Szczyrk na żywo

Aktualne informacje, zdjęcia i relacje video z ośrodka
7.04.2019

Sezon zimowy 2018/2019 dobiegł końca z dniem 7.04.2019.

Był on rekordowy pod wieloma względami, o czym można przeczytać w poniższym wpisie. Dziękujemy, wszystkim naszym Gościom za wspólnie spędzony czas i widzimy się na stoku niebawem z nadejściem pierwszych jesiennych mrozów.  Obecnie trwa przygotowanie oferty wiosenno - zimowej z wieloma atrakcjami dla dzieci, turystów i rowerzystów. Szczegóły podamy wkrótce. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. 

WIECEJ o minonej zimie można przeczyta we wpisie: Rekordowa zima w Szczyrku


5.04.2019

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca sezonu zimowego. Przed nami jeszcze 3 dni jazdy. Kto jeszcze chce zakosztować wiosennego nartowania powinien się śpieszyć.

Ostatnim dniem na śniegu będzie niedziela 7.04.2019.

Ps. Niedługo zaprezentujemy propozycję na sezon wiosenno - letni.


2.04.2019

Kolejny słoneczny dzień w Szczyrku. Po przygruntowych nocnych przymrozkach rano śnieg był zmrożony i szybki. Jeździmy dalej przy wiosennej pogodzie. Jest super! Do zobaczenia na trasach.

sdr
dav
dav
dav

1.04.2019

Dzisiaj jest Prima aprilis, ale my wcale nie żartujemy. Na stokach powyżej 1000 m n.p.m. nadal panują bardzo dobre warunki śniegowe. Można pojeździć i wygrzać się w słońcu na trasach nr 2 i 3b. Jesteśmy ostatnim miejscem w Szczyrku, w którym można nadal korzystać z uroków zimy.

Ps. Zdjęcia są z dzisiejszego szusowania.


29.03.2019

Najbliższe dni zapowiadają się obiecująco. Prognozy przewidują słońce i wiosenne temperatury, ale na trasach leży jeszcze gruba warstwa śniegu. My jeździmy codziennie. Poniżej relacja z dnia dzisiejszego. Komu brakuje jeszcze kilku kilometrów do statystyk z tego sezonu może nadrobić to teraz.

W sobotę bawimy się na SPLASH PARTY i jeździmy do godz. 18:00. Czekamy na śmiałków, którzy zmierzą się z przejazdem przez basen wypełniony chłodną wodą. Do zobaczenia!


28.03.2019

Wczoraj panowały wyśmienite warunki na trasach. Rano był zmrożony i twardy śnieg, a słońce świeciło przez cały dzień. Każda osoba, która miała przyjemność jeździć po naszych stokach z pewnością zapamięta ten dzień jako jeden z bardziej udanych w tym sezonie. Tym bardziej, że nie ma kolejek do wyciągów, a puste trasy zachęcają do dynamicznej jazdy.

Najbliższe dni, czyli piątek, sobota i niedziela zapowiadają się podobnie. Na trasach nadal leży gruba warstwa śniegu, a powyżej wysokości 1000 m n.p.m. nie ma śladów wiosny. W lasach dalej zalega do 80 cm pokrywy śnieżnej.

Czynnych jest dalej ponad 8 km tras (2, 3b, 3 oraz 4) i kursują wszystkie koleje oprócz niebieskiej kanapy na Wierch Pośredni. 

W sobotę ośrodek będzie czynny do godz. 18:00, a pod kanapą na Zbójnicką Kopę rozgrywać się będzie akcja  Splash Party, czyli ślizgów przez wodę. Zapraszamy wszystkich do udziału w zabawie.

Zdjęcia widoczne poniżej zrobione zostały 27.03.


19.03.2019

Pewnie zastanawiacie się jak wyglądają warunki na trasach. Sprawdziliśmy to na własnej skórze. Uprzejmie donosimy, że śnieg jest idealny do szybkiej i dynamicznej jazdy. Miejscowo na trasach pojawiają się przetarcia, ale w żadnym stopniu nie przeszkadza to w komfortowym szusowaniu. W najbliższych dniach przewidywane są nocne przymrozki, a to oznacza twardy i zmrożony śnieg z rana. Na trasach jest dużo miejsca na swobodną jazdę. Kto jeszcze nie wyjeździł się tej zimy, ma teraz na to dogodny czas. 

