla ludzi aktywnych, ceniących sobie zdrowy styl życia. Nasza górska przestrzeń i wolność były idealną odpowiedzią na wyzwania nowych czasów. W obecnym sezonie wielokrotnie mogliśmy się przekonać na własne oczy jakim zainteresowaniem cieszy się piesza turystyka czy górskie ścieżki rowerowe.

Najlepszym tego dowodem jest 50% wzrost liczby Gości odwiedzających resort w sezonie letnim w porównaniu do roku ubiegłego. 62% Gości ośrodka stanowią turyści piesi, a aż 38% rowerzyści. Po wybudowaniu w roku 2019 kompleksu ścieżek rowerowych Szczyrk Enduro Trails by Trek, które z miejsca stały się turystycznym hitem regionu - miasto przeżywa istny najazd rowerzystów w każdy słoneczny dzień sezonu.

Turyści piesi odwiedzający Szczyrk mogli skorzystać z biletów dostępnych w ramach Pętli Szczyrkowskiej. Był to przejazd 4 kolejami w ośrodkach Szczyrk Mountain Resort i COS OPO Szczyrk. Oferta skierowana była dla osób zaczynających przygodę z górskimi wędrówkami. Pomiędzy ośrodkami do przejścia była familijna i jednocześnie bardzo widokowa trasa długości 2 km. Po drodze można było odwiedzić najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego – Skrzyczne 1257 m n.p.m i perłę wśród beskidzkich restauracji KUFLONKĘ położoną na poziomie 1000 n.p.m.

Co dalej…

Kto nie idzie do przodu, ten się cofa - powiedział kiedyś Johann Wolfgang Goethe. W Szczyrk Mountain Resort też chcemy podążać wg tej zasady i już planujemy działania na przyszłe lato, o czym poinformujemy Was niebawem. Jedno jest pewne... będzie się działo! Oprócz większej ilości ścieżek rozrośnie się również nasza wypożyczalnia rowerów. Oferta Centrum Testowego Trek poza znanymi już modelami enduro wzbogaci się o modele DH - Trek Session oraz rowery szosowe. Chcemy rozwijać również najlepsze w Szczyrku szkolenia rowerowe pod marką Szczyrk Bike Academy.

Dla Gości odwiedzających Szczyrk na dłużej niż jeden dzień dalej będzie funkcjonowała oferta naszego Hotelu Gronie Ski & Bike, gdzie w cenie noclegu otrzymuje się karnety na koleje. Pakiety rowerowe BIKE FREE to prawdziwy hit tego lata i rewolucja na rynku noclegów w Szczyrku.

Pragniemy Wam serdecznie podziękować za liczne odwiedziny w minionym sezonie! Dziękujemy, że w tym dziwnym roku zdecydowaliście się skorzystać z walorów regionu i odwiedzić Szczyrk. Dla Was planujemy dalej rozwijać resort i liczymy, że już w maju ponownie wystartujemy z ofertą letnią. Teraz przystępujemy do prac związanych z przygotowaniami do zimy, którą mamy nadzieję spędzić w doborowym towarzystwie, oczywiście razem z Wami w Szczyrku.

 Powrót

Mamy nadzieję, że znalazłeś potrzebne informacje
Strona główna →