Nocne atrakcje na 1000 m n.p.m.

UWAGA! ZE WZGLĘDU NA PROGNOZOWANE OPADY DESZCZU II EDYCJA POSIADÓW NA HALI ZOSTAJE PRZENIESIONA NA INNY TERMIN. O NOWYM TERMINIE POWIADOMIMY.

 

Już 14 lipca zapraszamy na drugą edycję w tym sezonie regionalnych POSIADÓW NA HALIZapowiada się niezapomniany wieczór regionalny z tradycyjną góralską watrą, muzyką regionalną oraz poezją Antoniego Gluzy! Zapraszamy na niezwykłą muzyczną i literacką podróż w czasie!

 

Czas trwania: 18:00-21:30

Miejsce: Hala Skrzyczeńska

 

W programie:

Występ muzyczny kapeli góralskiej,

Pokaz tradycyjnych instrumentów muzycznych,

Wieczór poezji Antoniego Gluzy

Tradycyjna watra

 

 

Zobacz jak było 23 czerwca


Kapela Antoniego Gluzy

Kapela czerpie inspiracje z dawnych tradycji ludowych górali żywieckich, sięgając do korzeni twórczości ludowej regionu Żywiecczyzny. Niesamowity klimat prezentowanej muzyki podkreślają archaiczne, autentyczne instrumenty: piszczały pasterskie, okaryny, trąbity, rogi, heligonka, dudy , skrzypce i góralskie basy. Kapela działa od 1979 roku. Została założona przez muzyka ludowego i folklorystę Antoniego Gluzę ze Szczyrku. Zespół od lat reprezentuje Beskidy na najważniejszych ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach folklorystycznych. Jest laureatem między innymi Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i śpiewaków ludowych w Kazimierzu nad Wisłą, Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu, Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem oraz wielu festiwali poza granicami Polski. Uczestnictwo w wymienionych festiwalach zaowocowało ponad pięćdziesięciokrotnym znalezieniem się w gronie głównych laureatów. Kapela, jako jedna z niewielu jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie.

 

Wieczorem będzie można wysłuchać historii o Beskidach, zbójach, pasterstwie, zapoznać się z dawną muzyką pasterską, zobaczyć i usłyszeć dawne instrumenty – m.in. olbrzymie trombity - ludowy instrument dęty w kształcie prostej rury lub zagiętej nieco na końcu, sięgającej do 4 metrów długości używany, jako pasterska trąba wydająca głęboki, niski dźwięk. 

Nazwa zaczerpnięta została prawdopodobnie z języka rumuńskiego. W Polsce odmiany trombit można spotkać do dziś w Beskidach i na Podhalu. Zwane są one po góralsku fajerami. 

 

Godziny działania ośrodka w tym dniu:

Kolej gondolowa: 9:00-22:00 (ostatni zjazd z Hali o 22:00).

Kasy czynne będą do 21:00.

Apreski bar czynny będzie do 20:00.

 

 

W razie niesprzyjających warunków pogodowych organizator zastrzega sobie możliwość odwołania lub przeniesienia eventu.Powrót do strony głównej

Mamy nadzieję, że znalazłeś informacje, których szukasz. Aby zacząć od początku - przejdź na stronę główną

 

Strona główna →