Rusza kolej na Zbójnicką Kopę

Oficjalne otwarcie kanapy 13.07.2019Nie zwalniamy tempa w sezonie letnim. Już w najbliższą sobotę zostanie uruchomiona druga kolej w ośrodku Szczyrk Mountain Resort! Będzie to jednocześnie najbardziej widokowa kolej w Szczyrku.

Będzie to nowość z ostatniego sezonu zimowego, 6- osobowa kanapa z Hali Skrzyczeńskiej na Zbójnicką Kopę. Z górnej stacji nowej kolei będzie można wyruszyć szlakiem w kierunku Skrzycznego (25 min.) lub Baraniej Góry (2,5 godz.). Nowa kolej cieszyła się w sezonie zimowym dużą popularnością wśród początkujących narciarzy. Mamy nadzieję, że również latem przypadnie do gustu turystom odwiedzającym Szczyrk. Tym bardziej, że wznosi się na wysokość 1205 m n.p.m. a w czasie przejazdu można obserwować całą dolinę Szczyrku, najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego - Skrzyczne 1257 m n.p.m. oraz całe pasmo Klimczoka. 

Kolej będzie kursowała wspólnie z 10- osobową gondolą na Halę Skrzyczeńską. Dzięki takiemu połączeniu, już z parkingu pod gondolą będzie można dostać się w okolice Skrzycznego i skrócić czas przejścia szlakami.
Return to Home page

We hope you have found the information you were looking for.
To start again – go to Home page.

 

Home page →