Komunikaty narciarskie

Szczyrk na żywo


 


19.01.2022

15 km tras i wymarzona pogoda

Dzisiaj zaczęliśmy dzień na stoku nieco wcześniej. Bo już o 7:30 pierwsi narciarze i snowboardziści wyruszyli gondolą na Halę Skrzyczeńską korzystając z oferty porannej jazdy FRESH TRACK. Później dołączyli do nich pozostali fani białego szaleństwa i w blasku promieni słonecznych korzystali z doskonałych warunków na trasach.

Dzisiaj została też udostępniona w całości trasa nr 7, a od nocy zaczęło się śnieżenie 11 czyli Golgoty.

Jutro startujemy punktualnie o 8:30. W najbliższy piątek widzimy się na kolejnej jeździe FRESH TRACK. Zapisy przez gopass.

 


17.01.2022

Wiatr zwyciężył

Dzisiaj przegraliśmy batalię z wiatrem i sukcesywnie musieliśmy wyłączać wyciągi. Niestety silne wichury dopadły cały kraj nie omijając gór. Ale nie ma tego złego... bo od rana intensywnie pada śnieg i zima w Szczyrku robi się jeszcze ładniejsza. Prognozy na jutro są bardziej optymistyczne dlatego planujemy jutro od godz. 8:30 normalnie funkcjonować.

Jazda wieczorna (18:00-21:00) w dniu 17.01. odbędzie się zgodnie z planem. Zapraszamy

 


14.01.2022

Otwieramy kolejne trasy

Od 15.01. działać będą wszystkie wyciągi. Uruchamiamy także kolejne trasy. W tym jedną z waszych ulubionych, trasę nr 2 z Małego Skrzycznego oraz pierwszy raz w tym sezonie górny odcinek trasy 7. Tym samy do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów będzie 14 km tras. Dla każdego znajdzie się miejsce, tym bardziej, że warunki do jazdy znakomite, a jeśli nie wierzycie nam na słowo - możecie przekonać się o tym sami. Widzimy się na stoku punkt 8:30. 

Codziennie dostępna jest jazda wieczorna (18:00-21:00) na trasach 1 i 3 (5 km).

Info o wszystkich dostępnych trasach dostępne jest @tutaj. 

 


13.01.2022

Startuje Wierch Pośredni

Od dzisiaj dostępnych jest 11 km tras. Punktualnie o 8:30 uruchamiamy niebieską kanapę B2 na Wierch Pośredni i trasę 8 oraz dojazd 10-tką do wyciągu. 

Info o wszystkich dostępnych trasach dostępne jest @tutaj. 

 


11.01.2022

Startuje wieczorynka i trasa 3

Powoli wracamy do stanu otwartych tras jaki był pod koniec roku. Jutro od rana dostępna będzie trasa nr 3 oraz wznawiamy jazdę wieczorną. Pierwszy raz w tym seznonie na jeździe wieczornej dostępne będą obie trasy i prawie 5 km zjazdu. Będzie się działo. 

Do zobaczenia na stoku

 


10.01.2022

Garść dobrych wiadomości na początek tygodnia

Jeździmy codziennie. Od poniedziałku zrobiło się więcej miejsca na trasach. Teraz każdy znajdzie dla siebie wolną przestrzeń na swobodną jazdę. W dodatku pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu.

Niżej nasz plany na najbliższe dni, będzie się działo. 

Czytamy Wasze wiadomości, słuchamy Was i doskonale rozumiemy Wasze potrzeby. Wkrótce wrócimy do stanu ilości tras sprzed tropikalnych zimowych upałów. A może nawet go powiększymy, jeśli pogoda pozwoli. Ale musicie Nam coś obiecać. Bądźcie cierpliwi. 

W ostatnich dniach intensywnie naśnieżamy, co przełoży się na stopniowe otwieranie kolejnych tras. Chcemy, żeby były dla Was przygotowane na 100%, bez półśrodków.

