Banked Slalom

Snowboarding powraca na legendarną miejscówkę!Po wielu latach braku aktywności na Julianach w Szczyrku, Wojtek Pawlusiak organizuje zawody Gniazdo Banked Slalom 2019. Rywalizacja polegająca na jak najszybszym pokonaniu slalomowego toru przeszkód odbędzie się 9 i 10 marca. 

Przez wiele lat Szczyrk był uznawany za stolicę polskiego snowboardingu. Było tak głównie dzięki mocnym zawodnikom z pobliskiego Bielska-Białej. Tacy zawodnicy jak Wojtek Pająk, Jakub Honcz czy Piotr Starowicz, spędzali mnóstwo czasu na szczyrkowskim „Kościółku” czy Julianach. Ich umiejętności zainspirowały powstanie najlepszego wówczas w Polsce snowparku, który posiadał także swój half-pipe.

Pochodzący z pobliskich Wilkowic Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak, przez wiele sezonów udowodniał swoją przynależność do czołówki sceny europejskiej. Wojtek jest rozpoznawalny na całym świecie, a jego umiejętności mogliśmy podziwiać między innymi w produkcji filmowej „Perceptions” stworzonej przez zespół Pirates Video. Jego przejazdy z niniejszego filmu nadal uznawane są za największe osiągnięcie w historii polskiego snowboardingu.

Teraz, chcąc oddać hołd historii polskiego freestyle’u, Wojtek organizuje Gniazdo Banked Slalom. Zawody będące rozbudowaną i bardziej dowolną formą jazdy slalomem. 9 marca, w tym samym miejscu, w którym stał niegdyś Snowpark na Julianach, rozpocznie się impreza, w której udział wezmą nie tylko weterani, ale także amatorzy sceny. Swój udział zapowiedzieli najlepsi w kraju snowboardziści, snowboardzistki, dzieciaki, a także amatorzy z całej Polski. Każdy z nich wystartuje w jednej z sześciu kategorii: Kobiety Amatorki, Kobiety Profesjonalistki, Mężczyźni Amatorzy, Mężczyźni Profesjonaliści, Weterani oraz Dzieci.Więcej informacji

Można znaleźć na oficjalnym profilu wydarzenia. Zobacz →Powrót do strony głównej

Mamy nadzieję, że znalazłeś informacje, których szukasz. Aby zacząć od początku - przejdź na stronę główną

 

Strona główna →