Zielony Szczyrk

Zadbajmy o naszą Ziemię, ona nie może bronić się sama!Dziękujemy uczestnikom za udział w akcji Zielony Szczyrk. 

25 maja 2019 roku odbyła się pierwsza akcja Zielony Szczyrk pod hasłem ”Czyste góry, czyste trasy, czyste szlaki”. Akcja miała na celu oczyszczenie terenów wokół szlaków turystycznych oraz innych miejsc, gdzie najczęściej poruszają się turyści. „Byliśmy pozytywnie zaskoczenia tak liczną frekwencją, na akcję zgłosiło się aż 130 osób” - mówi dyrektor ośrodka Szczyrk Mountain Resort.

Chętni, którzy zgłosili się na akcję wyruszyli na sprzątanie razem z opiekunami w 3 kierunkach. Punktem startowym była Hala Skrzyczeńska ( 1000 m n.p.m). Pierwsza grupa udało się w kierunku malowniczego szlaku w stronę Malinowskiej Skały, druga trasa nr 2 w kierunku Zbójnickiej Kopy (1205 m n.p.m.), a trzecia wyruszyła na Skrzyczne (1257 m n.p.m.). Niestety zebranych śmieci wcale nie było mało. Apelujemy do turystów i rowerzystów - KORZYSTAJMY Z NATURY ODPOWIEDZIALNIE!Miłośników gór, turystów oraz mieszkańców zapraszamy do współpracy przy projekcie Zielony Szczyrk - czyste góry, czyste trasy i czyste szlaki! 25 maja organizujemy wielkie sprzątanie! 

Program:

9:00 - 10:00 rejestracja uczestników, wydawanie worków oraz rękawic

10:15 wyjazd gondolą na Halę Skrzyczeńską i wyruszenie w teren z opiekunem

13:00 zejście do miejsca zbiórki - dolna stacja gondoli lub Hala Skrzyczeńska

13:30 Darmowy posiłek dla każdego uczestników

 

W ramach pomocy w sprzątaniu każdemu zarejestrowanemu uczestnikowi zapewniamy:

  • Skipass 1- dniowy do wykorzystania w sezonie zimowym 2019/2020 (na sezon niski)
  • Wjazd i zjazd koleją gondolową w dniu wydarzenia
  • Darmowy posiłek
  • Rękawice oraz worki potrzebne do sprzątania

 

Projekt Zielony Szczyrk to pierwszy krok naszej firmy w stronę projektu Eko Szczyrk. Jako główny inwestor na tych terenach czujemy się odpowiedzialni za ten region, dlatego jako swój duży projekt do realizacji na kolejne kilka lat stawiamy sobie za cel stworzyć Szczyrk jak najbardziej przyjazny naturze. Projekt Eko Szczyrk chcemy realizować z organizacjami, miastem, mieszkańcami i turystami. Obecnie jest on w fazie projektowania, pierwszym krokiem jest organizacja wielkiego sprzątania terenów od Malinowskiej Skały, przez Halę Skrzyczeńską aż po Zbójnicką Kopę.

Spotkajmy się na eko-sprzątaniu już 25 maja!

 

Rejestracja info@szczyrkowski.pl lub telefonicznie 33 817 89 26.

Powrót do strony głównej

Mamy nadzieję, że znalazłeś informacje, których szukasz. Aby zacząć od początku - przejdź na stronę główną

 

Strona główna →