Szczyrk na żywo

Aktualne informacje, zdjęcia i relacje video z ośrodka
15.01.2019

Talerzyk C3 wyłączony

 

Ze względu na bardzo intensywne opady śniegu w górnych partiach ośrodka, dla bezpieczeństwa gości i właściwej eksploatacji wyciągu talerzykowego  C3 obsługa ośrodka od kilku dni usuwa połamane gałęzie na trasie i podjeździe orczyka. Jak tylko będzie możliwe bezpieczne użytkowanie - talerzyk, który jest przygotowany technicznie do uruchomienia zostanie włączony.


14.01.2019

Wyciągi orczykowe C1, C2 nieczynne

 

W związku z awarią wyciągu orczykowego C1, C2 w Czyrnej od soboty 12.01 urządzenie jest wyłączone z eksploatacji do odwołania. Odpowiedni urząd weryfikuje przyczynę awarii, jak tylko wyda stosowne zalecenia ośrodek ustali możliwości ich wdrożenia i będzie informował o dalszych postępowaniach w sprawie.


11.01.2019

Każdy zimowy weekend mógłby zaczynać się jak dzisiejszy

 

Piątkowy poranek przywitał Szczyrk zachmurzeniem, ale już o godz. 10 na horyzoncie najpierw w górnych partiach, później niżej pojawiło się słońce i niebieskie niebo. Zdjęcia same się robiły. Utrzymujący się mróz spowodował dobre związanie śniegu, dzięki czemu i bajkowe warunki utrzymywały się na trasach przez większą część dnia. Takich dni w Szczyrku chcemy więcej.

Każdej nocy wszystkie trasy są ratrakowane. Jutro ponownie zostanie otwarta czerwona  trasa nr 1 wzdłuż gondoli. 


8.01.2019

Słońce zawitało do Szczyrku

 

Dzisiaj miał miejsce kolejny Fresh Track. Poranna jazda odbywała się w godz. 7:30-9:00, jej zakończeniem było pyszne śniadanie na Hali Skrzyczeńskiej w Snow Boxie. Tym razem przybyli goście mieli okazję pojeździć po idealnie przygotowanym sztruksie. Wrażenia z jazdy na pewno zapadną na długo jego uczestnikom. Kolejne poranne szusowanie w sobotę.


7.01.2019

Słońce zawitało do Szczyrku

 

Po weekendowych intensywnych opadach nad Szczyrkiem, dzisiejszy poranek przywitał odwiedzających nasze stoki pięknym słońcem, niebieskim niebem i przymrozkiem -10 C. Warunki na trasach są wymarzone. Zmrożony śnieg zachęca do wykręcania ostrych linii przejazdu na krawędziach. Ruch drogowy przez miasto przebiega dzisiaj sprawnie i bez większych zastojów.

Zapisy na Fresh Track 8.01 przyjmowane są do 7.01 godz. 15:00 pod nr tel. 694881572.

Poniżej film z pierwszego zjazdu na Fresh Track z Bieńkuli w dniu 5 stycznia.


4.01.2019

Najlepsze warunki, najwięcej otwartych tras 

 

Intensywne opady śniegu nad Szczyrkiem przyśpieszyły przygotowanie tras. Dzisiaj ruszyła trasa 7 wzdłuż żółtej kanapy i otwarte są Juliany. Jutro otwarta zostanie 1, Golgota oraz Bieńkula, tym samym działać będzie cały ośrodek i dostępnych będzie 40 km tras.

Nocne przymrozki związały śnieg, dzięki czemu śnieg jest ubity, a jazda na krawędziach sprawia wiele radości.  

Zapraszamy na bajkowe warunki


3.01.2019

Ale warun :D

 

Cytując jednego z Gości naszego ośrodku - pragniemy poinformować, że dzisiaj warunki na trasach są EPICKIE. Od dwóch dni przybywa pokrywy śnieżnej. A jak doskonale wiedzą prawdziwi narciarze - naturalny śnieg sprawia najwięcej frajdy. Trasy są przygotowane bardzo dobrze, jeździ się po miękkim, puszystym śniegu. 

