Jak będziemy działać zimą

Zasady bezpieczeństwa zimą


 

Przed nami zima 2021/22. Wielu z Was przyjedzie w tym czasie do Szczyrku, aby spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi. Można u nas odpocząć, nabrać sił, poprawić kondycję fizyczną lub psychiczną bądź po prostu napawać oczy bajkowymi krajobrazami. Cenimy Twoją pasję do zimowych aktywności, dlatego bezpieczeństwo naszych Gości jest dla nas absolutnym priorytetem. Bacznie obserwujemy rozwój obecnej sytuacji epidemiologicznej i przykładamy dużą wagę do działań prewencyjnych, którymi kierujemy się zgodnie z wymogami władz krajowych. Dlatego dołożymy wszelkich starań, aby Twój pobyt w górach był przyjemny i bezpieczny. Wierzymy, że obustronnie odpowiedzialne podejście sprawi, że zima będzie pełna wspaniałych wspomnień. 

 

DBAJMY O WSPÓLNE BEZPIECZEŃSTWO

 

 

Zachowaj dystans min. 2 metry - bądźmy odpowiedzialni, wszyscy chcemy się cieszyć zimą jak najdłużej.

Zasłoń nos i usta - zgodnie z obecnym rozporządzeniem obowiązkowo zasłaniaj nos i usta w pomieszczeniach zamkniętych.

Ograniczona ilość osób - w pomieszczeniach może znajdować się ograniczona ilość osób - będzie tego pilnować nasza obsługa, stosuj się do ich poleceń.

Higiena - zachowaj odpowiednią higienę podczas kaszlu lub kichania.

Skipassy online - nasz system sprzedaży skipassów to gwarancja najniższej ceny, ograniczysz w ten sposób także kontakt społeczny.

Oznaczenia - stosuj się do oznaczeń oraz poleceń obsługi. W kolejce do wyciągu ustaw się zachowaj odstęp 2 m.

Na stoku - przestrzegaj dekalogu narciarza i zachowuj dystans.

Koleje - obecnie działają z przepustowością nominalną. Podczas jazdy konieczne jest zasłonięcie nosa i ust oraz w miarę możliwości zachowanie dystansu.

Płatności - w miarę możliwości płać kartą lub telefonem.

Dezynfekcja - dezynfekuj ręce tak często jak to możliwe. Korzystaj z dozowników dostępnych w wielu miejscach na terenie ośrodka.

Pomoc w górach - jeśli zdarzy się wypadek wezwij GOPR. Przed ruszeniem na stok zainstaluj aplikację → RATUNEK - GOPR

KOLEJE I WYCIĄGI

  • dla Twojego bezpieczeństwa przestrzegamy rygorystycznych norm higienicznych, wielokrotnie dezynfekujemy koleje i miejsca o zwiększonym stopniu kontaktu
  • zalecamy kupno karnetów narciarskich online w zaciszu własnego domu przez GOPASS, gdzie zawsze dostaniesz najkorzystniejszą cenę. W ten sposób przychodzisz na stok z działającym karnetem narciarskim i minimalizujesz ilość kontaktów z innymi osobami
  • podczas jazdy kolejami gondolowymi i kanapowymi należy mieć zasłonięte usta i nos
  • na terenie ośrodka rozstawione są pojemniki z płynami do dezynfekcji dłoni, korzystaj z tego jak najczęściej

ZAKWATEROWANIE

Każdy z naszych obiektów noclegowych dba o Twój bezpieczny pobyt. Przestrzegamy wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa i stale monitorujemy rozwój sytuacji, aby natychmiast zareagować i zapewnić Ci komfortowe wakacje. Jednocześnie prosimy wszystkich Klientów o zapoznanie się i stosowanie do wytycznych Ministerstwa Rozwoju i Technologii i Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych → tutaj. 

RESTAURACJE I SKLEPY

  • dla Twojego bezpieczeństwa przestrzegamy rygorystycznych norm higienicznych, personel zakrywa usta i nos oraz regularnie dezynfekuje miejsca styku
  • w pomieszczeniach należy zakrywać usta i nos
  • przed wejściem do budynków ustawione są stanowiska do dezynfekcji dłoni
  • aby w bezpieczny sposób korzystać z gastronomii zapoznaj się z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Technologii i Głównego Inspektora Sanitarnego → tutaj