Komunikaty narciarskie

Szczyrk na żywo


 


4.04.2022

Dziękujemy za doskonały sezon zimowy 2021/22

Dziękujemy naszym stałym Gościom z dalszych i bliższych zakątków Polski oraz całego świata, którzy już wcześniej dostrzegli potencjał naszych tras i odwiedzają nas regularnie! Wiemy, że dla Was jesteśmy numerem 1 i zrobimy wszystko, żeby tak pozostało! Część z Was była u nas po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że nasze długie i widokowe trasy zjazdowe skradły Wasze narciarskie i snowboardowe serca i ponownie zobaczymy się już w grudniu, a na pewno wcześniej podczas górskich wędrówek lub wycieczek rowerowych w długim sezonie letnim.

Podczas tej zimy wyjątkowo dopisała pogoda, która umożliwiła nam w długim okresie utrzymanie w bardzo dobrych warunkach 20 km tras narciarskich! Wisienką na torcie był niesamowity marzec z 95% słonecznych dni i nocnymi przymrozkami! Warto wspomnieć, że Szczyrk na wspólnym karnecie Szczyrk Mountain Resort, Beskid Sport Arena Szczyrk i COS OPO Szczyrk był największym areałem narciarskim w Polsce! Dziękujemy naszym partnerskim ośrodkom za współpracę w tym sezonie!

 • Dziękujemy za rodzinne i pełne emocji pobyty w naszym Hotelu Gronie SKI & BIKE zaraz przy gondoli. Dziękujemy Wam za regularne odwiedzanie Restauracji Kuflonka na poziomie 1000 metrów oraz baru Apreski i ChillBaru przy dolnej stacji gondoli, których ekipy robiły wszystko, żeby Waszym podniebieniom i sercom dać jak najwięcej ciepła i radości. 
 • Dziękujemy za liczny udział w naszych szalonych akcjach i eventach takich jak Szczyrk Avalanche, Szusy Sylwestrowe, Szczyrk Ski Cap i wiele innych! 
 • Dziękujemy, że wybraliście Szczyrk Ski School i Arenę Maxiland na Wasze pierwsze kroki narciarskie i snowboardowe. 
 • Dziękujemy za szalone wyprawy skiturowe z nie mniej szalonymi chłopakami z K2 SKITURING ACADEMY. 
 • Dziękujemy za wszystkie zakupy w naszym sklepie pod gondolą, za smarowanie nart w naszym serwisie i wypożyczanie u nas sprzętu narciarskiego, snowboardowego i skiturowego! 
 • Dziękujemy GOPR Beskidy za wspaniałą służbę i gotowość do niesienia pomocy o każdej porze dnia i nocy. 
 • Dziękujemy ekipie Skipatrolu i Ratrakowcom za grubą warstwę białego pod butem i doskonałe przygotowanie oraz zabezpieczenie tras.
 • Dziękujemy też za wspólne doświadczanie porannego sztruksu podczas Fresh Tracków i wspaniałe emocje podczas Jazd Wieczornych.
 • Dziękujemy naszym Partnerom Miasto Szczyrk, Galeria Sfera, K2 Skis Polska, Viking, Reima, Radio ZET, którzy wspólnie z nami już kolejny sezon tworzą zimową atmosferę i markę Szczyrku.

Dziękujemy też z całego serca wszystkim pracownikom, czyli naszej całej rodzinie Szczyrk Mountain Resort, Gronie SKI & BIKE i TATRY MOUNTAIN RESORTS, a.s. bez których ten wspaniały projekt o nazwie Sezon Zimowy 21/22 w Szczyrk Mountain Resort nie miałby szans się udać! Jesteście WIELCY! 

My ze swojej strony obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby Wasze ulubione trasy znowu mogły być zjeżdżone wzdłuż i wszerz.

Co dalej?


Nie zasypiamy jak niedźwiedzie w długi sen. Już myślimy o atrakcjach, które będą dostępne w sezonie letnim. I jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, to już w maju udostępnimy nowe i odświeżone górskie ścieżki rowerowe, na które z pewnością czekacie. Kompleks ścieżek enduro w Szczyrku i Bielsku-Białej rozrasta się z roku na rok i jest niewątpliwie dużą atrakcją regionu. Na turystów pieszych czeka gęsta sieć szlaków i schronisk poprowadzonych pasmami Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Dla rodzin z dziećmi ponownie uruchamiamy Pętlę Szczyrkowską z przejazdem 4 kolejami i malowniczym przejściem między nimi. Czekać będą na Was jeszcze kolejne atrakcje i niespodzianki, ale o nich dowiecie się niebawem w kolejnych wpisach, dlatego śledźcie nasze media uważnie.


Dziękujemy i do zobaczenia! Trzymajcie się ciepło i zdrowo! Tymczasem zapraszamy już w okresie Świąt Wielkanocnych na rodzinne wycieczki GONDOLĄ i atrakcje dla całych rodzin w Restauracji KUFLONKA

 

 


3.04.2022

Kończymy sezon zimowy z przytupem

Dzisiejszy dzień był ostatnim w tym sezonie zimowym. Pogoda na koniec zrobiła miłą niespodziankę, dzięki czemu żegnamy zimę w imponującym stylu. Wkrótce zaczynamy przygotowania do sezonu wiosennego i widzimy się w zielonej odsłonie.

 

 


1.04.2022

Ostatni taniec tej zimy i symboliczne przejście w sezon rowerowy

Wiosna ach to ty - chciałoby się powiedzieć. A to właśnie pogoda zrobiła największy psikus na prima aprilis. Od godzin porannych pada śnieg, przybyło go 10 cm i ma jeszcze sypać!

Przed nami ostatni weekend w zimowej odsłonie z nartami i deskami w tle. Dlatego zapraszamy na ostatnie szusy tej zimy.