Ps. Jutro widzimy się na stoku!


12.03.2019

Dzisiaj w góry powróciła na chwilę prawdziwa zima. Spadło do 15 cm świeżego śniegu. Na trasach było miękko, posiadacze szerokich desek mieli dzisiaj największą frajdę z jazdy. Momentami przebijało słońce poprawiając widoczność.


11.03.2019

Po nocnych wichurach, które przeszły nad Szczyrkiem część tras jest dzisiaj wyłączona z użytkowania. Trwa usuwanie powalonych drzew, które przeszkadzają w normalnym poruszaniu się po ośrodku. Wyłączona jest niebieska kanapa B2 i trasy z Wierchu Pośredniego.

Na otwartych trasach panują trudne warunki ze względu na liczne oblodzenia spowodowane opadami marznącego deszczu i śniegu.


7.03.2019

Ośrodek nieczynny z powodu bardzo silnego wiatru.

W dniu dzisiejszym można korzystać z Areny Maxiland, strefy nauki dla początkujących zlokalizowanej w Czyrnej.


2.03.2019

Jazda wieczorna wstrzymana od 4.03

Informujemy o wstrzymaniu od dnia 4.03 (poniedziałek) jazdy wieczornej ze względu na wysokie temperatury popołudniowe i wieczorne, które uniemożliwiają właściwe przygotowanie tras na wieczorną jazdę. Sprzedaż online na gopass.pl od dnia 2.03. zostanie wyłączona do odwołania. Wraz z powrotem ochłodzenia  jazda wieczorna zostanie przywrócona.


27.02.2019

Warunki na trasach

Dzisiejszy dzień można zaliczyć do bardzo udanych narciarsko. Po porannych mgłach nad Szczyrkiem zaświeciło słońce. Nocne przymrozki spowodowały, że rano śnieg był bardzo dobrze związany i długo, aż do godz. 12 utrzymywał się w perfekcyjnym stanie. Przez długi czas na trasach można było wycinać krawędziami swoich nart wyraźne ślady i cieszyć się warunkami. Po godz. 12 śnieg zaczął puszczać szczególnie w miejscach nasłonecznionych. Jutro prognozy pogody sugerują podobne okoliczności. Do zobaczenia w Szczyrku.


25.02.2019

Warunki na trasach

Gdy na nizinach zaczyna dominować wiosenny krajobraz, w górach nadal jest śnieżna zima. Otwarte są wszystkie trasy, warunki śniegowe są bardzo dobre. Kto jeszcze nie zdążył się wyjeździć ma ku temu teraz wyśmienitą okazję. Tym bardziej, że po feriach zmniejszyły się kolejki do wyciągów, a ceny karnetów są bardziej atrakcyjne. Szczegóły w cenniku. 


19.02.2019

Ratraki na linach

Kolejny raz przypominamy, że w ośrodku Szczyrk Mountain Resort wprowadzony jest zakaz poruszania się po nieoświetlonych trasach zjazdowych w godzinach popołudniowych i nocnych.

Od godz. 16:30 trasy te są ratrakowane i przygotowywane na następny dzień. Ratraki na każdej z tras mogą pracować przy użyciu liny, która może być rozciągnięta aż na długości 1 km. Lina często może być schowana pod śniegiem i niewidoczna. Dotyczy to również tras 1 i 3, które po jeździe wieczornej po godz. 21:30 również są ponownie ratrakowane. Poruszanie się po takich trasach może grozić poważną kontuzją lub kalectwem. Dlatego prosimy o stosowanie się do tego zakazu. Jako przestrogę zamieszczamy film, na którym widać nierozważnych użytkowników tras zjazdowych, przejeżdżających w pobliżu ratraka na linie.


