Restauracja Kuflonka

Odwiedź nas na Hali Skrzyczeńskiej


 

Hala Skrzyczeńska stała się centralnym punktem naszego ośrodka. Każdy narciarz lub snowboardzista odwiedzający trasy Szczyrk Mountain Resort przejeżdza przez halę. Teraz pojawił się pretekst aby zostać w tym miejscu na dłużej. Przy górnym peronie kolei gondolowej powstała nowa Restauracja Kuflonka. Miejsce długo wyczekiwane przez Gości ośrodka. Przytulny kąt znajdą w nim zarówno fani sportów zimowych, turyści piesi jak i rowerzyści coraz liczniej odwiedzający okolicę. Przestronne wnętrza łączące nowoczesność z góralską tradycją i panoramiczne widoki na beskidzkie szczyty spowodują, że każda osoba odwiedzająca to miejsce zapamięta je na długo. Lokal jest podzielony na dwie części: samoobsługową dla 150 gości i a'la carte dla 80.

 


Część samoobsługowa

Duże przestronne pomieszczenie z dwoma ścianami okien skierowane w kierunku północno – zachodnim na pasmo Klimczoka i szczyt Czantorii. Już w pierwszych dniach funkcjonowania stało się miejscem, w którym w komfortowych warunkach całe rodziny mogą spędzić przerwę między zjazdami i szybko dostać gorący posiłek. A liczyć mogą tutaj min. na filet z kurczaka nadziewany szynką i serem, panierowanego mintaja czy wyjątkową kluskę na parze nadziewaną jagodami. Oprócz dań głównych można posilić się gorącą zupą pomidorową z ryżem czy podnieść poziom zadowolenia szarlotką z bitą śmietaną. Podziwiając okoliczne widoki polecamy robić to przy filiżance aromatycznej kawy lub wyśmienitej czekolady z bitą śmietaną – najczęściej wybieranej przez najmłodszych adeptów sportów zimowych. W rogu pomieszczenia znajduje się bar apreski, gdzie można rozgrzać się przy drinku lub innych napojach wysokoprocentowych. W lokalu zawsze gra muzyka umilając czas oczekiwania na jedzenie.

 

A la carte 

Kameralne pomieszczenie z widokiem w kierunku północnym i zmierzającą na peron koleją gondolową. Miejsce zostało stworzone z myślą o Klientach mających więcej czasu, którzy oprócz doznań narciarskich cenią sobie również wykwintne jedzenie. Posiłki są przygotowywane od podstaw przez naszych kucharzy, dzięki czemu zawsze można liczyć na maksymalne doznania smakowe. Osoby, które już jadły zupę krem z cebuli z omletem serowym czy filet z kaczki na pęczaku z grzybami i sosem śliwkowym z pewnością odwiedzą to miejsce ponownie. Jeśli zastanawiasz się gdzie w Szczyrku warto wybrać się na uroczysty obiad w gronie bliskich osób, to Restauracja Kuflonka jest idealnym do tego lokalem. 
 

 


Śniadanie na stoku

Okoliczności, w których spożywamy posiłki mają dla nas znaczenie. A gdyby tak po porannej podróży rozsiąść się wygodnie w restauracji na trasie narciarskiej i delektować się śniadaniem i ośnieżonymi szczytami. Teraz jest to możliwe. Codziennie w godz. 9:00-10:30 w Restauracji Kuflonka wydawane są pyszne i ciepłe śniadania. 

  • menu śniadania na słono: gorący napój, sok, jajka na szynce, masło, chleb
  • menu śniadania na słodko: gorący napój, słodkie pieczywo, masło, dżem

Apreski Kuflonka

Po dniu spędzonym na stoku z pewnością chwila relaksu jest wskazana. Dobrym sposobem może być wizyta w Apreski Kuflonki, gdzie można znaleźć szeroki wybór napojów z różnych stron świata.

Organizacja imprez

Restauracja oferuje również możliwość organizacji eventów, urodzin i innych imprez okolicznościowych, łącznie z możliwością wynajęcia całego lokalu. W tym celu zalecany jest kontakt z ośrodkiem pod numerem: 788 251 069 lub mailowo: dorota.romerowicz@tmr.sk

Położenie Kuflonki na wysokości 1000 m n.p.m. sprawia, że jest to unikatowe miejsce nie tylko na terenie ośrodka ale również w tej części Beskidów. Liczymy, że zarówno w sezonie zimowym jak i letnim stanie się przytulnym przystankiem w podróży po okolicznych górach. Powrót

Mamy nadzieję, że znalazłeś potrzebne informacje
Strona główna →