W sobotę czynne będą trasy 3b, 4, górny odcinek numer 7 oraz Maxiland. Trasa 3 do gondoli czynna będzie od godz. 11.00 z uwagi na odbywające się wcześniej zawody rowerowe Szczyrk Avalanche. Zapraszamy serdecznie do kibicowania podczas najbardziej widowiskowych zawodów tego sezonu, gdzie setka śmiałków na rowerach zmierzy się z zawrotną prędkością, śniegiem i własnymi słabościami. Więcej info o imprezie TUTAJ.

W niedzielę czynne będą trasy 3, 3b, 4 górny odcinek numer 7 oraz Maxiland.

Jak kończyć sezon to z przytupem i na biało! Czekamy na Was!

 

 


29.03.2022

Szczyrk Ski Cup jeszcze raz

Wracamy filmowo do pierwszej edycji Szczyrk Ski Cup rozegranej w perfekcyjnych warunkach! Dzięki za tak liczny udział w zawodach i piękną rywalizację na trasie slalomu giganta z Małego Skrzycznego. Dzięki dla ekipy Szczyrk Ski School z Dawidem na czele za perfekcyjne przygotowane i zabezpieczenie trasy. Dzięki dla sponsorów fantastycznych nagród Viking i K2.

Zapraszamy na kolejne edycje już w przyszłym sezonie! Wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach znajdziecie tutaj.

 

 


28.03.2022

Ograniczone działanie kolei w dniach 29-31.03.

Za nami piękny, słoneczny poniedziałek na trasach szczyrkowskiego lodowca. Przed nami kilka dni z mniejszą ilością słońca, ale nie oznacza to końca sezonu w naszym ośrodku.

Od wtorku do czwartku ze względu na małe załamanie pogody czynna będzie tylko gondola A1 i kolej na Zbójnicką Kopę B5 oraz trasy 1, 3, 3b. Nieczynna też będzie strefa Maxiland. Już od piątku planujemy uruchomienie pozostałej infrastruktury ośrodka i zapraszamy na kwietniowe szusy!

 

 


26.03.2022

Zima i wiosna w jednym miejscu i czasie

Mimo, że temperatury wiosenne my dalej jeździmy po białym. Niektórzy z Was łączą dwa sporty jednego dnia. Rano narty lub deska po wyratrakowanych trasach, po południu rower w pełnym słońcu. Ostatnio pogoda rozpieszcza nas idealnymi warunkami do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dlatego przypominamy:

 • Jeździmy codziennie od 8:30, mamy w dalszym ciągu przygotowane 18 km tras
 • W sobotę 2 kwietnia zapraszamy na Szczyrk Avalanche, zjazd rowerowy po śniegu

 

 


17.03.2022

Szczyrk zaprasza

Jeździmy codziennie. Warunki na trasach bardzo dobre. Niżej kilka zdjęć z dnia dzisiejszego.

 


16.03.2022

W górach wiosny jeszcze nie widać

Za oknami już wiosna? Jeszcze nie w Szczyrku. Dzisiaj spadło kilka cm świeżego śniegu i krajobraz znowu się zabielił. Mamy też dzień przerwy od słońca ale już od czwartku zapowiada się kolejnych kilka pogodnych dni. W nocy temperatura będzie spadała poniżej 0°C, dzięki czemu trasy rano będą zmrożone i idealnie przygotowane. Pokrywa śniegowa wynosi od 50 cm i nadal jeździmy po 18 km czynnych tras. Zapraszamy codziennie wszystkich spragnionych jazdy na deskach i nartach.

 


12.03.2022

-50% na jazdę wieczorną

Mamy dla Was garść dobrych informacji.

 • W niedzielę 13.03. zapraszamy na jazdę wieczorną w promocyjnej cenie. Skipassy kupowane online przez gopass.travel dostępne będą z rabatem -50%
 • Korzystając z dobrej pogody zaprasamy na dwa dodatkowe terminy jazdy wieczornej w dniach 18-19.03. jazda wieczorna będzie niedostępna w dniach 14-17.03.
 • Chcieliśmy też zakończyć poranną jazdę w ramach FRESH TRACK ale dostaliśmy od Was mnóstwo zapytań o wydłużenie tej oferty, dlatego zapraszamy na 2 dodatkowe terminy: 18 i 19 marca. Sprzedaż wyłącznie przez gopass.travel

 

 


11.03.2022

Cudowne warunki do szusowania

Jeździmy codziennie od rana. Pogoda i warunki na trasach rozpieszczają. Mamy dla Was przygtowanych 18 km tras. Zapraszamy

 


9.03.2022

Najbliższe dni ze słońcem

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że przed nami kilka zimowych dni z doskonałą pogodą. Przewidujemy mróz i marcowe słońce – idealne warunki na szusowanie. Dlatego nie może Was zabraknąć w największym ośrodku narciarskim w regionie.

 • Dostępnych mamy w dalszym ciągu 18 km doskonale przygotowanych tras
 • Startujemy codziennie o godz. 8:30
 • W piatek 11.03. zapraszamy do treningu na tyczkach na Małym Skrzycznem. Wstęp darmowy
 • W sobotę widzimy się na zawodach Szczyrk Ski Cup na tej samej trasie

 


7.03.2022

Dzień kobiet na stoku

Jutro świętują nasze dzielne Panie i z tej okazji mamy mały drobiazg dla nich i wszystkich odwiedzających ośrodek w dniu 8.03. Bilety na jazdę wieczorną na dzień 8.03. będą dostępne w sprzedaży online przez @gopass.travel z rabatem -50%. I żeby nikt nie poczuł się poszkodowany bo 10 marca mamy również dzień mężczyzn to nasza promocja będzie dostępna dla wszystkich Pań i Panów. Dlatego nie zwlekaj, zabierz swoją żonę, partnerkę czy przyjaciółke do Szczyrku już 8 marca.