18.02.2019

Miniony weekend przyniósł wyśmienitą pogodę do spędzenia wolnego czasu na stoku. Ujemne temperatury w nocy i dodatnie w dzień gwarantowały dobrze zmrożone trasy i komfortową jazdę. Dużym zainteresowaniem cieszyły się leżaki i opalanie w promieniach ogrzewającego słońca. 

Taka pogoda powinna utrzymać się jeszcze dzisiaj i jutro, więc każdy, kto odwiedzi nas najbliższym czasie z pewnością będzie długo wspominał ten wypad. 

Ps. Pomimo ocieplenia pokrywa śnieżna na stokach jest dalej duża i wszystkie trasy są utrzymywane.


15.02.2019

Piątkowe jazda rozpoczęła się przy mglistej pogodzie powyżej wysokości 800 m n.p.m. Po godzinie 11 chmury ustąpiły miejsca przebijającemu się słońcu. Utrzymująca się dodatnia temperatura powoduje, że śnieg na trasach jest miękki. Po nocnym ratrakowaniu bardzo przyjemna do zjazdu jest trasa nr 5, czyli Bieńkula.

Ps. Prognozy pogody w najbliższym czasie zwiastują słońce i plusowe temperatury w dzień i delikatny przymrozek w nocy. A to oznacza przyjemne, zmrożone stoki o poranku i możliwość złapania pierwszej opalenizny w ciągu dnia. Zapowiada się piękny narciarski weekend!


13.02.2019

Na podstronie POGODA został uruchomiony nowy serwis o aktualnych warunkach atmosferycznych w ośrodku. Teraz każdy nasz Gość będzie mógł na bieżąco monitorować prognozy wiatrowe i informacje o opadzie.

Ps. Warunki na trasach dzisiaj są bardzo dobre. Leży na nich kilka centymetrów ubitego, świeżego śniegu po wczorajszym opadzie. Do pełni szczęścia brakuje tylko słońca. 


11.02.2019

W piątek na stokach naszego ośrodka można było testować okulary i gogle firmy Oakley. Sprzyjały temu słoneczna pogoda i dobre warunki na trasach. 

Działanie ośrodka w weekend było zakłócone silnymi porywami wiatru. Ale mamy dobre wiadomości. Prognozy pogody na najbliższe dni są optymistyczne. Dzisiaj po południu zaczął padać śnieg, a na noc zapowiadane są przymrozki. Jeszcze długo będzie można cieszyć się z jazdy w naszym ośrodku.

Ps. Wzdłuż trasy z Małego Skrzycznego została udostępniona Fun Zone z torem z przeszkodami. Zapraszamy


10.02.2019

Wznowienie pracy ośrodka, planowe uruchomienie kolei o godzinie 8.30. Zapraszamy


9.02.2019

Ośrodek nieczynny z powodu bardzo silnego wiatru.
Aktualizacja 14:45 - z powodu niesłabnącego wiatru jazda wieczorna zostaje odwołana.


7.02.2019

Jazda wieczorna odwołana

 

Z powodu silnych porywów wiatru sięgających 90 km/h jazda wieczorna w dniu dzisiejszym jest odwołana. 

Jazda wieczorna odwołana

 

Z powodu silnych porywów wiatru sięgających 90 km/h jazda wieczorna w dniu dzisiejszym jest odwołana. 


5.02.2019

Idealne połączenie: słońce i śnieg

 

Jazda w dniu dzisiejszym od rana przebiega w promieniach słońca i przy asyście niebieskiego nieba. Nisko sunące chmury dopełniają odbiór górskiego krajobrazu. Warunki na trasach są bardzo dobre. Pod cienką warstwą sypkiego śniegu jest twarda powierzchnia idealna do wycinania ostrych skrętów na krawędziach nart czy deski. Z pewnością dzisiejsze warunki docenią dobrze jeżdżące osoby.

Ps. Prognozy pogody na najbliższe dni zapowiadają się równie optymistycznie.


3.02.2019

Ruszamy ponownie

 

Silne porywy wiatru ustały. Dzisiaj ośrodek będzie czynny zgodnie z harmonogramem. Dostępne będą wszystkie trasy i koleje. Zapraszamy. 


