Sierpień pełen atrakcji

Regionalne Serce Szczyrku
Gondolą na najładniejszą Halę w Beskidzie Śląskim

Dziesięcioosobowa kolej gondolowa, która jest nowością w Szczyrku a także najnowosześniejszą koleją gondolową w Beskidzie Śląskim, wywozi turystów na 1000 m n.p.m na szeroką Halę Skrzyczeńską. Kabina jest przystosowana do przewożenia osób niepełnosprawnych oraz rowerów i wózków. Widokowa podróż trwa 8 minut a na górze czeka na gości mnóstwo regionalnych atrakcji.

 

Regionalne Serce Szczyrku - Sierpień pełen atrakcji

Przez cały sierpień na Hali Skrzyczeńskiej odbywać się będą wydarzenia pod hasłem „Regionalne Serce Szczyrku”. Już w tą sobotę 11 sierpnia w godzinach południowych GOPR poprowadzi pokazy i szkolenia w ramach eventu „Bezpiecznie na tysięcznikach”. W programie m.in. szkolenie z pierwszej pomocy, prezentacja sprzętu, samochody i quady ratowników, ścianka wspinaczkowa dla dzieciaków oraz przeprowadzenie pokazowej ewakuacji z kolei kanapowej na Hali Skrzyczeńskiej. „Edukacja turystów jest bardzo ważna i prowadzona przez nas przez cały rok – letni ruch w regionie Beskidów jest bardzo intensywny a przebywanie w górach czy to na tysięcznikach czy w górach bardzo wysokich zawsze wiąże się z nieprzewidzianymi sytuacjami i zagrożeniami, na które każdy powinien umieć zareagować i odpowiednio się do nich przygotować – mówi Arkadiusz Śleziona Szef Organizacji Służby Grupy Beskidzkiej GOPR. Od godziny 14 Halę Skrzyczeńską przejmą Zbójnicy z Mesznej, zagra kapela, będą liczne konkursy i konkurencje zbójeckie wraz z pokazami fachu dawnych mieszkańców beskidzkich lasów.

Na weekend 18-19 sierpnia ośrodek Szczyrk Mountain Resort przygotował wraz ze specjalistą od serowarstwa warsztaty pasterskie. Od godziny 11.00 Goście na Hali Skrzyczeńskiej będą mieli okazję poznać tajniki tworzenia serów z prawdziwego mleka owczego, spróbować różnych produktów jak np. świeżej żyntycy - przysmaku na gorące dni. Po południu o tym jak to dawniej w Szczyrku było opowie Antoni Gluza regionalny multiinstrumentalista i gawędziarz. Na Hali zabrzmią instrumenty dawne - charakterystyczne dla regionu olbrzymie trombity. Klimat na Hali zmieni się 19 sierpnia – wieczorową porą - w noc spadających gwiazd, kinomaniacy będą mieli okazję oglądnąć w plenerze hit Quentina Tarantino – Pulp Fiction.

 

Będzie się działo na 1000 m n.p.m. w sierpniu.

 


Zobacz jakie atrakcje czekają na Ciebie w Szczyrku w sierpniu

 

Kursowanie kolei w sezonie letnim 2018:  

Sierpień
codziennie 9:00-19:00
↑ ostatni wyjazd 18:00 ↓ ostatni zjazd 19:00
Wrzesień
sb - nd 9:00-19:00
↑ ostatni wyjazd 18:00 ↓ ostatni zjazd 19:00

Atrakcje letnie w naszym ośrodku:

  • Widokowy wyjazd i zjazd 10- osobową koleją gondolową
  • Największy w Beskidach dzwon tzw. ZBYRCOK
  • Piękne widoki z tarasu z panoramą na beskidzkie szczyty
  • Plac zabaw na Hali Skrzyczeńskiej
  • Dmuchany zamek dla dzieci przy dolnej stacji gondoli
  • Samoobsługowyy grill na 1000 m n.p.m.
  • Punkt gastronomiczny na Hali Skrzyczeńskiej, z możliwością zakupu zestawu grillowego
  • ApreSki z zimną lemoniadą i lodami przy dolnej stacji kolei
  • Tematyczne eventy w plenerowym amfiteatrzePowrót do strony głównej

Mamy nadzieję, że znalazłeś informacje, których szukasz. Aby zacząć od początku - przejdź na stronę główną

 

Strona główna →