Ale to nie wszystko, Panie, które zjawią się rano niech wypatrują Misia Maxa. Będzie on kręcił się po ośrodku i dzielił małym co nie co. A w Restauracji Kuflonka zapraszamy na chwilę zapomnienia z pyszną kawą i ciastem francuskim w promocyjnej cenie.

 


3.03.2022

Pomagajmy razem

Kochani, spotkajmy się w piątek na wieczorynce! Cały przychód ze sprzedaży karnetów na jazdę wieczorną w dniu 4.03.2022 przekażemy fundacji działającej na rzecz pomocy Ukrainie. Tak realnie możemy wesprzeć i pomóc w tej trudnej sytuacji! Zaczęliśmy od małych działań, zapewniliśmy naszym kolegom - pracownikom z Ukrainy zakwaterowanie wraz z Rodzinami, a teraz razem z Wami chcemy pomóc jeszcze bardziej!

 

Oświadczenie zarządu spółki Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A.

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej, a szczególnie w mediach społecznościowych fałszywi informacjami i komentarzami, wskazującymi na rzekome związki naszej spółki z kapitałem rosyjskim,  oświadczamy, że ani spółka SZCZYRKOWSKI OŚRODEK NARCIARSKI  S.A., ani jej większościowy akcjonariusz – słowacka spółka TATRY MOUNTAIN RESORTS, a.s. nie są spółkami kontrolowanymi przez akcjonariuszy pochodzących z obszaru Federacji Rosyjskiej. Zarówno działalność operacyjna jak i inwestycyjna naszej spółki nie jest w żaden sposób finansowana przez środki pochodzące z Rosji. Nasza spółka nie współpracuje również z przedsiębiorcami  pochodzącymi z Federacji Rosyjskiej. 

Zarząd spółki stanowczo i kategorycznie potępia barbarzyński i zbrodniczy atak Federacji Rosyjskiej na niepodległą Ukrainę i uznaje go za bezprecedensowe i drastyczne naruszenie prawa międzynarodowego, podważające podstawy europejskiego i światowego bezpieczeństwa. 

W pełni solidaryzujemy się z obywatelami Ukrainy, doświadczającymi cierpień w obliczu działań wojennych i wyrażamy pełne wsparcie dla ich walki  o zachowanie suwerenności i integralności swojego państwa.
Jedocześnie deklarujemy, że nasza Spółka na wiele sposobów angażuje się w pomoc dla obywateli Ukrainy i zamierza przekazać środki finansowe, w celu wsparcia akcji humanitarnych organizujących pomoc dla naszego zaatakowanego sąsiada. 


 

Statement of the management board of Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A.

Due to the false information and comments appearing in the media, especially in social media, pointing to the alleged connections of our company with Russian capital, we declare that neither SZCZYRKOWSKI OŚRODEK NARCIARSKI S.A. nor its majority shareholder - the Slovak company TATRY MOUNTAIN RESORTS, a.s. are not companies controlled by shareholders from the territory of the Russian Federation. Both the operating and investment activities of our company are in no way financed by funds from Russia. Our company also does not cooperate with entrepreneurs from the Russian Federation. 

The company's management board strongly and categorically condemns the barbaric and criminal attack by the Russian Federation on independent Ukraine and considers it an unprecedented and drastic violation of international law, undermining the foundations of European and world security. 

We fully express our solidarity with the citizens of Ukraine, who suffer from hostilities, and express our full support for their struggle to preserve the sovereignty and integrity of their country. At the same time, we declare that our Company engages in helping the citizens of Ukraine in many ways and intends to donate funds to support humanitarian actions that organize aid for our attacked neighbor.

 


1.03.2022

Bajeczny początek marca

Prognozy pogody sprawdziły się. Jesteśmy po jednym z najlepszych dni w tym sezonie. Warunki na trasach bajeczne. A najlepsze jest to, że jutro powtórka. Zapraszamy.

 


28.02.2022

Perfekcyjne warunki na szusowanie w Szczyrku

Ostatni dzień lutego przywitał nas prawdziwie zimową pogodą. Rano na termometrach odnotowaliśmy -6°C. W górach zima nie odpuszcza i ma się doskonale. Na trasach zgromadzona jest gruba pokrywa śniegu a warunki do jazdy doskonałe.

 • dostępne jest w dalszym ciągu 18 km tras
 • czynne są wszystkie koleje
 • skończyły się ferie zimowe i zrobiło mię więcej miejsca na trasach
 • w nocy spodziewane są przymrozki a w dzień prognozy wskazują słoneczną pogodę, także jeśli ktoś się jeszcze nie wyjeździł to teraz ma ku temu najlepszą okazję
 • startujemy codziennie o 8:30 lub o 7:30 poranną jazdą @Fresh Track

Do zobaczenia na stoku!

 


23.02.2022

Zima trzyma

W Szczyrku przybyło do 10 cm śniegu po nocnych opadach. Miasto zostało pomalowane świeżą warstwą białego złota, a na trasach śmigamy po miękkim śniegu idealnym na szerokie deski. Dzisiaj słońce przeplata się z chmurami i delikatnym opadem śniegu.

Ale popatrzcie na jutrzejsze prognozy. W nocy zapowiadany jest przymrozek, co spowoduje, że wyratrakowane trasy staną się twarde i rano w połączeniu ze słońcem będziemy szusować w bajkowych warunkach. Dlatego startujemy punkt 8:30 i dalej cieszymy się urokami zimy w górach.

 


17.02.2022

Wznawiamy działanie

Dzisiaj podmuchy wiatru nie pozwoliły na otwarcie ośrodka, dlatego w trosce o bezpieczeństwo naszych Gości działanie kolei zostało wstrzymane. Prognozy wiatrowe na jutro 18.02. są już bardziej optymistyczne, w związku z tym planujemy ruszyć rano zgodnie z planem. Fresh Track od godz. 7:30 i jazda dzienna od godz. 8:30.