2.02.2019

Z powodu niesłabnącego mocnego wiatru jazda wieczorna w dniu 2.02.2019 nie odbędzie się. 


1.02.2019

Ograniczone działanie kolei

 

W związku z prognozowanym huraganowym wiatrem powyżej 90 km/h w dniu 2.02.2019 sprzedaż karnetów online na stronie gopass.pl została wyłączona.

Jazda wieczorna 1.02.2019 jest odwołana.

Porywy wiatru sięgające do 90 km/h spowodowały, że wyłączone z użytkowania zostały: gondola A1 oraz kanapa B5 na Zbójnicką Kopę. 


30.01.2019

Środa pod znakiem selfie

 

Dzisiejsza środa rozpoczęła się porannym Fresh Trackiem przy lekkim mrozie, zmrożonym śniegu i nieśmiało wychylającym się zza wzniesień słońcem. Później było tylko lepiej. Przyjemna temperatura i promienie słońca powodowały, że nie chciało się schodzić ze stoku. Pewnie zostało dzisiaj zrobionych mnóstwo zdjęć ze szczyrkowskim krajobrazem w tle, które jeszcze długo będą wspominane w gronie znajomych.

Ps. Prognozy pogody na jutro są równie optymistyczne :D


27.01.2019

Jazda wieczorna odwołana

 

Z powodu silnych porywów wiatru sięgających do 110 km/h jazda wieczorna w dniu 27.01.19 została odwołana. Osoby, które dokonały zakupy karnetów online na www.gopass.pl na jazdę wieczorną proszone są o kontakt na info@gopass.pl . Za utrudnienia przepraszamy.


23.01.2019

Przygotowanie Bieńkuli

 

Trwa dośnieżanie dolnego odcinka trasy nr 5 - Bieńkuli. Utworzenie grubszej pokrywy śniegu w tym miejscu będzie skutkowało dłuższym użytkowaniem jej w obecnym sezonie. W najbliższy piątek na stoku będą miały miejsce zawody w ramach imprezy Winter Game. W najbliższą sobotę trasa zostanie udostępniona dla wszystkich narciarzy i snowboardzistów spragnionych dużych prędkości. Dojazd do Bieńkuli będzie odbywał się gondolą.


22.01.2019

Powtórka z rozrywki

 

Dzisiaj po raz kolejny można szusować w Szczyrku w pięknej słonecznej scenerii. Działają wszystkie koleje, a do wyboru jest niemal 40 km tras. Życzymy dobrego czasu na stoku.


21.01.2019

Kolejny słoneczny dzień

 

Doniesiono nam, że w Bielsku nie ma śniegu, a na Śląsku smog jest gęsty, że o słońcu można zapomnieć. Zapraszamy do Szczyrku. Jednego i drugiego jest dzisiaj tutaj dostatek. Słońce świeci od wczesnych godzin porannych, a mróz na poziomie -8 st. C dodaje uroku zimowej scenerii. Warunki na trasach PETARDA.

PS. Zdjęcia zrobione niedługo po wschodzie słońca.


19.01.2019

Zima jak z katalogu biura podróży

 

Słońce, mróz, zmrożony śnieg, sztruks, puste trasy. Tak najkrócej można scharakteryzować zjawiska, jakie zachodziły na dzisiejszym Fresh Tracku. Wymarzone warunki śniegowe i dobra widoczność sprawiły, że uśmiech nie schodził z twarzy uczestników dzisiejszej jazdy. 

Ale... Kto odwiedził Szczyrk później mógł przez długi czas cieszyć się podobnymi warunkami. Takich dni  i takiej zimy życzymy sobie więcej. 

Do zobaczenia na stoku

dav
dav
dav
dav

18.01.2019

Weekend zaczynamy w piątek

 

O wczorajszych przygodach z silnymi porywami wiatru i niedziałającej gondoli można było zapomnieć już następnego dnia. W piątek utrzymywała się bardzo dobra przejrzystość powietrza dzięki czemu można było podziwiać szczyty otaczające sąsiednie miejscowości. Utwardzone stoki najbardziej cieszyły dobrze jeżdżących narciarzy i snowboardzistów. Wczorajsza odwilż i nocny przymrozek spowodowały długie utrzymywanie się równych tras.

