Szczyrk Live

Szczyrk Mountain Resort
 


17.01.2020

Słońce nad Szczyrkiem

Piątkowy poranek przywitał wszystkich

Od wczesnych godzin porannych słońce ochoczo zaglądało do okien szczyrkowskich domów. Kto jest na miejscu, ten z pewnością korzysta z uroków zimy na stokach ośrodka. Po nocnych przymrozkach rano śnieg był twardy i zmrożony, z upłuwem dnia robiło się bardziej miękko. Warunki na trasach bardzo dobre, wszystkie wyciągi uruchomione, dzięki czemu jeździmy bez stania w kolejkach. Jest to jeden z bardziej udanych dni tej zimy i pewnie nie jesteśmy odosobnieni w tej opinii.

Jutro 18.01. uruchamiamy czerwoną jedynkę (1) wzdłuż gondoli i zbliżamy się do granicy 22 km otwartych tras.

 

 


16.01.2020

Zima w Sczyrku nie odpuszcza i ma się dobrze

Pomimo dodatnich temperatur, są jeszcze miejsca w Beskidach, gdzie można w komfortowych warunkach pojeździć na nartach lub snowboardzie. Niewielkie nocne przymrozki powodują, że rano można śmigać po zmrożonym śniegu. Mamy dla Was próbkę warunków z dnia wczorajszego. Zapraszamy na 20 km tras w SMR i COS.

 

 


13.01.2020

Zima w kratkę

11 stycznia w sobotę jeździliśmy w deszczu, a już następnego dnia w niedzielę przy pięknym słońcu i lekkim przymrozku z rana. Tegoroczna zima jest bardzo kapryśna, wszyscy chcielibyśmy powtórki z poprzedniego sezonu. Ale nawet teraz można znaleźć pozytywne aspekty takie jak brak kolejek i płynną jazdę po trasach. A tych jest dość sporo, bo mamy łącznie z COS 20 km dostępnych nartostrad.

 

 


8.01.2020

Rewelacyjne warunki na Fresh Track

Jak co środę wystartowaliśmy wcześniej, bo już o 7:30 na porannej sesji Fresh Track pierwsi narciarze i snowboardziści cieszyli się z jazdy po sztruksie. Później po 9:30 spotkaliśmy się na śniadaniu w nowej restauracji Kuflonka.

Warunki na trasach rewelacjyjne, a dodatkowo pogoda spisała się na 6, utrzymuje się lekki mróz a zza wzniesień wygląda słońce. Dobre nastroje dopisują dzisiaj wszystkim, którzy korzystają z jazdy w ośrodku.

 

 


6.01.2020

Najwięcej tras w Polsce

Otworzyliśmy kolejne dwie trasy - nr 7 i 10 w całości. Tym samym w Szczyrku dysponujemy największym terenem narciarskim w Polsce. W SMR jest dostępnych 15 km nartostrad, w COS 4 km, co daje łącznie wynik 19 km przygotowanych tras zjazdowych dla narciarzy i snowboardzistów. Ale to nie koniec dobrych informacji. W nocy przy ujemnych temperaturach dośnieżane będą kolejne odcinki. 

 

 


4.01.2020

Rusza restauracja na Hali Skrzyczeńskiej

Dzisiaj swój debiut w tym sezonie zimowym miała Restauracja Kuflonka. Duży lokal gastronomiczny, w którym można liczyć na smaczne jedzenie i komfortowe warunki spędzania czasu między zjazdami. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nowego miejsca na turystycznej mapie Szczyrku. 

 

 


2.01.2020

Start Wieczorynki w Nowy Rok

Wiele z Was witało Nowy Rok na trasach naszego ośrodka. Dziekujemy za wspólną zabawę. Życzymy wszystkim zapalonym narciarzom i snowboardzistom dużo śniegu pod butem, lekkiego mrozu i jeszcze więcej słońca - zarówno na horyzoncie jaki i w życiu codziennym.  

Wczoraj inaugurację miała również pierwsza w tym sezonie jazda wieczorna. Obecnie jeździmy na jednej, niebieskiej trasie nr 3, o długości 2810 m. Zapraszamy na stok.