W dalszym ciągu mamy dostępnych 20 km tras, w dodatku zapowiada się słoneczny dzień dlatego nie może Was zabraknąć na najlepszych trasach w okolicy. Do zobaczenia w Szczyrku

 


15.02.2022

Zima nie odpuszcza

Dalej jeździmy w promieniach słońca, a co najważniejsze środa zapowiada się podobnie. Na trasach śniegu jest mnóstwo więc zapraszamy codziennie.

Niżej kilka strzałów z dzisiejszego dnia.

 


14.02.2022

Jak tu nie lubić takich poniedziałków

Ten dzień mija nam pod znakiem gorących serc i pięknego słońca. Bawimy się w najlepsze od wczesnych godzin porannych na przeszło 20 km świetnie przygotowanych tras. Nocny przymrozek spowodował, że rano na trasach było twardo, z upływem dnia śnieg puszczał i warunki stawały się bardziej uniwersalne.

Jutro szykuje się powtórka z rozrywki, dlatego punkt 8:30 startujemy.

Do zobaczenia!

 


12.02.2022

Sobota pod znakiem słońca

Dzisiejszy dzień zaczęliśmy bardzo wcześnie bo już od godz. 7:30 pierwsi narciarze i snowboardziści korzystali z oferty porannej jazdy przed oficjalnym otwarciem - FRESH TRACK. I nikt nie narzekał, że musiał wstać skoro świt bo świetna pogoda i dobre warunki na trasach rekompensowały to z nawiązką. Ci, którzy dotarli na stok później także do końca dnia szusowali w promieniach słońca. A jeździć jest po czym bo do dyspozycji oddanych jest przeszło 20 km tras. 

 


10.02.2022

Ale udał nam się ten dzień

Największą robotę zrobiło słońce, które nieśmiało zaczęło przeganiać chmury tuż po pierwszych porannych zjazdach. Potem było tylko lepiej i kto odwiedził dzisiaj Szczyrk ten z pewnością będzie wracał do domu z uśmiecham na twarzy. Było pięknie, liczymy na kolejne takie dni. Jutro startujemy punkt 8:30.

 


3.02.2022

Czwartek ze słońcem, piątek z Bieńkulą!

Dzień zaczął się pochmurnie ale z upływem czasu nabierał rumieńców. Do tego stopnia, że śmigaliśmy w bajecznym słońcu i przy błękicie nieba. Jeśli dodać do tego ogrom śniegu i mnogość otwartych tras to nie można się nudzić w Szczyrku.

Jutro kontynuujemy zabawę i mamy wiadomość, która z pewnością was ucieszy. Odpalamy Bieńkulę już o 8:30, a dla pierwszych chętnych u góry będzie czekała mała niespodzianka…Do zobaczenia

 


1.02.2022

W środę startujemy na Golgocie

Chcemy pochwalić się wam nowym sprzętem, który niedawno do nas dotarł. Nasz nowy ratrak, bo o nim mowa od razu został rzucony na głęboką wodę. Pracę zaczął w wymagającym terenie ze sporym nachyleniem, mimo to spisał się świetnie. Czy poznajecie to miejsce na zdjęciach? Tak, to jest ta trasa, o której myślicie.

Wszystkich fanów kultowych miejsc w Szczyrku informujemy, że już od 2.02. udostępniamy wyczekiwaną przez was trasę nr 11 czyli Golgotę. Wszyscy czekaliście na tą wiadomość, dlatego widzimy się na stoku już 2 lutego!

 


30.01.2022

Dzień przerwy

Dzisiaj musieliśmy ustąpić miejsca wiatrowi, który już od wczesnych godzin porannych szaleje w górach. Praca wyciągów w takich warunkach byłaby niczym jazda na dobrym rollercoasterze bez trzymanki. Nasze koleje mają dzisiaj wolne ale nie zapominajcie o nas, prognozy na jutro są zdecydowanie bardziej optymistyczne. Dlatego planujemy wznowić działanie w poniedziałek od godz. 8:30.

Dzisiaj otwarte są: strefa do nauki Maxiland, Apres Ski pod gondolą oraz serwis.

Osoby, które zakupiły karnety na 30 stycznia proszone są o kontakt z naszym działem reklamacji:

 


22.01.2022

W końcu sypnęło z nieba

Do tej pory otworzyliśmy 15 km tras tylko dzięki systemowi naśnieżania. Ale przez ostatnie 24 h dostaliśmy solidne wsparcie z nieba. W Szczyrku zrobiła się prawdziwa zima, spadło 30-40 cm śniegu w dolinach i jeszcze więcej u góry. To był pierwszy taki znaczny opad tej zimy. Na trasach było dzisiaj miękko z uwagi na świeży opad, warunki śniegowe idealne na szerokie deski i zabawę w puchu.

Dostajemy mnóstwo pytań o dostępność następnych tras. Na trasach, które nie były wcześniej naśnieżane mimo świeżego opadu pokrywa śniegu jest zbyt mała aby mógł wjechać na nie ratrak. Dlatego prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości. Chcemy aby otwierane trasy miały grubą warstwę min. 50 cm ubitego śniegu. Obecnie naśnieżane są Golgota (11) i górny odcinek trasy 10 i to one będą dostępne w pierwszej kolejności.

Dzisiaj zapraszamy na jazdę wieczorną od godz. 18, a jutro widzimy się ponownie o 8:30. Powder alert trwa dalej!

Do zobaczenia

 


19.01.2022

15 km tras i wymarzona pogoda

Dzisiaj zaczęliśmy dzień na stoku nieco wcześniej. Bo już o 7:30 pierwsi narciarze i snowboardziści wyruszyli gondolą na Halę Skrzyczeńską korzystając z oferty porannej jazdy FRESH TRACK. Później dołączyli do nich pozostali fani białego szaleństwa i w blasku promieni słonecznych korzystali z doskonałych warunków na trasach.

Dzisiaj została też udostępniona w całości trasa nr 7, a od nocy zaczęło się śnieżenie 11 czyli Golgoty.