W najbliższych dniach prognozowana jest stabilizacja pogody w połączeniu z mrozem i słońcem. Zapowiadają się idealne warunki do spędzenia wolnego czasu w górach.


15.01.2019

Talerzyk C3 wyłączony

 

Ze względu na bardzo intensywne opady śniegu w górnych partiach ośrodka, dla bezpieczeństwa gości i właściwej eksploatacji wyciągu talerzykowego  C3 obsługa ośrodka od kilku dni usuwa połamane gałęzie na trasie i podjeździe orczyka. Jak tylko będzie możliwe bezpieczne użytkowanie - talerzyk, który jest przygotowany technicznie do uruchomienia zostanie włączony.


14.01.2019

Wyciągi orczykowe C1, C2 nieczynne

 

W związku z awarią wyciągu orczykowego C1, C2 w Czyrnej od soboty 12.01 urządzenie jest wyłączone z eksploatacji do odwołania. Odpowiedni urząd weryfikuje przyczynę awarii, jak tylko wyda stosowne zalecenia ośrodek ustali możliwości ich wdrożenia i będzie informował o dalszych postępowaniach w sprawie.


11.01.2019

Każdy zimowy weekend mógłby zaczynać się jak dzisiejszy

 

Piątkowy poranek przywitał Szczyrk zachmurzeniem, ale już o godz. 10 na horyzoncie najpierw w górnych partiach, później niżej pojawiło się słońce i niebieskie niebo. Zdjęcia same się robiły. Utrzymujący się mróz spowodował dobre związanie śniegu, dzięki czemu i bajkowe warunki utrzymywały się na trasach przez większą część dnia. Takich dni w Szczyrku chcemy więcej.

Każdej nocy wszystkie trasy są ratrakowane. Jutro ponownie zostanie otwarta czerwona  trasa nr 1 wzdłuż gondoli. 


8.01.2019

Słońce zawitało do Szczyrku

 

Dzisiaj miał miejsce kolejny Fresh Track. Poranna jazda odbywała się w godz. 7:30-9:00, jej zakończeniem było pyszne śniadanie na Hali Skrzyczeńskiej w Snow Boxie. Tym razem przybyli goście mieli okazję pojeździć po idealnie przygotowanym sztruksie. Wrażenia z jazdy na pewno zapadną na długo jego uczestnikom. Kolejne poranne szusowanie w sobotę.


7.01.2019

Słońce zawitało do Szczyrku

 

Po weekendowych intensywnych opadach nad Szczyrkiem, dzisiejszy poranek przywitał odwiedzających nasze stoki pięknym słońcem, niebieskim niebem i przymrozkiem -10 C. Warunki na trasach są wymarzone. Zmrożony śnieg zachęca do wykręcania ostrych linii przejazdu na krawędziach. Ruch drogowy przez miasto przebiega dzisiaj sprawnie i bez większych zastojów.

Zapisy na Fresh Track 8.01 przyjmowane są do 7.01 godz. 15:00 pod nr tel. 694881572.

Poniżej film z pierwszego zjazdu na Fresh Track z Bieńkuli w dniu 5 stycznia.


4.01.2019

Najlepsze warunki, najwięcej otwartych tras 

 

Intensywne opady śniegu nad Szczyrkiem przyśpieszyły przygotowanie tras. Dzisiaj ruszyła trasa 7 wzdłuż żółtej kanapy i otwarte są Juliany. Jutro otwarta zostanie 1, Golgota oraz Bieńkula, tym samym działać będzie cały ośrodek i dostępnych będzie 40 km tras.

Nocne przymrozki związały śnieg, dzięki czemu śnieg jest ubity, a jazda na krawędziach sprawia wiele radości.  

