Ścieżki rowerowe enduro powstają w Szczyrku

Pierwsze trasy zjazdowe ruszą już w lipcu

W odpowiedzi na coraz większą popularność górskich kompleksów rowerowych takich jak Enduro Trails w Bielsku- Białej, spółka Tatry Mountain Resort inwestuje w budowę górskich tras rowerowych w ośrodku narciarskim Szczyrk Mountain Resort. Warto dodać, że jest to pierwszy tego typu "produkt turystyczny" w Szczyrku. Na wszystkie trasy zjazdowe będzie można dostać się przy pomocy nowoczesnych kolei: gondolowej i kanapowej.Ścieżki enduro będą doskonałym uzupełnieniem letniej oferty ośrodka. Budowa tras właśnie się rozpoczyna. W pierwszym etapie dla rowerzystów udostępnione zostanie ok. 12 km tras, w tym czerwone i niebieskie.

„Jeśli aura pozwoli to pierwsze 8 km zostanie oddane do użytku już końcem lipca! " - zapewnia Jakub Jonkisz, twórca tras rowerowych Enduro Trails w Bielsku-Białej oraz realizator tras w Szczyrk Mountain Resort.

Kolejne kilometry są planowane do oddania na wrzesień. W zbliżającym się sezonie letnim, ośrodek będzie funkcjonował aż do października.

Wypożyczalnia rowerów

Przy dolnej stacji kolei gondolowej dostępna będzie wypożyczalnia rowerów górskich (enduro, hardtail, elektrycznych oraz dziecięcych). Rozbudowana zostanie także oferta gastronomiczna na Hali Skrzyczeńskiej, gdzie zrelaksować się będzie można na najwyżej położonej w Polsce piaszczystej plaży oraz zaspokoić pragnienie w SunBoxie. Zapowiada się ciekawe lato na poziomie 1000 m w Zimowej Stolicy Polski. Całość działań SMR w sezonie letnim z regionalnymi i sportowymi eventami stworzy w Szczyrku nową jakość górskich atrakcji.

Powrót do strony głównej

Mamy nadzieję, że znalazłeś informacje, których szukasz. Aby zacząć od początku - przejdź na stronę główną

 

Strona główna →