Koleje linowe latem

Widokowe przejazdy kolejami w zasięgu Twojej ręki
 

Komunikat

Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 21 grudnia 2020 r. pozycja 2316 do dnia 31.01.2021 r. zostaje wstrzymana działalność stoków narciarskich.

Jednak w tym czasie mogą funkcjonować koleje w ruchu turystycznym. Dlatego mamy dla Was pozytywną wiadomość w tych smutnych czasach.

W dniach 31.12.-31.01. będzie działać gondola A1 wyłącznie w ruchu turystycznym.

Nie będzie możliwości przewożenia sprzętu narciarskiego ani snowboardowego. Wszystkie trasy narciarskie w ośrodku do 31.01. pozostają ZAMKNIETE. Posiadacze Sprytnej Sezonówki mogą korzystać z gondoli w celach turystycznych w ramach posiadanego karnetu. 

 

Szczyrk to nie tylko zima. W otoczeniu beskidzkich szczytów można znaleźć mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu o każdej porze roku. Jednym z nich może być podróż największą w kraju, bo 10-osobową koleją gondolową. Z górnej stacji kolei usytuowanej na Hali Skrzyczeńskiej na wysokości 1000 m n.p.m. można wyruszyć żółtym szlakiem w kierunku Skrzycznego lub Malinowskiej Skały. Spokojny spacer bez konieczności pokonywania stromych wzniesień jest świetnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi i osób mniej zaprawionych w górskich wyprawach. Kolej jest dostosowana do przewozu czworonożnych przyjaciół.

Alternatywą dla pieszych wędrówek w kierunku Skrzycznego jest druga kolej w ośrodku - 6-osobowa kanapa na Zbójnicką Kopę. Wśród turystów krąży opinia, że jest to najbardziej widokowa kolej w Szczyrku. Z jej perspektywy można podziwiać panoramę Szczyrku i okoliczne szczyty z Skrzycznem i Klimczokiem na czele.

Obie koleje są udostępniona dla rowerzystów, którzy chętnie korzystają z kompleksu ścieżek  → Szczyrk Enduro Trails by TREK.

Godziny działania:

Gondola A1 | 9:00-15:30 
Kasy / Obsługa Klienta | 9:00-15:30 
Restauracja Kuflonka | 9:00-15:30 
Sklep pod Gondolą |  9:00-15:30 PT-ND
Centrum Skiturowe K2 | Nieczynne :(

 

Zapraszamy

 
Powrót

Mamy nadzieję, że znalazłeś potrzebne informacje
Strona główna →