  • W połowie tygodnia planujemy ruszyć trasą numer 3
  • W najbliższy piątek planujemy uruchomić trasę numer 8 i dolny odcinek trasy numer 10 oraz kolej B2 na Wierch Pośredni
  • Pod koniec tygodnia powinna wrócić Jazda Wieczorna
  • Pod koniec tygodnia, jak naprawimy trasę numer 2, ruszymy orczykiem C3 na Małe Skrzyczne
  • W sobotę, jak dobrze pójdzie odpalimy trasę numer 7

Jeżeli wszystko się uda, rozpoczniemy naśnieżanie kolejnych tras ... i tutaj będzie mała niespodzianka, ale o tym w następnych komunikatach

 


7.01.2022

Start żółtej kanapy

Od soboty (8.01.) uruchamiamy kolej B1 i trasę nr 4 do Soliska. Dostępne będą też trasy 1 i 3b oraz strefa dla początkujących Maxiland. W dalszym ciągu śnieżymy trasy 2, 3, 8 i 10. Proszę nie jeździć po zamkniętych trasach, gdyż pod cienką warstwą naturalnego śniegu mogą znajdować się przetarcia.

Jazda wieczorna w dalszym ciągu pozostaje wstrzymana. 

 


7.01.2022

Bajkowa pogoda w Szczyrku

Dzisiaj startujemy w lepszych nastrojach. Na dworze jest mróz i słońce. Warunki termiczne pozwalają dalej naśnieżać, a przygotowane trasy są zmrożone i idealne do dynamicznej jazdy. Działamy z przygotowaniem kolejnych.

 


6.01.2022

Jest mróz! Otwieramy kolejną trasę

Już od 7.01. dostępna będzie kolejna trasa. Oprócz 3b startuje również czerwona 1-ka. Kursują koleje B5 na Zbójnicką Kopę i gondola A1 na Halę Skrzyczeńską. Przez całą noc będzie trwało intensywne dośnieżanie miejsc, z których zabrało najwięcej śniegu. Liczymy, że w najbliższym czasie będzie można uruchomić kolejne trasy, o czym poinformujemy w następnych komunikatach. 

Codziennie działa strefa do nauki @Maxiland z wypożyczalnią w Czyrnej oraz @Centrum_Skiturowe_K2 pod gondolą.

 


5.01.2022

Zaczynamy od nowa, start od 6.01.

Ostatnie wydarzenia wyrządziły duże straty w pokrywie śniegowej na trasach ośrodka. Duża część z tego śniegu już płynie gdzieś w kierunku Bałtyku. A my ponownie zabieramy się za mozolne przygotowywanie kolejnych tras.

Ale widzimy w tym wszystkim światełko w tunelu. Już jutro (6.01.) na dobry początek oddajemy w wasze władanie trasę 3b i kanapę B5, w sam raz na rozjeżdżenie. Gondola A1 będzie działała transportowo. Następne dni zapowiadają się z mrozem, co oznacza, że będziemy mogli uzupełniać pokrywę śnieżną na pozostałych trasach. Dlatego mamy nadzieję, że już niebawem wrócimy do stanu otwartych tras jak przed końcem ubiegłego roku.

Trzymajcie kciuki za mróz. Do zobaczenia w białym Szczyrku

 


4.01.2022

5 stycznia nieczynne

Niestety dodatnie temperatury, silne wiatry i opady deszczu, które utrzymują się od kilku dni mocno pokrzyżowały nam plany funkcjonowania ośrodka. Zamiast pisać Wam z radością o kolejnych otwartych trasach, ze smutkiem musimy Wam przekazać, że jutro (5.01.) ośrodek będzie nadal nieczynny. W czwartek (6.01.) widzimy na ten moment szansę na odpalenie kolei na Zbójnicką Kopę i trasy 3b. Ale jeszcze to potwierdzimy. Czekamy z niecierpliwością na powrót mrozów i ewentualnych opadów śniegu.

W dniu 5 stycznia funkcjonować będzie strefa @Maxiland dla początkujących z wypożyczalnią w Czyrnej oraz @Centrum_Skiturowe_K2 pod gondolą.

Wracając do wspomnień z ostatnich dni mamy dla Was relację z 24 godzin z życia Szczyrk Mountain Resort w ujęciu kamer z Małego Skrzycznego i Hali Pośredniej.