Jutro startujemy punktualnie o 8:30. W najbliższy piątek widzimy się na kolejnej jeździe FRESH TRACK. Zapisy przez gopass.

 


17.01.2022

Wiatr zwyciężył

Dzisiaj przegraliśmy batalię z wiatrem i sukcesywnie musieliśmy wyłączać wyciągi. Niestety silne wichury dopadły cały kraj nie omijając gór. Ale nie ma tego złego... bo od rana intensywnie pada śnieg i zima w Szczyrku robi się jeszcze ładniejsza. Prognozy na jutro są bardziej optymistyczne dlatego planujemy jutro od godz. 8:30 normalnie funkcjonować.

Jazda wieczorna (18:00-21:00) w dniu 17.01. odbędzie się zgodnie z planem. Zapraszamy

 


14.01.2022

Otwieramy kolejne trasy

Od 15.01. działać będą wszystkie wyciągi. Uruchamiamy także kolejne trasy. W tym jedną z waszych ulubionych, trasę nr 2 z Małego Skrzycznego oraz pierwszy raz w tym sezonie górny odcinek trasy 7. Tym samy do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów będzie 14 km tras. Dla każdego znajdzie się miejsce, tym bardziej, że warunki do jazdy znakomite, a jeśli nie wierzycie nam na słowo - możecie przekonać się o tym sami. Widzimy się na stoku punkt 8:30. 

Codziennie dostępna jest jazda wieczorna (18:00-21:00) na trasach 1 i 3 (5 km).

Info o wszystkich dostępnych trasach dostępne jest @tutaj. 

 


13.01.2022

Startuje Wierch Pośredni

Od dzisiaj dostępnych jest 11 km tras. Punktualnie o 8:30 uruchamiamy niebieską kanapę B2 na Wierch Pośredni i trasę 8 oraz dojazd 10-tką do wyciągu. 

Info o wszystkich dostępnych trasach dostępne jest @tutaj. 

 


11.01.2022

Startuje wieczorynka i trasa 3

Powoli wracamy do stanu otwartych tras jaki był pod koniec roku. Jutro od rana dostępna będzie trasa nr 3 oraz wznawiamy jazdę wieczorną. Pierwszy raz w tym seznonie na jeździe wieczornej dostępne będą obie trasy i prawie 5 km zjazdu. Będzie się działo. 

Do zobaczenia na stoku

 


10.01.2022

Garść dobrych wiadomości na początek tygodnia

Jeździmy codziennie. Od poniedziałku zrobiło się więcej miejsca na trasach. Teraz każdy znajdzie dla siebie wolną przestrzeń na swobodną jazdę. W dodatku pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu.

Niżej nasz plany na najbliższe dni, będzie się działo. 

Czytamy Wasze wiadomości, słuchamy Was i doskonale rozumiemy Wasze potrzeby. Wkrótce wrócimy do stanu ilości tras sprzed tropikalnych zimowych upałów. A może nawet go powiększymy, jeśli pogoda pozwoli. Ale musicie Nam coś obiecać. Bądźcie cierpliwi. 

W ostatnich dniach intensywnie naśnieżamy, co przełoży się na stopniowe otwieranie kolejnych tras. Chcemy, żeby były dla Was przygotowane na 100%, bez półśrodków.

 • W połowie tygodnia planujemy ruszyć trasą numer 3
 • W najbliższy piątek planujemy uruchomić trasę numer 8 i dolny odcinek trasy numer 10 oraz kolej B2 na Wierch Pośredni
 • Pod koniec tygodnia powinna wrócić Jazda Wieczorna
 • Pod koniec tygodnia, jak naprawimy trasę numer 2, ruszymy orczykiem C3 na Małe Skrzyczne
 • W sobotę, jak dobrze pójdzie odpalimy trasę numer 7

Jeżeli wszystko się uda, rozpoczniemy naśnieżanie kolejnych tras ... i tutaj będzie mała niespodzianka, ale o tym w następnych komunikatach

 


7.01.2022

Start żółtej kanapy

Od soboty (8.01.) uruchamiamy kolej B1 i trasę nr 4 do Soliska. Dostępne będą też trasy 1 i 3b oraz strefa dla początkujących Maxiland. W dalszym ciągu śnieżymy trasy 2, 3, 8 i 10. Proszę nie jeździć po zamkniętych trasach, gdyż pod cienką warstwą naturalnego śniegu mogą znajdować się przetarcia.

Jazda wieczorna w dalszym ciągu pozostaje wstrzymana. 

 


7.01.2022

Bajkowa pogoda w Szczyrku

Dzisiaj startujemy w lepszych nastrojach. Na dworze jest mróz i słońce. Warunki termiczne pozwalają dalej naśnieżać, a przygotowane trasy są zmrożone i idealne do dynamicznej jazdy. Działamy z przygotowaniem kolejnych.

 


6.01.2022

Jest mróz! Otwieramy kolejną trasę

Już od 7.01. dostępna będzie kolejna trasa. Oprócz 3b startuje również czerwona 1-ka. Kursują koleje B5 na Zbójnicką Kopę i gondola A1 na Halę Skrzyczeńską. Przez całą noc będzie trwało intensywne dośnieżanie miejsc, z których zabrało najwięcej śniegu. Liczymy, że w najbliższym czasie będzie można uruchomić kolejne trasy, o czym poinformujemy w następnych komunikatach. 

Codziennie działa strefa do nauki @Maxiland z wypożyczalnią w Czyrnej oraz @Centrum_Skiturowe_K2 pod gondolą.

 


5.01.2022

Zaczynamy od nowa, start od 6.01.

Ostatnie wydarzenia wyrządziły duże straty w pokrywie śniegowej na trasach ośrodka. Duża część z tego śniegu już płynie gdzieś w kierunku Bałtyku. A my ponownie zabieramy się za mozolne przygotowywanie kolejnych tras.

