Warszawa, 14.10.2016

Konferencja prasowa TMR – notatka dla prasy po konferencji.

Słowacy zainwestują w Szczyrku ponad 60 mln euro do 2019 roku Tatry Mountain Resorts (TMR) zainwestuje w Szczyrku w II etapach łącznie ponad 60 mln euro w infrastrukturę narciarską do rozpoczęcia sezonu 2019/2020, poinformował prezes Bohuš Hlavatý. Prace zaczną się wiosną 2017 roku. "Na koniec listopada spodziewamy się zatwierdzenia miejscowego planu zagospodarowania, a po sezonie zimowym 2016/2017 planujemy początek I etapu inwestycji" - dodał dyrektor generalny na rynek polski Július Vinter.

W I etapie, wartym ok. 30 mln euro, TMR do rozpoczęcia kolejnego sezonu zimowego 2017/2018 zrealizuje m.in. 3 nowoczesne koleje linowe - jedną gondolową i dwie krzesełkowe oraz system naśnieżania wraz ze zbiornikiem wody. "Tym samym połowa inwestycji będzie po pierwszym roku prac zrealizowana" - podkreślił Hlavatý.

W II etapie powstaną m.in. dalsze trzy koleje linowe krzesełkowe. Również będzie on warty ok. 30 mln euro. Po inwestycjach TMR będzie miał w Szczyrku 22 km tras narciarskich. Razem z ośrodkiem narciarskim COS w Szczyrku będzie 40 km tras. Wszystko to sprawi że ośrodek będzie tętnił życiem przez cały rok – to będzie pierwszy polski ośrodek tzw. 360˚ a skala planowanych i już realizowanych inwestycji umożliwi zwiększenie zatrudnienia. Július Vinter – dyrektor generalny na Polskę (TMR) szacują, że w najbliższych latach w samych Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim pojawi się ok. 200 nowych miejsc pracy (w TMR i u podwykonawców spółki), 500 miejsc pracy u partnerów ośrodka oraz kilka tysięcy w samym regionie, które będą wygenerowane przez właścicieli całej infrastruktury towarzyszącej (hotele, gastronomia, wypożyczalnie sprzętu sportowego, inne centra usług itp.).Całość infrastruktury hotelowej i gastronomicznej będzie oczywiście znajdować się w rękach Polaków, którzy będą ją na bieżąco dostosowali do zapotrzebowania i klientów.

„Szczyrk czeka także rewolucja w zakresie polityki cenowej ceny skipass’ów na wzór ofert w booking.com czy rezerwacji biletów lotniczych. Oznacza to, że codziennie jest możliwa inna cena na skipass’y, wyższa gdy w ośrodku jest dużo narciarzy i snowboardzistów, niższa gdy mniej osób szusuje po stokach. Będzie to pierwsze europejskie wdrożenie dynamicznych cen za skipassy” – chwali się Bohuš Hlavatý.

W marcu 2014 r. Tatry Mountain Resorts kupiła 97% akcji Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego. Inwestycja w Szczyrku daje potencjał na 0,5 mln narciarzy rocznie Tatry Mountain Resorts (TMR) szacuje, że inwestycje w infrastrukturę w Szczyrku, realizowane w ramach I etapu prac (do początku sezonu 2017/2018) pozwolą na stopniowy wzrost liczby narciarzy do ponad 0,5 mln, poinformowali członkowie zarządu. Do tej pory, przy przeciętnych warunkach zimowych w Szczyrku TMR notował 150 tys. narciarzy rocznie, a przy słabych warunkach - 75 tys.

"Po I etapie inwestycji liczymy na ponad 0,5 mln narciarzy, nawet przy słabej zimie, bo będzie naśnieżanie' - wyjaśnił dyrektor generalny na rynek Polski Július Vinter podczas spotkania prasowego. "Po wszystkich inwestycjach [łącznie z II etapem do 2019 r.] może być 800 tys. ludzi całorocznie - narciarzy i innych gości" - dodał Vinter.