 

Osoby, które zakupiły karnety na 3 i 4 stycznia proszone są o kontakt z naszym działem reklamacji:

​​​​​​​

 


2.01.2022

3 i 4 stycznia nieczynne

Czasem trzeba odpuścić żeby potem wrócić ze zdwojoną siłą. Nasza działalność jest w dużej mierze zależna od czegoś, na co nie mamy większego wpływu czyli warunków atmosferycznych. Ocieplenie i silne podmuchy wiatru nie sprzyjają w działaniu ośrodka narciarskiego. Dlatego zdecydowaliśmy, że w dniach 3 i 4 stycznia pozostaniemy całkowicie zamknięci. Tą trudną decyzję podjęliśmy biorąc pod uwagę bezpieczeństwo naszych Gości. Jednocześnie mamy nadzieje, że już za kilka dni będziemy mogli nadrobić ten stracony czas i wspólnie cieszyć się białą zimą i doskonałymi warunkami na stokach tak jak do tej pory.

W dniach 3 i 4 stycznia funkcjonować będzie strefa @Maxiland dla początkujących z wypożyczalnią w Czyrnej oraz @Centrum_Skiturowe_K2 pod gondolą.

Następny komunikat podamy 4 stycznia.

 

Osoby, które zakupiły karnety na 3 i 4 stycznia proszone są o kontakt z naszym działem reklamacji:

 


1.01.2022

Zmiana rozkładu jazdy na 2 i 3 stycznia

Prognozy pogody na najbliższe dni wskazują podmuchy silnego wiatru. Dlatego w dniach 2 i 3 stycznia przewidujemy uruchomienie wyłącznie kolei B2 na Wierch Pośredni i trasy 8 oraz dolnego odcinka 10. Pozostałe wyciągi w tych dniach będą nieczynne. Strefa Maxiland i wypożyczalnia w Czyrnej będą funkcjonowały normalnie w godz. 8-16.

Dostępne będą kasy na Solisku (8:15-16:30) oraz Infocentrum pod gondolą (8:00-16:00), Sklep pod gondolą oraz biuro szkoły (8:00-16:00).

Będziemy informować jak tylko warunki pogodowe będą się poprawiały.

 


31.12.2021

Jazda wieczorna zawieszona od 2.01.

Ze względu na prognozowane ocieplenie w najbliższych dniach od 2.01.2022 jesteśmy zmuszeni wstrzymać jazdę wieczorną. Pozwoli to nam na utrzymywanie tras w lepszej kondycji podczas jazdy dziennej. Przepraszamy za utrudnienia i mamy nadzieję, że już niebawem powrócimy z jazdą wieczorną na 5 km tras. 

W dniu 31.12. trasa nr 1 nie będzie ratrakowana przed Sylwestrowym Szusowaniem, mimo to będzie dostęna dostępna do jazdy. 

W dniu 1.01. jazda wieczorna będzie dostępna.

 


30.12.2021

Otwartych jest 14 km tras 

Za nami kilka dni intensywnej pracy nad przygotowaniem kolejnej trasy. Jeżdżąc gondolą mogliście przekonać się jak wielkie pryzmy śniegu zostały usypane na czerwonej 1-ce. A wszystko to z 44 lanc rozmieszczonych wzdłuż stoku. Jedna z takich kop miała 10,10 m wysokości, co jest nowym rekordem ośrodka. Ekipa naśnieżania i operatorzy ratraków dali czadu!

Dlatego w ostatni dzień 2021 roku już od samego rana trasa nr 1 do gondoli będzie dostępna dla wszystkich. Zapraszamy

Sylwestrowe Szusy (18:00-0:30) odbywać będą się na trasach 1 i 3.

 


27.12.2021

Jazda wieczorna od 18, startuje Pośredni

Dzisiaj już kolej gondolowa A1 działa bez zastrzeżeń. Dlatego od 18 zapraszamy na jazdę wieczorną.

Dostajemy mnóstwo pytań kiedy będą otwierane następne trasy. Spieszymy z odpowiedzią.