 


31.12.2019

Coraz więcej otwartych tras

W SMR dostępnych jest już 12 km tras i jeźdzą wszystkie koleje. Dzisiaj ośrodek COS OPO Szczyrk udostępnił górny odcinek trasy FIS nr 23 i ma 4 km tras. Działa połączenie między ośrodkami, a my ostatni dzień roku spędzamy na stoku. Dołączcie do nas.

 


30.12.2019

Sylwestrowe szusy w Szczyrku

Część z Was ostatni dzień roku spędzi z nami na stoku. Jazdę sylwestrową zaczynamy już o godz 18:00 i kręcimy do 0:30. Na wieczorną jazdę sylwestrową obowiązuje specjalny skipass. Ostatnie sztuki będą dostępne w kasach w dniu imprezy. Kto pierwszy ten lepszy. Skipassy dzienne działają tak jak zawsze. W dniach 31.12 i 1.01. działamy wg innego harmonogramu. Szczegóły dostępne są na stronie.

 


29.12.2019

Chcemy podzielić się z Wami kolejnym kawałkiem narciarskiego tortu

Już jutro udostępniamy następne trasy. Rusza trasa nr 3 wzdłuż gondoli A1. Ale to nie koniec dobrych informacji. Zapraszamy również na niebieską kanapę B2 i trasy 8 i dolną część 10. W samym SMR dostępnych będzie już ponad 12 km tras w tym najdłuższy zjazd prawie 5 km z Zbójnickiej Kopy do dolnej stacji gondoli. Tym samym wszystkie koleje w ośrodku będą dostępne, co z pewnością rozładuje ruch i kolejki. Sprzyjające warunki atmosferyczne pomagają nam przygotowywać kolejne stoki. Jutro zapowiada się piękny dzień na stoku.

 


28.12.2019

Rusza następna kanapa. Mamy już dostęnych 9 km tras

Trwa dośnieżanie kolejnych tras. Jutro w niedzielę o godz. 10:00 odpalamy kolejną kanapę B1 z Soliska na Halę Skrzyczeńską i trasę nr 4. Tym samym w dwóch połączonych ośrodkach COS i SMR będzie dostępnych już 9 km tras. 

W sobotę jeździliśmy przy mrozie -3°C. Warunki w Szczyrku robią się coraz bardziej zimowe. 

 


27.12.2019

Pierwsze trasy otwarte

Dzisiaj jeździmy na najwyżej położonych trasach w ośrodku. Czynne są: Kanapa B5 i talerzyk C3. Gondola A1 działa transportowo w dwóch kierunkach jako dojazd do Hali Skrzyczeńskiej. Już można szusować po trasach 2 i 3b. Dostępne jest połączenie z COS Skrzyczne w obu kierunkach. Uruchomiona jest trasa 21 - Ondraszek.

 


26.12.2019

Wznawiamy działanie ośrodka

Kapryśna zima nie ułatwia działania ośrodkom narciarskim. Ale w końcu po kilku dniach wracamy z dobrymi wiadomościami. Już jutro 27 grudnia otwieramy trasy narciarskie. Na dobry początek dostępne będą odcinki 2 i 3b położone najwyżej w ośrodku powyżej 1000 m n.p.m. Mamy nadzieję, że zapowiadane opady naturalnego śniegu i ujemne temperatury niezbędne do naśnieżania pozwolą nam uruchomić niebawek kolejne trasy. W końcu wszyscy jesteśmy spragnieni prawdziwej, białej zimy. Trzymajcie kciuki za pomyślne informacje.

 


17.12.2019

Ośrodek nieczynny do odwołania

Niestety od dnia 18.12 aż do odwołania ośrodek będzie nieczynny. Panujące warunki atmosferyczne (wysokie temperatury i silny, ciepły wiatr) nie pozwalają nam odpowiednio przygotować tras. Informacje o aktualnej sytuacji w ośrodku będą na bieżąco dostępne na stronie.

Wszystkie osoby, które mają kupione skipassy na najbliższe dni prosimy o kontakt: ☎ INFOLINIA GOPASS +48 801 765 700 w godz. 8.00-18.00 lub info@gopass.pl

 


14.12.2019

Start sezonu narciarskiego

Zima zawitała do Szczyrku, ruszamy z sezonem zimowym. Na dobry początek udostępniamy trasę 3b o długości 2 km poprowadzoną wzdłuż kolei kanapobej B5. Temperatury mało zimowe, ale liczymy, że w najbliższych dniach będziemy mogli udostępnić następne trasy.