Otworzone zostały wszystkie trasy z Wierchu Pośredniego (8, 9, 9a, 10) oprócz 11. Trwa przygotowanie tras 1, 5, 11, które zostaną otworzone w najbliższych dniach. 


2.01.2019

Jutro otwieramy nowe trasy

 

Po dzisiejszych intensywnych opadach śniegu w przygotowaniu są trasy 9 i 9a z Wierchu Pośredniego wzdłuż niebieskiej kanapy. Trasy te zostaną uruchomione już jutro. W najbliższych dniach będą dośnieżane kolejne odcinki.

Widzimy się na trasach!


1.01.2019

Witamy Nowy Rok

 

Wczoraj w ośrodku Szczyrk Mountain Resort pożegnaliśmy 2018 rok. Na trasach i pod sceną zabawa trwała w najlepsze. Wszystkim naszym Gościom życzymy aby cały 2019 rok był pełen pozytywnych wydarzeń a obecny sezon zimowy długi i intensywny jak wczorajsze dźwięki pod sceną.

Widzimy się na trasach!


29.12.2018

Ruszamy z ofertą Fresh Track

 

3 stycznia startujemy z pierwszą edycją Fresh Track. Jeździmy w godz. 7:30-9:00. Po jeździe śniadanie na Hali Skrzyczeńskiej. Obowiązuje limit miejsc. Więcej w Aktualnościach.


27.12.2018

Rusza kolej na Zbójnicką Kopę

 

Już jutro uruchamiamy ponownie kolej B5 na Zbójnicką Kopę. Tym samym połączenie dwóch ośrodków Szczyrk Mountain Resort i COS OPO Szczyrk znów staje się dwukierunkowe. Czynne będą również trasy łączące oba ośrodki, w tym odcinek 3b lubiany przez początkujących adeptów sportów zimowych.

Widzimy się jutro na trasie!


26.12.2018

Otwieramy kolejne trasy i wyciąg

 

Od dnia 27.12 – od godziny 8:30 będzie dostępna dla naszych Gości kolej B2 – Solisko – Wierch Pośredni. Do kolei będzie można zjechać trasami:

  • 8 - niebieska od Wierchu Pośredniego do połączenia z trasą nr 10
  • 10 - niebieska dolny odcinek od trasy 8 do Soliska

Dzięki temu w Szczyrku na wspólnym karnecie GOPASS od jutra będzie można jeździć na 20 km przygotowanych tras w trzech ośrodkach: COS OPO Szczyrk, Beskid Sport Arena i Szczyrk Mountain Resort.

Będą to odpowiednio trasy:

  • COS OPO Szczyrk - 21 Ondraszek, 23 FIS do Jaworzyny
  • BSA - 1, 2, 3, 4
  • Szczyrk Mountain Resort - 2, 3, 3a, 3b, 3c, 4, 8 i część 10.

Działać będzie w sumie 6 kolei linowych, 2 talerzyki oraz strefa dla początkujących Maxiland w Czyrnej. 

Otwiera się również kolejny punkt gastronomiczny - Retro Bar w Czyrnej.


25.12.2018

Opóźniony start w Boże Narodzenie

 

W związku z wczorajszymi wydarzeniami i dalszym oblodzeniem lin naszych kolei dzisiejsze otwarcie ośrodka zostało opóźnione. Pierwsi narciarze wyruszyli na trasy przed godziną 12. Przepraszamy wszystkich naszych Gości za zaistniałą niedogodność. Więcej informacji w Aktualnościach.

Po południu zarówno żółta kanapa z Soliska, jak i gondola działały bez przeszkód. Jutro 26.12. start ośrodka zaplanowany jest na godz. 8:30, rusza również po raz pierwszy w tym sezonie jazda wieczorna 18:00-21:00 na trasie nr 3 oraz debiut będzie miała strefa dla początkujących Maxiland w Czyrnej. Więcej tutaj.