Już jutro… odpalamy niebieską kanapę B2 i trasę nr 8. Następna w kolejności będzie 1 do gondoli. Wszystko wskazuje na to, że podczas @Sylwestrowych_Szusów będziemy jeździć na trasach 1 i 3.

Dokładamy wszelkich starań aby przygotowane trasy były w jak najlepszym stanie, o czym codziennie możecie się przekonywać.

Rozbijanie kup śniegu na trasie nr 3 trwało 3 noce. Najwyższa pryzma śniegu usypana przez lancę miała wysokość 8,7 m. Na wszystkie trasy zostało wylane do tej pory ponad 220 000 m³ , czyli nieco ponad 2 zbiorniki z Hali Skrzyczeńskiej (88 basenów olimpijskich wody).

 


26.12.2021

Jazda wieczorna zawieszona

Niestety debiut jazdy wieczornej w tym sezonie nie przebiegł według naszych oczekiwań. Z powodu awarii kolei gondolowej A1 jazda wieczorna w dniu 26.12. została przerwana i nie zostanie już wznowiona. 

Osoby, które zakupiły w tym dniu karnet na jazdę wieczorną proszone są o kontakt z naszym działem reklamacji:

 


25.12.2021

Niedziela ze słońcem

Zerknijcie na prognozy pogody na niedzielę i kolejne dni. Zapowiada się zacny warun na nartowanie. W niedzielę w najcieplejszym momencie dnia przewidywane jest -6°C, ale za to słońce będzie świeciło od samego rana. Powiewy wiatru będą niewielkie i nie powinny przeszkadzać w pracy kolei. Dlatego ubierajcie się ciepło i wspólnie rozgrzewamy Szczyrk już od 8:30.

Od jutra startuje też @Jazda_Wieczorna.

 

 


25.12.2021

Dzisiaj wyjątkowo, start o 9:30

Mamy świeże info od operatorów ratraków, którzy przed godz. 8 skończyli przygotowania stoków. Trasy sę perfekcyjnie przygotowane, a na szczególne uznanie zasługuje otwierana dzisiaj 3. Krótka odwilż i przymrozek spowodowały, że dzisiaj trasy są równe jak stół. Dlatego już od 9:30 zapraszamy na sztruks.

Od dzisiaj dostępnych jest 10 km tras (2, 3b, 3, 4) oraz łączniki z COS Skrzyczne (3a, 3c).

Naśnieżane w dalszym ciągu są trasy: 1, 7, 8, 10.

 


24.12.2021

Jeździmy od rana

W dniu dzisiejszym prognozy wiatrowe okazały się bardziej optymistyczne i koleje mogły wznowić swoją pracę. Z opóźnieniem ruszyła tylko gondola A1. Z uwagi na nocne opady mokrego śniegu w godzinach porannych na trasy ponownie musiały wyjechać ratraki. Dlatego proszę zachować szczególną ostrożność podczas zjazdu. Dzisiaj ośrodek pracuje do godz. 14. Jutro start o godz. 9:30 z kolejną trasą, nr 3 do gondoli. 

Przed nami wszytkimi szczególny czas, dlatego w imieniu całej załogi Szczyrk Mountain Resort życzymy Wam wiele pozytywnych wrażeń związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia. A dla miłośników gór przez kolejnych 365 dni mnóstwo śniegu pod butem, dużo słońca w letnie dni i niezapomnianych widoków beskidzkich szczytów.

 

 


23.12.2021

Wiatr zepsuł zabawę

Niestety warunki pogodowe okazały się mniej korzystne niż wczorajsze prognozy. Z powodu silego wiatru jesteśmy zmuszeni wstrzymać wszystkie wyciągi do odwołania. Jeśli warunki ulegną poprawieniu będziemy informować o następnych krokach. Na jutro również zapowiadany jest wiatr, dlatego proszę śledzić nasze komunikaty. 

W piątek rano (24.12.) zostanie podany komunikat dotyczący funkcjonowania wyciągów tego dnia. Proszę zwrócić na to uwagę przed przyjazdem.

 


22.12.2021

Od soboty trasa 3!