Zapraszamy na bajkowe warunki


3.01.2019

Ale warun :D

 

Cytując jednego z Gości naszego ośrodku - pragniemy poinformować, że dzisiaj warunki na trasach są EPICKIE. Od dwóch dni przybywa pokrywy śnieżnej. A jak doskonale wiedzą prawdziwi narciarze - naturalny śnieg sprawia najwięcej frajdy. Trasy są przygotowane bardzo dobrze, jeździ się po miękkim, puszystym śniegu. 

Otworzone zostały wszystkie trasy z Wierchu Pośredniego (8, 9, 9a, 10) oprócz 11. Trwa przygotowanie tras 1, 5, 11, które zostaną otworzone w najbliższych dniach. 


2.01.2019

Jutro otwieramy nowe trasy

 

Po dzisiejszych intensywnych opadach śniegu w przygotowaniu są trasy 9 i 9a z Wierchu Pośredniego wzdłuż niebieskiej kanapy. Trasy te zostaną uruchomione już jutro. W najbliższych dniach będą dośnieżane kolejne odcinki.

Widzimy się na trasach!


1.01.2019

Witamy Nowy Rok

 

Wczoraj w ośrodku Szczyrk Mountain Resort pożegnaliśmy 2018 rok. Na trasach i pod sceną zabawa trwała w najlepsze. Wszystkim naszym Gościom życzymy aby cały 2019 rok był pełen pozytywnych wydarzeń a obecny sezon zimowy długi i intensywny jak wczorajsze dźwięki pod sceną.

Widzimy się na trasach!


29.12.2018

Ruszamy z ofertą Fresh Track

 

3 stycznia startujemy z pierwszą edycją Fresh Track. Jeździmy w godz. 7:30-9:00. Po jeździe śniadanie na Hali Skrzyczeńskiej. Obowiązuje limit miejsc. Więcej w Aktualnościach.


27.12.2018

Rusza kolej na Zbójnicką Kopę

 

Już jutro uruchamiamy ponownie kolej B5 na Zbójnicką Kopę. Tym samym połączenie dwóch ośrodków Szczyrk Mountain Resort i COS OPO Szczyrk znów staje się dwukierunkowe. Czynne będą również trasy łączące oba ośrodki, w tym odcinek 3b lubiany przez początkujących adeptów sportów zimowych.

Widzimy się jutro na trasie!


26.12.2018

Otwieramy kolejne trasy i wyciąg

 

Od dnia 27.12 – od godziny 8:30 będzie dostępna dla naszych Gości kolej B2 – Solisko – Wierch Pośredni. Do kolei będzie można zjechać trasami:

  • 8 - niebieska od Wierchu Pośredniego do połączenia z trasą nr 10
  • 10 - niebieska dolny odcinek od trasy 8 do Soliska

Dzięki temu w Szczyrku na wspólnym karnecie GOPASS od jutra będzie można jeździć na 20 km przygotowanych tras w trzech ośrodkach: COS OPO Szczyrk, Beskid Sport Arena i Szczyrk Mountain Resort.

Będą to odpowiednio trasy:

  • COS OPO Szczyrk - 21 Ondraszek, 23 FIS do Jaworzyny
  • BSA - 1, 2, 3, 4
  • Szczyrk Mountain Resort - 2, 3, 3a, 3b, 3c, 4, 8 i część 10.

Działać będzie w sumie 6 kolei linowych, 2 talerzyki oraz strefa dla początkujących Maxiland w Czyrnej. 

Otwiera się również kolejny punkt gastronomiczny - Retro Bar w Czyrnej.


25.12.2018

Opóźniony start w Boże Narodzenie

 

W związku z wczorajszymi wydarzeniami i dalszym oblodzeniem lin naszych kolei dzisiejsze otwarcie ośrodka zostało opóźnione. Pierwsi narciarze wyruszyli na trasy przed godziną 12. Przepraszamy wszystkich naszych Gości za zaistniałą niedogodność. Więcej informacji w Aktualnościach.

Po południu zarówno żółta kanapa z Soliska, jak i gondola działały bez przeszkód. Jutro 26.12. start ośrodka zaplanowany jest na godz. 8:30, rusza również po raz pierwszy w tym sezonie jazda wieczorna 18:00-21:00 na trasie nr 3 oraz debiut będzie miała strefa dla początkujących Maxiland w Czyrnej. Więcej tutaj.

