Koleje linowe latem

Widokowe przejazdy kolejami w zasięgu Twojej ręki


Szczyrk to nie tylko zima. W otoczeniu górskich szczytów można znaleźć mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu o każdej porze roku. Jednym z nich może być podróż jedyną w Polsce 10-osobową koleją gondolową. Dodatkowo z górnej stacji kolei usytuowanej na wysokości 1000 m n.p.m. zaczyna się szlak pieszy w kierunku Skrzycznego lub Malinowskiej Skały. Spokojny spacer bez konieczności pokonywania stromych wzniesień jest świetną alternatywą dla rodzin z dziećmi i osób mniej zaprawionych w górskich wyprawach. Kolej jest dostosowana do przewozu naszych czworonożnych przyjaciół. A od początku sierpnia 2019 została udostępniona dla rowerzystów, którzy chętnie korzystają z niedawno wybudowanych ścieżek rowerowych. 

W lipcu swoją działalność w sezonie letnim zapoczątkowała druga kolej w ośrodku, tym razem 6-osobowa kanapa na Zbójnicką Kopę. Wśród turystów krąży opinia, że jest to najbardziej widokowa kolej w Szczyrku. Z jej perspektywy można podziwiać panoramę Szczyrku i okoliczne szczyty z Skrzycznem i Klimczokiem na czele.

 

 

W październiku ośrodek czynny jest tylko w weekendy.

Godziny pracy:

SB-ND

Gondola A1 na Halę Skrzyczeńską 9:00-17:00

Kanapa B5 na Zbójnicką Kopę 9:00-16:30

Bar letni SunBox 10:00-17:00 

Centrum Testowe TREK 9:00-17:30

Sklep pod gondolą NIECZYNNY

 

Wypożyczalnia czynna w godzinach działania ośrodka. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów dla grup zorganizowanych, w tym celu prosimy o kontakt 788-267-169.

 

 Powrót do strony głównej

Mamy nadzieję, że znalazłeś informacje, których szukasz. Aby zacząć od początku - przejdź na stronę główną

 

Strona główna →