Inwestycje na sezon 2017/18

Duże doświadczenie pozwoliło słowackiemu gigantowi na odnowienie Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego

Nowa era narciarstwa w Szczyrku

W marcu 2014 r. słowacka spółka Tatry Mountain Resorts kupiła 97% akcji Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego. Firma prowadzi najlepsze ośrodki zimowe na Słowacji – w Tatrach Wysokich  Łomnicę i Strbske Pleso oraz w Jasnej  Chopok. TMR jest operatorem największych na Słowacji aquaparków – Tatralandii i Bešeňovej, a od 2016 roku zarządza i modernizuje Śląskie Wesołe Miasteczko – obecnie Legendię.

Duże doświadczenie w prowadzeniu inwestycji pozwoliło słowackiemu gigantowi na infrastrukturalne odnowienie Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego i wprowadzenie narciarstwa nowej jakości, całość jest prezentowana pod hasłem „Nowej ery Szczyrku”.  Przygotowanie do inwestycji m.in. prace administracyjne, uzyskanie pozwoleń oraz decyzji środowiskowych zajęło firmie prawie 2 lata, ale już w najbliższą zimę narciarze zobaczą zmiany w Szczyrku na własne oczy.

Szczyrk słynie z długich i dobrze przygotowanych tras, znajdują się tutaj najdłuższe trasy
w Beskidach osiągające ponad 4 km długości. Pierwszą ważną decyzją, która miała duży wpływ wygodę narciarzy było wprowadzenie wspólnego karnetu w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim i Centralnym Ośrodku Sportu – Skrzyczne. Dzięki temu zimowy pobyt w Szczyrku gwarantował aż 40 km tras na jednym skipassie, co stanowi olbrzymi atut miejsca i daje naciarzom niebanalny komfort korzystania z wyciągów podczas dłuższego pobytu.

Tatry Mountain Resort przywiązuje dużą wagę do wysokiej jakości zarówno infrastruktury, jak również poziomu obsługi klienta, dbałością o najwyższe standardy buduje swoje renomę oraz lojalność klientów.

INFRASTRUKTURA TO PODSTAWA DOBREGO FUNKCJONOWANIA OŚRODKA NARCIARSKIEGO

Pierwszy etap inwestycji, którego efekt zobaczymy już w najbliższym sezonie 2017/2018 pochłonie ponad 30 mln euro, jest nie lada wyzwaniem nawet dla spółki, która doskonale zna biznes zimowy. TMR na nowy sezon zimowy buduje w Szczyrku aż 3 koleje linowe marki Leitner, z czego jedną będzie 10-osobowa gondola na z Parkingu u Kowalskiego na Halę Skrzyczeńską, 2 pozostałe to 6-osobowe krzesła, które będą wywozić narciarzy z Soliska na Halę Skrzyczeńską i Wierch Pośredni. Żadna europejska firma operująca w branży turystki zimowej nie zbudowała tak dużej infrastruktury w jeden rok. Nowe wyciągi gwarantują narciarzom komfortowe poruszanie się po ośrodku i zapewniają łączną przepustowość 12 000 osób na godzinę.

Jak wiadomo, nowoczesne wyciągi to nie wszystko – zima w Polsce jak i w Europie jest coraz bardziej kapryśna. Zdarza się, że nawet przy odpowiednich minusowych temperaturach opady śniegu są znikome, a systemy dośnieżania nie wystarczają, by zapewnić narciarzom warunki do jazdy.

TMR przygotowała całkiem nowy, innowacyjny system naśnieżania, dzięki któremu przy odpowiednio niskich temperaturach przygotuje 83% ośrodka w ciągu tygodnia. Centralnym
i najważniejszym punktem tej technologii jest zbiornik wodny położony na Hali Skrzyczeńskiej (1000 m n.p.m.) o pojemności 100 000 m3. Jest to największa tego typu budowla w Polsce, która w zimie posłuży do naśnieżania ośrodka, a w lecie będzie pełnić funkcje przeciwpożarowe.
Zbiornik będzie dostarczać wody do zautomatyzowanego systemu naśnieżania uzbrojonego w 230 lanc i armat śnieżnych marki TechnoAplin – specjalistów od optymalizacji i  efektywnego wykorzystania zasobów w technologii naśnieżania.

By perfekcyjnie przygotować stoki niezbędna jest wykwalifikowana kadra i zaplecze maszynowe. Flota wzbogaci się o 2 nowe ratraki marki Prinoth. Pracownicy odbywali specjalne szkolenia w słowackich ośrodkach, dzięki którym szlifowali swoje umiejętności przygotowania tras i obsługi turystów.

TO NIE KONIEC NOWOŚCI W SZCZYRKU

Modernizacja ośrodka będzie gotowa w listopadzie, a wraz z nią czeka na narciarzy szereg nowości – wielofunkcyjny budynek w nowej centralnej części ośrodka między Czyrną a Soliskiem, z którego startować będzie 10-osobowa czarno-złota gondola Sigma Cabine. W budynku znajdą się kasy, infocentrum, sklep oraz wypożyczalnia, przechowalnia nart i toalety. W tej lokalizacji znajdzie się też duży parking na 700 miejsc.
Większość tras została znacznie poszerzona do około 60-80 m, a z Wierchu Pośredniego do Soliska zjedziemy nową niebieską trasą nr 10 – Salomopolską o długości 1200 m.
Na wieczorną jazdę przygotowane zostały nowe trasy – od Hali Skrzyczeńskiej do Czyrnej i pod Gondolę – trasa czerwona nr 1 oraz trasa niebieska nr 3.
Tatry Mountain Resort planuje uruchomić ośrodek już na początku grudnia, od września rusza specjalna przedsprzedaż karnetu sezonowego w bardzo korzystnej cenie.
Po raz pierwszy ośrodek będzie prowadzić sprzedaż karnetów online przez znany narciarzom z ośrodków słowackich system Gopass. Wcześniejszy zakup online pozwala na skorzystanie z atrakcyjnej ceny karnetu i jazdę od razu po przyjeździe do ośrodka bez konieczności stania w kolejce do kasy.
Karta Gopass będzie funkcjonować  jako skipass nie tylko w Szczyrk Mountain Resort, bo taką nową nazwę przyjmie od września ośrodek, ale również w Centralnym Ośrodkiem Sportu – Skrzyczne. Każdy użytkownik karty będzie ponadto mógł dokupić na nią skipassy i produkty słowackich ośrodków, gromadząc jednocześnie punkty systemu lojalnościowego, do wykorzystania przy kolejnych transakcjach.
Pełny cennik na sezon 2017/2018 dostępny tu.

Powrót do strony głównej

Mamy nadzieję, że znalazłeś informacje, których szukasz. Aby zacząć od początku - przejdź na stronę główną

 

Strona główna →