Na otwartych trasach panują bardzo dobre warunki śniegowe. W rejonie Hali Pośredniej przygotowywane są trasy 8 i 10. Ich uruchomienie nastąpi przed weekendem.


24.12.2018

Oblodzenie na Zbójnickiej Kopie

 

Duża wilgotność i szybka zmiana temperatury na Zbójnickiej Kopie spowodowała oblodzenie w momencie wjazdu krzeseł na peron, przez co na linach i rolkach szybko powstała warstwa lodu. W konsekwencji doprowadziło to do zatrzymania kolei. Konieczna była ewakuacja pasażerów, która przebiegła sprawnie i bezpiecznie pod okiem kilkudziesięciu ratowników GOPR i Straży Pożarnej. Przepraszamy za zaistniałą sytuację i zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby więcej się nie powtórzyła. Dziękujemy za wytrwałość osobom, które brały w niej udział i życzymy spokojnych Świąt.

Aktualizacja: Kolej na Zbójnicką Kopę nie będzie działać do 28.12. Więcej informacji tutaj.


22.12.2018

Ostatnie dni przed Świętami

 

Ostatnie trzy dni były testem dla ośrodka pod względem funkcjonowania nowych systemów przeciwwiatrowych. Silne porywy wiatru dochodzące do 70 km/h z pewnością nie wpływały korzystnie na komfort korzystania z infrastruktury narciarskiej. Dbając o bezpieczeństwo naszych gości musieliśmy czasowo wyłączać działanie poszczególnych kolei. Niemniej widzimy, że wyciągnięte wnioski z poprzedniego sezonu i podjęte działania przyniosły pozytywny efekt. 

Dzisiejsze opady deszczu nieco zepsuły zimowy krajobraz w Szczyrku, niemniej warunki śniegowe w ośrodku są dalej dobre. Gorsza pogoda spowodowała mniejszą frekwencję, dzięki czemu na trasach było więcej przestrzeni dla osób, które jednak zdecydowały się nas odwiedzić. Wszystkie nasze koleje posiadają osłony przeciwdeszczowe, więc wjazd do góry odbywa się w komfortowych warunkach. W okresie Świąt prognozowana jest poprawa pogody z przymrozkami i opadami śniegu. 


21.12.2018

Oficjalne otwarcie nowej kanapy

 

W towarzystwie lokalnych władz, urzędników, przedstawicieli PZN i osób, które przyczyniły się do dalszej rozbudowy ośrodka Szczyrk Mountain Resort odbyło się oficjalne otwarcie nowej kolei na Zbójnicką Kopę. Oczywiście nie mogło również zabraknąć zbójników, za których przyzwoleniem narciarze i snowboardziści mogą korzystać z nowej trasy. Inaugurację miała znana ze słowackich ośrodków TMR poranna jazda połączona ze śniadaniem, czyli Fresh Track.


19.12.2018

Środek tygodnia pod znakiem słońca

 

Kolejny dzień przywitał nas pięknym słońcem. Minusowe temperatury w połączeniu z twardymi, dobrze przygotowanymi trasami gwarantują udany dzień w ośrodku. Gdyby dało się zatrzymać czas, teraz byłby  na to najlepszy moment. Liczymy, że po dzisiejszych jazdach będziecie mieli podobne odczucia. Do zobaczenia na trasie. 

Trwa dośnieżanie trasy nr 2 z Małego Skrzycznego oraz 3 wzdłuż gondoli.


18.12.2018

Wtorkowe szusowanko!

 

Pierwsze zjazdy w dniu dzisiejszym miały miejsce po perfekcyjnie przygotowanych stokach. Narciarze i snowboardziści odwiedzający dzisiaj ośrodek z pewnością wyjadą zadowoleni. Dodatkowo będąc na Zbójnickiej Kopie można podziwiać zaśnieżone szczyty Beskidu Śląskiego z najwyższym Skrzycznym na czele. 


