Koleje linowe latem

Widokowe przejazdy kolejami w zasięgu Twojej ręki
 

 

Szczyrk to nie tylko zima. W otoczeniu beskidzkich szczytów można znaleźć mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu o każdej porze roku. Jednym z nich może być podróż największą w kraju, bo 10-osobową koleją gondolową. Z górnej stacji kolei usytuowanej na Hali Skrzyczeńskiej na wysokości 1000 m n.p.m. można wyruszyć żółtym szlakiem w kierunku Skrzycznego lub Malinowskiej Skały. Spokojny spacer bez konieczności pokonywania stromych wzniesień jest świetnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi i osób mniej zaprawionych w górskich wyprawach. Kolej jest dostosowana do przewozu czworonożnych przyjaciół.

Alternatywą dla pieszych wędrówek w kierunku Skrzycznego jest druga kolej w ośrodku - 6-osobowa kanapa na Zbójnicką Kopę. Wśród turystów krąży opinia, że jest to najbardziej widokowa kolej w Szczyrku. Z jej perspektywy można podziwiać panoramę Szczyrku i okoliczne szczyty z Skrzycznem i Klimczokiem na czele.

Obie koleje są udostępniona dla rowerzystów, którzy chętnie korzystają z niedawno wybudowanego kompleksu ścieżek rowerowych - Szczyrk Enduro Trails by TREK.

 

Godziny pracy:
 

Gondola A1 9:00-17:00 
Kanapa B5 9:00-16:30
Kasy 8:50-17:20
Wypożyczalnia rowerów 9:00-17:00
Sklep pod gondolą 9:00-16:00
Gastronomia 9:00-16:00

W maju ośrodek jest czynny w czwartki, piątki, soboty i niedziele.
Powrót

Mamy nadzieję, że znalazłeś potrzebne informacje
Strona główna →