Red Bull Zjazd na Krechę

SZCZYRK POLSKĄ STOLICĄ PRĘDKOŚCI! RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ 2016

Po dwóch, pełnych dynamicznej akcji przystankach, Red Bull Zjazd na Krechę zawitał do Szczyrku. Na stoku Juliany, w rywalizacji o tytuł najszybszego narciarza i snowboardzisty sezonu, wzięło udział ponad 200 zawodników!


Aż 130 narciarzy i narciarek oraz 83 snowboardzistów i snowboardzistek stanęło na starcie trzeciego przystanku Red Bull Zjazd na Krechę. Zawodnicy rywalizujący na stoku Juliany potwierdzili, że to wła-śnie w Szczyrku znaleźć można najbardziej walecznych sportowców.

Niezwykle emocjonująca rywalizacja rozegrała się w finałowym przejeździe na nartach wśród panów. Doskonale znany z poprzednich edycji Red Bull Zjazd na Krechę Słowak Michal Bekes przegrał ze zdo-bywcą pierwszego miejsca Markiem Białkiem o zaledwie 0:00:1 sek!

"Bardzo lubię prędkość, dlatego biorę udział we wszystkich zawodach Red Bull w całej Europie. Już sam start daje mi ogromną satysfakcję, dlatego nie ma wątpliwości, że spotkamy się za tydzień na Polanie Szymoszkowej. Nie odpuszczę - tam również powalczę o podium" powiedział Bekes. Tuż za nim na mecie pojawił się Krzysztof Kania.

Wśród pań na dwóch deskach triumfowała Anna Ścisłowicz, druga była Dominika Sanetra, a trzecia Zuzanna Gierek. Wśród snowboardzistów bezkonkurencyjny był Sebastian Węglarz. Jako drugi metę w finale minął Rafał Płaza. Trzeci był jeden z pionierów polskiego snowboardu Łukasz Starowicz, który całą trasę pokonał na jednej nodze, gdyż nie mógł zapiąć tylnego wiązania! Zwyciężczyni rywalizacji snowboardzistek z Jurgowa Natalia Ficek, po raz kolejny uplasowała się na najwyższym miejscu na podium. Tuż za nią na metę przyjechała Magdalena Pasko. Trzecie miejsce zajęła Poznanianka - Katarzyna Szymańska, triumfatorka z ubiegłorocznego przystanku w Zieleńcu.

"To mój kolejny start w Red Bull Zjazd na Krechę. Bardzo żałuję, że nie mogłam przyjechać do Zie-leńca, bo bardzo lubię te zawody. Podoba mi się format, liczy się prędkość, ale również szybki dobieg i wpięcie. Lubię taką różnorodność. Czuję lekki niedosyt, mogło być drugie miejsce, ale na ostatniej prostej zwolniłam, dlatego koniecznie muszę pojawić się na finałowym przystanku w Zakopanem" dodała snowboardzistka.

Wyniki zawodów:

Snowboard kobiety:

1. miejsce: Natalia Ficek, Chorzów

2. miejsce: Magdalena Pasko, Międzybrodzie Bialskie

3. miejsce: Katarzyna Szymańska, Poznań

Snowboard mężczyźni:

1. miejsce: Sebastian Węglarz, Zwardoń

2. miejsce: Rafał Płaza, Poznań

3. miejsce: Łukasz Starowicz, Bielsko-Biała

Narty kobiety:

1. miejsce: Anna Ścisłowicz, Boczkowice

2. miejsce: Dominika Sanetra, Godziszka

3. miejsce: Zuzanna Gierek, Katowice

Narty mężczyźni:

1. miejsce: Marek Białek, Bielsko-Biała

2. miejsce: Michal Bekes, Zdiar, Słowacja

3. miejsce: Krzysztof Kania, Ustroń  

 

 

CHARAKTERYSTYKA TRASY JULIANY 2016:

Start 990 m n.p.m.

Meta 830 m n.p.m.

Przewyższenie 160 m

Długość trasy ok. 800 m

PRZEBIEG TRASY:

Start po prawej stronie wyciągu orczykowego numer IX. Zjazd w całości po czerwonej trasie numer 10. Meta na wysokości parkingu „na zakręcie”. Charakterystyka zjazd: Trasa dla walecznych. Najdłuższy bieg do sprzętu; po nim płaski odcinek „na krechę”; długa i dość stroma przecinka w lesie; krótki trawers w prawo na wylocie z lasu; krecha do mety.

PORADY DYREKTORA SPORTOWEGO:

Bardzo ważne jest zapamiętanie trasy ( nie będzie możliwości przejazdów testowych – grozi dyskwalifikacja), więc warto dokładnie przyjrzeć się trasie od dołu z miasteczka zawodów. Warto poćwiczyć biegi w butach narciarskich lub snowboardowych, gdyż po starcie czeka wszystkich długi „sprint”. Trasa jest dość wąska, więc nie dajcie się wypchnąć rywalom na zewnętrzną! Uważajcie na trawers- tu już nie jeden przegrał wyścig, który miał „w kieszeni”.

ZWRÓĆ UWAGĘ NA:

legendy polskiego snowboardu! Juliany to kolebka tej dyscypliny w Polsce i co roku w Szyczrku na starcie stają zawodnicy, którzy byli pionierami ewolucji na śnieżnej desce.

Rejestracja na zawody wciąż trwa na www.redbull.pl/zjazdnakreche

Nie zastanawiajcie się zbyt długo, bo kto pierwszy, ten lepszy!

Zapraszamy do Szczyrku!