Ale widzimy w tym wszystkim światełko w tunelu. Już jutro (6.01.) na dobry początek oddajemy w wasze władanie trasę 3b i kanapę B5, w sam raz na rozjeżdżenie. Gondola A1 będzie działała transportowo. Następne dni zapowiadają się z mrozem, co oznacza, że będziemy mogli uzupełniać pokrywę śnieżną na pozostałych trasach. Dlatego mamy nadzieję, że już niebawem wrócimy do stanu otwartych tras jak przed końcem ubiegłego roku.

Trzymajcie kciuki za mróz. Do zobaczenia w białym Szczyrku

 


4.01.2022

5 stycznia nieczynne

Niestety dodatnie temperatury, silne wiatry i opady deszczu, które utrzymują się od kilku dni mocno pokrzyżowały nam plany funkcjonowania ośrodka. Zamiast pisać Wam z radością o kolejnych otwartych trasach, ze smutkiem musimy Wam przekazać, że jutro (5.01.) ośrodek będzie nadal nieczynny. W czwartek (6.01.) widzimy na ten moment szansę na odpalenie kolei na Zbójnicką Kopę i trasy 3b. Ale jeszcze to potwierdzimy. Czekamy z niecierpliwością na powrót mrozów i ewentualnych opadów śniegu.

W dniu 5 stycznia funkcjonować będzie strefa @Maxiland dla początkujących z wypożyczalnią w Czyrnej oraz @Centrum_Skiturowe_K2 pod gondolą.

Wracając do wspomnień z ostatnich dni mamy dla Was relację z 24 godzin z życia Szczyrk Mountain Resort w ujęciu kamer z Małego Skrzycznego i Hali Pośredniej.

 

Osoby, które zakupiły karnety na 3 i 4 stycznia proszone są o kontakt z naszym działem reklamacji:

​​​​​​​

 


2.01.2022

3 i 4 stycznia nieczynne

Czasem trzeba odpuścić żeby potem wrócić ze zdwojoną siłą. Nasza działalność jest w dużej mierze zależna od czegoś, na co nie mamy większego wpływu czyli warunków atmosferycznych. Ocieplenie i silne podmuchy wiatru nie sprzyjają w działaniu ośrodka narciarskiego. Dlatego zdecydowaliśmy, że w dniach 3 i 4 stycznia pozostaniemy całkowicie zamknięci. Tą trudną decyzję podjęliśmy biorąc pod uwagę bezpieczeństwo naszych Gości. Jednocześnie mamy nadzieje, że już za kilka dni będziemy mogli nadrobić ten stracony czas i wspólnie cieszyć się białą zimą i doskonałymi warunkami na stokach tak jak do tej pory.

W dniach 3 i 4 stycznia funkcjonować będzie strefa @Maxiland dla początkujących z wypożyczalnią w Czyrnej oraz @Centrum_Skiturowe_K2 pod gondolą.

Następny komunikat podamy 4 stycznia.

 

Osoby, które zakupiły karnety na 3 i 4 stycznia proszone są o kontakt z naszym działem reklamacji:

 


1.01.2022

Zmiana rozkładu jazdy na 2 i 3 stycznia

Prognozy pogody na najbliższe dni wskazują podmuchy silnego wiatru. Dlatego w dniach 2 i 3 stycznia przewidujemy uruchomienie wyłącznie kolei B2 na Wierch Pośredni i trasy 8 oraz dolnego odcinka 10. Pozostałe wyciągi w tych dniach będą nieczynne. Strefa Maxiland i wypożyczalnia w Czyrnej będą funkcjonowały normalnie w godz. 8-16.

Dostępne będą kasy na Solisku (8:15-16:30) oraz Infocentrum pod gondolą (8:00-16:00), Sklep pod gondolą oraz biuro szkoły (8:00-16:00).

Będziemy informować jak tylko warunki pogodowe będą się poprawiały.

 


31.12.2021

Jazda wieczorna zawieszona od 2.01.

Ze względu na prognozowane ocieplenie w najbliższych dniach od 2.01.2022 jesteśmy zmuszeni wstrzymać jazdę wieczorną. Pozwoli to nam na utrzymywanie tras w lepszej kondycji podczas jazdy dziennej. Przepraszamy za utrudnienia i mamy nadzieję, że już niebawem powrócimy z jazdą wieczorną na 5 km tras. 

W dniu 31.12. trasa nr 1 nie będzie ratrakowana przed Sylwestrowym Szusowaniem, mimo to będzie dostęna dostępna do jazdy. 

W dniu 1.01. jazda wieczorna będzie dostępna.

 


30.12.2021

Otwartych jest 14 km tras 

Za nami kilka dni intensywnej pracy nad przygotowaniem kolejnej trasy. Jeżdżąc gondolą mogliście przekonać się jak wielkie pryzmy śniegu zostały usypane na czerwonej 1-ce. A wszystko to z 44 lanc rozmieszczonych wzdłuż stoku. Jedna z takich kop miała 10,10 m wysokości, co jest nowym rekordem ośrodka. Ekipa naśnieżania i operatorzy ratraków dali czadu!

Dlatego w ostatni dzień 2021 roku już od samego rana trasa nr 1 do gondoli będzie dostępna dla wszystkich. Zapraszamy

Sylwestrowe Szusy (18:00-0:30) odbywać będą się na trasach 1 i 3.

 


27.12.2021

Jazda wieczorna od 18, startuje Pośredni

Dzisiaj już kolej gondolowa A1 działa bez zastrzeżeń. Dlatego od 18 zapraszamy na jazdę wieczorną.

Dostajemy mnóstwo pytań kiedy będą otwierane następne trasy. Spieszymy z odpowiedzią.

Już jutro… odpalamy niebieską kanapę B2 i trasę nr 8. Następna w kolejności będzie 1 do gondoli. Wszystko wskazuje na to, że podczas @Sylwestrowych_Szusów będziemy jeździć na trasach 1 i 3.