Na otwartych trasach panują bardzo dobre warunki śniegowe. W rejonie Hali Pośredniej przygotowywane są trasy 8 i 10. Ich uruchomienie nastąpi przed weekendem.


24.12.2018

Oblodzenie na Zbójnickiej Kopie

 

Duża wilgotność i szybka zmiana temperatury na Zbójnickiej Kopie spowodowała oblodzenie w momencie wjazdu krzeseł na peron, przez co na linach i rolkach szybko powstała warstwa lodu. W konsekwencji doprowadziło to do zatrzymania kolei. Konieczna była ewakuacja pasażerów, która przebiegła sprawnie i bezpiecznie pod okiem kilkudziesięciu ratowników GOPR i Straży Pożarnej. Przepraszamy za zaistniałą sytuację i zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby więcej się nie powtórzyła. Dziękujemy za wytrwałość osobom, które brały w niej udział i życzymy spokojnych Świąt.

Aktualizacja: Kolej na Zbójnicką Kopę nie będzie działać do 28.12. Więcej informacji tutaj.


22.12.2018

Ostatnie dni przed Świętami

 

Ostatnie trzy dni były testem dla ośrodka pod względem funkcjonowania nowych systemów przeciwwiatrowych. Silne porywy wiatru dochodzące do 70 km/h z pewnością nie wpływały korzystnie na komfort korzystania z infrastruktury narciarskiej. Dbając o bezpieczeństwo naszych gości musieliśmy czasowo wyłączać działanie poszczególnych kolei. Niemniej widzimy, że wyciągnięte wnioski z poprzedniego sezonu i podjęte działania przyniosły pozytywny efekt. 

Dzisiejsze opady deszczu nieco zepsuły zimowy krajobraz w Szczyrku, niemniej warunki śniegowe w ośrodku są dalej dobre. Gorsza pogoda spowodowała mniejszą frekwencję, dzięki czemu na trasach było więcej przestrzeni dla osób, które jednak zdecydowały się nas odwiedzić. Wszystkie nasze koleje posiadają osłony przeciwdeszczowe, więc wjazd do góry odbywa się w komfortowych warunkach. W okresie Świąt prognozowana jest poprawa pogody z przymrozkami i opadami śniegu. 


21.12.2018

Oficjalne otwarcie nowej kanapy

 

W towarzystwie lokalnych władz, urzędników, przedstawicieli PZN i osób, które przyczyniły się do dalszej rozbudowy ośrodka Szczyrk Mountain Resort odbyło się oficjalne otwarcie nowej kolei na Zbójnicką Kopę. Oczywiście nie mogło również zabraknąć zbójników, za których przyzwoleniem narciarze i snowboardziści mogą korzystać z nowej trasy. Inaugurację miała znana ze słowackich ośrodków TMR poranna jazda połączona ze śniadaniem, czyli Fresh Track.


19.12.2018

Środek tygodnia pod znakiem słońca

 

Kolejny dzień przywitał nas pięknym słońcem. Minusowe temperatury w połączeniu z twardymi, dobrze przygotowanymi trasami gwarantują udany dzień w ośrodku. Gdyby dało się zatrzymać czas, teraz byłby  na to najlepszy moment. Liczymy, że po dzisiejszych jazdach będziecie mieli podobne odczucia. Do zobaczenia na trasie. 

Trwa dośnieżanie trasy nr 2 z Małego Skrzycznego oraz 3 wzdłuż gondoli.


18.12.2018

Wtorkowe szusowanko!

 

Pierwsze zjazdy w dniu dzisiejszym miały miejsce po perfekcyjnie przygotowanych stokach. Narciarze i snowboardziści odwiedzający dzisiaj ośrodek z pewnością wyjadą zadowoleni. Dodatkowo będąc na Zbójnickiej Kopie można podziwiać zaśnieżone szczyty Beskidu Śląskiego z najwyższym Skrzycznym na czele. 


