Majówka w SzczyrkuZapraszamy na weekend majowy w górach

Działanie kolei gondolowej w dniach 28.04- 6.05

9:00-18:00

 (Ostatni wjazd do góry odbywać będzie się o godzinie 17:00, ostatni zjazd o godzinie 18:00)

 

 GONDOLA PONOWNIE RUSZA 28 KWIETNIA – MAJÓWKA NA HALI SKRZYCZEŃSKIEJ

Władze ośrodka postanowił umożliwić letnim gościom skorzystanie z infrastruktury oraz przygotować dodatkowe atrakcje już tego roku. Kolej gondolowa będzie dostępna od 28 kwietnia przez całą majówkę od godziny 9.00 do godziny 18.00 ( 17.00 ostatni wjazd, 18.00 ostatni zjazd z Hali Skrzyczeńskiej). Przez cały okres majówki przy dolnej stacji kolei gondolowej będzie funkcjonować Apres Ski Bar oraz strefa dla dzieci. Przy górnej stacji na Hali Skrzyczeńskiej przygotowane jest miejsce biwakowe, plac zabaw oraz grill i mała gastronomia.

 NAJWIĘKSZY ZBYRCOK W POLSCE


3 maja planowana jest niespodzianka na Hali Skrzyczeńskiej. Przygotowaliśmy punkt widokowy na Hali mocno związany z regionem, który każdy odwiedzający Szczyrk powinien zobaczyć – przekonuje Beata Markiewicz. W pięknym miejscu z panoramą na Szczyrk stanie największy dzwon Zbyrcok w Polsce. Ponad metrowy gigant jest obecnie „kłuty” z mosiężnej blachy przez regionalnego twórcę i zostanie przywieziony na Halę Skrzyczeńską a następnie posadowiony na specjalnej konstrukcji. Oficjalna prezentacja Zbyrcoka oraz regionalne opowieści gawędziarza i muzyczny występ zespołu grającego na trombitach odbywać się będzie 3 maja od godziny 12.00. Jedna z historii pochodzenia nazwy miasta Szczyrk mówi o tzw. "szczyrkaniu”, czyli odgłosie dzwoniących na szyjach owiec zbyrcoków.

 W maju i w czerwcu kolej gondolowa będzie funkcjonować tylko w weekendy i święta, natomiast od lipca i cały sierpień wyjechać na Halę Skrzyczeńską będzie można codziennie w godzinach od 9.00 do godziny 18.00 ( ostatni zjazd z góry o 19.00). Przygotowane zostaną dodatkowe atrakcje sportowe oraz rodzinne, m.in. tor przeszkód dla dzieci, oraz strefa kibica Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Kilka razy w sezonie planowane są regionalne watry góralskie, czyli wieczorne ogniska z gawędami i muzyką unplagged do 22.00.

 Zobacz letnią mapę ośrodka i cennik.

 

Zapowiada się aktywny czas pełen atrakcji!

  

 

 

Powrót do strony głównej

Mamy nadzieję, że znalazłeś informacje, których szukasz. Aby zacząć od początku - przejdź na stronę główną

 

Strona główna →