Dokładamy wszelkich starań aby przygotowane trasy były w jak najlepszym stanie, o czym codziennie możecie się przekonywać.

Rozbijanie kup śniegu na trasie nr 3 trwało 3 noce. Najwyższa pryzma śniegu usypana przez lancę miała wysokość 8,7 m. Na wszystkie trasy zostało wylane do tej pory ponad 220 000 m³ , czyli nieco ponad 2 zbiorniki z Hali Skrzyczeńskiej (88 basenów olimpijskich wody).

 


26.12.2021

Jazda wieczorna zawieszona

Niestety debiut jazdy wieczornej w tym sezonie nie przebiegł według naszych oczekiwań. Z powodu awarii kolei gondolowej A1 jazda wieczorna w dniu 26.12. została przerwana i nie zostanie już wznowiona. 

Osoby, które zakupiły w tym dniu karnet na jazdę wieczorną proszone są o kontakt z naszym działem reklamacji:

 


25.12.2021

Niedziela ze słońcem

Zerknijcie na prognozy pogody na niedzielę i kolejne dni. Zapowiada się zacny warun na nartowanie. W niedzielę w najcieplejszym momencie dnia przewidywane jest -6°C, ale za to słońce będzie świeciło od samego rana. Powiewy wiatru będą niewielkie i nie powinny przeszkadzać w pracy kolei. Dlatego ubierajcie się ciepło i wspólnie rozgrzewamy Szczyrk już od 8:30.

Od jutra startuje też @Jazda_Wieczorna.

 

 


25.12.2021

Dzisiaj wyjątkowo, start o 9:30

Mamy świeże info od operatorów ratraków, którzy przed godz. 8 skończyli przygotowania stoków. Trasy sę perfekcyjnie przygotowane, a na szczególne uznanie zasługuje otwierana dzisiaj 3. Krótka odwilż i przymrozek spowodowały, że dzisiaj trasy są równe jak stół. Dlatego już od 9:30 zapraszamy na sztruks.

Od dzisiaj dostępnych jest 10 km tras (2, 3b, 3, 4) oraz łączniki z COS Skrzyczne (3a, 3c).

Naśnieżane w dalszym ciągu są trasy: 1, 7, 8, 10.

 


24.12.2021

Jeździmy od rana

W dniu dzisiejszym prognozy wiatrowe okazały się bardziej optymistyczne i koleje mogły wznowić swoją pracę. Z opóźnieniem ruszyła tylko gondola A1. Z uwagi na nocne opady mokrego śniegu w godzinach porannych na trasy ponownie musiały wyjechać ratraki. Dlatego proszę zachować szczególną ostrożność podczas zjazdu. Dzisiaj ośrodek pracuje do godz. 14. Jutro start o godz. 9:30 z kolejną trasą, nr 3 do gondoli. 

Przed nami wszytkimi szczególny czas, dlatego w imieniu całej załogi Szczyrk Mountain Resort życzymy Wam wiele pozytywnych wrażeń związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia. A dla miłośników gór przez kolejnych 365 dni mnóstwo śniegu pod butem, dużo słońca w letnie dni i niezapomnianych widoków beskidzkich szczytów.

 

 


23.12.2021

Wiatr zepsuł zabawę

Niestety warunki pogodowe okazały się mniej korzystne niż wczorajsze prognozy. Z powodu silego wiatru jesteśmy zmuszeni wstrzymać wszystkie wyciągi do odwołania. Jeśli warunki ulegną poprawieniu będziemy informować o następnych krokach. Na jutro również zapowiadany jest wiatr, dlatego proszę śledzić nasze komunikaty. 

W piątek rano (24.12.) zostanie podany komunikat dotyczący funkcjonowania wyciągów tego dnia. Proszę zwrócić na to uwagę przed przyjazdem.

 


22.12.2021

Od soboty trasa 3!

Tym razem czekają nas białe Święta w Szczyrku. Z nieba leci puch wspomagany przez nasz system naśnieżania. Sypiemy na trasach: 1, 3, 7, 8, 10. Od soboty 25.12. otwieramy trasę nr 3 i liczymy, że chwilowe ocieplenie nie pokrzyżuje planów udostępniania kolejnych odcinków. 

 

 


21.12.2021

Dosypało świeżego!

Największym magnesem przyciągających fanów białego szaleństwa w góry jest świeży opad. Dlatego meldujemy, że przez noc w dolnych partiach dopadało 12 cm białego puchu, w wyższych partiach zdecydowanie więcej. W dodatku utrzymuje się ujemna temperatura, dzięki czemu możemy dośnieżać kolejne trasy (1, 3, 8, 10). Jutro nareszcie zapowiada się dzień ze słońcem.

Po wczorajszych problemach z kolejami B5 i B1 nie ma już śladu. Dzisiaj wystartowaliśmy punktualnie o 8:30. DOstępne są trasy 2, 3b, 4.

 

 


16.12.2021

Kolejna trasa dostępna

Trochę spóźniony ale jest raport naśnieżania z dnia 15.12. W ostatnich dniach przeważają dodatnie temperatury uniemożliwiając śnieżenie ale na szczęście na trasie nr 4 zgromadzona jest dostateczna ilość białego złota. Dlatego od soboty zostanie ona udostępniona dla wszystkich. Tym samym jazda będzie odbywać się po 3 trasach (2, 3b, 4) o łącznej długości 5,5 km.

Od poniedziałku 20.12. zostanie też uruchomiony Maxiland - strefa szkoleniowa w Czyrnej.

A kiedy już temperatury ponownie będą ujemne zabieramy się za naśnieżanie tras 3 oraz 10, a w następnej kolejności 1 i 7.

Powyżej Hali Skrzyczeńskiej warunki są dalej iście zimowe a w najbliższych dniach dodatkowo zapowiadane są opady śniegu.