17.12.2018

Jazdy w tygodniu

 

W tygodniu jeździmy bez kolejek. Mniejsza frekwencja gwarantuje wolniejszą degradację tras i więcej miejsca dla każdego narciarza i snowboardzisty. Kto chce się solidnie wyjeździć, teraz ma ku temu najlepszą okazję. Zapraszamy codziennie w godz. 8:30-16:00. Informacje o otwartych trasach są na bieżąco aktualizowane na stronie TRASY I KOLEJE. 


16.12.2018

Drugi dzień pod znakiem słońca

 

Pierwszy zimowy weekend za nami. Niedzielne nartowanie odbywało się w promieniach słońca przebijających się zza chmur. To był dobry prognostyk na dalszą część sezonu.

W tygodniu działamy dalej, w godzinach 8:30-16:00. W poniedziałek będą otwarte trasy 3b i 4. Aby zapewnić lepsze warunki w dalszej części sezonu na trasie nr 3 w dniu jutrzejszym będzie ona zamknięta i dośnieżana. Kursować będą koleje kanapowe B1 i B5 oraz gondola A1, która będzie służyła jako dojazd do parkingu. 


15.12.2018

Inauguracja sezonu

 

Wystartowaliśmy. Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły w iście zimowych okolicznościach zaliczyć pierwsze zjazdy na śniegu.  Kto był - wracał do domu z uśmiechem na twarzy. Kto jeszcze nie przyjechał niech żałuje. Debiut miała dzisiaj najdłuższa kanapa w ośrodku B5 i trasa zjazdowa 3b ze Zbójnickiej Kopy. Widząc wasze reakcje zgadujemy, że będzie cieszyła się dużą popularnością. Jutro zapraszamy ponownie. Jeździmy w godz. 8:30-16:00. 


14.12.2018

Startujemy 15.12! Czeka na Was 7 km tras.

 

Już jutro, w sobotę 15 grudnia zaczynamy sezon zimowy. Czekać na Was będzie łącznie 7 km tras na odcinkach 3, 3b i 4. Kursować będą 3 koleje, gondola A1, kanapa z Soliska B1 i tegoroczna nowość na Zbójnicką Kopę. Ośrodek czynny będzie w godzinach 9:00-16:00. 

Do zobaczenia na stoku 


12.12.2018

Pora na narty!

 

Planowany start ośrodka 15.12. Stan przygotowywanych na szusowanie to 3, 3b, 4 Koleje przygotowane do uruchomienia: kolej gondolowa A1, kolej Solisko-Hala Skrzyczeńska i nasza nowa kolej na Zbójnicką Kopę. W następnej kolejności dostępne będą trasy 10, 1, 7. W związku z prowadzonymi pracami technicznymi dystrybutora prądu sytuację związaną z planowanym otwarciem zaktualizujemy w piątek, niestety nie jest to zależne od naszego ośrodka. 


29.11.2018

Trwa naśnieżanie tras

 

Ujemne temperatury utrzymujące się w dzień i w nocy sprzyjają naśnieżaniu tras zjazdowych. Uruchomiona armia lanc i armat intensywnie pracuje nad zgromadzeniem jak największej ilości białego złota na trasach 2, 3b, 3 i 4. Poniżej jest kilka zdjęć z dzisiejszego dnia.


28.11.2018

Inauguracja zimowa

 

Ostatnio na nartach w Szczyrk Mountain Resort można było jeździć 2 kwietnia. Od tego czasu dużo się zmieniło. Powstała min. nowa kolej kanapowa, kolejne trasy oraz usprawniono naśnieżanie. Trwa przygotowanie ośrodka do rozpoczęcia sezonu zimowego, które zaplanowane jest na połowę grudnia 2018 r. O pracach prowadzonych na poszczególnych trasach będziemy informować Was na bieżąco na tej stronie. A tymczasem zapraszamy na przypomnienie końcówki ubiegłego sezonu.

 

 
Powrót do strony głównej

Mamy nadzieję, że znalazłeś informacje, których szukasz. Aby zacząć od początku - przejdź na stronę główną

 

Strona główna →