Późniejsze otwarcie 25.12

Szczyrk Mountain ResortPodstawa funkcjonowania ośrodka to przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort naszych gości. W działaniu zdarzają się również trudne sytuacje techniczne, powodowane dynamicznymi warunkami atmosferycznymi, które wymagają wyjątkowego zaangażowania pracowników i cierpliwości od naszych gości.

W pierwszy dzień Świąt w ośrodku musieliśmy walczyć z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi, pomimo wszystkich podjętych nocą działań uruchomienie ośrodka w porannych godzinach 25.12 nie było możliwe. Problemy techniczne w czasie Świąt w Szczyrku spowodowała niekorzystna aura – opady marznącego deszczu, bardzo duża wilgotność i postępujący mróz, co doprowadziło bardzo szybko do powstania warstwy lodu. Pracownicy kolei od godzin wieczornych 24.12 wykonywali czynności mające na celu utrzymanie liny i urządzeń na chodzie, aby ich postój nie spowodował większego nawarstwienia lodu. W godzinach nocnych kilkukrotnie liny pracowały na rolkach i stacje kolei były monitorowane przez pracowników technicznych zgodnie z procedurami. Dziś jak codziennie pracę przy wygarażowaniu kolei rozpoczęto o 5.00 nad ranem, natomiast ciągłe oblodzenie powodowało zatrzymanie urządzeń i problemy przy wyjeżdżaniu gondol i kanap na liny. Pracownicy wykonywali wszelkie możliwe czynności, które w efekcie dopiero w godzinach południowych - wraz ze wzrostem temperatury - przyniosły oczekiwany efekt i goście ośrodka mogli rozpocząć jazdę. Takie techniczne problemy spowodowane dynamiczną zmianą pogody zdarzają się w każdym ośrodku narciarskim nie tylko w Polsce, robimy wszystko żeby ich wpływ minimalizować.

Dziękujemy za cierpliwość, i zapraszamy na stoki, które oferują wspaniale warunki śniegowe. Informujemy, że jutro 26.12 startuje nowa strefa Maxiland w Czyrnej, a trasy nr 8 i 10 w rejonie Hali Pośredniej są przygotowywane do otwarcia, które nastąpi przed weekendem.
Powrót do strony głównej

Mamy nadzieję, że znalazłeś informacje, których szukasz. Aby zacząć od początku - przejdź na stronę główną

 

Strona główna →