Otwarcie nowego szlaku PTTK w Szczyrku

Oficjalne otwarcie szlaku 30.06Już w najbliższą niedzielę o godzinie 10:00 zapraszamy na oficjalne otwarcie nowego szlaku turystycznego oraz bezpłatne przejście z przewodnikiem PTTK!

Dla każdego uczestnika gwarantujemy bezpłatny zjazd gondolą w dół. Nowy szlak turystyczny PTTK powstał z inicjatywy ośrodka Szczyrk Mountain Resort w celu stworzenia kompleksowej usługi ośrodka. Szlak prowadzi z dolnej stacji kolei gondolowej 590 m n.p.m. i rozpoczyna się charakterystycznym zygzakiem, który celowo został tak poprowadzony aby ułatwić podejście stromym terenem pod koleją gondolową, szlak biegnie aż na Małe Skrzyczne (1211 m n.p.m.), czas przejścia to 1 godz. 15 min. Żółty szlak wiedzie przez najbardziej widokowe miejsca w tym rejonie, dzięki temu można obserwować panoramę na okoliczne szczyty takie jak Klimczok, Skrzyczne, a ze szczyty Małego Skrzycznego rozpościera się panorama na cały Szczyrk oraz Wisłę.

 Czas przejścia poszczególnych odcinków:

  • Szczyrk Gondola- Hala Skrzyczeńska 50 min
  • Szczyrk Gondola- Małe Skrzyczne 1 h 15 min
  • Hala Skrzyczeńska- Małe Skrzyczne 25 min
  • Hala Skrzyczeńska- Szczyrk Gondola 35 min
  • Małe Skrzyczne- Hala Skrzyczeńska 20 min
  • Małe Skrzyczne- Szczyrk Gondola 1 h

 

Dla turystów chcących skorzystać z krótszych odcinków szlaku mamy ofertę Gondoli na Halę Skrzyczeńską i już niebawem na Zbójnicką Kopę.
Powrót do strony głównej

Mamy nadzieję, że znalazłeś informacje, których szukasz. Aby zacząć od początku - przejdź na stronę główną

 

Strona główna →