Tym razem czekają nas białe Święta w Szczyrku. Z nieba leci puch wspomagany przez nasz system naśnieżania. Sypiemy na trasach: 1, 3, 7, 8, 10. Od soboty 25.12. otwieramy trasę nr 3 i liczymy, że chwilowe ocieplenie nie pokrzyżuje planów udostępniania kolejnych odcinków. 

 

 


21.12.2021

Dosypało świeżego!

Największym magnesem przyciągających fanów białego szaleństwa w góry jest świeży opad. Dlatego meldujemy, że przez noc w dolnych partiach dopadało 12 cm białego puchu, w wyższych partiach zdecydowanie więcej. W dodatku utrzymuje się ujemna temperatura, dzięki czemu możemy dośnieżać kolejne trasy (1, 3, 8, 10). Jutro nareszcie zapowiada się dzień ze słońcem.

Po wczorajszych problemach z kolejami B5 i B1 nie ma już śladu. Dzisiaj wystartowaliśmy punktualnie o 8:30. DOstępne są trasy 2, 3b, 4.

 

 


16.12.2021

Kolejna trasa dostępna

Trochę spóźniony ale jest raport naśnieżania z dnia 15.12. W ostatnich dniach przeważają dodatnie temperatury uniemożliwiając śnieżenie ale na szczęście na trasie nr 4 zgromadzona jest dostateczna ilość białego złota. Dlatego od soboty zostanie ona udostępniona dla wszystkich. Tym samym jazda będzie odbywać się po 3 trasach (2, 3b, 4) o łącznej długości 5,5 km.

Od poniedziałku 20.12. zostanie też uruchomiony Maxiland - strefa szkoleniowa w Czyrnej.

A kiedy już temperatury ponownie będą ujemne zabieramy się za naśnieżanie tras 3 oraz 10, a w następnej kolejności 1 i 7.

Powyżej Hali Skrzyczeńskiej warunki są dalej iście zimowe a w najbliższych dniach dodatkowo zapowiadane są opady śniegu.

 

 


13.12.2021

Uwaga! Skiturowcy

Prosimy Was gorąco o nie poruszanie się trasą numer 4 (z Soliska na Halę Skrzyczeńską) od dnia 13.12. W nocy z poniedziałku na wtorek oraz podczas kolejnych nocy na trasie będą pracowały ratraki zaczepione na linach. Zakaz wprowadzany jest w trosce o Wasze bezpieczeństwo na stoku i w celu lepszego przygotowania tras, z czego skorzystamy my wszyscy. Ratraki będą stwarzały niebezpieczeństwo dla wszystkich poruszających się w tym czasie po trasach, dlatego proszę uszanować decyzję ośrodka. Niestosowanie się do komunikatu spowoduje opóźnienia w przygotowaiu trasy oraz może zakończyć się nieprzyjemnymi konsekwencjami prawnymi i zdrowotnymi dla łamiących zakaz.

 


13.12.2021

Uwaga! Naśnieżanie tras

W dniu 13.12. kontynuowane jest naśnieżanie tras do gondoli i Soliska (3 i 4). Apelujemy o zdrowy rozsądek i prosimy nie jeździć po zamkniętych trasach, gdyż można miejscami natrafić na płaty lodu oraz wiele innych niebezpieczeństw. W dodatku trasy te nie są ratrakowane.

 


12.12.2021

Pierwszy dzień na śniegu za nami

Sobota, 11.12. czyli pierwszy dzień sezonu zimowego minął pod znakiem uśmiechniętych buzi narciarzy i snowboardzistów spragnionych jazdy po stoku. Poranek zaczął się w słońcu, później pojawiła się mgła ograniczająca widoczność ale nie przeszkodziło to w dobrej zabawie na śniegu. Warunki na trasach są bardzo dobre, a białe otoczenie dodaje uroku. W niedziele ustąpiła mgła i warunki do szusowania sią jeszcze lepsze. Ośrodek będzie czynny cały tydzień od godz. 8:30. Jeśli warunki pogodowe pozwolą to na następny weekend od 18.12. przygotowane zostaną kolejne trasy: 3 do dolnej stacji gondoli oraz 4 do Soliska.