 

 


13.12.2021

Uwaga! Skiturowcy

Prosimy Was gorąco o nie poruszanie się trasą numer 4 (z Soliska na Halę Skrzyczeńską) od dnia 13.12. W nocy z poniedziałku na wtorek oraz podczas kolejnych nocy na trasie będą pracowały ratraki zaczepione na linach. Zakaz wprowadzany jest w trosce o Wasze bezpieczeństwo na stoku i w celu lepszego przygotowania tras, z czego skorzystamy my wszyscy. Ratraki będą stwarzały niebezpieczeństwo dla wszystkich poruszających się w tym czasie po trasach, dlatego proszę uszanować decyzję ośrodka. Niestosowanie się do komunikatu spowoduje opóźnienia w przygotowaiu trasy oraz może zakończyć się nieprzyjemnymi konsekwencjami prawnymi i zdrowotnymi dla łamiących zakaz.

 


13.12.2021

Uwaga! Naśnieżanie tras

W dniu 13.12. kontynuowane jest naśnieżanie tras do gondoli i Soliska (3 i 4). Apelujemy o zdrowy rozsądek i prosimy nie jeździć po zamkniętych trasach, gdyż można miejscami natrafić na płaty lodu oraz wiele innych niebezpieczeństw. W dodatku trasy te nie są ratrakowane.

 


12.12.2021

Pierwszy dzień na śniegu za nami

Sobota, 11.12. czyli pierwszy dzień sezonu zimowego minął pod znakiem uśmiechniętych buzi narciarzy i snowboardzistów spragnionych jazdy po stoku. Poranek zaczął się w słońcu, później pojawiła się mgła ograniczająca widoczność ale nie przeszkodziło to w dobrej zabawie na śniegu. Warunki na trasach są bardzo dobre, a białe otoczenie dodaje uroku. W niedziele ustąpiła mgła i warunki do szusowania sią jeszcze lepsze. Ośrodek będzie czynny cały tydzień od godz. 8:30. Jeśli warunki pogodowe pozwolą to na następny weekend od 18.12. przygotowane zostaną kolejne trasy: 3 do dolnej stacji gondoli oraz 4 do Soliska.

 

 


10.12.2021

Nareszcie. Jutro start!!!

Mamy garść dobrych wiadomości. Jutro tj. 11.12. inaugurujemy sezon zimowy. Pierwsze wagoniki gondoli ruszają punktualnie o 8:30. Otwieramy się tydzień przed planowanym startem. W dodatku w bardzo dobrych warunkach i zimowym krajobrazie. W nocy dosypało 10 cm świeżego puchu.

Na przygotowanych trasach 2 i 3b (3,5 km zjazdu) leży ok 70 cm ubitego śniegu. W następnych dniach przy sprzyjających warunkach dośnieżane będą trasy nr 3 do gondoli i 4 Soliska. Mamy nadzieję, że wy również nie możecie się doczekać. 

 

 


8.12.2021

Gotowi do zimy? W sobotę startujemy!

Dobra Narciarki, Narciarze, Snowboardziści i Snowboardzistki - Fanatycy ZIMY i szaleństwa na trasach Szczyrk Mountain Resort! Nie trzymamy Was dłużej w niepewności! My jesteśmy gotowi! A Wy? Gondola na poziom 1000 m czeka na Was od 8.30! U góry szybka przesiadka w kierunku Zbójnickiej Kopy lub Małego Skrzycznego!

Na pierwszy ogień lecimy z trasami:

 • 3b ze Zbójnickiej Kopy 
 • 2 z Małego Skrzycznego

Warunki do naśnieżania są coraz lepsze, wiec już niebawem damy Wam cynk o kolejnych otwartych trasach do Gondoli i Soliska! 

 

 


7.12.2021

Pierwszy raport naśnieżania przez zimą

Wrzucamy Wam pierwszy raport naśnieżania z naszego ośrodka! Górne partie powyżej Hali Skrzyczeńskiej wyglądają obiecująco przed najbliższym weekendem! O terminie otwarcia ośrodka będziemy Was informować wkrótce.

 

 


1.12.2021

Darmowe Skibusy wracają do Szczyrku

Jak wiadomo, Miasto Szczyrk wycofało się w tym sezonie z finansowania bezpłatnej komunikacji publicznej na terenie Szczyrku, pomimo, że w poprzednich latach partycypowało w finansowaniu darmowych skibusów. Komunikat w tej sprawie został podany publicznie w ostatnich tygodniach. Ośrodek Szczyrk Mountain Resort (SON S.A.) po dwóch miesiącach rozmów z przewoźnikiem (Komunikacja Beskidzka SA /dawniej PKS w Bielsku-B./) doprowadził do znalezienia rozwiązania formalnego, które umożliwiło finansowanie przez ośrodek skibusów na terenie Miasta Szczyrk. Z bezpłatnej komunikacji autobusowej skorzystają zarówno mieszkańcy, jak i licznie odwiedzający kurort turyści zimowi (narciarze, snowboardziści, skiturowcy oraz turyści piesi).

Grzegorz Przybyła (Dyrektor SON S.A.): Niezmiernie się cieszę z wypracowanych rozwiązań dotyczących darmowej komunikacji publicznej w Szczyrku, którą sfinansujemy w kwocie około 320 000 PLN. Jako największy ośrodek w Szczyrku nie możemy zostawić mieszkańców, ale też licznych gości naszych tras bez darmowej komunikacji. Takie rozwiązanie to kontynuacja sprawdzonego projektu sprzed 2 lat, który gwarantował użytkownikom skibusów komfort dotarcia na stoki i był też rozwiązaniem proekologicznym. Darmowy skibus będzie kursował podobnie jak w poprzednich sezonach, czyli na linii SKALITE - SALMOPOL, co 20 minut od 26.12.21 do 13.03.22. Dodam tylko, że planujemy też dodatkowe kursy podczas jazd wieczornych oraz szusów sylwestrowych.