17.12.2018

Jazdy w tygodniu

 

W tygodniu jeździmy bez kolejek. Mniejsza frekwencja gwarantuje wolniejszą degradację tras i więcej miejsca dla każdego narciarza i snowboardzisty. Kto chce się solidnie wyjeździć, teraz ma ku temu najlepszą okazję. Zapraszamy codziennie w godz. 8:30-16:00. Informacje o otwartych trasach są na bieżąco aktualizowane na stronie TRASY I KOLEJE. 


16.12.2018

Drugi dzień pod znakiem słońca

 

Pierwszy zimowy weekend za nami. Niedzielne nartowanie odbywało się w promieniach słońca przebijających się zza chmur. To był dobry prognostyk na dalszą część sezonu.

W tygodniu działamy dalej, w godzinach 8:30-16:00. W poniedziałek będą otwarte trasy 3b i 4. Aby zapewnić lepsze warunki w dalszej części sezonu na trasie nr 3 w dniu jutrzejszym będzie ona zamknięta i dośnieżana. Kursować będą koleje kanapowe B1 i B5 oraz gondola A1, która będzie służyła jako dojazd do parkingu. 


15.12.2018

Inauguracja sezonu

 

Wystartowaliśmy. Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły w iście zimowych okolicznościach zaliczyć pierwsze zjazdy na śniegu.  Kto był - wracał do domu z uśmiechem na twarzy. Kto jeszcze nie przyjechał niech żałuje. Debiut miała dzisiaj najdłuższa kanapa w ośrodku B5 i trasa zjazdowa 3b ze Zbójnickiej Kopy. Widząc wasze reakcje zgadujemy, że będzie cieszyła się dużą popularnością. Jutro zapraszamy ponownie. Jeździmy w godz. 8:30-16:00. 


14.12.2018

Startujemy 15.12! Czeka na Was 7 km tras.

 

Już jutro, w sobotę 15 grudnia zaczynamy sezon zimowy. Czekać na Was będzie łącznie 7 km tras na odcinkach 3, 3b i 4. Kursować będą 3 koleje, gondola A1, kanapa z Soliska B1 i tegoroczna nowość na Zbójnicką Kopę. Ośrodek czynny będzie w godzinach 9:00-16:00. 

Do zobaczenia na stoku 


12.12.2018

Pora na narty!

 

Planowany start ośrodka 15.12. Stan przygotowywanych na szusowanie to 3, 3b, 4 Koleje przygotowane do uruchomienia: kolej gondolowa A1, kolej Solisko-Hala Skrzyczeńska i nasza nowa kolej na Zbójnicką Kopę. W następnej kolejności dostępne będą trasy 10, 1, 7. W związku z prowadzonymi pracami technicznymi dystrybutora prądu sytuację związaną z planowanym otwarciem zaktualizujemy w piątek, niestety nie jest to zależne od naszego ośrodka. 


29.11.2018

Trwa naśnieżanie tras

 

Ujemne temperatury utrzymujące się w dzień i w nocy sprzyjają naśnieżaniu tras zjazdowych. Uruchomiona armia lanc i armat intensywnie pracuje nad zgromadzeniem jak największej ilości białego złota na trasach 2, 3b, 3 i 4. Poniżej jest kilka zdjęć z dzisiejszego dnia.


28.11.2018

Inauguracja zimowa

 

Ostatnio na nartach w Szczyrk Mountain Resort można było jeździć 2 kwietnia. Od tego czasu dużo się zmieniło. Powstała min. nowa kolej kanapowa, kolejne trasy oraz usprawniono naśnieżanie. Trwa przygotowanie ośrodka do rozpoczęcia sezonu zimowego, które zaplanowane jest na połowę grudnia 2018 r. O pracach prowadzonych na poszczególnych trasach będziemy informować Was na bieżąco na tej stronie. A tymczasem zapraszamy na przypomnienie końcówki ubiegłego sezonu.

 

 
Powrót do strony głównej

Mamy nadzieję, że znalazłeś informacje, których szukasz. Aby zacząć od początku - przejdź na stronę główną

 

Strona główna →