 

 


10.12.2021

Nareszcie. Jutro start!!!

Mamy garść dobrych wiadomości. Jutro tj. 11.12. inaugurujemy sezon zimowy. Pierwsze wagoniki gondoli ruszają punktualnie o 8:30. Otwieramy się tydzień przed planowanym startem. W dodatku w bardzo dobrych warunkach i zimowym krajobrazie. W nocy dosypało 10 cm świeżego puchu.

Na przygotowanych trasach 2 i 3b (3,5 km zjazdu) leży ok 70 cm ubitego śniegu. W następnych dniach przy sprzyjających warunkach dośnieżane będą trasy nr 3 do gondoli i 4 Soliska. Mamy nadzieję, że wy również nie możecie się doczekać. 

 

 


8.12.2021

Gotowi do zimy? W sobotę startujemy!

Dobra Narciarki, Narciarze, Snowboardziści i Snowboardzistki - Fanatycy ZIMY i szaleństwa na trasach Szczyrk Mountain Resort! Nie trzymamy Was dłużej w niepewności! My jesteśmy gotowi! A Wy? Gondola na poziom 1000 m czeka na Was od 8.30! U góry szybka przesiadka w kierunku Zbójnickiej Kopy lub Małego Skrzycznego!

Na pierwszy ogień lecimy z trasami:

  • 3b ze Zbójnickiej Kopy 
  • 2 z Małego Skrzycznego

Warunki do naśnieżania są coraz lepsze, wiec już niebawem damy Wam cynk o kolejnych otwartych trasach do Gondoli i Soliska! 

 

 


7.12.2021

Pierwszy raport naśnieżania przez zimą

Wrzucamy Wam pierwszy raport naśnieżania z naszego ośrodka! Górne partie powyżej Hali Skrzyczeńskiej wyglądają obiecująco przed najbliższym weekendem! O terminie otwarcia ośrodka będziemy Was informować wkrótce.

 

 


1.12.2021

Darmowe Skibusy wracają do Szczyrku

Jak wiadomo, Miasto Szczyrk wycofało się w tym sezonie z finansowania bezpłatnej komunikacji publicznej na terenie Szczyrku, pomimo, że w poprzednich latach partycypowało w finansowaniu darmowych skibusów. Komunikat w tej sprawie został podany publicznie w ostatnich tygodniach. Ośrodek Szczyrk Mountain Resort (SON S.A.) po dwóch miesiącach rozmów z przewoźnikiem (Komunikacja Beskidzka SA /dawniej PKS w Bielsku-B./) doprowadził do znalezienia rozwiązania formalnego, które umożliwiło finansowanie przez ośrodek skibusów na terenie Miasta Szczyrk. Z bezpłatnej komunikacji autobusowej skorzystają zarówno mieszkańcy, jak i licznie odwiedzający kurort turyści zimowi (narciarze, snowboardziści, skiturowcy oraz turyści piesi).

Grzegorz Przybyła (Dyrektor SON S.A.): Niezmiernie się cieszę z wypracowanych rozwiązań dotyczących darmowej komunikacji publicznej w Szczyrku, którą sfinansujemy w kwocie około 320 000 PLN. Jako największy ośrodek w Szczyrku nie możemy zostawić mieszkańców, ale też licznych gości naszych tras bez darmowej komunikacji. Takie rozwiązanie to kontynuacja sprawdzonego projektu sprzed 2 lat, który gwarantował użytkownikom skibusów komfort dotarcia na stoki i był też rozwiązaniem proekologicznym. Darmowy skibus będzie kursował podobnie jak w poprzednich sezonach, czyli na linii SKALITE - SALMOPOL, co 20 minut od 26.12.21 do 13.03.22. Dodam tylko, że planujemy też dodatkowe kursy podczas jazd wieczornych oraz szusów sylwestrowych.

 Jazda wieczorna w dniu 20.01. startuje zgodnie z planem od godz. 18.

Jazda wieczorna w dniu 20.01. startuje zgodnie z planem od godz. 18.

więcej