Najlepsze ośrodki narciarskie 2018

Szczyrk Mountain Resort zajął 1. miejsce


Właśnie na łamach portalu Onet.pl został opublikowany ranking najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce w sezonie 2017/2018. Jest nam bardzo miło, że praca włożona w modernizację ośrodka została doceniona i zostaliśmy sklasyfikowani na 1. miejscu. Zresztą sami zobaczcie ranking.

Pamiętajcie, że to nie koniec rozbudowy Szczyrk Mountain Resort, planowane są następne inwestycje. Dziękując za wyróżnienie, nieustannie dokładamy wszelkich starań aby polepszać standard funkcjonowania ośrodka i komfort obsługi Was - wszystkich miłośników białego szaleństwa.

 

Za Onet.pl

Przełomowy rok na stokach

W tym sezonie na pierwszy rzut oka inwestycji było nieco mniej niż w ubiegłych sezonach, na dodatek nie wszystkie udało się dokończyć przed zimą. Jednak nie mamy wątpliwości, że pod wieloma względami ten rok był w historii ośrodków narciarskich w Polsce przełomowy. Wszystko za sprawą inwestycji, jakiej dotąd w polskich górach nie było. Mowa oczywiście o modernizacji Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego (SON) przez słowacką firmę TMR. Śledziliśmy budowę nowych kolei i tras przez całe lato i jesień - i nie ukrywamy, że pod względem organizacyjno-logistycznym jest to przedsięwzięcie o skali nieporównywalnej z żadnym innym ośrodkiem narciarskim w Polsce.

Przypomnijmy - w ciągu jednej praktycznie przerwy między sezonami letnimi (wcześniej wykonano tylko niewielkie prace) postawiono kolej gondolową i dwie nowoczesne, 6-osobowe kanapy, z podgrzewanymi siedziskami i osłonami przeciwwietrznymi. Do tego przeprofilowano i poszerzono znacznie część tras. Co więcej - wybudowano praktycznie od podstaw nowoczesną instalację naśnieżającą, która pokrywa 15 z 25 km tras w całym SON-ie. Najbardziej spektakularną budowlą, jaką postawiono, jest ogromny zbiornik na wodę do naśnieżania, przypominający krater niewielkiego wulkanu.

Do tego dochodzi częściowa budowa nowej infrastruktury - darmowy parking pod koleją gondolową, mały tunel przeprowadzający trasy ponad szosą w Solisku. Oddano do użytku nowoczesną wypożyczalnię sprzętu narciarskiego. W tym samym czasie na sąsiednim Skrzycznem postawiono nową kolej 4-osobową (również z osłonami) na odcinku z miasta na polanę Jaworzyna, która zastąpiła stare krzesełko. Ale tak naprawdę te zmiany, choć poważne, nie zasługiwałyby na miano przełomowych. W Szczyrku w tym roku jednak nie tylko zamieniono stare wyciągi na nowe, ale z dnia na dzień stworzono w miarę nowoczesną, największą w Polsce stacje narciarską...

 

 Kup bilet on-line na: www.gopass.pl

Zniżki i punkty za każdy zakup z kartą GoPassPowrót do strony głównej

Mamy nadzieję, że znalazłeś informacje, których szukasz. Aby zacząć od początku - przejdź na stronę główną

 

Strona główna →